NIEUWEDIEPER COURANT. en binnenland! M 71. DONDERDAG 8 SEPTEMBER. 1861. NEGENTIENDE WD a U](\ JAARGANG. AANBESTEDING. GEMEENTERAAD. HELDERSCHE het Deze Courant wordt uitgegeven op zondag en donderdag des morgens ten acht ure, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaal ƒ1.30. franco per post1.50. Enkele nommers0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Advertentién worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY, op de Laan aan den Heldertot elf ure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer 0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.85. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. Op Vrijdag den 13 September 1861, des namiddags ten één ure, zal, aan het Raadhuis der gemeente Helder, in het openbaar, alleen bij inschrijving, worden aanbesteed Het veranderen van een gedeelte der W EKKI A It GTI \G op de Kerk- graclit tot ZIEKENHUIS. Het Bestek ligt ter lezing aan de Secretarie dei- gemeente. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen hij den Opzigter, door wien op Woensdag vóór de besteding, des voormid dags ten elf ure, aanwijzing in loco zal worden gedaan. Helder, den 29 Augustus 1861. Burgemeester en Wethouders dier gemeente, A. BOOMSMA, Wethouder, bij afwezen van den Burgemeester. L. VERHEY, Secretaris. Hen 8 dezer vertrekt de O. I. Landmail via MARSEIIiIiE. In de zitting van den Gemeenteraad, jl. Dingsdag den 3 dezer gehouden, waren de Burgemeester en de heer de Lange, niet tegen woordig. De Wethouder, de heer A. Böomsma, bekleedde het voor zitterschap. De notulen der vorige vergadering werden na de lezing goedgekeurd. De voorzitter noodigt de nieuw gekozen raadsleden uit om de door de wet gevorderde eeden af te leggen. De heeren C. Bak ker Bz., P. A. Beets, J. Graat en J. Haremaker verklaren zich daartoe bereid en leggen in handen des Voorzitters genoemde eeden af. Daarop worden de benoemden, en inzonderheid het nieuw gekozen lid, de heer Graat, door den Voorzitter met hunne benoeming geluk gewenscht, waarop door den heer Graat gepastelijk wordt geantwoord. Daarop was aan de orde de benoeming van een Wethouder, in de plaats van den heer C. Bakker Bz., die door zijne aftreding op gehouden had die betrekking te bekleeden. Uit de stemming bleek, dat zich op den heer C. Bakker Bz. 9, op den heer Strootman 2 stemmen en op den heer Reeringh 1 stem had vereenigd, terwijl 1 briefje in blanco was ingekomen. De heer Bakker Bz. alzoo tot Wethouder gekozen, verklaarde zich bereid die betrekking bij ver nieuwing wel te willen bekleeden. Zonder stemming werd genoemde heer ook tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand gekozen. Er werd gelezen een verzoek van den heer C. Visser, hulponder wijzer bij eene der openbare scholen in deze gemeente, om met den lsten dezer maand uit gemelde betrekking te worden ontslagen, ten gevolge zijner benoeming tot hoofdonderwijzer te Hensbroek. Op voorstel des Voorzitters werd dat ontslag op eervolle wijze verleend tegen den 8 dezer maand. De heer Strootman rigt eene vraag tot den Voorzitter, omtrent de voorbereiding van uit te voeren gemeente-werken; de voorzitter deelt daarop de noodige opheldering mede. Vervolgens wordt door den heer Reeringh gevraagd, waarom de begrooting voor het volgend jaar nog niet bij den raad is ingediend, welke indiening bij de wet is bepaald vier maanden vóór het einde des jaars. Hierop wordt door den Voorzitter geantwoord, dat in de volgende vergadering, nog in den loop dezer maand te houden, de begrooting zal worden overgelegd. De heer Zur Mühlen zegt, dat hij gedurende eenige dagen deze gemeente zal verlaten en vraagt, of hij de sleutels der gemeente-kas, bij hem in bewaring, aan een ander raadslid behoort ter hand te stellen. De heer Janzen wordt daarop uitgenoodigd, die sleutels in ontvangst te nemen. Hierop wordt door den Voorzitter de zitting gesloten. HELDER en NIEUWEDIEP, 4 September. De minister van Marine zal naar men verneemt, den 11 dezer het etablissement Willemsoord en de dokwerken komen inspecteren. Wij vernemen verder dat het nieuwe dok, na afloop van des ministers bezoek, onder water zal worden gezet, en daar bet werk aan de zeedoksluis ook spoedig wordt gestaakt, zullen de belangstellenden zich moeten baasten ingeval zij deze werken nog in den drooge willen zien. o o Heden middag is alhier gearriveerd de stoomboot Willem III, komende van Mahon, met 70 aldaar over gebleven oogzieken. De heeren de Leeuw en Cohen Stuart, leden van de commissie voor de onteigening der gronden, gelegen bin nen de gemeente, ten behoeve der spoorweg, zijn Maandag 11. alhier gearriveerd, om met de eigenaren over den afstand te onderhandelen. Naar men verneemt zijn deze heeren aanvankelijk zeer goed geslaagd, zoodat de minister van Binnenlandsche Zaken spoedig in de gelegenheid gesteld zal worden, dienaangaande een besluit te nemen en daar de bestekken voor de aan besteding gereed zijn, kan men eerlang de aanbesteding van bet eerste werk, betrekking hebbende op den spoorweg, te gemoet zien. Eene verdienstelijke uitvoering werd jl. Zondag avond door de zangvereeniging Cecilia in het lokaal Tivoli alhier gegeven. Een onverdeeld genoegen werd door de uitvoe ring der verschillende nommers van het programma teweeg- gebragt. Deze vergadering werd niet weinig opgeluisterd door het accompagnement van eene welluidende pianino, die, bet eigendom der vereeniging geworden, met eene gepaste toespraak van den president, den heer Kelbling, bij de vergadering werd ingeleid. Vrij talrijk werd deze bijeenkomst bezocht en voorzeker zal deze genotrijke avond nog lang een hoogst aangenamen indruk achterlaten.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1