ADVERTENTIËINL BEKENDMAKING. MARKTBERIGTEN. iemand wist aan te wijzen, Suiisjo, dan beloof ik u een goede speltlc- duit, hoort ge." Zonder te antwoorden wendde het meisje hare blikken af. lluar hart was vol, en er zwom een traan in haar oog'. Vineent hield zich mede stil, maar gemelijk als hij was, met het ronddraaijen van zijne knevels onledig. Een langdurig stilzwijgen had er plaats; ieder der drie in dit tooneel handelende personen hield zich met de voortzetting van zijne eigene overpeinzingen bezig. Het slaan van de klok van acbten wekte Suzanna uit hare over denking. Vlug stond zij op, en ging de noodige aanstalten tot den soberen avondmaaltijd maken. Die was vrij treurig en duurde niet lang; Karei, die het laatste derde gedeelte van den dag met zijne zoogenaamde vrienden in de kroegen had doorgebragt, wilde niets eten, en Suzanna had geene eetlust. Vincent deed alleen het sobere maal de noodige eer aan; want in zijn krijgsmans loophaan had hij het zich tot eene blijvende gewoonte gemaakt, te midden van al de ontsteltenis of verwarring, de eischen van zijne maag toch behoorlijk en zoo veel immer mo gelijk was te bevredigen. Doch bij was ook spoedig verzadigd, en her nam weldra zijne plaats in zijn zachten leuningstoel bij het raam. Na alles behoorlijk bezorgd te liebben, nam Suzanna, die behoefte gevoelde om alleen te zijn, liaar licht, wenschte haar oom goeden nacht, en verwijderde zich in het vertrekje dat zij boven zijn kamer betrok. Nu bevonden Vincent en de jonge werkman zich dan onder vier oogen. Toen laatstgemelde zijn oom mede goeden nacht had gezegd, en zich gereed maakte om te vertrekken, gaf de invalide hem een teeken om de deur te sluiten, en zich nog met hem neer te zetten, „want," zeide hij hoog ernstig„ik moet u spreken." Karei, die eenige verwijtingen verwachtte, bleef voor den ouden man staan, maar kreeg een wenk om te gaan zitten. „Wat gij daar zoo even gezegd hebt," dus begon onze invalide, zijn neef strak aankijkende, „was dat wel bedacht of overlegd?.... Zoudt gij u inderdaad om fortuin te maken, tot eene langdurige inspanning in staat gevoelen?" „Ik?.... zoudt gij daar aan kunnen twijfelen, oom?" vroeg Karei, ten hoogste verwonderd over zulk eene vraag. „Dus zoudt ge wel gezind zijn om geduld te hebben, onafgebroken te werken, en uwe kwade gewoonten af te leggen?" „Als mij dat ergens toe van nut kan zijn.... Maar waartoe zulk eene vraag?" „Dat zal ik u zeggen," hernam de invalide, de lade van eene kleine commode, waar hij de oude dagbladen, die een van zijne be kenden hem leende, geborgen liield, open trekkende. Middelerwijl ging bij aan het zoeken en snuffelen in die bladen, nam er eindelijk een uit, sloeg het open, en wees Karei met zijn nagel op een der aldaar voorkomende artikelen. Vervolg hierna.) ƒ12; 490 Schapen en Lamineren met flaauwen handel. Lukken. Kippen-2,30, Eenden 2,30 de lOOstuks. Kaas. 219 stapels kleine en 11 stapels middelbare, kleine gras- 24,75 per 50 N. p. Boter 1.05 al.10 per X. p. ALKMAAR, 15 Julij. Vee. Ter markt zijn heden aangevoerd: 0 Koeijeu 140 a 170; 134 Kalveren 30 u 00; 87 Schapen 12 a 30; 50 Varkens 40 a 48 e. per Ned. p. ROTTERDAM, 15 Julij. Granen. Nieuwe witte Zeeuws.Tarwe, puike/10 a ll.mind. ƒ7,75 a ƒ10; nieuwe Inl. Rogge ƒ5,50 a 6,80; nieuwe Zeeuws, Winter-Garst ƒ5,50 a 6,50, zomer dito 5,20 a 6 lange Haver 2,80 a 4, korte dito 4,30 a 520Paardeb. 0 li 7,50 Noord-Bral». Boekweit 220 li 235 nieuwe Zeeuws, blaauwe Erwten ƒ7 li 7,75 voor mesting, ƒ9 a 9.75 op de kook. Kanarie zaad. Puik ƒ775 li 8.25, minder 3 li a 7.50. Meekrap weinig aangeboden wegens gebrek aan kooplust. SCHIEDAM, 19 Julij. Jenever 17,50; Amst. proef 18,75. Moutwijn 12. D A R G A L IJ S T. Aangekomen van 816 Julij ter losplaats Helder om aldaar te lossen, de volgende schepen, gekomen van: SUNDERLAND. SI. GeorgeSanderson. 85 ch. Steenkolen. Wurf bain Ss C. te Amst. SUNDERLAND. Eliza CornesJi, G. B. Elliott. 