NIEUWEDIEPER COURANT •ij 01. II O I» E li I» A G I AUGUSTUS. II EN NEGENTIENDE JAARGANG. BINNENLAND. HEIOERSCHE ywUUUli het rN V p ,1 t 1 Deze Courant wordt uitgegeven op zondag en donderdag des morgens ten acht uredoor A. A. 15 A K K E lï Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaal 1.30. franco per post-,1.50. Enkele nommers0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars «mi Post directeuren. Advertentiên worden aangenomen tot Zatnrdag en AVoensdag middag 12 uur, en bij den I!«ti T. MOOV op de Laan aan dcu Helder, tot elf ur« I)e prijs van l tot I regels is /'O.tiö. oor icderen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing ƒ0.35. Buitengewoon grootc letters, naar mate der ruimte, dip zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den 1 itgevcr. Alen meldt nit Hellevoetslais, vervanging van den Lnit. t. zee 2de HELDER en NIEUWEDIEP, 31 Julij. Uitslag der lïerstemming ter verkiezing van drie leden O o van dun Gemeenteraad. Opgekomen Kiezers 311. In dc bus gevonden 312 stembilletten. Hiervan zijn uitgebragt op de Heeren: Dr. J. Haremaker 20'd stemmen. C. Bakker Bz. 177 Jb. Graat 177 Jb. Goedkoop 127 J. Papineau 111 W. J. Hidde Bok 95 Aldus zijn gekozen de Heeren: Dr. J. Haremaker, C. Bakker Bz. en Jb. Graat. Wij vestigen de aandaelit van het kunstminnend publiek op het groote Concert van het Italiaansche Garibaldi-Alpenjager- Corps uit Lombardye, dat op morgen (Donderdag) avond, in den uniform der Garibaldische vrijscharen, in het lokaal Tivoli alhier zich zal doen hooren. De eerste afdeeling van het pro gramma zal bij gunstig weder in den tuin, de tweede en derde in de zaal worden uitgevoerd. Aanbeveling, om dit muziek korps te gaan hooren, achten wij in dit geval geheel overbodig; de vermelding van zijne herkomst is daartoe genoegzaam. Z. AI. heeft benoemd tot ridder der orde van de Eikenkroon den heer H. J. van Es, oud-magazijnmeester bij de Alarine alhier. De Inspecteur der geneeskundige dienst, Dr. Pop, is alhier gearriveerd. Naar wij vernemen, heeft zich een marinier, belioo- rende tot het garnizoen alhier, die thans de oefeningen in het kamp te Ze ijst bijwoont, een kogel door het hoofd gejaagd. Hij stond bekend als een oppassend militair. De Luitenant-Generaal Duijcker, Adjudant des Ko- nings in buitengewone dienst, is, na gehouden inspectie over liet alhier in garnizoen liggend hataillon. van het 7de reg. Infanterie, jl. Zondag morgen naar Haarlem vertrokken. Het daarstellen der fundering voor eene weegkraan op 's Rijks werf alhier, is gemijnd door AI. Deutekom te Nieuwveenvoor de som van 3150. Den heer F. A. Alarinkelle, eervol ontslagen officier van administratie 2de kl. hij du Alarine, is door den Gouverneur-Generaal van Ncd. Oost-lndiS benoemd tot administrateur der Alarine te Onrust. Aan boord van Zr. Als. wachtschip de Rijn, is tegn den 11 Augustus geplaatst de Officier van gezondheid 3de klasse D. Matak Fontein. Het gerucht vroeger door ons medegedeeld, dat de Equipagemeester der Alarine alhier, de Kolonel van Braam Ilouekgeest, zou vervangen worden door den gepensioneer den Kapt. t. zee W. H. Dittlof Tjassens, bevestigt zich. van 28 dezer: Ter kl. Bogaert, die van Zr. Als. stoomschip Cycloop is overgeplaatst op Zr. Als. stoom schip Sindoro, is de Luit. t. zee 2de kl. A. J. Tlntrkouw van liet kostschip te Rotterdam overgeplaatst op de Cycloop terwijl nog de Luit. t. zee 2de kl. J. F. van Kervel van het kostschip te Rotterdam is overgeplaatst op de drijvende batterij Neptunus. Zr. Als. stoomschip Cycloop is gisteren in de haven gekomen, ten einde in liet drooge dok te worden nagezien. Den 28 dezer vertoonde de haven van Texel een feestelijk aanzien door de menigte vlaggen en wimpels die er wapperden ter eere van den wel-ed. gestr. lieer J. L. Kikkert en mejufvrouw E. AI. Boom, welke te Parmerend ondertrouwd zijn. JVIogten de aanstaande echtgenooten ver van deze plaats verwijderd zijn, liet jubelend aanzien van deze haven prijkte toch tot hunne eer en was een bewijs van belangstelling. Na liet afnemen van dc vlaggen en wimpels der vaartuigen, werden de zeelieden aan boord der stoomboot Texel genoodigd en onthaald. Uenigmalen werd dc gezondheid van bruid en bruidegom herdacht en ten slotte gescheiden onder hoera's en O iG luide kreten vanleve de heer Kikkertleve zijne bruid Jl. Zaturdag werd op het IJ voor Amsterdam de wedstrijd der Koninklijke Nederlandsehe Zeil- en Rocirer- eeniging gehouden. Het feest werd begunstigd met het fraaiste zomerweder; terwijl eene frissche koelte hoogst gunstig was voor den strijd der zeilvaartuigen. Door eene ontelbare menigte grootere en kleinere vaartuigen, met O O C vlaggen en wimpels versierd was liet IJ als bezaaidhet Tolhuis en het terrein waren zeer behagelijk gedrapeerd terwijl de uitvoeringen van een welhezet oreliest een en ander niet weinig opluisterde. Ten acht ure werd de vlag der vcreeniging geheschen een uur later ving de wedstrijd aan. Zware onweders hebben in de laatste dagen in on derscheidene streken van ons land gewoed. Nabij Leiden is een korenmolen door den bliksem getroffen en bescha digd. Reeds had het riet vlam gevatdocli gelukkig slaagde men nog tijdig om den verderen voortgang van het onheil te voorkomen. Te Nijmegen is het kasteel Bal-ouwe-Zate. van den heer Hallo, dat weldra het- tooneel van het nationaal zangers feest zal zijn, door het onweder getroffen en beschadigd, maar toch gespaard gebleven. Onderscheidene werklieden waren bezig aan liet maken van toebereidselen voor het feest; ongelukken heeft men evenwel niet te betreuren. Een grasmaaijer te Zijbecarspel heeft hot onweder het leven gekost, terwijl zijne beide voor hem uitgaande mak kers ter aarde geworpen en bedwelmd werden. In die omstreken werd oen koe naast den melker doodelijk getrof fen, terwijl de hoer niet den schrik vrijkwam.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1