NIEÜWEDIEPER COURANT o g> a i, NEGENTIENDE JAARGANG. M 1801. £A E N BINNENLAND. BUITENLAND. i i, 1.1 HELDERSCHE V\\ih9f» h Deze Courant wordt uitgegeven op zondag en donderdag des morgens ten acht ure, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaal ƒ1.30. franco per post1.50. Enkele nommers0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Advekïentien worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den lieer T. MOOY» op de Laan aan den Heldertot elf ure. I)c prijs van' 1 tot 4 regels is ƒ0.00. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zcgelrcgt voor elke plaatsing ƒ0.35. Buitengewoon grootc letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. HELDER en NIEUWE DIEP, 13 Julij. Wij vernemen, dat door liet Muziek-korps van liet Koninklijk Instituut voor de Marine, onder directie van den Kapelmeester L. W. AVeekesser, op morgen avond (Zondag), in liet coneertgezelschap Apollo in Tivoli, het volgend programma zal worden uitgevoerd: 1. /<a«s<-marsch„ AVeekesser. 2. Cavatine de 1'opéra Eeltig, Donizetti. 3. Utile Flcurs, walzer, Lanner. 4. Traumbildcr fantaisie de Lumbye. 5. Ouverture de 1'opéra the Gipsy's Warning, Benedict, (i. Duo de 1'opéra Attilla, Verdi. 7. Haute Volée, quadrille Strauss. 8. Grand potpourri sur 1'opéra les Huguenots, Meijerbeer, arr. par AVeekesser. Het vertrek van Z. M. stoomschip Djambi, Komm. Jansen, is bepaald op aanst, Maandag den 15den dezer, met bestemming naar West-Indië. Door Z. M. is een pensioen verleend aan J. Jong kind, gewezen hoofdonderwijzer te Stroe, gemeente AA'ieringen, ten bedrage van ƒ161 'e jaars. Z. M. heeft bevorderd bij de geneeskundige dienst der landmagt tot officier van gezondheid 1ste klasse, de offi cier van gezondheid 2de klasse J. D. van Hemert van ge meld personeel. De officieren van gezondheid 3de klasse LI. van Stockum en L. P. Vlaanderen van de zcemagt zijn bevor derd tot officier van gezondheid 2de klasse. Men leest in den Staats-Courant van heden het na volgende berigt aan zeevarenden: De Minister van Marine brengt ter kennis van belang hebbenden, dat, wegens vernieuwing der spits van den toren te Hoorn, op Texel, dit zeemerk van den hden Julij tot den 15den Augustus aanstaande zal ontbreken. De beraadslagingen over het wetsontwerp betrekkelijk de Nationale Militie zijn in dc jongste dagen door de Tweede Kamer der Staten-Generaal voortgezet. De hoofd stukken over de loting en de vrijstellingen werden behan deld door de Regering, zoowel als door verschillende leden der Kamer werden wijzigingen in liet ontwerp voor gesteld, die menigmalen tot langdurige discussiën aanlei ding gaven. Door de Nederlandschc Handelmaatschappij zijn bevracht voor Amsterdam: Alida, Kapt. Kievit; Wilhelmina, Kapt. Ihaen, van Rotterdam. oor Rotterdam: Tollens, Kapt. B. J. Verhagen. Voor Middelburg: Pauline, Kapt. B. J. Post, Tabel der betrekkelijke sterfte in de gemeente Te.eel, gedu rende de jaren 18561860: lil 1856 is overleden 1 np 77 /Jol.... H 1857 ii ii 1 op 40 ii 1858 ii 1 op 37 ii 1850 'i ii 1 op 30 'i 1860 ii ii 1 op 32 Gemiddeld over 5 jaren 1 op 45 Den Oden dezer is te Haarlem de 84ste vergadering der Nederlandsclic Maatschappij ter bevordering der Nijverheid geopend. Deze maatschappij telt thans 2272 leden. Den 17den dezer zullen op 's Rijks werf te Hellevoet- sluis acht voor 's Rijks dienst afgekeurde kanonneerbooten publiek verkocht worden. De staatkundige berigten uit liet buitenland, gedurende de jongstverloopene dagen, doen bijna aarzelen een antwoord te geven op de vraag: wat nieuws is er? Dat antwoord toch zou kunnen inhouden eenc vermelding van den schroom, die nog bij onderscheidene kabinetten valt op te merken, omtrent de erkenning van het nieuw afgebakend koning rijk Italië, liet zou ook een overzigt kunnen bevatten van de redenen, die er toe leiden om die erkenning te gen te houden en die hun grond hebben in de vrees voor verdere veranderingen ten opzigte van Rome en I 'enetië. Het zou almede een beschouwing kunnen leveren van den bedroe-vonden toestand van Zuid-Italië, dat bestendig door rooverijen wordt verontrust en waartegen groote strijd krachten zullen moeten aangewend worden, om dat kwaad met wortel en takken uit te rocijen. Maar, wel beschouwd, behoeven wij daarover niet breedvoerig uit te weiden, omdat de erkenning van Italië wel langzaam, maar toch zeker gebeuren moet. De zaken zijn daar reeds zooverre gevor derd, dat terugkeer tot het oude eene onmogelijkheid mag genoemd worden. En, moge nu ook al het nieuwe rijk O nog op geen inwendige rust en vrede kunnen bogen, een volk, dat zóó voor vrijheid en onafhankelijkheid streed

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1