BUITENLAND. GEMENGDE BERIGTEN. orgel-concert in de Groote Kerk aldaar gegeven, met mede werking van een mannen-koor. Ook had er op het Doelen- veld eene niuziekale uitvoering plaats door het muziekkorps der stedelijke schutterij. Eindelijk werd die feestelijken dag besloten door een concert der Liedertafel, onder bege leiding van harmonie-muziek. «Tl. Donderdag heeft er eene harddraverij plaats gehad, die door een talrijk publiek bijgewoond, en waaraan door 16 paarden deelgenomen werd. Na afloop hiervan gaf de rederijkerskamer voor de leden van de Maatschappij van Landbouw eene genoegelijke uitvoering, terwijl die dag met een fraai vuurwerk werd besloten. In den morgen van 11 dezer, werd in eene sloot aan den Zijldijk, nabij de Spanjaardsbrug, te Leiden, liggende gevonden de officier van gezondheid van TV., dié, hoewel nog eenige teekenen van leven gevende, kort daarna is overleden. Volgens gerucht, was hij zeer verslaafd aan het misbruik van sterken drank, waarvoor hij door den bat. kommandant met kamerarrest was gestraft. Uit de omstreken van Deventer wordt het berigt me degedeeld, dat in de laatste dagen de prijzen der aardap pelen aanmerkelijk zijn gedaald. In de vorige week begaf zich een knecht van een O landbouwer te Vollenhoven naar de weide om te melken. Terwijl hij met het juk onder den arm en de melkemmers in de handen van de eene koe naar de andere ging sprong het tweejarig paard van den eigenaar rondom hem en bemoeijelijkte hem het voortgaan. De knecht wilde het daarom door eene beweging met het juk wegjagen, maar eene haak er van hechtte zich in den staart en het jonge paard hierdoor schichtig geworden, ontrukte den knecht het juk en vloog als razend over de weide, terwijl het juk met de ketttngen achter het dier aanslingerden. Het geraas hierdoor veroorzaakt, vermeerderde zijne vrees; het paard, holde in zijne vaart over en door zware rekhouten, rende in een raam van een daar tegenover staand huis, waarvan het vijf ruiten met zijn kop verbrijzelde, en viel dood ter neder. Het paard was meer dan 200 gul den waard. Aan een brief uit Annapólis, gedagteekend 20 Aug. jl. aan boord van Zr. Ms. fregat Zeeland, ter reede van Hampton (Noord-Amerika), ontleent de N. Rott. Cour. het volgende: Gemeld fregat is ter reede van Hampton in de Chesapeakebaai, den 19 Aug. gearriveerd, en kreeg den volgenden dag van den commodore der vloot van de Noordelijke staten, welke Annapólis geblokkeerd houdt (terwijl de confederisten rondom de stad liggen) verlof, om naar Annapólis te stoomen. Bij aankomst der Zeeland op de reede van Hampton, wierpen de confederisten, die de Zeeland voor een vijandelijk schip aanzagen, onmiddellijk batterijen op, doch op het hijschen der Holl. vlag vertoon den zij oogenblikkelijk de witte vlag. Eenige dagen te voren, was in dien omtrek een slag geleverd, waarin van weerszijden 4500 man gesneuveld waren. De Zeeland had geenc voorspoedige reis gehad, veroorzaakt door veel tegen wind en zwaar weder, terwijl dat schip bovendien ook no"1 een storm had doorgestaan. Aan boord was alles wel. Alleen heeft zich ook weder de oogziekte onder de man schappen vertoond, doch in geen kwaadaardigen graad, daar zij gewoonlijk niet langer dan acht dagen aanhield. Zoodra de kommandant zijne zending naar Washington zou hebben volbragt, bestond het plan om spoedig naar Curagao te vertrekken en daar station te houden. - Het Nederl. schip Macasser, kapt. de Boer, van Neiv- vastle naar Batavia, is in Lorres-Straat gebleven, doch de équipagie gered. Op nieuw wordt het gerucht vernomen, dat er tusschen den keizer van Frankrijk en den koning van Pruissen eene zamenkomst zal plaats hebben. Thans schijnt er daarom trent meerdere zekerheid te bestaan. Gelukkig echter geeft deze zaak nog genoeg stof tot raden en gissen voor hen, die daartoe de moeite willen nemen, want noch de tijd -wan neer, nog de bedoelingen waarmede die zamenkomst plaats hebben zal, zijn nog geheel en al onbekend; waarschijnlijk zal Compiègne tot de plaats der ontmoeting gekozen worden. Men verzekert, dat over de Italiaansche quasstie de ge voelens der fransche bewindsmannen nog in het geheel niet eenstemmig zijn. Tusschen de ministers van buiten- en binnenlandsche zaken moet zelfs daarover een hevigen strijd zijn gevoerd. Uit Italië wordt gemeld, dat de koning eerlang de ten toonstelling te Florence bijwonen, en zich van daar naar Napels begeven zal, om door zijn verblijf aldaar gunstig op de stemming der bevolking te werken. Te Rome zijn de pauselijke troepen