GEMENGDE BERIGTEN. gedood hebben, indien hij niet door het geschreeuw van onderscheidene personen was verjaagd. Een der gendar men nadert nu onverschrokken den os en schiet hem een kogel midden door den kop. De os valt onder het luid ruchtig gejuich der omstanders, die op hoornen en muren geklommen waren om het gevecht aan te zien. De Courrier de Lgon deelt het verhaal mede der ontvlugting van een tot 20 jaren dwangarbeid veroordeel den galeiboef in de gevangenis Sint-Joseph. Ondermeer bijzonderheden wordt daarin medegedeeld, dat hij op de galeijen kennis gekregen had, dat in zekere cel dier ge vangenis, in een spleet in den muur, eene vijl verborgen was. Het toeval nu wilde, dat hij juist in die cel geplaatst werd. Hij vond de vijl werkelijk op de aangeduide plaats en liet niet na zich er van te bedienen. Zijn ont vlugting gelukte volkomenmaar een vriend, wien hij om hulp vroeg, daar hij niets bezat om verder te komen, verried hem, zoodat hij spoedig weder in de gevangenis was, maar ditmaal in een cel, waar de middelen ter ontvluffting niet voorhanden waren. O O De belasting op de honden in Engeland heeft in het jaar 1861 191,350 (2,196,200 gulden Nederl.) opgebragt. Gedurende de verloopene week hebben te Londen 1505 sterfgevallen en 2027 geboorten plaats gehad. Dezer dagen is Blondin, in den schouwburg te Livcrpool, waar hij eene vertooning gaf, met een man, dien hij op den rug droeg, van het touw gevallen, door dien het eene eind losschoot en alzoo een paar voet zakte; gelukkig, dat het ongeval niet boven het parterre, maar boven het tooneel plaats greep. Hij werd door eenige omstanders opgevangen en kwam dus, met zijne levende vracht, met den schrik vrijdit belette niet, dat hij, toen het touw weder bevestigd was, zijne kunsten vervolgde. De New-Economist meldt de som, die elk burger bij de beschaafde volkeren, in vorm van belastingen betaalt. Ziehier de opgave: In Engeland beloopt de belasting gemidd. per hoofd fr. 60.60. In de Nederlanden54.75. In Frankrijk50.40. In Zweden34.70. In België32.27. In Rusland27.35. In Denemarken21.66. In Italië19.92. In Griekenland18.65. In Portugal17.36. In Oostenrijk17.28. In Turkije 13.98. In Noord-Amerika 12.27. In Zwitserland7,36. Doch de opmaker dezer statistiek heeft niet opgemerkt, dat het bedrag der belasting afhangt van den rijkdom des lands. Om waarde aan zijne berekening te geven, zou men tegenover elk cijfer de gemiddelde inkomst van eiken persoon hebben moeten plaatsen. Volgens de Vossische Zeitung heeft dezer dagen te Berlijn het volgende voorval plaats gehadEen welgekleed man vervoegde zich tot een politie-agent, die in de na bijheid van het koninklijk paleis op wacht stond, en ver klaarde voornemens te zijn op den koning te schieten. Daar hij tevens een scherp geladen pistool vertoonde, werd hij in hechtenis genomen en verklaarde een bontwerkers-gezel uit St. Gallen te zijn en zich slechts sedert eenige dagen daar ter stede te hebben bevonden. Nopens de drijfveeren, die hem tot den voorgenomen aanslag zouden hebben ge leid, moet hij geene opheldering gegeven hebben, zoodat men hem voor krankzinnig houdt, tenzij andere redenen hem rnogten bewogen hebben, zichzelven in handen van het geregt te stellen. Naar mededeelingen uit Praag, heeft dezer dagen in die stad de volgende gebeurtenis plaats gehad. Twee heeren, een burger en een militair, kregen twist, ten huize