BUITENLAND. gemeente. Oen vorigen avond toen hij van een bezoek huiswaarts wilde keeren, scliijnt hij daarin geraakt te zijn. Misbruik van sterken drank is in dit geval weder oorzaak, dat de man op zulk eene ongelukkige wijze 0111 liet leven gekomen is en zijne vrouw met twee jeugdige kinderen dit ongeval betreurt. De heer W. II. Bruno Bok, te Texel, is benoemd tot Consulair-Agent van Z. M. den Koning van Hannover voor de eilanden Texel, 17ieland en Terschelling. De N. R. Ct. heeft nog de volgende dépêche van de Bataviasche handels-vereenigiug ontvangen Batavia, 14 Junij. Op geheel Java is het rustig. De ongunstige weersgesteldheid duurt voort. Niets bijzonders van Bandjermasin, Verscheidene malen reeds maakten onze buitenlandsche berigten gewag van den ongunstigen toestand van Zuid- ftaliê, dat gestadig het tooneel is van roof, plundering en allerlei moedwillige bedrijven. Generaal Cialdini, aan wien de moeijelijke taak is opgedragen 0111 dien toestand te doen ophouden, zal sterke pogingen moeten aanwenden 0111 die onlusten geheel te bedwingen. Door een Zwitserseh blad wordt verzekerd, dat het leger der opstandelingen 40,000 man sterk is en uit oude soldaten bestaat, die het land niet willen verlaten. Zij worden zelfs door een ge neraal geregeld aangevoerd. Omtrent de Romeinsche qu testte werd dezer dagen ge meld, dat de Fransche regering aan den bevelhebber der Fransche troepen te Rome, generaal Goyon, gelast heeft de oiliciëele betrekkingen met het Romeinsche gouvernement bepaaldelijk af te breken. Aanleiding tot deze handelwijze is geweest, eene ernstige aanklagt tegen den bisschop van Poitiers, die openlijk Keizer Napoleon III Ilerodes III genoemd heeft. Wel is de Minister van Oorlog te Rome ontslagen, wel heeft de Raus zijnen ambtenaren de meest- mogelijke hoogachting voor de Franschen aanbevolen, maar het zal de vraag zijn, of dit de kans verminderen zal, dat de Fransche regering Rome dooi- zijne soldaten ontruimen en een parel te meer doet hechten aan de kroon van Victor Emmanuel. Het. schijnt thans zeker te zijn, dat Pruissen's Koning aan de noodiging van den Franschen Keizer gehoor geven en het kamp van Chdlons bezoeken zal. De aandacht is in de laatste dagen weder gevestigd op de mogelijkheid, dat Keizer Napoleon zich, tot belooning voor zijne goede diensten in het belang der Italiaansche eenheid het eiland Sardinië zou willen toeeigenen. Graaf Ricasoli heeft openlijk in het Italiaansche parlement ver zekerd, dat er geen duim gronds meer zou worden afge staan, en dat zulks ook niet door den Keizer van Frankrijk werd verlangd of bedoeld. De Engelsche regering houdt toch evenwel een wakend oog; zij is bevreesd voor eene verbreking van het evenwigt in de Middellandsche Zee; terwijl de dagbladen deze aangelegenheid evenzoo beschou wende, door de Fransche bladen over hunne vreesachtig heid niet weinig worden bespot. Men herinnert zich, dat in de maand Mei jl. bij den graaf d'Oultremont te Brussel een belangrijke diefstal is gepleegd, grootendeels bestaande in bankbilletten en onder zoodanige omstandigheden, dat de schuldige noodzakelijk een bediende van het huis moest