1MËMBE BER1GTEN. BUITENLAND. ADVERTENTIËN. te Vcirsseveld (c 1. 'utphenlis. 11. Vrenden berg, te den Burg op Texel. Het beste middel. Willem I, de grootvader van den tegenwoordigen Koning der Nederlanden, ontving op zeke ren dag eenen jongeling uit de omstreken van Charleroi, die hem eene notarisplaats kwam vragen, waarvan de ti tularis eerst den vorigen avond gestorven was. De notaris, zeide de vorst, heeft aan zijne weduwe niets achtergelaten dan een half' dozijn kinderen; zijn opvolger zal voor haar iets moeten doen. Een kandidaat, die ee- nige oogenhlikken vóór u hier is geweest, heeft haar eene lijfrente van 400 francs aangeboden; dit is slechts weinig. Ik wil haar 400 gulden geven, Sire. Ik zal zienkom binnen eene maand terug. De aanvrager kwam op den bepaalden tijd terug. Het schijnt, zeide de koning, dat de post zeer goed is uw mededinger belooft thans 500 gulden aan de weduwe. Welnu, Sire, ik beloof haar 600. Kom nogmaals binnen eene maand terug; de vrijgevig- ste uwer zal alsdan de plaats bekomen. Bij het derde verhoor had de mededinger 800 gl. geboden; maar onze jongeling verklaarde, dat eene dergelijke edel moedigheid zijnen ondergang zou veroorzaken, en dat hij van de plaats volstrekt moest afzien. Nogtans, Sire, voegde hij er bij, heb ik een verzoek, namelijk om uwe beslissing nog acht dagen uit te stellen. Dit werd hem toegestaan, maar toen de koning hem voor de vierde maal zag wederkomen, kon hij zich niet onthouden van met min of meer hevigheid tot hem te zeggen: Het is onnoodig, mijnheer, van nog langer te blijven aandringenuw concurrent heeft niet geaarzeld een pensi oen van 1000 gulden aan te bieden, gij zult voorzeker zooveel niet voor de weduwe doen. Verschooning, Sire, ik doe er meer voorik trouw haar. Ziehier de door hare hand geschrevene toestemming. Koning Willem vond dien trek zóó origineel, dat hij er op staanden voet de koningin op wilde onthalen.De held van het avontuur had de eer er zelf de bijzonderheden aan HH. MM. van te vertellen, welke er hartelijk om lachten. Bepaalde zich het belangrijkste nieuws uit het buitenland vroeger bijna uitsluitend tot de Italiaansche aangelegenheden, thans treden die zaken meer op den achtergrond. Uit dat land toch valt weinig belangrijks te vermelden, Alleen, dat de rooverijen in Napels en de volks-demonstratiën te Rome nog steeds blijven voortduren, ofschoon de regering van Vic- tor Emmanuel strenge middelen poogt aan te wenden om het eerste te stuiten en, wat het tweede betreft, zoolang de Fran- sclie troepen Rome blijven bezetten, zullen deze uitingen van den volksgeest tot geen krachtig resultaat kunnen leiden. De Polen geven den moed nog niet op. Dit openbaarde zich dezer dagen te Warschau op eene zeer bijzondere wijze. Er vertoonden zich jongelieden in de nationale kleederdragt, duizenden in getal, met stokken gewapend, om de zoo gehate policie te hoonen. Anderen zag men een strijd vertoonen tusschen Russen en Polen waarbij, hetgeen natuurlijk was, de eersten de nederlaag leden, tot groot genoegen der talrijke aanschouwers. De Hongaarsche quaestie is dezer dagen een stap nader tot eene vredelievende oplossing gekomen. Het lagerhuis te Pesth heeft zich bereid verklaard te voldoen aan het verlan gen van den Oostenrijksclien keizer, om het adres aan Z. M. in gematigden toon en volgens oud gebruik in te rigten. En nu het hoogerhuis zich met dit besluit vereenigd heeft, is er een gewigtig beletsel tegen eene minnelijke schikking ter zijde gesteld. Een schrikkelijk ongeluk heeft dezer dagen in de Avenue d' Antin plaats gehad. De heer B., een rijke Amerikaan, was bij een zijner vrienden, wonende in