NIEUWEDIEPER COURANT. O X D A G <21 ,1 I L 1.1. EN NEGENTIENDE VW<S" htt JAARGANG. 1801 M i»8. HELDIRSCNE 1 u Deze Courant wordt uitgegeven op zondag en donderdag des morgens ten acht ure, door A. A. BAKKEIl Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaal franco per post Enkele nommers. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Advertentién worden aangenomen tot Zaturdag en "Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOYj op de Laan aan den Heldertot elf ure. He prijs van 1 tot 4 regels is 0.61). Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing ƒ0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en Stukkeu franco aan den Uitgever. I11 ile zitting van den Gemeenteraad, op jl. Woensdag den 17 dezer, waren de lieeren C. Bakker Bz., J. Bakker en B. II. de Breuk niet tegenwoordig, De aanteekeningen van het verhandelde in de vorige zitting werden gelezen en goedgekeurd. O O OO Na de lezing eener missive van lieeren Gedeputeerde Staten werd de in de vorige zitting vastgestelde supple- toire begrooting tot regeling van het te kort door den O O O gewezen ontvanger in de kas achtergelaten, wat den vorm betrof, gewijzigd. Aan de vergadering werd aangeboden de gemeenterekening over 18(10,benevens die overhetzelfdedienstjaarvanhetBestuur van het Algemeen Weeshuis en het Burgerlijk Armbestuur. Tot onderzoek dezer stukken splitste zich de vergadering, onder voorzitting van den Burgemeester en de heide Wet- houders in drie afdeelingen. Bij trekking van nummers werden die afdeelingen aldus zamengesteld Eerste afdeeling: de lieeren Reeringli, Lastdrager, Stroot- man en Janzen. Tweede afdeeling: de lieeren Zurmühlen, van Kelck- hoven, Beets en de Breuk. Derde afdeeling: de lieeren Haremaker, Verweijde, de Lange en J. Bakker. Voor de bediening van brugwachter aan de brug over liet Heldersche kanaal bij de Nieuwe Kerk, werden door Burgemeester en Wethouders aanbevolen: J. Faber, J.G. Lelijveldt en C. Kruithoff. Met 11 stemmen werd de eerst- aanhevolen kandidaat, J. Faber, benoemd. Een stem werd uitgebragt op C. Kruithoff. Tot hulponderwijzer bij de openbare lagere scholen werd benoemd: H. P. Julsing, bezitter eener acte van bekwaam heid als hoofdonderwijzer, wonende te Schagen, op eene j aarwedde van 500, en onder bepaling dat hij, tot nadere beschikking, werkzaam zal zijn op de school in de West- straat, ter vervanging van den overleden hulponderwijzer A. van Loghem. Naar aanleiding eener missive van de Gedeputeerde Staten dezer Provincie, werd op voorstel van de daartoe benoemde commissie besloten, art. 5 van het plan der voorgenomen geldleening voor de uitvoering van verschil lende gemeentewerken, groot/160,000, zoodanig te wijzigen, dat de stortingen der inschrijvingen, zullen zijn, als volgt: op 1 Jan narij 1862 1 Julij 1 October 1 April 1863 1 Julij 1 October 1 Januarij 1864 10 pCt. of 16,000. 20 i» )i 32,000. 20 >1 ii i> 32,000. 10 .1 16,000. 10 16,000. 10 i, 16,000. 20 .1 32,000. 160,000. Bij het vorige artikel waren die stortingen bepaald op 1 Januarij, 1 April, 1 October 1862 en 1 Januarij 1863, telkens 25 pCt. of 40,000. Bij dezelfde missive hadden Heeren Gedeputeerde Staten het wensclielijk geacht dat eene lioogere som voor aflossing werd gesteld dan ƒ3000 'sjaars als minimum. Vermits de aflossing en de rentebetaling berekend zijn naar de gewone inkomsten der gemeente, kon de Raad aan den wenscli van de Gedeputeerde Staten niet voldoen, doch werd besloten II. E. G. Aclitb. te antwoorden, dat men jaarlijks de aflossing zoo veel mogelijk zoude verhoogen, waartoe het bepalen van ƒ3000 als minimum vrijheid gaf. Men achtte het niet raadzaam de gemeente, zonder gegronde vooruitzigten, aan eene hoogere aflossing te binden. Men O O O wees daarbij op de vroegere geldleening voor het nieuw gebouwde Weeshuis, waarbij eene aflossing van minstens ƒ2000 per jaar was aangenomen, doch die in weinige jaren geheel is afgelost. Werd gelezen een adres van den heer J. E. Janzen, daarbij als aannemer van het graven van een waterloop en het maken van een gemetseld riool in de Nieuwstad voor de som van 750, kwijtschelding verzoekende van de boete, wegens de latere oplevering van dit werk dan hij het bestek was bepaald. Op voorstel van de commissie voor onderhoudswerken, aan welke het bekend is dat de redenen van vertraging niet aan den aannemer te wijten zijn, wordt op dit verzoek gunstig beschikt. Met enkele wijzigingen werd de door Burgemeester en Wethouders ontworpen Instructie voor den Gemeente ontvanger met algemeene stemmen goedgekeurd. De bepa ling in art. 12, dat zoodra de gelden in kas meer dan ƒ6000 bedragen, de ontvanger verpligt is het meerdere te storten, geeft, aanleiding dat eenige leden die som verhoogd wilden zien tot ƒ11000, zijnde gelijk aan den door dien ambtenaar te stellen borgtogt. Met 7 tegen 5 stemmen werd laatstgemelde som aangenomen. De minderheid ver klaarde zich voor het behoud van ƒ6000, zoowel in het belang van de gemeente als in dat van den ontvanger. Achter art. 22 werd, op voorstel van een der leden, in navolging van het bepaalde voor de Rijks-ontvangers, bij gevoegd, dat het den ontvanger verboden is kwitantien in blanco te teekenen. Na korte beraadslaging werden dc door de commissie voor de strafverordeningen ontworpen verordeningen, als eene, houdende bepaling ter voorkoming van brand, en eene op het losloopen der honden en het rijden met hon denwagens, met algemeene stemmen vastgesteld. In die ter voorkoming van brand werd eene bepaling omtrent vergaarbakken van asch in dezen zin gewijzigd, dat zoo danige vergaarbakken van ijzer of steen moeten zijn ge maakt. In de verordening op het rijden van honlenwa-

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1