ADVERTEIVTIËN. GEMENGDE BER1GTEN. ALLERLEI. hem wegens die slechte daad beschuldigde, vermeldt het berigt niet. Uit Wavre-Ndtre-Dame (België wordt het volgende zonderling-noodlottige voorval gemeld. Dingsdagll. ontstond er in de woning van een landbouwer twist met diens schoonbroeder, waardoor beiden handgemeen werden. Het 7jarig kind van den landbouwer, dat bijzonder aan zijn oom gehecht was, kon niet toezien, dat zijn vader dezen mishandeldehet nam zijns vaders geladen geweer, plaatste het op een stoel en vuurde af, in de rigting der vech tenden. Het schot trof ongelukkig de vrouw des landbou- o o wers, die hen kwam scheiden, in den buik en ondanks de onmiddellijk verleende hulp, wanhoopt men er aan, haar in het leven te bohouden. Te Gent had dezer dagen het volgend voorval plaats. In de Kevelsteeg hoorden eenige bewoners een kind luide o o schreijen. Zij gingen naar het raam van het huis, van waar het geschrei vernomen werd, en zagen de moeder, met den elleboog op de tafel en het hoofd in hare hand geleund, het schreijend kind in hare armen op haar schoot houdende. Daar de vrouw zich niet bewoog en het kind voort bleef schreijen, gingen de buren naar binnen. Zij bevonden tot hunne ontzetting, dat de moeder een lijk was. In de Magdalenastraat te Parijs werd voor eenigen tijd te koop aangeboden een Chineesch zijden shawl. Er werd 8000 francs voor gevraagd, met de verzekering, dat dit fraaije kleedingstuk aan de keizerin van China had behoord, door haar gedragen en bij de verovering van het zomer paleis te Pelting door de Franse!ie troepen gevonden was. Onze dames zullen zich echter wel met kleedij van minder waarde willen vergenoegen! -De kettingbrug over het riviertje de Eugues in Frank rijk is dezer dagen ingestort. Bij het onderzoeken der draagkracht van de nieuwe brug, welke met 60,000 kilo's moest belast worden, had men' er naauwelijks 55,000 op geladen, toen brug en pijlers in de rivier stortten. Ge lukkig heeft men geene verdere ongelukken te betreuren. Bij de badplaats Neuenahr, in het Artlial, is eene sterk werkende bron ontdekt. Na te zijn beteugeld, is zij den 19 dezer geopend, en heeft zij een straal water, ter hoogte van 58 voeten, opgeworpen, welke, na eenige minuten, eene hoogte van. 40 a 50 voeten heeft behouden. De bron is op nieuw gesloten, en zal, omdat hare werking niet zonder invloed is op de bijgelegene bronnen, alleen des zondags worden geopend. -Den 16 dezer heeft men te Ravenna (Italië) eene aardschudding gevoeld, welke slechts drie seconden duurde, maar zoo hevig was, dat men zich geene zoo sterk her innert. De hoofdkerk is daardoor zeer beschadigd; de koepel van dat gebouw heeft veel geleden, terwijl op verscheidene plaatsen de muren gescheurd zijn. Te Forli, alwaar men den schok insgelijks heeft waargenomen, was deze zoo sterk, dat in vele huizen de schilderijen van de muren vielen. Ook te Bologna en Venetië heeft men de schudding, in ligteren graad, kunnen opmerken. De vlag van de Zuidelijke Staten van Noord-Amerika is een tegenhanger van de Nederlandsche. Zij bestaat uit de kleuren blaauw, wit en rood; terwijl op de wijze der Unie het aantal der verbondene Staten door sterren in de vlag