ADVERTEIMTI ËIM. GEMENGDE BERIGTEN. DE SLECHTE ECHTGENOOT BESCHAAMD GEMAAKT. ONFAALRARE RECEPTEN. CARGALIJST. zelis in het gewone leven, waarin de man, zoowel regtens als feitelijk, de beschermer zijner vrouw is, zelden aantreft, liet blad doet uitkomen, dat hij het was, die bare schre den altijd op de constitutionele baan geleid heeft, waar door haar troon bevestigd en alle politieke ontevredenheid uit elk gedeelte van het groot.e rijk verbannen is. Deze lofspraak van the Times is des te merkwaardiger, omdat dit blad vroeger, bij meer dan eene gelegenheid, het wan trouwen der natie tegen den prins opgewekt en hem ver weten heeft, dat hij van zijn invloed gebruik maakte, om zich te mengen in de aangelegenheden des lands. Uit Hamburg wordt berigt, dat, toen in het afge- loopen jaar de Amazone aldaar in de haven lag, reeds vele ervaren zeelieden hebben te kennen gegeven, dat het schip was getuigd op eene wijze, welke de meeste afkeu ring verdiende; de hoogte der masten was in geene ver houding hoegenaamd tot de grootte en diepgang van het vaartuig. Niettegenstaande deze gegronde aanmerkingen zijn gemaakt, heeft niets plaats gehad 0111 het gevaar, daardoor ontstaan, weg te nemen. Te Burleigh (Illinois) bestaat eene familie, van Der- baeli genaamd, wier leden allen meer dan het gewone ge tal vingers hebben. Sedert drie geslachten wordt deze afwijking van de natuur van de ouders op de kinderen overgebragt. De familie is daarop zoo trotsch, dat hare leden slechts onder elkander huwen en zich onteerd zouden gelooven, indien een hunner in het huwelijk trad met iemand, die minder dan zes vingers aan iederen hand en aan iederen voet heeft. De jongste spruit dier familie, miss Flora, heeft eene bewonderenswaardige vaardigheid in het pianospel verkregen en is in staat 12 noten te om vatten, terwijl zij alleen stukken uitvoert, die voor vier handen zijn geschreven. Naar men verneemt, zal miss Flora haar talent te Petersburg gaan ten toon spreiden. Bij de discussiën in de belgische kamer der volksverte genwoordigers over de erkenning van het koningrijk Italië, heeft den lieer Defré eene bladzijde gelezen uit het martel- boek der geschiedenis van Italië, waarin met bloedige let teren de namen van zijne doorluchtige kinderen opgeschre ven staan. Hij noemde de namen van 25 martelaren, die, door de eeuwen heen, voor de groote gedachte, die Cavour en Garibaldi hebben doen zegepralen, het leven hebben veil gehad. Hunne levensgeschiedenis eindigt met ver branding, verworging, onthoofding, vergiftiging en ophanging. Aan een werd de tong uitgetrokken en daarna werd hij levend verbrand. Toen onlangs de spoorweg van Ancona met plegtigheid werd geopend, vond een opmerkenswaar dig incident plaats. De maatschappij der romeinsche spoorwegen, opgerigt op bevel van den paus, noodigde Victor Emmanuel uit, de opening van den weg bij te wonen. En hier werd Z. M. hulde gebragt door een agent der maatschappij, een zoon van een vroegeren minister van Karei X van Bourbon. Wonderlijke wisseling op deze wereld! En dat gebeurde nu op het voormalig grondge bied van den Kerkelijken Staat! Te Brugge is een bezoeker van een bakkerswinkel, maar die zonder aan betalen te denken, heenging, door den bakker achtervolgd én in het policie-bureau gebragt. Eene