gehemde li mi mm BUITENLAND. vroegen morgen althans vonden de buren het lijk der O O vrouw niet blijkbare teekenen van venvurging, terwijl een briefje op de tafel liggende behelsde, dat men, binnen twee dagen twee lijken zou vinden!" Zoo men algemeen zeo-t, is dit reeds binnen eenige uren daarna bewaarheid, j daar men het lijk des mans uit een der vaarten zou op gehaald hebben. De man was voor de tweede maal ge huwd, doch leefde met deze vrouw in voortdurende onmin. De -V. Roti. Cour. deelt de volgende dépêche uit Batavia mede: Op Java heersclit de meest gewenschte rust. De stand van zaken te Banjermasin wordt beter. Aanhoudende regens over geheel het eiland, werken schadelijk op den stand der gewassen. Zr. Als. scliooner Attelante, onder hevel van den Luit. ter zee 2de klasse J. A. E. Dinaux, is 14 Julij jl. te Curacao aangekomen; alles was wel aan boord. Gepraaid o Julij, op 45° 15'N.breedte, 21° 12' W.lengte, Zr. Als. fregat Zeeland, Kapt. G. Fabius, van Vlissingen naar West-Indië. Onder het afdrukken ontvangen wij het volgende berigt: Texel, 17 Julij 1861. Uitslag der verkiezing van vier leden voor den Laad dezer Gemeente. Ingeleverd 145 stembriefjes. Herkozen de heeren P. Iveijser Sz. met 126 stemmen. P. Langeveld 118 IJ. Koppen ii 106 D. Kooiman 96 De zaken te Rome blijven nog steeds onveranderd. Zekerheid voor de toekomst heeft men er volstrekt niet. Dit geeft aan de dagbladen en aan de verspreiders van politieke geruchten cene voortreffelijke gelegenheid om allerlei ontwerpen tot oplossing der moeijelijke qusestie te verspreiden. Zoo werd dezer dagen, met het oog op de zending van een afgevaardigde der Fransche regering me- O O O O degedeeld, dat den Paus zou worden aangeraden om zijn wereldlijk gebied over den Kerkelijken Staat met dat over het eiland Sardinië te verwisselen en zich overigens met het geestelijk bestuur der kerk te vergenoegen. De tijd zal echter aan het licht moeten brengen, in hoeverre dit berigt waarheid behelst en mogt dit zoo zijn, of de Paus wel ooit gezind zal zijn in zulke schikkingen te treden. Een ander, niet onbelangrijk berigt, deelt mede een aan- slag op het leven des Konings van Pruissen, beraamd en ten uitvoer gelegd door een student. Deze aanslag had echter gelukkig geen gevolg en de dader bevindt zich reeds O O O O in verzekerde bewaring. Als reden van aanleiding tot deze daad geeft men op, dat die jongeling den Koning per soonlijk hoogschatte, doch hem niet berekend hield voor zijne groote Duitsche taak. De dader stond geheel op zich zelve en had geene medepligtigen. Men schrijft uit Mec/ielen: De landbouwer V., te Beersel, had sedert eenige da een J bemerkt, dat zijne kat dikwijls al etende van achter een hoop hout kwam, achter zijne woning gelegen. V. deed daarop het hout verplaatsen en zag met schrik het lijkje van een pasgeboren kind liggen, dat door de kat gedeel telijk was opgegeten. Hij gaf er aanstonds kennis van aan het geregt. Het parket van Meelielen kwam ter plaatse en ten gevolge van een onderzoek, werd de meid van den landbouwer V., oud 23 jaren, aangehouden. Men verzekert dat zij reeds tot bekentenis gekomen is. Alen schrijft uit Dcndermonde: Alen is sints eenige dagen werkzaam in de buskruid magazijnen onzer stad. Toen gisteren op het onverwachts een onweder losbarstte, was men juist op weg met een geladen fourgon, toen eensklaps de bliksem een boom verbrijzelde, op weinig schreden afstands waar de wagen voorbijgereden was. De kampen van MiUingen en Waalsdorp zijn door een deel der troepen betrokken, die tot de oefeningen aldaar in de zen zomer zijn bestemd. - Uit Egypte, wordt gemeld, dat de stokslagenstraf bij het leger en de vloot is afge schaft en er gestreng zal worden toegezien, dat deze straf O O O 7 niet weder