ADVERTENTIE N. GEMENGDE BERIGTEN. Vergacieriiig* van den Raad van omstreeks 50U fr., kwam dezer dagen, na den gelieelen nacht in den mijn gewerkt te hebben, des morgens te huis. Zijn vrouw ligt nog te bedhij roept haar op en vroeg haar om water te koken voor drinken en om zich te was- sclien. De luije vrouw zegt dat iiij zelf dan maar vuur moet aanmaken. De vermoeide en verstijfde mijnwer ker wordt hierdoor toornig en dreigt de hut in brand te zullen steken. De vrouw luistert naar hem niet en wentelt zich gerust in de warme dekens. Nu kon de mijnwerker het niet langer uitstaan. Hij neemt de brandende kaars en zet die onder het bed, zoodat het stroo al spoedig vuur vat. Nu was de vrouw wel gedwongen uit het bed te springen. De mijnwerker verlaat het huis met de onver schilligheid van een millionair. Een uur daarna bleef er van zijn eenigste goed niets over dan een hoopje asch. De luije vrouw is nu waarschijnlijk van hare fout genezen, doch de geruïneerde mijnwerker zit in de gevangenis. Aan een jong meisje, dat in de straat Rivoli te Parijs bloemen verkocht, is dezer dagen, omdat zij meer malen een bouquet in het rijtuig der keizerin had gewor pen, niettegenstaande daartegen een verbod bestaat, dooi de politie aangezegd, om in eene andere wijk hare bloe men te gaan verkoopen, hetgeen haar veel schade berok kende, daar zij algemeen in de straat liivoli was bekend. Zij heeft een adres aan de keizerin gerigt, waarin zij ver klaart, dat zij eene moeder heeft te onderhouden. Na ge daan onderzoek, is aan de politie last gegeven, het meisje weder in de straat liivoli toe te laten. Le Progres de Lyon berigt het volgendeWoensdag jl. ten 8 uur 's avonds zong eene arme vrouw op straat; bij elk couplet hield zij op en verzocht zij de omstanders om eene kleine gift voor haar hongerlijdend huisgezin. Haar eentoonig gezang had slechts weinige omstanders bijeengelokt en hare inzameling was bedroefd weinig. Eensklaps werd een raam geopend en hoorde men door eene krachtige, volle en schoone stem le Noèl van Adam zingen. Eene groote menigte verzamelde zich en de arme o o vrouw had het gelukkige denkbeeld, thans eene collecte te o o doen. Nog steeds werd het schoone lied gehoord, en de arme vrouw ontving zilver- en kopergeld, terwijl van alle kanten een daverend handgeklap opging. Wie was de artiste die zoo heerlijk zong? Mw. Borghese, de vermaarde zangeres, die haar talent zoo menigmaal heeft aangewend, om de ellende te lenigen. De postillon, die met de postkar tusschen Beauvais en Goureg rijdt, is vermoord. De moordenaars hebben zich van alle paketten meester gemaakt en het lijk van den postillon in zijn mantel gewikkeld. Daarna hebben zij het paard naar Beauvais doen terugkeeren. Men was aldaar zeer verwonderd, de kar zoo spoedig te zien te rugkeeren, en toen een der beambten daarin klom, om te vernemen, wat daarvan de oorzaak was, vond hij het lijk, dat door twee kogels was getroffen. Als moordenaar wordt beschuldigd zekere Dupille, koopman in boter en eijeren, oud ruim 26 jaar. Hij werd gearresteerd, geboeid en door twee gendarmes vervoerd, doch onder weg gelukte het hem te ontsnappen. De gendarmes en de gearresteerde waren in een bosch, toebelioorende aan den heer de la Tour du Pin, gekomen, terwijl het reeds donker was. Dupille deed eensklaps een sprong achterwaarts en ver dween tusschen de boomen, terwijl hij lagchende uitriep: "Krijgt mij thans, als gij kunt." De gendarmes waren door hunne paarden verhinderd, hem in het kreupelhout te volgen. Te Oloron (depart. Neder-Pgreneën) woont eene familie, Pion gelieeten, welke in behoeftige omstandigheden ver keert. Vijf of zes jaren geleden ging de jongste zoon, Frederik, naar Havanna en hij werd daar op een han delskantoor geplaatst, tegen een slechts zeer matig trak tement; hij wist echter zooveel over te sparen, dat hij aan zijne ouders jaarlijks eene kleine som kon overmaken. Op zekeren dag in de maand October kocht hij, uit medelijden, van een armen jongen, een loterijbriefje, en weinige uren daarna won hij den prijs van 25000 piasters. Acht dagen daarna ging hij aan boord, om naar zijn va derland te vertrekken