van eene der meest bekende tooneelspeelsters, aan het tooneel in genoemde stad verbonden, welke twist zoo hoog liep, dat de een den ander uitdaagde. Zij gingen daarbij niet op de gewone wijze te werk, maar namen twee boonen, een witte en eene zwarte boondie de zwarte trok moest zich voor het hoofd schieten. De officier trok de zwarte boon, ging huiswaarts, stelde orde op zijne zaken en benam zich het leven. Aan de Richmond Dcspatch word uit Morris Town gemeld, dat aldaar den 23 Jan. eene openbare veiling van 46 slaven heeft plaats gehad. Als een bewijs, hoe veel voordeel de slavenhandel oplevert, worden de prijzen, die voor sommige slaven op die veiling werden bedongen, mede gedeeld. Zoo werden twee zeventienjarige negerinnen res pectievelijk voor 1505 en 1570 dollers, een 23jarige smid voor 1880 dollars, een 29jarige dito voor 1800 dollars en drie negerinnetjes van 12, 13 cn 15 jaar, respectievelijk voor 1100, 1305 en 1500 dollars verkocht. Die prijzen zijn 11 a 18 malen liooger dan de schadevergoeding in 1834 aan Britsche slavenhouders toegekend. Lit Qtieetisland in Australië' wordt gemeld, dat de heer Wills, een planter van Victoria, inet zijn knechten en hunne t'amiliën, te zamen 19 menschen, op gruwzame wijze door de inboorlingen zijn vermoord. Onmiddelijk na het bekend worden van deze tijding werden maatregelen getroffen, om de boosdoeners in handen te krijgen en te straffen en reeds heeft men 30 dezer onmensehen een kogel door het hoofd gejaagd. Nabij het dorp Marlie're in België werd dezer dagen een werkman, die zijn werkloon over de afgeloopeu week ontvangen had en daarmede huiswaarts keerde, door twee vreemde manDen aangehouden, ter aarde geworpen en uitgeschud. Op de nadering van eenige personen, die op het hulp geschrei van den aangerande kwamen toeschieten, kozen de dieven ijlings het hazenpad. Te Antwerpen is een dame in den vroegen morgen nabij de Lillopoort in het water gesprongen, om op zulk eene rampzalige wijze een einde aan haar jeugdig leven te maken. Zij werd echter verhinderd in haar voornemen en nog weer tijdig op het drooge gebragt. Teleurgestelde liefde moet de oorzaak zijn geweest van van deze wanhopige daad. In de Zwarte Zee en op de kusten van llumélië hebben in de eerste maanden dezes jaars talrijke schipbreuken plaats gehad. Te Logcliem heeft een jongeling zich schuldig gemaakt aan nachtelijke inbraak eu dief stal in het huis zijner ouders. Bij herhaling van die misdaad heeft de vader zich genoodzaakt gezien, daarvan aan de regter- lijke magt aangifte te doen. De misdadiger wacht thans in de gevangenis zijn vonnis af, terwijl zijne moeder van schrik en droefheid op haar uiterste ligt. De gemeenteraad van Oud- Be jerland heeft bevolen, dat de wijnhuizen, kroegen en tapperijen, die vroeger aldaar tot elf ure des avonds mogten geopend zijn, thans een uur vroeger moeten gesloten worden, omdat dronken schap en misdaad, hand aan hand gaande, de onvermijdelijke ge volgen waren van een langdurig verblijf in die huizen en omdat de herbergen door ordelijke lieden toch tegen tien uren worden verlaten. Twee echtelieden aan 't verlaat in de gemeente Steemcijk hebben voor de regtbank te Zicolle hunne misdaad van moedwil lige brandstichting beleden. De burgemeester der stad Gent heeft eene proclamatie uitgevaardigd, houdende oproeping aan de burgers dier stad om door eene ruime inschrijving