dame te Brussel heeft op eene akelige wijze een einde aan haar leven gemaakt; zij stortte zich van de derde verdieping naar beneden, kwam deerlijk verminkt op de straat neder en gaf eenige oogenblikken daarna den geest. I11 hare kamer o o vond men een brief, waarin zij haar wanhopig besluit te kennen gaf. Hare bezittingen liad zij aan hare bediende vermaakt. Te Parijs begint zich een hevige oppositie te vertoonen, tegen de zoogenaamde claque in de schouw burgen. De directeuren der schouwburgen hebben namelijk de gewoonte om menschen aan te nemen, die, in het parterre gezeten, de opvoeringen toejuichen, om de stukken, hetzij die al of geene waarde bezitten, opgang te doen maken. Het volk verklaart zich er meer en meer tegen. Het plan van den franschen minister Fould, 0111 belasting te heffen voor piano's, heeft bij velen grooten bijval ge vonden. Het pianospel is te Parijs zoo algemeen en ver oorzaakt velen zooveel last, dat huisbazen veeltijds, als voorwaarde bij het verhuren van huizen of kamers, be palen, dat de huurders geen piano in huis mogen hebben. De Amerikaansche bladen vermelden liet verhaal van eene arme vrouw in Illinois, die kort geleden het geluk had, te vernemen, dat haar door een van hare naastbestaanden een legaat van 500 bij uiterste wilsbeschikking vermaakt was. Daar nu, tot uitbeta ling dier gelden, de tegenwoordigheid van haar echtgenoot, die zich in Engeland bevond, vereischt werd, schreef zij hem, ten gevolge waarvan zij elkander weinig weken daarna te Bosfon ontmoetten. en hun liet erfdeel uitbetaald werd. Daar zij nu begreep in het bezit van zoo veel gelds te zijn, dat er niets tegen kon zijn, om naar Europa terug te keeren, deed zij dienaangaande een voorstel, dat ook door haar man gereedelijk werd aangenomen. Doch hij was slecht genoeg om haar te verlaten, en de 500 mede te ne men. Terwijl zij de straten op en neêr liep, om hem te zoeken, trok zij de aandacht tot zich van eene vrouw, die aan de deur van eene kostschool stond, en naar de komst van iemand scheen uit te kijken. Ziende dat zij vermoeid was, noodigde die vrouw haar binnen te komen en eenige ververscliing te gebruiken en vertelde haar, dat zij goede sier had gemaakt, daar haar echtgenoot, op zijne terugreis uit Engeland een legaat van L 500 had ontvangen, en zij hem zoo op het oogenblik te huis verwachtte. Deze en nog meer bijzonderheden deden bij de eigenlijke vrouw kwaad vermoeden oprijzen, waarin zij, door de komst van haar man in een staat van volslagen dronkenschap, niet weinig versterkt werd. Er had een vreeselijk tooneel plaats. De twee vrouwen bleven beiden zeer sterk op haar regt staan; doch de nieuwbakken vrouw en haar man, die door het overmatig gebruik van het een en ander over stuur geraakt waren, vielen weldra in een diepen slaap. De echte vrouw, die alles behalve onder den invloed van Bacchus stond, doorzocht de zakken van haar ronkenden echtgenoot, en vond er nog 495, waarmede zij zich onverwijld naar Illinois spoedde, het dronken paar bij hun ontwaken, aan hunne overdenkingen overlatende. Om zijne gezondheid te bewaren: matigheid; om witte (onschuldige) handen te houden: braafheid; om een fraaijen baard te krijgen: een scheermes; om vlekken uit te wisschen: berouw;om zijn gezigt te verbeterenopmerkzaamheidom