NIEUWEDIEPER COURANT. M 35. i> o iv i> i: i; i> v 4 j u l ij 1831. EN NEGENTIENDE 'd['. JAARGANG. WAARSCHUWING. BINNENLAND. HELDERSCHE So Deze Courant wordt uitgegeven op zondag en donderdag des morgens ten acht uredoor A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaal n franco per post Enkele nommers Men abonneert directeuren. zich bij alle Boekbaudelaars en Post- Advkrtentièn worden aangenomen tot Zaturdag en "Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOIJ op de Laan aan den Heldertot elf ure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iedcren regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing ƒ0.35. Buitengewoon groote lettersnaar mate der ruimtedie zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. De Burgemeester der Gemeente Helder waarschuwt de Ingezetenen tegen liet koopen en gebruiken van een ZA- MENGESTELD VOCHT, hetwelk onder den naam van LIMOENSAP in kruiken aan de huizen wordt aangeboden. Een kenteeken is bijzondere helderheid. Bij twijfel kan het onderzoek bij een der Heeren Apothekers plaats hebben. Helderden 1 Julij 1861. DE BURGEMEESTER VOORNOEMD, STAKMAN BOSSE. Den 5de 11 dezer vertrekt de O. I. landmail over TRIEST, den Ssten over MARSEIULiE. HELDER en NIEUWEDIEP, 3 Julij. Eene bijeenkomst van zeer bijzonderen aard hadji. Zondag avond in het kerkgebouw der Hersteld Luthersche gemeente alhier plaats. De Christelijke Jongelingsvereeniging, die ter dezer plaatse bestaat, vierde haar tweede jaarfeest. Vrij talrijk werd deze bijeenkomst ook door andere belangstel lenden bezocht. Uit het verslag, dat er werd uitsebrao-t, bleek dat deze vereeniging alhier 24 leden telt en in aan- vankelijken bloei zich verheugen mag. Behalve door eene kernachtige toespraak van den wel-eerw. heer Sonstral, werd ook door afgevaardigden van andere plaatsen het doel en het nut van zulke vereenigingen besproken. In den nacht tusschen zondag en maandag jl. wer den de ingezetenen dezer gemeente door klokgeklep en het geroep van brand" zeer ontijdig uit hunnen slaap gewekt. Een gebouw, staande achter de spijkerbuurt al hier was in brand geraakt en bij den sterken wind, die er heerschte, had dit aanvankelijk een dreigend aanzien. Onze brandweer was ook nu weder met den meesten spoed op de plaats des onheils aanwezig, en kweet zich als naar gewoonte met ijver van zijn pligt. Daardoor was het mogelijk de belendende gebouwen van het vernielend element te sparenvele nabijwonenden hadden echter hunne meubelen reeds in veiligheid gebrast. De kermis is jl. Maandag in deze Gemeente aangevan gen en wanneer het weder zich gunstig betoont aan dit volksvermaak laat liet zich aanzien, dat de volgende dagen regt genoegelijk zullen zijn. Immers aan gelegenheid tot aangename uitspanning ontbreekt het in geenen deele. Op voortreffelijke wijze werden de voorstellingen in de Salon des Variétés der heeren Boas en Judels jl. Maandag dooi de opvoering van de Goochelaar geopend, waarbij de heer Judels een der hoofdrollen vervulde. Het laat zich aan zien, dat het publiek, wanneer de directie met hare voor stellingen zóó voortgaat, in hooge mate hare belangstelling door een talrijk bezoek wel openbaren zal. Een aantal grootere en kleinere tenten versiert bovendien onze kermis, waaronder het ontleedkundig Museum, het Théatre Nou veautés en de Steenkolenmijn bijzonder mogen worden ver meld. Te midden der vermakelijkheden treft hijzonder de aandacht «Eene Dame van Amsterdam," enz. enz. enz. die hoven hare tent een opschrift geplaatst heeft, -waarbij de interpunctie met de meeste naauwkeurigheid in acht ge nomen is. Gelukkig, dat daarnaast zich eene uitgestrekte rij wafel- en poffertjeskramen bevindt, waar de wandelaar, die zich met het lezen van het frappant opschrift een weinig vermoeide, uitrusten en zich versterken kan. Het theoretisch eindexamen van de adelborsten 2de klasse hij het Koninklijk Instituut voor de Marine, alhier gehoudenisnaar -wij vernemen Zaturdag den 29sten Junij laatstleden voor goed ten einde geloo- pen. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft bepaald, dat de opbrengst der Algemeene Collecte voor de lijdenden door de waterrampen, gehouden 19 Februarij jl., ten bedrage van ƒ774,774,28, zal strekken tot vergoeding der verlie zen van hen, wien het tot herstel daarvan aan eigene middelen ontbreekt. Voor de provincie Noord-Braband is aangewezen de som van 64,259,78 én voor Gelderland ƒ710,514,50. De Minister van Koloniën heeft dezer dagen opge roepen sollicitanten naar de betrekking van Ingenieur 2de klasse bij het stoomwezen in Neêrlandsch Indië. Op den lOden dezer zal, door den Heer Vice-Admiraal Bijl de Vroe, de gedenksteen worden gelegd aan de nieuwe Zeedoksluis van het maritime etablissement. IV egens het beperkte terrein kan aan het publiek geen

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1