M15. DONDERDAG 15 FE BUL Alt IJ 1«' TWINTIGSTE JAARGANG. AANBESTEDING. BINNENLAND. PROVINCIE NOORD-HOLLAND. HELDERSCHE NIEUWEDIEPER COURANT Deze Courant wordt uitgegeven op zondag en donderdag, des morgens ten acht ure, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. franco per post1.50. Enkele nommers„0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Advertentie* worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY, op de Laan aan den. Iïeldertot elf ure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iedere» regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. Op Donderdag den 20sten Februarij 1802, des namiddags ten half drie ure, zal te Haarlemin het lokaal van het Provinciaal Bestuur van Noord-Hollandbij inschrijving en opbod worden aanbesteed Het maken van HAVENHOOFDEN en BESCHOEI- JINGEN te Enkhuizen. liet bestek met teekening is, tegen betaling van 25 Cents per exemplaar, te verkrijgenaan het lokaal van het Provinciaal Bestuur voornoemd; aan het bureau van Buitenlandsche Paspoorten te Am sterdam; en ter Gemeente-Secretarie van Enk/iuizen. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Ingenieur VAN DER VEGT, te Hoorn. De aanwijzing in loco zal geschieden Zaturdag vóór de besteding, des morgens ten elf ure. Den 16 dezer vertrekt de O. I. Landmail via SOlJTlf AMPTOIV. HELDER en NIEUWEDIEP, 12 Februarij. Door de vereeniging Kunst baart genoegenwerd jl. Zondag avond, 9 dezer, in de kazerne der Artillerie alhier eenc tooneeïmatigo voorstelling gegeven, die zeer talrijk werd bijgewoond. Het drama de gewaande Pelgrim, of geregtigheid en wraak," vrij bewerkt door eenige leden dezer vereeniging, werd op zeer verdienstelijke wijze uitgevoerd. Vooral werden de rollen van den Graaf van Wertheim en van een Pelgrim, door de heeren Matla en Spijkerman, zeer lofwaardig vervuld. De voorstelling werd tot aller genoegen besloten met de opvoering van het Huiskrakeel kluchtspel in één bedrijf. Groote lof komt toe aan de leden, die voor de uitvoering van dit regt vermakelijk stuk een zeer gepast decoratief hadden daargesteld. Onder de aanwezigen heerschte eene gepaste vrolijkheid en voorzeker zijn allen huiswaarts gekeerd met den wensch, nog meerdere voorstellingen dezer nuttige vereeniging te mogen bijwonen. Jl. Maandag voormiddag geraakte in een woonhuis aan den Kanaalweg, nabij de Zoutsteeg, een schoorsteen in brand. Hieruit zijn geene ernstige gevolgen ontstaan. Jl. Dingsdag is Zr. Ms. stoomschip de Amstel in dienst gesteld. Met 1 Mei c. k. zullen to Hellevoetsluis de kapt.-luit. ter zee J. W. de Ruyter de Wildt en de luit. ter zee 1ste kl. A. A. A. Gavmans, eervol worden ontheven van de waarneming der betrekkingen van equipagemeester en onder-équipagemeester der Marine. Men leest in het Amsterdamscli Handelsblad: Naar men van goeder hand verneemt zal de kapt-luit. er zee F. L. Geerling, met 1 Mei e. k. worden benoemd ot equipagemeester hij de Marine te Hellevoetsluis, ter ver vanging van den kapt.-luit. ter zee J. W. de Ruyter de Wildt, die met dien datum non-actief wordt. In de oliemolen van de heeren Broet te Zaandam, is een knecht tusschen het kamwerk der pletrollen geraakt, tengevolge waarvan hij onmiddellijk een lijk was. -- Bij een vleeschhouwer te Kaarden is brand uitge barsten. Behalve verdere schade heeft dit onheil den dood van 18 runderen veroorzaakt. De nabijheid van eene oToote hoeveelheid kruid vermeerderde de ontsteltenis der ingezetenen. Bij den onlangs te Leiden plaats gehad hebbenden brand, in de katoenfabriek van de heeren Ileijder en Cornp., vertrok ook een brandspuit der gemeente Zoctermeer op weg, met de daarbij helioorende manschappen, om, zoo mogelijk, hulp te verleenen, docli vernemende, dat de brand ver van de gemeente verwijderd was, keerde men spoedig terug. Een der spuitgasten, zekere Baxmeier, onder het rijden op den spuitwagen willende klimmen, had liet ongeluk af' te glijden en onder een der wielen te geraken, waarvan het noodlottig gevolg was, dat een zijner beenen totaal werd verbrijzeld en ook zijne' ribben zwaar werden gekwetst. Oogenblikkelijke geneeskundige hulp mogt niet baten, daar het heen eenigen tijd daarna moest worden geamputeerd. Men hoopt nu zijn leven te redden, docli de smart en pijn, die deze man geleden heeft, zijn onbeschrijfelijkde deel neming in zijnen toestand is algemeen, daar hij als een braaf huisvader bekend is. Eene algemeene inschrijving onder de ingezetenen dier gemeente, heeft de belangrijke som van 262.05, ten zijnen behoeven opgebragt. Ook in de naburige gemeente Zeqwaart heeft men eene colecte t* gedaan, welke ongeveer ƒ100 heeft opgebragt. In den avond van den 9 dezer, is de in 1849 ge bouwde noordelijke ringmuur om het cellulair huis van arrest te Gorinchem, op het onverwachts, over de gelieele lengte binnenwaarts, voorover gevallen, ter hoogte van circa 3 el, terwijl het onderste gedeelte, van ruim 1 el, is blijven staan. Ongelukken zijn in deze niet. te betreuren. Voor eenige dagen is te Utrecht door de policie aan gehouden zekere P. P. v. d. Wart, conducteur bagagemeester aan den Nederl. Rijnspoorweg aldaar, ter zake van ont vreemding van ongeveer 11,000 aan verschillende bladen coupons, welke allen nog in zijn bezit zijn gevonden, ter wijl hij huiszoeking almede in beslag is genomen een reeds vroeger vermist bankbillet van 25, alsmede een koffer, bevattende onderscheidene gouden en andere voorwerpen van waarde. De Ellecomsche gemeente schijnt rustiger te worden; altiians is er lieden voor- en namiddag openbare gods dienstoefening gehouden zonder stoornis. Er is evenwel noch voorgelezen noch gezongen, en de verpachte zit plaatsen waren over het algemeen ingenomen door ingeze tenen van het gehucht de Steeg (afhankelijk van graaf Bentinck). Men kan echter wel nagaan, dat er eene zeer stichtelijke stemming heeft geheerscht! (In een vorig

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1862 | | pagina 1