wordt aangeduid. o o Volgens berigt uit Singapore, bestaat er weinig kans, dat de eerste October-mail naar Europa zal worden geëxpedi eerd, doch wordt het uitzigt geopend, dat de gewone half- maandehjksche mail met eene verhooging van briefport zal worden gecontinueerdhieromtrent is nog niets officieels be kend. Zoo als bekend is wordt de halfmaandelijksche mail, die een keer niet verzonden werd, met verhoogd briefport ge continueerd. Bevestigt het eerste deel van het berigt zich, dan zal de mail, die in het laatst van November hier ver wacht wordt, niet aankomen. Te Gent zijn bij een kok twee rapen tentoongesteld, de eene weegt 11 en de andere 6| pond. In diezelfde stad is een man, die in den nacht aan eene natuurlijke behoefte wilde voldoen, uit het venster der derde verdieping geval len en hier en daar zwaar gekwetst. Bij het schijfschie ten der schutters te Brussel is de loop van een geweer gesprongen, tengevolge waarvan twee broeders ernstige kwetsuren bekwamen. De lBponder, waarmede dit gebeurde, was nog al een cadeau! In Syrië is men voornemens het voorbeeld van Napoleon I zaliger te volgen en de conscriptie in te voeren. Er bestaat daarvoor in dat land eene groote behoefte; de dienders kunnen er de orde niet langer handhaven. -Te Antwerpen zullen nieuwe aparte- menten worden daargesteld voor de leeuwen, tijgers, hye na's en andere aanminnige dieren van den beestentuin. De militaire overheid te Brugge is zeer galant. Daarvan gaf zij dezer dagen een schoon bewijs door een schild wacht, die, waarschijnlijk om zijn post goed te bewaken, met het hoofd op zijn sabel, zich op den grond had uit gestrekt, om zijn roes uit te slapen, met een vigilante naar de kazerne te vervoeren. Die man was al vroeg door grooten dorst gekweld geweest, want toen men hem zoo aantrof, was het eerst de zevende ure in den morgen. In het zuiden van Frankrijk is men voornemens, zich met de kunstmatige schildpadden-teelt bezig te houden. Te Heusden maakt een 75jarig grijsaard zich gereed om met eene schoone, die slechts 34 zomers telt, in het huwelijk te treden. De oude heer heeft reeds twee vrouwen in het graf. De pruissische regering heeft hare onderdanen ge waarschuwd tegen het gebruik van koffij, die, ter bevor dering eener goede kleur, met schadelijke zelfstandigheden is vermengd. Uit Wijhe worden in den laatsten tijd vele achterdeelen van doode varkens naar elders verzonden. Koning Victor Emmanuel zal den 10 November a. s. bij de opening van den spoorweg van Ancona naar Bologna tegenwoordig zijn. Het satirieke engelsche blad Punch bevat eene gravure, voorstellende dc jongste ontmoeting van den koning van Pruissen en keizer Napoleon. Terwijl de keizer over zijne knevels strijkt en zich gereed maakt een gewigtig voorstel te doen, neuriet de koning stil voor zich heen: »Ik kom, wel is waar, kersversch van het land, doch mij bedriegt gij niet!" Een bultenaar zeide spottend tot iemand, die groote voeten had van u kan men met regt zeggen, dat gij op eenen grooten voet leeft. Het is waar, kreeg hij ten antwoord, de fortuin heeft mij den rug niet gedraaid. Op de gaanderij van een schouwburg was eens een gestamp en gefluit, dat hooren en zien