BUITENLAND. (iiimiiDt: KiiÏHim stuurman. Bij die gelegenheid greep hij een matroos aan, dien hij trachtte in zee te werpen; terwijl hij, toen dat niet gelukte, zijn mes trok en daarmede aan een ander matroos zoodanige verwondingen toobragt, dat deze eenige dagen O D 7 O ÏT5 daarna is overleden. Tot predikant bij de Bemonstrantsch-Gereformeerde Ge meente te Utrecht is beroepen de wel-eerw. zeer gel. lieer J. Y\ Bok, Theol. Doctor en Predikant te Oude-Wetering. Den 20 Junïj des namiddags ten half vier ure, ont stond te Binther brand hij den landbouwer J. Baaijmakers; de vrouw alleen te huis zijnde met haar drie nog kleine kinderen, poogde hare beesten te redden, doch daarmede bezig zijnde hoorde zij het kleinste kindje (7 maanden oud) hetwelk zich in het voorhuis bevond, schreijen, waarna zij ijlings toesnelde en met het kind naar buiten vlugttezij moest alzoo zien, dat alles, wat zich in huis, stal en schuur bevond, eene prooi der vlammen werden. Daarvan was niets tegen brandschade verzekerd. Twee kinderen hebben met lucifers spelende in de achterhuizing dezen brand ver oorzaakt; hierdoor is een oppassend man met vrouw en 3 kinderen van alles ontbloot. Volgens berigten van Rio-Janeiro dd. 25 Junij 11. is Zr. Ms. transportschip de Heldin, Konun. Kapt. Luit. ter zee P. Toutenhoofd, na den 2 Junij de Linie te zijn gepasseerd, den 20 Junij aldaar aangekomen, en dienzelfden dag ter reede geankerd. Z. M. schroefstoomschip de Vecht, Luit. ter zee 1ste kl. Modderman terwijl Zr. M. schroefstoomschip de Berkel, Luit. ter zee van de Velden Erdbrink, bereids op de reede ten anker lag, beide laatstgemelde schepen zijn den lsten Mei van de reede van Hellevoetsluis en de Heldin den 4den van de reede van Texel naar zee gegaan. Bij het ten anker komen is de Ëtat-Major van de Hel din zoo wel door de Nederlandsclie, als Fransclie en En- gelsche Zee-officieren verwelkomd en zoude dit schip aldaar nog 8 dagen verblijven en alsdan de reis naar Batavia voortzetten. Berigten uit het buitenland bepalen zich bijna uitsluitend tot aangelegenheden van ondergeschikt belang. Als zoo- O O O danig noemen wij het berigt van den gunstigen invloed, die het gebruik der baden te Vichy op den fransehen Keizer uitoefent; het gerucht, dat deze vorst door onder scheidene gekroonde hoofden in het kamp van Chulons zal worden bezocht; de mededeeling, dat de Ilongaarsche quaestie in de jongste dagen weder verder en verder van hare oplossing is verwijderd geraakt, ten gevolge van min der gewenschte regerings-maatregelende dagbladen-strijd in Duitschland over het geliefde idee van de eenheid des vaderlands; het nieuws omtrent een conflict, ontstaan tus- schen de belgische regering en den brusselschen gemeente raad over de plannen eener gemeentelijke geldleening. Geen dezer aangelegenheden wekt eene liooge mate van belangstelling op. Berigten uit Noord-Amerika maken melding van een veldslag, die tusschen de beide strijdende partijen heeft plaats gehad. De troepen van het Noorden, 1200 in getal, vie len op de vijandelijke magt, 4000 man sterk, aan, doch werden teruggedreven. Een gezant van 't Zuiden, die de pêches naar Washington overbrugt, werd zonder antwoord tot zijne zenders teruggezonden. Men hield hem voor een spion, die slechts den stand van zaken kwam opnemen. Van verzoening schijnt nog maar weinig sprake te zijn. De maatregelen, door de regering te Washington voorgesteld, openen een droevig uitzigt op een Moedigen strijd. Een zonderlinge zaak kwam dezer dagen voor den rcgter te Londen in behandeling. De baron Vidil, een franschman, werd beschuldigd van een aanslag op het leven van zijn 23jarigen zoon. Men wil, dat de \;rces voor het verlies van een goed jaarlijksch inkomen bij de meerderja righeid des zoons den vader tot de gruweldaad gebragt heeft, om zijn zoon bij gelegenheid van een wandelrid doo- delijke wonden toe te brengen. De jongeling verkeert wel in gevaarlijken toestand, maar men hoopt nog op zijn be houd. Het schijnt dat hij tegen zijn vader geen getuige nis wil afleggen. Het jongste berigt uit Corfu, betreffende den gezond heidstoestand der Keizerin van Oostenrijk, gedagteekcnd van den 1G dezer luidt zeer gunstig; de hooge lijderes neemt voortdurend in beterschap toe. Dc volgende bijzonderheid wordt uit Neundorf, in het keurvorstendom Hessen, medegedeeld: Voor eenige dagen kwam aldaar een gezelschap uit Bremcn aan, hetwelk het voornemen had opgevat een reisje door het Hartsgebergte te maken en vooraf, elk eene kleine som uitleggende, aan de bank te