NIEUWEDIEPER COURANT iy«2u en sta afs-spoor wegen. binnenland! M Z O I) A (i 2ti ,1 A A I A 1! IJ TWINTIGSTE JAARGANG. KENNISGEVING. HELDiRSCHE het Deze Courant wordt uitgegeven op zondag en don de r dag, des morgens ten aclit ure, door A. A. BAK KEK Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. i, franco per post„1.50. Enkele nommers„0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Adykrtejïttfn worden aangenomen tol Zaturdag en ■\Voen9dag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY, op de Laan aan den Heldertot elf ure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor icdcren regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.85. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den L'itgever. De BURGEMEESTER der Gemeente HELDER brengt ter openbare kennis, dat, te beginnen van Dings- dag den 28 Januarij 1862, gedurende dertig dagen, ter Secretarie dier gemeente ter inzage van een ieder worden nedergelegd, de «K ATPI, AA A* BA* en verdere beschei den, voor zooveel deze gemeente aangaat, betrekkelijk den Spoorweg van hier tot bet Niedorper-Verlaatopge maakt volgens de rigting Oostelijk van het Noord-Hollandsch kanaal. Geschiedende deze aankondiging ter voldoening aan Art. 7 der wet van den 28 Augustus 1851 (Staatsblad N°. 125), en worden de belanghebbenden, overeenkomstig art. 8 van gemelde Wet, tevens herinnerd dat zij, bezwa ren hebbende, die, mondeling of schriftelijk, aan liet Collegie van Burgemeester en Wethouders, binnen den termijn van dertig dagen, moeten opgeven. Helder, den 24 Januarij 1862. DE BURGEMEESTER VOORNOEMD, STAK AI AN BOSSE. Den 89 dezer vertrekt de WEST-lïfDÏStHiB mail. HELDER en NIEUWE DIEP, 25 Jannarij. De alhier bestaande vereeniging, genaamd Ernst en Scherts, zal op morgen, Zondag 26 Januarij 1862, des avonds 7 ure, eene buitengewone vergadering houden in het Hoeren- Loge ment van den beer d'Ancona. In die vergadering zullen worden voorgedragen de volgende stukken 1. Bij het Kerkportaal, dichtstuk van Jan van Beers2. Ugolino, dramatisch tafereel van Beddigs; 3. Hans Michgel; 4. De Pluisrok; 5. Rosalie, blijspel in één bedrijf. Dc herinnering aan de verdienstelijke uitvoering der vorige buitengewone vergadering zal de belangstelling in deze voorzeker niet weinig vermeerderen. Ds. Sonstral hoopt Donderdag a. s. zijne historische voordragten te hervatten. Door het bestuur der zangvereeniging Cecilia is op den 22 dezer aan den heer Burgemeester dezer gemeente ter hand gesteld de som van ƒ218.17, zijnde, na aftrek van kosten, de opbrengst van het door die vereeniging op den 20 dezer gegeven concert, ten voordeele van de armen dezer gemeente. In overleg met de armverzorgers der verschillende kerk genootschappen, zal die som door het burgerlijk arm bestuur worden verdeeld. Bij vergissing is voor de advertentie van de zangvereeniging Cecilia, 35 ets. zegelregt in rekening gebragt en ontvangen. Zoodra men dit ontdekte, is dit bedrag aan den lieer Burgemeester bezorgd, met verzoek, de opbrengst van het concert daarmede te verhoogen. Aran de vergissing beeft liet bestuur der zangvereeniging kennis bekomen. In liet gebouw voor zedelijke ontwikkeling in de Nieuwstad werd jl. Vrijdag eene voorlezing gehouden dooi den heer B. R. de Breuk. De spreker behandelde drie vaderlandsche spreekwoorden: 1. Ilij hangt de huik naar den wind; 2. Hij komt met de kous op den kop thuis; 3. Hij is niet welgemutst. Deze lezing werd met onverdeeld genoegen door de talrijke aanwezigen gehoord en door den spreker met de voordragt van een paar dichtstukjes besloten. Z. AL lieeft benoemd tot directeur van het postkan toor te Purmerend, de lieer AV. Borst, thans post-directeur te Edam. Z. AI. beeft benoemd tot adjudant van Z. K. II. Prins Hendrik der Nederlanden, de luit. ter zee 1ste kl. Jbr. L. H. AY. AI. de Stuers, ter vervanging van den op zijn verzoek eervol ontslagen kapt. ter zee II. AV. A. Rid der van Rappard. Ingevolge Zr. Als. besluit van 8 dezer, wordt het te Willemsoord liggende scliroefstoomscbip 4de kl., de Amstel, metllFebr. a. s. in dienst gesteld, niet bestemming naar de West-Indië, en liet, bevel daarover opgedragen aan den luit. ter zee 1ste kl. G. H. Bakker. Voorts worden met gezegden datum almede op dien bodem geplaatst de luits. ter zee 2de kl. P. J. van Rossum, II. D. Guyot en P. E. Tegelberg, de offic. van gez. 3de kl. AV. Littel en de offic. van adm. 3de kl. G. J. G. A erdooren. In het vorige jaar zijn van de Nederlandsclie land en zeemagt 99 militairen vervallen verklaard van hunnen stand, 30 met een briefje van ontslag weggezonden en 10 tot tuchthuisstraf veroordeeld. Aan liet provinciaal gouvernement van Noordholland is o. a. op den 23 dezer aanbesteed: Het leveren van brik-, zet en stortsteen en bet doen van bestorting, tot onderhoud en verbetering der Heldersclie zeewering, in 2 perceelen. Aangenomen bet eerste perceel voor 3360 en liet tweede voor 8465, door D. Goedkoop, te Amsterdam. Den 18 dezer ontstond in de gemeente Wee sper-Carspel, om een geringe oorzaak, een broedertwist, die zeer treurige gevolgen lieeft gehad. De eene broeder heeft den anderen twee messteken in de borst en den rug toegebragt, waardoor deze in zorgelijken toestand verkeert. De Rijks-veldwachter lieeft van dit treurig geval proces-verbaal opgemaakt. Te Delft is den 21sten dezer de heropening der aka- demie feestelijk gevierd. De huizen der ingezetenen prijkten met de vaderlandsche driekleur. Des avonds waren vele woningen geïllumineerd.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1862 | | pagina 1