verging. Eene stem uit de bak riep „Zwijg daar omhoog, ezels „Gij zijt mis. Hier omhoog is de hooischelf. De ezels zijn omlaag." Een liefhebber der rekenkunst ontmoette eens in een gezelschap eenen ouden vriend, met wien hij vroeger veel omgang gehad, maar die hij nu in langen tijd niet gezien had. Na een geruimen tijd over verschillende onderwerpen gesproken te hebben, zeide de vriend: „Wel, Piet, ik heb wat schoons voor u en wel een rekenkunstig voorstel, zoo als gij er nog nooit een hebt opgelost; neem uw zak boekje maar en schrijf." De rekenaar deed zoo, en nu liet de vriend hem de lengte, de breedte en nog een aantal andere afme tingen van een schip opschrijven en eindigde toen in eens, door met een ernstig gelaat te vragen„Hoe dik is nu de kapitein MARKTBERIGTEN. PURMERENDE, 29 October. Vee. 140 Runderen. 22 Paarden, 168 vette Varkens 38 a 47 c per N. p., 18 mag. Varkens f 11 a 24, 494 Biggen f 4 a 6,50, 56 vette Kalveren 50 a 70 e. per N. p. 16 ïiuclit. dito f 9 a 19, 1174 Scbapen en Lammeren, 30 Ganzen f 4,50 a 5,50, 20 Zwanen f 6 a 8. KleineGras-R aas f 25,75 per 50 N. p.Boter f 1,10 a 1,20 per N.p. ALKMAAR, 28 October. Vee. 6 Koeijen f 120 a 150, 73 Kalveren f 30 a 60,1S9 Scbapen f 10 a 24, 70 vette Varkens 40 a 48 c. per N. p. ROTTERDAM, 28October. Granen. Nieuwe puike witte Zeeuws. Tarwe f 12,50 a 13, goede dito f 12a 12,50, mind. en blaauwe dito f 10 a 11,50, jarige ditof 10,50 a 12. Nieuwe Zeeuws. Rogge f S.50a9. Nieuwe Zeeuws. "Winter-Garst f 6 a 7, Zomer dito f 6 a 6,80. Nieuwe lange Zeeuws. Haver f3a3,50, korte dito f 3 a 4. Noord-Brab. Boekweit f 226 a 233. Nieuwe Zeeuws. Paardeboonen f 7,50 a 9. Nieuwe kleine Blaauwe Zeeuws. Erwten f 10a 12, groote dito f 10,50 a 13,75. Nieuwe Bruine Boonen f 14,50 a 15,50 mind. dito f 11,50 a 14, nieuwe witte dito f 12 a 12,50, mind. dito f 9 a 11. Zaden. Nieuw Kanariezaad f 25. Overm. Koolzaad 70 a 77 p. vl. Meekrap als voren. SCHIEDAM, 29 Octcber. Jenever f 18,Amst. proef f 19,25. Moutwijn f 12.50. LONDEN, 28 October. Heden waren ter VEE-markt aangevoerd 6670 Runderen, 24,650 Scbapen, 155 Kalveren en 560 Varkens. De prijs der Runderen was 5 sh. 0 d.van Scbapen 5 sh. 6 d., van Kalveren 5 sh. 2 d. en van Varkens 5 sh. 4 d. CARGALIJST. Aangekomen van 2630 October ter losplaats HELDER om aldaar te lossen, de volgende schepen, gekomen van: EREDERIKSTADT. Tre Sodskende, Oppen. Hout. Eindhoven Zn., te Zwolle. EREDERIKSTADT. Deodata, Anderseu. Hout. Tromp Meesters, te Steenwijk. EREDERIKSTADT. Mariaen Fanny, Unger. Fontein Kroneman, te Zwolle. PROGRAMMA. C E C I L I A, Zondag 3 November 1861, avonds 8 ure). eerste afdeeling. 1. Koor „Jubelzang,"C. M. Philbert. 2. Cavatine „La muette de Portici"Auber. 3. Mannen-Keor „Feestmarsch"W. Speier. 4. Koor „La muette de Portici," 2e Acte le Deel) Auber. tweede afdef.ling. 1. Cavatine en Koor „Norma"Beleïni. 2. Mannenkoor „Richard Coeur de Lion" Gretrij. 3. Koor „I Lombardi. etc."Verdt. 4. Koor, (Cantate „de Morgen")Riech. Heden overleed te Koog aan de Zaan, onze vaarde Vader en Behmvdvaderden Heer K. HAREM AKER Jz. Nieuwediep, 28 October 1861. Dr. J. HAREMAKER, A. P. HAREMAKER,—FEIT?.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 3