wordt toegepast. Eenige werklieden in En geland hebben bij het graven twee honderd zilveren munt stukken gevonden, afkomstig uit. de 17de eeuw. In het graafschap Lincolnshire heeft eene moeder hare drie kleine kinderen in een regenbak geworpen en laten om komen, hetgeen zij later aan haren man mededeelde. Zij lijdt aan verstandsverbijstering. De Sultan van Turkije heeft 400 keizerlijke paarden bij de artillerie doen indee- len. Berigten uit China melden, dat de Keizer be denkelijk ziek is en men zijn dood spoedig te gemoet ziet. Reeds zijn er rijtuigen afgezonden, om bij zijne begrafenis van dienst te zijn. Het gedenkteeken voor Xelson, Engeland's grootste Admiraal, is dezer dagen door den bliksem getroffen en niet weinig beschadigd. Alen voor- O O O spelt daaruit het verval der Britsche Marine!! Er wordt een gerucht verspreid, dat wanneer de Paus komt te overlijden, de bevolking van den Kerkelijken Staat hare stemmen zal hebben uit te brengen over de keuze eener nieuwe regering. Z. Al. heeft de tentoonstellingen te Haarlem met H.D. tegenwoordigheid vereerd. Te Oosthuizen is door eene dame 5000 gulden aan de II. Di aconieën 2000 gulden aan liet kerkbestuur geschonken. Een O brugwachter te Rotterdam heeft een lief meisje, dat zich reeds in zinkenden staat bevond, met levensgevaar van een anders zekeren dood gered. Tiet Nederiandsch Onder wijzers Genootschap heeft in de vorige week zijne 17de algemeene vergadering te Utrecht gehouden. Vervólg van No. 56). Na een aantal artikelen van diefstal, moord en brand en meer andere voorvallen, kwam zij aan liet onderstaande berigt „Een arme colporteur uit Besanqon, met name P. Lefèvre, die ten koste van wat liet mogt zijn fortuin wilde maken, kwam op den inval om naar Inclië te trekken, welk land hij als liet oord van goud en diamanten had hooren noemen. Hij verkocht derhalve het weinige, dat hij zijn eigendom mogt noemen; vertrok naar Bordeauxen scheepte zich daar als koksmaat in op een Amcrikaansch schip. Achttien jaren verliepen er, zonder dat men ooit van hem hoorde spreken. Eindelijk ontvingen zijne ouders een brief, die zijne terug komst als zeer aanstaande vermeldde, en hun berigtte, dat de ex- colporteur, na onuitsprekelijke vermoeijenissen, ongeloofelijke inspan ningen en ongehoorde lotwisselingen, met één oog en eene hand, maar als bezitter van een schat, die men op twee millioen francs begrootte, in Frankrijk was teruggekeerd." Karei, die dit artikel met eene steeds meer gespannen aandacht had aangehoord, kon zicli niet weerhouden, als in de hoogste ver bazing uit te roepen: „twee millioen!" „Hat zal hem van dienst kunnen zijn, om zich een glazen oog en kunstarm aan te schaften," merkte Pincent schertsenderwijs op. „Dat noem ik nog eens geluk!" hernam onze werkman, die niet eens acht geslagen had op hetgeen zijn oom zeide. „En die hij alles behalve op krediet heeft verkregen," voegde de invalide er bij. „Achttien jaren van onuitsprekelijke inspanning herhaalde Suzannn. op de woorden van het dagblad drukkende. „Wat komt het er op aan, als de fortuin er aan liet eind er het gevolg maar van wordt?" hernam Karei, levendig, „maar weet ge wat moeijelijk is? niet, een slechten weg te gaan, niet, slecht weer te verduren, teil einde een goed heenkomen te erlangen; maar te loopen voor niets, en eindeloos voort, zonder nog ergens een verblijf te vinden." Dus benijdt gij den colporteur zijn lot;" zeide Suzanna, die hare blikken schroomvallig tot haren neef had gewend,„en zoudt gij al de jaren van uwe jeugd, of een van uwe oogen of handen wel willen geven voor?...." „Voor twee millioen," - viel Karei haar in de rede, wel zeker! Ik wou, dat gij mij op dien koop en tegen dien prijs maar

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 2