een fraaijen ring te krijgen: de huiselijke kring; om zijne stem te volmaken: be schaafdheid; om het beste gezelschap bij zijn toilet te hebben: eene vrouw. MARKTBERIGTEN. I' UK MEREN DE, 1? December. Vee. 11 Paarden, 58 Kunderen, 105 vette Varkens 14 a 51 c„ 9 mag. dito f 9 a f 13, 104 Biggen f 3 a 5.5o, 4fi vette Kalveren 70 a 90 e. per X. p., 52 nucht. dito f G a 15, 1055 Schapen en Lammeren, 560 Ganzen f 1,75 a 2,180 Zwanen f4,50 a 5. Eijeken. Kippen-f 4,50, Eenden-f3 per 100 stuks. Kaas. Kleine 1'27,50, middelb. f 29,50 per 50 N. p. Boter 90 c. a f 1 per N. p. ALKMAAR, 16 December. Vee. 1 Koe f 150, 10 Kalveren f 36 a 60, 60 Schapen f 10 a 20, OS Varkens 40 a 48 e. per N. p. ROTTERDAM, 16 December. Granen. Puike nieuwe overm., zw. en vl. Tarwe f 11,80 a 12,70, ger. en goede f 9 a 11,50. Puike nieuwe zw. en vl. Kogge f 8,40 a 9,30, noordbr. en overm. f 8,25 a i'8,50, afw. f 8 a 8,25. Nieuwe overm., zw. en vl. Winter-Garst f 5 a 6,25, Zomer f 5 a 6,15. Nieuwe korte Haver f2,75 a 4,50, lange f2 a 3,25. Noordbr. Boekweit f 233 a 238, steenb. f 240. Erwten. Puike Schokkers f 13,25 al5, mind. f 10,50 a f 11,25, puike kl. BI. f 11,75 a 12,50, mind. en goede f 9,50 a 11, Witte f 9 a 10,50, geld. Graauwe en Capuc. f 14 a 17,50, zw. 1' 11 a 14. Boonen. Puike Witte walch. f 13 a 13,50, zw. f9,50 a 12,25, Kromb. f 15,50 a 17,50. puike Bruine walch. f 16a f 16,50, zw. f 14 a 15,76, mind. f 11 a 14, Paardeb. f 7,50 a 8,75, Duiveb. f S,50a9,25. Zaden, lste kw. zw. Zaai-Lijnzaad 106 a 108 st., 2de kw. 98 a 102 st., afw. 92 a 98 st. per Dordsch aelitendcel, Kanariezaad f 8,25, nieuw f 10,50. Vlas met veel handel tot onveranderde prijzen. Meekrap zonder handel. SCHIEDAM, 17 December. Jenever f 18,25; Amst. proef f 19,50. Moutwijn f 127.5. LONDEN', 16 December. Heden waren ter vee-markt aangevoerd8040 Runderen, 26,300 Schapen, 202 Kalveren en 460 Varkens. De prijs der Runderen was 5 sh. 4 d. van Seliapen 5 sh. 6 d., van Kalveren 5 sh. 8 d. en van Varkens 5 sh. 4 d. Aangekomen van 418 December ter losplaats HELDER om aldaar te lossen, de volgende schepen, gekomen van: KEWCASTLE. 67r 7^//?'tfw6$.tfyfer,Artiiur.3GStonsStcenk.B.Hagedoorn&Z.,teAmst. SÜNDERLAND. MartinLuther120 ch. Steenkolen. Tiedeman&M ij lissen, te Amst. Heden verloste voorspoedig van een welgeschapen Zoon, MARIA BEEKHUIZEN, geliefde Echtgenoot van B. B. BORG ART, Nieuwediep, 17 December 1861. Nog treurende over liet verlies eener beste Moeder, werden onze harten andermaal diep geschokt, door het droevig en onverwacht afsterven van ons zeer geliefd jongste Dochtertje MARIA JOSINA MAGDALENA JOHANNA, een aanvallig kind van circa vier jaren. Eene korte doch hevige ongesteldheid (zoogenaamde Kroebmaakte een einde aan haar, voor ons zoo dierbaar leven, dat gisteren avond werd uitgebluscht. Helder, 16 December 1861. S. REINBACTI. A. P. REINBACH—ALBERTUS. De vergadering, waarop geraadpleegd en beslist zal worden over het ACCOORD in het faillissement van CORNELIS BOOM, Winkelier in Manufacturen aan het Nieuwediep, gemeente Helder, zal gehouden worden op Maandag 30 December 1861, 's voormiddags ten elt ure, in de Raadkamer der Arrondissements Regtliank op het Stadhuis te Allernaar. De Curator, \X. VAN DER KA A V

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 3