zijn. Tot dusver was men den dader niet op liet spoor. Dezer dagen echter heeft men den vernioedelijken schuldige in hechtenis genomen. Het was de kamerdienaar van den graaf en werd door een der bedienden betrapt, terwijl hij papieren verbrandde, welke gebleken zijn bankbilletten te zijn. Ook vond men bij hem verscheidene goudstukken, wier bezit, hij niet kon regtvaar- digen. Hij is een jongeling van 2\ jaren. Uit Lachen wordt gemeld: Een jongeling, die sedert verscheidene jaren met een meisje dezer gemeente verkeerde, en welke laatste in gezelschap van haren broeder en twee andere jufvrouwen naar het naburige Jette waren gewandeld, heeft bij het terugkeeren zijne beminde onverhoeds aangevallen en met een scheermes verscheiden" wonden in den hals toegebragt. Haar broeder die ter hulp snelde, heeft insgelijks ernstige wonden aan den arm bekomen. De dader heeft, zich daarna door het hoofd gescho ten. De toestand der beide slagtoffers boezemt geene onrust in. ïe Weenen leeft eene Amerikaansche dame, moeder van 24 kinderen en grootmoeder van 50 kleinkinderen, die allen in leven zijn. Voor eenigen tijd had deze dame haar 80ste jaar bereikt en een harer kinderen, om haar eene verrassing te bereiden heeft al de leden der familie te Weenen uitgenoodigder zijn er zelfs die van Amerika zijn gekomen. Een tafel van 10(5 couverts was op het buiten goed der dame opgerigt en zij bevond zich te midden der talrijkste familie, die er misschien ooit vereenigd is geweest. De dagbladen van (Hasgotr behelzen de volgende aankondiging Drie jongelingen, die een koophandel willen onder nemen, verlangen tot deelnemer eene jonge jufvrouw met een goed voorkomen, lieftallig karakter en eenige hondorde ponden, welke tevens genegen zou zijn in het huwelijk te treden. Zij mag van de drie jongelingen kiezen diegene, welke haar het best. aanstaat." Uit Stettin wordt gemeld, dat. de eigenaars der suiker fabrieken aldaar sedert eenigen tijd een vijand bestrijden, die hun een werkelijk groot nadeel toebragt, namelijk de bijen, welke suikerdieven sedert de laatste tien jaren in de omstreken der suikerfabrieken zich meer dan twintigvoudig vermenigvuldigd hadden. Die strijd wordt volgenderwijs ge voerd. Zoodra een genoegzaam aantal bijen eene fabriek is binnengevlogen, worden alle deuren en vensters zorgvuldig gesloten. Voor eender vensters, en wel het helderste, wer- waarts de bijen bij voorkeur vliegen, wordt een groot vat met. heet water geplaatst, waarmede de bijen bespoten wor den, zoodat zij in het vat neertuimelenzij worden met emmers daaruit geschept en in suikerpannen uitgekookt. Jaarlijks moeten op die wijze ongeveer 11,000,000 bijen gevangen en gedood zijn, en de waarde der hoeveelheid suiker, door de uitkoking dezer gevleugelde dieven geres- 7 O titueerd, 300 thaler bedragen, zijnde echter nog geen vierde of vijfde deel van de schade, door hunne rooverijen te weeg gebragt. olgens eene mededeeling in den Times hebben op 23 en 24 Mei 11. vulcanische eruptiën op Ysland plaats gehad. Het waren de vuurspuwende bergen Orosa en Skapta- Jokul, op 40 mijlen afstand van Reckjavik gelegen, die deze uitbarstingen voortbragten. I)e zwavelstank, daardoor ver breid, was zoo sterk, dat men dien zelfs te Reckjavik be speurde. Ook werden de metalen daardoor aangedaan. 