van gelden, te voorzien in den nood der werklieden, die bij duizenden aan de uiterste ellende zijn blootgesteld. MARKTBERIGTEN. DORDRECHT, 13 Maart. Nieuwe Granen. Jar. Zw. cn Inl. Tarwe f 10a 15, Blaauwc f9,50 a 10,50, Zomer f8,S0 a 10. Rogge f7,GO a 8,50. Zw. en VI. Winter-Garst f5,50 a f 6,20, Zomer f 5 a 5,60. Spelt f 3,70 a 4,20. Inl. Yoer-Haver f 3 a 3,50, Dikke f3,40 a 4. Kleine Br. Boekweit f230 a 233. Paardeb. f7,60 a 8,40, Duiveb. f9 a 9,50, Bruine Boonen f14 a 16,50, Witte fll a 14. Blaauwc Erwten f 10,50 a 12, Witte f S,60 a 9,20. Zaden. Nieuw Zw. en Overm. Koolzaad f 15 a 15,S0, Kanariezaad f7 a 10, Lijnzaad f300r420, Hennepzaad 1'280. Oi-te. Raap- f45, Lijn- f36. Koeken. Raap- 1T04 a 100, harde Lijn- f132 a 128, zachte f150 a 140. SCHIEDAM, 14 Maart. Jeneveh f 19,50; Amst. proef f 20,75. Moutwijn f 14. LONDEN, 13 Maart. Heden waren ter Vee—markt aangevoerd: 780 Runderen. 3360 Schapen, 170 Kalveren en 120 Varkens. De prijs der Runderen was 4 sh. 4 d., van Schapen 5 sh. 4 d., van Kalveren 5 sh. 4 d. eu van Varkens 5 sh. 2 d. BURGERLIJKE STAND VAN DEN HELDER EN HET NIEUWEDIEP, van 714 Maakt 1862. ONDERTROUWDJ. Baas, van beroep voerman, oud 22 jaren en W. D. Huisink, oud 29 jaren. P. de Waard, van beroep schipper, oud 28 jaren en J. van Bon, oud 28 jaren. J. P. Mali, muziekant, oud 36 jaren en V. de Ring, oud 25 jaren. Allen wonende in deze gemeeDte. GEHUWD T. Sinjewel en N. C. Steilberg. P. van der Wiele cn 11. West- huis. J. Klaverstcin en N. Brouwer. G. Verhaaren en A. Ter Burg. J. B. Esselaar en G. de Moei. BEVALLENM. Arcnts, geb. Verhagen, (Z.). A. de Wijn, geb. Prins, (1 D. en 1 Z.) H. op 't Holt, geb. ten Kate (Z.). D. Hirsch, geb. Bak, (D.), J. F. Faylor, geb. Bruiju, (D.). M. H. Bergmaan, geb. Drijvers, (D.). M Nierkes, geb. Kloru, (DJ. M. Akkerman, (D.). J. de Wijn, (Z.). t'. He melrijk, geb. Disper, (Z.). T. Corpcraal, geb. de Ring, (D.). II. II. Quast, geb. Roodt, (D.). P. Desplanquc, geb. Dcijker. (2 D.). D. F. Veltkuijs, (D.). C. Ran, geb. Gomes, (Z.). J. Groeneveld, geb. van Dijk, M. Boll, geb. Edeius, (Z.). M. Pool, geb. Gersscn, (Z.). H. van Waart, geb. Hubbcling, OVERLEDENH. A. Albers, (39 jaren). N. Sevenliuijsen, (16 maanden). F. J. Langhorst, (6 jaren). W. Gisius, (54 jaren). C. F. L. Kumm, (5 weken). G. Bakker, (3 maanden). A. Bontes, (12 weken). BURGERLIJKE STAND VAN DE GEMEENTE TEXEL, van 714 Maakt 1862. ONDERTROUWD C. Boon, boer, oud 29 jaren cn T. Koorn, oud 21 jaren. GEHUWD .- G. Rotgans en j. Stoepman. P. E. J. Kuiper en T. Pais. BEVALLENS. Kikkert, geb. Daalder, (Z.). C. Alderlicste, geb. van der Wal, (Z.), T. Boon, geb. Keijser, (Z.). M. Luitse, geb. Bakker, (Z.). P. Zijm, geb. Boogaard, (D.). J. Bockhold, geb. Griek, (Z.). J. Spigt, geb. Verbcrne, (D. eu Z.). I. Smit, geb. Reij, (Z.). OVERLEDEN: C. Bruin, (37 jaren). T. Spigt, (32 jaren). C. de Waard, (7 maanden). K. Zegel, (84 jaren). J. llillenius, (1 jaar). C A R G A L IJ S T. Aangekomen van S15 Maart ter losplaats IIELDER 0111 aldaar te lossen, de volgende seliepcn, gekomen van: NEM'CASTLE. jï/f7/r<?Zw.G.Pattison.l60cli.Stcenkolcii.Ticdeman&Mijnssen,teAmst. MIDBELBURGSCHE MAATSCHAPPIJ VAN STOOMVAART. Van MIDDELBURG: 19. 21 en 23 Maart 's morgens 6 ure. Van ROTTERDAM: 18 Maart, 'smorgens S ure 30 minuten. 20 en 22 Maart 's morgens 10 ure 15 minuten.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1862 | | pagina 3