NIEUWEDIEPER COURANT M 62. Z O DA G 4 A I GIST IJ S. 4861. EN JAARGANG. BINNENLAND. HELOERSCHE i WVtUS"' iet NEGENTIENDE Deze, Courant wordt uitgegeven op zondag en donderdag des morgens ten acht ure, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaal ƒ1.30. franco per post1.50. Enkele nommers0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars eu Post directeuren. Advertentiên worden aangenomen tol Zaturdag en "Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOO"\ op de Laan aan den Helder, tot elf ure. De prijs van 1 tot 4 regels is 0.00. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegclregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon grootc letters, naar mate der ruimte, di* zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. De bediening van (JKAVE1IJI AKER op de Algemeene Begraafplaats dezer Gemeente opengevallen zijnde, zullen zij die voor deze bediening in aanmerking wensclien te komen, zicli vóór of op den 15 Augustus aanstaande, in persoon of bij geschrift aan de Secretarie der Gemeente moeten aanmelden. Helder, den 3 Augustus 1861. De Burgemeester der Gemeente, STAKMAN BOSSE. Dcu 7 dezer vertrekt de O. I. J.a ndmnil via 19.ARSEILLE. HELDER en NIEUW7EDIEP, 3 Augustus. Volgens de laatste peilingen worden de zeegaten alhier beter in plaats van slechter. Dit werd onder anderen ook dezer dagen op nieuw bevestigd door het binnenkomen van bet Nederlandsch fregatschip Anna en Elise, Kapt. Orré. Dat vaartuig is jl. Donderdag, tcrugkeerende uit Oost-Indië, de Texelsche zeegaten ongehinderd gepasseerd bij laag water, met een diepgang van ruim 61 A ed. palmen. Waarlijk, waar zulke feiten spreken, zijn verdere bewijs gronden overbodig. Gisteren avond woedde boven deze gemeente en hare omstreken een lievig onweder. De lucht vertoonde ge- stadig een helder flikkerend licht. Spoedig daarna ontwaarde men van den zeedijk een feilen brand op het eiland Texel in de rigting van het Oude Schild. -r. De rederijkerskamer Olympia, onder de zinspreuk: Niet volmaakt, te Helder, zal, ter viering van haar lójarig be staan, op Dingsdag den 13 dezer, des avond ten 7| ure, in het lokaal Tivoli alhier, aan hare leden ecne buitenge wone vergadering geven. Het programma vermeldt in de 1ste afdeeling de opvoering van: Schijn bedriegt, klein drama van Rosmade; en Foekenbroeh of de Amsterdamsche Rederij ker, blijspel in 1 bedrijf van terwijl volgens de 2de afdeeling, bij gunstig weder, in den tuin eenige muzijk- stukken zullen worden uitgevoerd. Kaarten van toegang voor IIH. Officieren der Marine, voor vreemdelingen en jongelieden tusschen 16 en 18 jaren, moeten worden aan gevraagd bij en worden afgegeven door den heer S. Th. Beets, 1ste ceremoniemeester der kamer; die kaarten zijn dus niet te bekomen aan het lokaal. Wij vernemen, dat gedurende de maand Julij van hier naar Engeland zijn uitgevoerd: 62,377 Ned. ponden kaas, 202 koeijen, 10 stieren, 14 kalveren, 1 hokkeling en 2498 schapen en dat van Engeland alhier zijn ingevoerd: 111,217 mudden steenkolen. Met het alhier in de haven liggend schip Electra, Kapt. Wevman, zullen 150 koloniale militairen naar Java worden overgebragt. Het Concert van het Jtaliaansche Garibaldi-Alpenjager corps, jl. Donderdag in het lokaal Tivoli alhier gehouden, heeft algemeen zeer voldaan. Op vereerend verlangen heb ben II. H. Muziekanten besloten op a. s. Maandag nog eene uitvoering te geven, opdat ook velen, die het eerste Concert niet hebben bijgewoond, gelegenheid zouden hebben dit be roemde corps te liooren. Voorzeker is de aandrang van zoovelcn, die de eerste uitvoering met zoo onverdeeld ge noegen hebben bijgewoond, tot herhaling van dit Concert, de beste aanbeveling om deze gelegenheid, die zicli aan biedt om iets schoons te hooren, niet te verzuimen. (Zie advertentie hierachter.) Jl. Donderdag beeft bij de verschillende legercorpsen hier te lande eene loting plaats gehad onder de miliciens der ligting van 1860, ter aanwijzing van hen, die langer dan den gewonen oefenings-tijd onder de wapenen moeten blijven. Z. M. heeft aan Jhr. Mr. G. C'. Fontein ersehuir, op zijn daartoe gedaan verzoek, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van regter in de aiTondissements-regtbank te Alkmaar. Zr. Ms. Schroefstoomschip Rrinsrs Ameliakornm. kapt. luit. ter zee A. J. Kroef. wordt, tc Soerabaya gereed gemaakt voor de terugreis naar Nederland. De Luitenants ter zee 2de kl. C. A. Kervel en L. B. van Manen zijn geplaatst op bet wachtschip alhier. -Bij het onderzoek in de afdeelingen der Tweede Kamer van de begrooting voor de staats-spoorwegen moeten ernstige bezwaren gerezen zijn tegen bet daarstellcn van alle vaste bruggen, ook uit een technisch oogpunt. Die bruggen worden minder geschikt geacht, uithoofde van de hoogte, die zij voor de scheepvaart moeten hebben, terwijl dc bodem zulke ophoogingen niet zou kunnen dragen. De bliksem en donder, begeleid door storm en regen, die gisteren avond tc Texel heerschten, heeft verscheidene gebouwen beschadigd. De bliksem is ingeslagen in de boe- renstolp van Hendrik Kuiper, om de. Oost, en heeft dat perceel in de asch gelegd. De bliksem, het weerlicht en de donder waren zoo hevig, dat niemand zich herinnerde het ooit zoo beleefd te hebben. Te Amsterdam is dezer dagen opgehaald het lijk van een soldaat van het koloniaal werf-depöt, die, naar men verzekert, berouw moet gevoeld hebben over zijn engagement; terwijl nabij Deventer een militair, die zeer weinig ambitie had, om tengevolge van zijn laag getrokken nummer de wapenen voor Koning en Vaderland te dragen, getracht heeft met een scheermes een einde aan zijn jeugdig leven te maken. Zijne wonde is echter niet doodelijk en hij bevindt zich thans in het gasthuis.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1