spelen. Dit werd met zoo gelukkig gevolg bekroond, dat binnen korten tijd het spel moest worden gestaakt, dewijl de bank alles had verloren. Dezer dagen is te Gouckelaare (Belgis) gestorven Frans Bruynooghe, oud 54 jaren. Hij was eenen bijenkorf gaan op ruimen, welke door een nieuwen zwerm van jonge bijen was vervuld. Eene bij stak hem boven zijne oogen, digt bij zijne wenkbraauwen. De jongeling dit gewaar wordende, vroeg een weinig azijn, doch voelde geen beterschap. Hij vraagt daarop een weinig water: wederom geen voordeel, en ziet, tien minuten na den steek der bij, valt hij dood neder in de armen zijner zuster. Het oog was rood geworden en erg opgezet. In tien minuten had de bij met haren moorddadigen angel haar werk voltrokken, zonder de minste uitwendige teekenen van hare wreedheid over te laten. Hen regen-afleider. Als curiositeit nemen wij het vol gende op De heer Ilelvetius Otto te Leipzig, heeft aan de Aka- demie van Wetenschappen te Parijs, eene wonderbaarlijke uitvinding voorgelegd, waardoor hij belooft schoon weder te kunnen verschaffen. Hij wil namelijk een vervaarlijk hoogen toren bouwen, en daarop een blaasbalg van reusachtige afmetingen plaat sen, die door stoomkracht in beweging zal gebragt worden. «Met dezen blaasbalg, die ongemeen sterk moet zijn, wil hij de wolken wegblazen, zoodra zij zich bijeenpakken; en, daar de regen uit de wolken nederdaalt, volgt natuurlijk, dat daar, waar geene wolken bijeen kunnen pakken, ook geen regen kan komen. «Hij houdt staande, dat, indien een zeker getal zijner regenver drijvers, of, zoo als hij ze noemt pluvfuges, op ver schillende punten boven de stad geplaatst werden, hij de inwoners voortdurend mooi weer kon verschaffen, en eene bescherming voor plotseling opkomende regenbuijen en modderige straten, reeds zoo lang de schrik der schoone voetgangsters 11!" Het schijnt, dat de parapluie-marchands eene coalitie ge vormd en besloten hebben, dien heer Otto den hals af te snijden. Onderzeesche telegrafen. De Board of Trade heeft ge- ruimen tijd geleden eene commissie van deskundigen be noemd, belast om een rapport uit te brengen over de oorzaken van het mislukken van zoovele onderzeesche telegrafen. Dit rapport is thans openbaar gemaakt. Daaruit blijkt, dat men in het geheel 11,346 mijlen onderzeesche kabels had laten zinken, waarvan slechts 3000 mijlen inderdaad aan de verwachting hadden voldaan. Verloren geraakt zijn 2000 mijlen van den Atlantischen kabel, 5499 mijlen van dien in de Boode en Indische Zeeën, 700 mijlen van dien tusschen Sardinië en Malta, en eindelijk 55Ö mijlen van den kabel, bestemd om Singapore met Batavia te verbinden. Dit zijn treurige resultaten en velen zijn van oordeel, dat de moeijelijkheden op den bodem der zee, niet te overwinnen zijn. Genoemde commissie is van een ander gevoelen en schrijft het slechte resultaat toe aan de gebrekkige ver vaardiging van de kabels en de onvoldoende methode, c? 7 welke bij het leggen er van gevolgd wordt. Dit zijn dus beletselen, die wel te overwinnen zijn. De bevelhebber der turksche troepen in Syrië brengt dagelijks bij zijne manschappen het stelsel in toepassing, door strenge tucht, tot eene gewenschte orde. Blondin, de vermaarde amerikaansehe koorddanser heeft inhetgla- zenpaleis van Sydenham weder ommeletten op de koord gebak ken. 20000 personen waren daarbij tegenwoordig. De italiaansclie regering heeft sedert den vrede van Villafranca niet minder dan 550,000 geweren, 10,000 minié-karabij- nen, 4000 pistolen, 430,000 sabels en nog onderscheidene oorlogsbehoeften in grooten getale aangeschaft. Men is daar dus wel gewapend. De magazijnen van dc pa- rijsclie opera zijn in brand geraakt; alle coulisses zijn een prooi der vlammen geworden. Te Winschoten zijn drie werklieden, door het instorten van een keldergewelf, on der het puin bedolven geraakt; twee knapen, die mede daar werkzaam waren, gelukte het nog, hoewel zwaar ge wond, hun leven te redden. De overledenen waren vaders van huisgezinnen. Te Arnhem is in verzekerde bewaring gesteld een jong mensch, 24 jaren oud, doofstom, beschul digd van aanranding der eerbaarheid. Te Groningen heeft een meisje, dat sedert 8 weken aan keelontsteking leed en haar spraakgebruik verloren had, door hot rooken van een Manilla-sigaar haar stem teruggekregen. Bij zulke feiten zullen de dames niet langer klagen over het las tige rooken der hoeren. Het geheele garnizoen van de bondsvesting Rastatt is dezer dagen naar B aden-B aden

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 2