een appartement op de derde ver dieping. Zij hadden zamen den avond doorgebragt, en al vorens naar huis te gaan, rookte B. eene cigaar uit. Ilij zat op de leuning van een venster, niettegenstaande de hei- haalde opmerkingen zijns vriends. Midden in de redekaveling, barst B. uit in een schater lach, en, vergetende waar hij zat, helde hij te veel achter over. De Amerikaan viel door het venster dood op den grond. Een zelfmoord, welke verdient gemeld te worden, om dat zij waarschijnlijk zonder voorbeeld is, heeft te Kusel, Duitscldand, plaats gehad. De zoon van eenen vleeschhouwer, oud 11 jaren, heeft zich opgehangen, omdat zijne ouders geweigerd hadden hem een eekhoorntje te koopen. Het kind heeft een einde aan zijn leven gemaakt, op het oogenblik dat zijne ouders waren uitgegaan. In Californie heeft een franschman getracht zich om het leven te brengen op de volgende zeer zonderlinge wijze. Hij delfde zichzelven een graf in den schoot der aarde, bedekte zijn ligchaam gedeeltelijk met zand en trachtte vervolgens door middel van een pistool den laatsten adem- togt te bespoedigen, 't Schot trof echter niet doodelijk, de grafbewoner werd nog levend uit het gewone verblijf der dooden in dat der zieken overgebragt. In het militair hospitaal te Parijs is een man overleden, die toen hij nog leefde reeds geloofde dood te zijn. Hij hield zich voor een namaaksel van zijn origineel en dikwijls weigerde hij te eten, omdat hij toch dood was. In den slag bij Solfe- rino gekwetst, was zijne wonde wel is waar spoedig weêr genezen, maar krankzinnigheid volgde daarop. C A R G A L IJ S T. Aangekomen van 510 Julij ter losplaats Helder om aldaar te lossen, de volgende schepen, gekomen van: NEWCASTLE. Ann Elisabeth, Sliield, 28S tons Steenkolen, Wed. 1"). Berghuis, aan den Helder. DRAMMEN. AlulaBasberg, Hout. P. C. de Lange te Zaandam. Al AIMvT ITUIyUGTEX. AMSTERDAMden 10 Julij 1861. pCt, Nederl63{f 4 9 9 y 2 Spanje421 3 ii binnenl471 3 ii Portugal 1856/1859461 5 li Russen 1828/29 5 ii ii Obl. 6e Serie95t 5 ii Oostenrijk Metall461 5 ii ii National54? 5 ii ii Amsterd691 1 t» KOERS VAN HET GELD: Beleening 3, Prolongatie 21, Disconto 3 pCt. PURMERÈNDE"9 Julij. Vee. 163 Runderen, minder vlugge handel; 16 Paarden; 117 vette Varkens 40 a 47 c. per N. p.; 9 magere dito 10 al6 145 Biggen 5 a 7134 vette Kalveren 45 a 65 c. per V. p.40 nuchtere dito 3 a 12446 Schapenen Lammeren met minder vluggen handel. Eijeren. Kippen-2.30, Eenden ƒ2,20 de 100 stuks. Kaas. 239 stapels kleine en .17 stapels middelbare, kleine gras- ƒ25,50, middelb. 25.75 per 50 X. p. Boter 85 a 95 c. per X. p ALKMAAR, 8 Julij. Vee. Ter markt zijn heden aangevoerd: 1 Koe ƒ176; 208 Kalveren ƒ20 a 65; 225 Schapen 10 a 30: 6 Lammeren 6 a f S; 57 Varkeus 40 a 48 e. per Xed. p. ROTTERDAM, 8 Julij. Granen. Nieuwe witte Zeeuws. Tarwe 10,50 a 11,25, goede 8 iï ƒ10,25; nieuwe Inl. Rogge,/'5,50 a 6,80; nieuwe Zeeuws, Winter-Garst ƒ5,50 a 6,50, zomer dito 3,50a 6; lange Haver 2,70a 4. kortedito ƒ4,30 a 5; Paardeb. 6 a 7,50; Noord-Bral). Boekweit ƒ220 a 235: nieuwe Zeeuws, lilaatiwe Erwten ƒ7 a 7,75 voor mesting, ƒ9 a 9,75 op de kook. Kanariezaad. Puik 8 a .8,25, minder 3 a a 7.50. Meekrap weinig geveild, redelijke kooplust tot vorige prijzen. SCHIEDAM, 8 Julij. Jenever 17,50Amst, proef,/'18,75. Movtwun 12. I oor de vele bewijzen van innige deelneming in de ziekte en na liet overlijden van mijn hartelijk geliefde Echtgenoot ondervonden, betuig ik mijne vrienden en plaats- genooten mijne hartelijke dank. ook namens mijne kinderen. Helder, 10 Julij. VI. ABRAIIAMSZ, Wed. F. Dovwes Dekker,

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 3