200 tons Steenko len, van Loon C., te Amst. SUNDERLAND. Catherina, L. Dijer. 133 eb. Steenkolen, Wurf- bain C., te Amst. NEWCASTLE. EwerettaR. Jobson, 104 ch. Steenkolen, Wnrfbain C., te Amst. NEWCASTLE. Concord, Eirbank. 159 ch. Steenkolen, Hagedoorn en Zn., te Amst. FREDERIKSTAD. Eric, C. Taarvig. Hout, Prentjesk C., tePunnerend DRAMMEN. Josepldne, P. Them. Hout, BrantjesC., te Purmerend. .tnnsekoineii seliepen te Batavia tot 31 Mei. Koning Willem III, kapt. Zeijlstra, van Amsterdam. Alcor, kapt van Oppen en Karei August, kapt. Hnijzer, beiden van Rotterdam. Jacolms Martinus, kapt. Meprelder, van Singapore. Margaretha Jc- hanna, kapt. Verschuur van Liverpool. Jan Hendrikkapt. Lelij- veld, van Macao. Alexander, kapt. Dikker, van Makassar. Vrij voorspoedig bevallen van een Zoon, Vrouwe R. VAN PREHN—VAN KERKWIJK. Helder, 13 Julij 1861. Eenige kennisgeving. ANECD0TE, De lieer D**, een rijke, maar gierige Ier, bad op zijne reizen, onder belofte van huwelijkstrouw, de beeldschoone dochter van een armen manufacturier te Manchester verleid. In Ierland teruggekeerd zijnde, werd hij door den vader van zijn slagtoffer om de vervul ling van zijne belofte aangemaand. Hij wees zulks echter volstrekt van de hand. Nu stelde de vader eene aanklagt tegen hem in bij den bevoegden regter. Door brieven en getuigen overreed, moest onze Iersclie Don Juan zijn misdrijf eindelijk bekennen, en werd, daar men hem, volgens de wet, niet kon dwingen het meisje te huwen, tot eene schadevergoeding van 10,000 P. St. veroordeeld. Tien duizend Pond Sterling! dat was te veel voor den gierigcn D. Dus besloot bijliever miss Wilsen zoo heette het verleidde meisje tegen wil en dank te trouwen, en herstelde haar dus in hare eer. AMSTERDAMden 16 Julij 1861. 2| pCt. Nederl631 4 f) 8 o 1 2 bpanje41t 3 binnenl474 3 ii Portugal 1856/185046/ 5 ii Russen 1828/29 5 ii ii Obl. 6° Serie95;, 5 ii Oostenrijk Metall461 5 ii ii National55 5 n ii Amstord69- koers van het geld: Beleening 3, Prolongatie 2§, Disconto 3 pCt. PURMERENDE16 Julij Vee. 133 Runderen, flaauwe handel; 13 Paarden; 156 vette Varkens 30 a 46 e. per N. p.10 magere dito 10 a.15 124 Biggen ƒ4 1134 vette Kalveren 45 a 65 e. per N. p.24 nuchtere dito/3 li Bij acte in dato 15 Julij 1861, aan den Helder verleden voor den aldaar standplaats hebbende Notaris WILLEM JAN IilDDE BOK en getuigen, behoorlijk geregistreerd, j is tussclien de Ileeren GEÖRfiE ALLEST TAÏLOK en liKElVOEIST STÏ6ÏJIJK, beiden wonende in de Gemeente j den Helder, aangegaan eene Vennootschap onder de firma van TA VLOR STRUIJK, tot liet uitoefenen j van bet beroep van Scheeps-Agent, Cargadoor, Con- vooilooper. Expediteur en Commissionair, bepaal delijk liet bedienen van scliepen, die liet Xieuwcdiep inko men of uitgaan, of in de nabijheid daarvan assistentie verlangen, met alle den aankleve van dien, in den uitge- strektsten zin des woord.?. De Vennootschap is gevestigd binnen de Gemeente den Helder en van af 15 Julij 1861 aangegaan voor een onbe- paalden tijd, zullende, in geval een der beide Vennooten de ontbinding der Vennootschap verlangen, dit ten allen tijden hun beiden vrijstaan, mits elkander een jaar te vo ren bij authentieke acte daarvan kennis gevende, als wan neer de firma zal geacht worden tc zijn ontbonden een jaar na die opzegging, met den eersten der maand, vol gende op die der gedane kennisgeving. Beide Vennooten zullen de teekening der firma hebben, maar alleen voor zaken uitsluitend bet beheer der Ven nootschap betreffende, en nimmer voor het aangaan van geldlecningen of borgtogten, teekenen van promessen of acceptatiën, doen van wisseltrekkingen, dispositiën van uitstaande gelden, drijven van liandel of koopmanschap of dergelijken, als waartoe steeds beider particuliere hand- teekening zal vereisebt worden. De Notaris voornoemd, W. J. III DDE BOK.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 3