en is thans te Oloron aangekomen; een groot gedeelte van zijn kapitaal heeft hij aan zijne ouders ter hand gesteld, en het andere gedeelte zal hij besteden om zich in den handel een minder toevallig ver kregen rijkdom te verwerven. De rotterdainsche gemeenteraad heeft verordend, dat de onderwijzeressen in de stads-scholen geene crinolines mogen dragen, omdat zij, met dit vaalt weerbarstig klee- dingstuk, hunne leerlingen niet genoeg kunnen naderen. De jagt op grof wild in de provincie Gelderland zal, ten gevolge van den hoogen waterstand, met dit jaar eindigen. j Tusschen Spanje en Marokko zal een telegraaflijn worden aangelegd. Te Triest zijn schokken van aardbeving waargenomen. Het paleis van de markiezin van Lon- donderry is afgebrand. De koningin van Engeland heeft, ter gelegenheid van het overlijden van haren gemaal, van onderscheidene vorstelijke personen brieven van rouwbeklag ontvangen. Sedert het begin dezer eeuw braakt de Yesuvius thans voor de 45ste maal. De beruchte Mazzini is aan de beter hand. Tusschen de pauselijke gendarmes en de italiaansche douanen heeft eene ernstige vechtpartij plaats gehad. Tengevolge van eene vergis sing zijn er eenige personen raak geschoten. Lord Palmerston maakt kans voor de betrekking van kanselier der universiteit van Cambridge, die door het overlijden van prins Albert is vacant geworden. De regering van Parijs wordt in hare maatregelen tot ver- fraaijing der stad en tot verbetering der openbare werken gestuit door geldgebrek. De geavanceerd-liberale partij heeft bij de verkiezingen zoozeer de overhand gehad, dat het kabinet zich in eene pijnlijke positie bevindt. De keizer van Frankrijk heeft thans reeds te kennen gegeven, dat hij het corps-diplomatiek en de liooge staats-ambtena- ren op den aanstaanden nieuwjaarsdag ontvangen zal. Te Alinkerk is een persoon aangehouden, beschuldigd van moedwillige brandstichting. Als eene bijzonderheid wordt van daar gemeld, dat wraak over het onbeantwoord blijven zijner liefde voor eene schoone dame, oorzaak is geweest van het volvoeren van die daad. MAEKTBEEIGTEN. AMSTERDAM, den 24 December 1861. 2jL pCt. Nederl63T'r 4" rx CS 2 Spanje"*1— 3 binnenl47 3 Portugal 1856/185944^ 5 Russen 1828/29 100^ 5 Obl. 6 Serie91 j 5 Oostenrijk Metall43? 5 National53T5jj 5 Amsterd67| KOERS VAN HET GELD: Beleening 4, Prolongatie 41,, Disconto 4 pCt. ALKMAAR23 December. Vee. 2 Paarden f 60,17 Kalveren f 85 a 66, 81 Schapen f 12 a 20, 98 Varkens 40 a 47 c. per N. p. ROTTERDAM, 23 December. Nieuwe G li ais'en. Witte zw. Tarwe f 11,50 a 11,75, mind. f 9,50 a 11. Zw. Rogge f 8,50 a 9. Zw. AVinter-Garst f 4,50 a 6, Zomer f 4,50 a 4,80. Lange Haver f 2,50 a f 3,50, korte f 3,50 a 4. Noordbr. Boekweit 1' 23G. Paardeb. f7,50 a 8,50, Zw. Witte Boonen f 9,75 a 12,50, Bruine f 11,50 a 15,50. Kleine zw. Blaauwe Erwten f 10 a f 11,75, groote f 10 a 13. Nieuw K anarïkzaad f 6 a 9,75, jarig f 6 a 8,75. Vlas met goeden handel tot vorige prijzen. Meekrap met weinig kooplust. SCHIEDAM, 24 December. Jenever f 18,Amst. proef f 19,25. Moutwijn* f 12.50. LONDEN, 23 December. Heden waren ter VEE-inarkt aangevoerd: 1500 Runderen, 4230 Schapen, 2 Kalveren en 260 Varkens. De prijs der Runderen was 5 sh. 4 d.van Schapen 5 sh. 6 d., van Kalveren 5 sh. 4 d. en r un Varkens 5 sh. 4 d. der Gemeente HELDER, op Zaturdag den 28sten December 1861des avonds ten 7 ure. Heden ontsliep zacht en kalm, na een langdurig doch geduldig lijden, mijn geliefde eenigste Dochter FROUT\ TJE, in den jeugdige leeftijd van 21 jaren, diep betreurd door mij, hare broeders, en door hem die haar zoo innig beminde. Nieuwediep, 20 December 1861. Wed. H. W. BAKKER, geb. SMIT. Bij dezen bedank ik al mijne vrienden en bekenden voor de belangstelling aan mij in deze omstandig heid betoond. Heden ontvingen wij de treurige tijding, dat onzen innig geliefden Zoon PIETER op den 12 dezer in den ouder dom van bijna 20 jaren op eene noodlottige wijze is ver ongelukt. Hoezeer ons ouderlijk hart bloedthopen wij echter Gode te zwijgen. Nieuwediep, 24 December 1861. F. J. BOON, J. B O O N, geb. Bruin,

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 3