ouder het bevel van den franschen be velhebber Goyon gekomen. De zending van engelsclie troepen naar de amerikaanschc bezittingen heeft het amerikaanschc gouvernement in den aanvang ernstige stof tot bezorgdheid gegeven. Thans schijnt het echter, dat de woelingen in dat deel der engel- sche koloniën der regering aanleiding hebben gegeven tot versterking der garnizoenen aldaar. Ook het noorden van ons werelddeel trekt thans de opmerkzaamheid van den beschouwer der wereldgebeurte nissen tot zich. Van daar wordt het gerucht verspreid, dat de koning van Denemarken afstand zou willen doen van zijne kroon, ten behoeve van Karei XV, koning van Zeneden en Noorwegen. Daardoor zoude het aloude Scandinavië weer tot stand, en de Unie van Cahnar in werking komen. Men schrijft uit Bnissel het volgende opmerkens waardige voorval Nu 27 jaar geleden werd aan het vondelingen-gesticht alhier, een pas geboren kind van het vrouwelijk geslacht neergelegd, dat als herkenningsteeken op den arm den datum en de teekening van een bloem ingeprikt droeg. Voor rekening van het gesticht werd het kind in de omstreken dezer stad bij een boerin besteed, die de op voeding van het kind tot op 14jarigen leeftijd op zich nam en dan ook daaraan voldeed. Wat er later met het kind, toen meisje geworden, voorviel, welke lotverwisse lingen zij onderging, daarvan wist zij niets. Eenigen tijd geleden echter kwam eene rijke Engelsche familie, voor zien van de noodige bewijsstukken, bij het gesticht het kind terugvorderen, dat, eenmaal aan de openbare welda digheid toevertrouwd, thans geroepen scheen als rijke erfgename te schitteren. Talrijk en hoogst moeijelijk waren nu de pogingen, door de policie in het werk gesteld, om het meisje, dat, sedert haar vertrek van de boerin in allerlei diensten was geweest, weer op het spoor te komen en aan hare ouders en haar schitterend lot terug te geven. Eindelijk nu eenige dagen geleden, werd zij gevonden met vier soldaten aan tafel zittende in een der ellendigste publieke huizen en tot den laagsten trap van losbandig heid en zedeloosheid gezonken! Zal hier, zoo vraagt men, de schoonste type der wederverheffing na den val door Eugène Sue in zijne Fleur-de-Marie geschetst, tot verwe zenlijking komen? Er schijnt daartoe, helaas! weinig kans te bestaan! Gedurende de jongstverloopen week hebben in Londen 1121 sterfgevallen en 1768 geboorten plaats gehad. Maandag 11. heeft in Cremone Gardens, een nieuwe soort van wedren plaats gehad, en wel met luchtballons. Ten dien einde stegen drie aëronauten respectievelijk in de Prince of Wales de Garibaldi en de Normanby op, de eerste te Acton do tweede te Camberwell en de derde te Peckham, met dat gevolg, dat de heer Lytligoe met de Normanby het eerst weder nederkwam en dus den wedstrijd won. Aan staanden Maandag zal wederom een soortgelijke wedstrijd plaats hebben. De Great-Eastern is deze week met ruim 400 passa giers en eene lading diverse goederen van Liverpool naar New- York vertrokken. - Yolgens de Deutsche Allgemeine Zeitung geeft de be kende orthodoxe predikant Harms de volgende schildering van den toestand, waarin de orthodoxen zich zullen bevinden na den dood. »Yvranneer de geloovige mensch is ingeslapen (gestorven), gaat zijne ziel, in een verheerlijkt ligchaam met handen en voeten voorzien, naar het paradijs, alwaar men zijne broeders en zusters en allen die men op aarde gekend heeft, de hand zal drukken en waarschijnlijk in verlegenheid zal zijn wien men het eerst zal begroeten. In het paradijs bevinden zich koeijen, kalveren, ossen, schapen, maar geene slagters, jagers noch deugnieten van jongens, die vogelnestjes uithalen, met steenen naar de dieren werpen," enz. In Amerika heeft zich de ernstige vraag voorgedaan, of het aan negerinnen geoorloofd is eene crinoline te dragen. De bevoegde autoriteit heeft deze vraag bepaaldelijk ont kennend beantwoord en zelfs een koopman, die aan eene zwarte dame zulk een kleedingstuk verkocht had, tot eene boete van 100 dollars veroordeeld. De blanke vrouwen mogen er zich nu op verhoovaardigen, dat zij zich met zulk een sierlijk gewaad mogen tooijen. Weer eene nieuwe uit vinding! In Frankrijk heeft men nu kogels vervaardigd, die eerst na 20 minuten ontbranden. Het is goed als men het weet; nu kan men zoo een voorwerp nog bijtijds buiten de vesting werpen, voor het zijne vernieling aan- rigtBlondin, de beroemde Amerikaanschc koorddanser, wordt overal in Engeland met blij gejuich begroet. In

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 2