'Levens hebben deze uitbarstingen het ijzererts op de ber gen doen smelten. De kusten waren op een afstand van meer dan 30 mijlen met puimsteen bedekt. M A X? TATBERT GTEHNT. AMSTERDAM, den 26 Julij 1861. 2| pCt. Neder 163| 4 >1 98J 2 Spanje4-21 3 11 binncnl47g 3 11 Portugal 1856/185946A i 5 11 Russen 1828/29 5 11 11 Obl. 6 Serie94J 5 11 Oostenrijk Metall46{§ 5 11 11 National55 5 11 Amsterd691 KOERS VAN HET GELD: Beleening 3, Prolongatie 2R Disconto 3 pCt. SC1IAGEN, 25 Julij. Vee. Paarden 40 ii 70. 18 Stieren 100 a 150. 50 magere gelde Koeijen 80 a 130, 45 vette gelde dito/'160 a 230, IS VaarsenHok- kelingcn 50 a 80. 10 nuchtere Kalveren/4 a 8, 86 magere Schapen 8 a 15, 95 vette dito 18 a 27, Engelsche Rammen 25 a 36, 6 Bokken en Geiten 1.50 a 4. 12 magere Varkens 10 ii 14. 35 Biggen 4 a 7, Konijnen 15 a 40 c., Kippen 25 a50 c., Eenden 15 a 25 c., Boter 70 ct. p. k. of 93 en een halvee, per N. p. Kaas 25 a 45 c. p. X. p. Eijerex. 4000 Kippen- 2,15 a 2,20, 1000 Eenden-2 a 2,25 per 100 stuks. DORDRECHT, 25 Julij. Granen. Nieuwe Overm. en Zeeuws. Tarwe/8 a 11, Zomer dito f a jar. Zeeuws.enlnl.Rogge/7,50a8, nieuwe dito/6a6.70, nieuwe Zeeuws, en Vlaams. Winter Garst 5,80 a 6,70, Zomer dito 5,50 a 6,30, Boekweit 2100 N. p. Rijn 240 aangeb. en tot te koop. Zaden. Overm. enZeeuwsch Koolzaad (1859) 65 a 67 p. vl., 9 vats op het Najaar op 72 p. vl. geveild. 105 a 106 p. Rigasch Lijnzaad 300. Olie. Raap- Vlieg, ƒ40 a 39,50 gedaan, opliet Najaar 40 gelaten. Lijn- Vlieg, 32. SCHIEDAM, 26 Julij. Jenever 17,50; Arast. proef/18,75. Moutwijn/12. BUMERiJjlE STAND VMi DEN HEIBER Efê HET NÏEUWESIEP," van 2027 julij 1861. ONDERTROUWD: H. T. Kocïi, van beroep schoenmaker, oud 27 jaren en .T. Brandt, zonder beroep, oud 26 jaren, woonachtig binnen deze gemeente. C. de Boer, van beroep letterzetter, oud 22 jaren en B.Fasol, zonder beroep, oud 21 jaren, wonende in deze gemeente. GEHUWD: H. Hartemink en N. C. Schutter. C. de Vrome cn A. Schellingcr. A. Leewcns en J. H. Bushel'. BEVALLEN: D. M. van Oenen, geb. Bcrtels (ZJ. A. M. Moorman, geb. .Tanzen, (DJ. A. Strikker, gei). Zaatman, (DJ. E. van der Schaaf, geb. Zaatman, (DJ. GHoogschagen, geb. .Bruin, (ZJ. A. Oosthuis, geb. AVcssel, (TïJ, G. M. Rieuwerts, geb. Veldt, tZJ. M. T. A. Ilinriehs. geb. de Nijs, (Z.) 3. M. de Bruijn, geb. Slcbe, (D.). A. Killing, geb. Wittevcen, (Z.). C. AVicring, geb. Verver, (ZJ. A. Kersbergen, geb. van Minnen, (Z.) A. de Bruijn, geb, Snoevwang, (DJ. OVERLEDEN J. S. Lastdrager, (4 jaar). M. Kamp, (15 maanden). Jjevcn- loos aangegeven 1. 1 Aangespoelde drenkeling. ~BURSERL,jYE-gTAftS3 I/AU DE GESTEENTE TEXEL, van 2027 julij 1861. ONDERTROUWD: J. L. Kikkert, van beroep Notaris te Texel, oud 51 jaren, en E. M. Boom, zonder beroep, van Pnrmerende, oud 22 jaren. W. Moojen, van beroep Kastelein, oud 58 jaren en T. Kikkert, zonder beroep, oud 50 jaren, i C. Vervoorn, van beroep arbeider, oud 33 jaren en G. van der Hoek, zonder beroep,

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 2