NIEUWEDIEPER COURANT binnenland! M 82 Z O I) A li 13 OCTOBEK EN v\\iUpn hef dol NEGENTIENDE OM JAARGANG. BEKENDMAKING. HELDERSCHE 1801 rC^\ vuv,r Deze Courant wordt uitgegeven op zondag en donderdag des morgens ten acht ure, door A. A. 15AKKElt Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaal ƒ1.30. franco per post1.50. Enkele nommers„0.10. Alen abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Advertenties worden aangenomen tot Zaturdag en AVoensdag middag 12 uur, en hij den lieer T. AIOOY. op de Laan aan den Heldertot elf ure. De prijs van 1 tot 4 regels is 0.(50. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegclrcgt voor elke plaatsing 0.35. Buitcugcwoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij heslaan. Brieven en Stukken franco aan den 1'itgever. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente HELDER maken bij deze bekend, dat, even als vroeger, van den 16 dezer tot en met den 15 April 1862, de quarantaine zal gehouden worden achter in het Nieuw e- diep, bij het Nieuwewerk, en dat alle vroegere bepalingen opzigtelijk het stoppen of ankeren en in quarantaine liggen in den mond van de haven, van volle kracht blijven zullende de schepen aldaar de eerste visitatie moeten onder gaan, na welke visitatie de visiteur der quarantaine, indien daartegen geene bedenkingen bestaan, vrijheid verleent om naar het Nieuwewerk te verhalen of te zeilendoch ingeval er onverhoopt ziekte of besmetting aanwezig of te vermoe den is, zoodanige schepen zal gelasten, om in den mond der haven aan den Steenendam te meeren, alwaar zij tot nadere orders van Hoogerhand steeds zullen bewaakt worden. Het zal echter aan schepen, welke slechts aan visitatie zonder quarantaine onderworpen zijn, vrijstaan, om de visitatie op de reede af te wachten, indien het met hun belang in strijd is om in het Nieuwediep te komen. Ieder wordt ernstig gewaarschuwd, om zich zonder schriftelijke vergunning van den Heer Directeur en Ivom- mandant der Marine, aan boord van quarantaine-schepen te begeven, ten einde zich te vrijwaren voor de toepassing der zware straffen, welke op de overtreding zijn vastgesteld. Helder, den 10 October 1861. Burgemeester en Wethouders voornoemd, STAKMAN BOSSE, Voorzitter. L. VERHEY, Secretaris. Den 16 dezer vertrekt de O. I. Landmail via SOUTHAMPTOaf. HELDER en NIEUWEDIEP, 12 October. Naar men verneemt zullen de heeren Roobol en Tjasink, directeuren van den Amsterdamschen Stads-Schouwburg, in deze gemeente eene inteekenlijst doen aanbieden, om in dit win- ter-saizoen zes tooneelvoorstellingen te geven. Het is te hopen, dat eene ruime inteekening het bewijs levert, dat deze proef gewaardeerd wordt, opdat de Tooneelliefhebbers in de gelegenheid gesteld worden, dezen winter eenige ge notrijke avonden te hebben. Zij, die jl. Donderdag de opvoering van het toóneelspel de Verzoening o f de Broeder twist, gevolgd door het blijspel op Water en Brood: heb ben bijgewoond, zullen niet aarzelen te getuigen, dat beide stukken met onverdeeld genoegen werden gehoord en het verlangen opwekten om meerdere voorstellingen van dit beroemd tooneelgezelschap te genieten. In de buitengewone werkende vergadering van de o •t? c* maatschappij tot Nut van 't Algemeen, den 11 dezer ge houden, zijn benoemdtot lid van het bestuur de heer van Hattem, in de plaats van Ds. Bron, die bedankt heefttot direkteuren der industrieschool de heeren Slebe, Scholten, van Nifterik en van Voornveld; tot. direkteuren der Volksbibliotheek de heeren Meijers, J. W. van dei- Haar en N. Berghuijs. Dc volksvoorlezingen in het gebouw in dc Nieuwstad zullen gehouden worden door de heeren J. C. Leich, D. Bakker Bz., de Breuk, II. J. Schuijt, v. Hattem en Rinner. De feestelijke opening der buitengewone vergaderingen van 't Nut zal den 22 Nov. a. s. plaats hebben, en de spreekbeurt door den heer van Hattem, bij die ge legenheid, vervuld wordenterwijl de heeren Uurbanus, Bakker Dirks, Vos en Rinner zich bereid verklaarden, eene spreekbeurt in deze winter op zich te nemen. - De kapt. ter zee D. Tjassens heeft de betrekking van equipagemeester alhier aanvaard. Met den 1 Nov. a. s. worden op het wachtschip al hier geplaatst: de luits. ter zee 2de kl. .1. M. Brevet en C. J. M. Swaan, thans non-actief; en op het wachtschip te Hellevoetsluis: de kapt -luit. ter zee R C. Sloos, tevens belast met de betrekking van voorzitter bij den zee-krijgs raad aan boord van dien bodem en de off. van gez. 3de kl. C. J. van Stockum. Woensdag of Donderdag a. s. vertrekt het stoomschip Cycloop van hier naar Vlissingen, om 100 a 120 man over te brengen, bestemd voor de korvet Prins Maurits. De luit. ter zee 1ste klasse C J. Damme, is met den laatsten dezer eervol ontheven van het bevel over het wacht schip te Amsterdam, en dat bevel met den eersten Novem ber a. s. opgedragen aan den luit. ter zee 1ste klasse J. W. van Rhijn; en den luit. ter zee 2de klasse «T. C. A. van Asperen, thans dienende in Oost-Indië, op zijn daartoe ge daan verzoek, eervol uit de zeedienst ontslagen met den laatsten der maand, waarin dit besluit ter zijner kennis zal worden gebragt. Zr. Ms. kanonneerboot N3. 32, komm. luit. ter zee lste kl. van Mansvelt, die. gelijk wij onlangs meldden, bestemd is dezen winter nabij Terschelling gestationeerd te blijven, is in den loop dezer week derwaarts vertrokken. In de memorie van toelichting, gevoegd bij de be grooting voor het departement van Marine, wordt om trent de marine-werken alhier gezegd, dat het voornemen bestaat om het. middel-deel van het gewelf van het nieuwe dok in het jaar 1862 te sluiten en daarmede het geheel te voltooijen; dat dan ook dc aarden dam van dat dok weggenomen en de ijzeren schipdeuren zullen afgeleverd worden; dat ook de groote zeedoksluis in dat jaar zal worden voltooid en dat door een en ander het etablisse ment Willemsoord, zoowel van de land- als van de zee zijde. door onze moest diepgaande schepen kan bezocht worden.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1