GEMENGDE BER1GTEN. MARKTBERIGTEN. GEVEILDEPERCEELEN, CARGALIJST. den lijder kwam, zag hij daar eene vrouw gezeten, in diep rouwgewaad gehuld, die den zieke uit een hoek voorlas. Reeds wilde hij zich weder verwijderen, toen de vrouw liem toeriep: „Blijf, mijnheer, als ik u bidden mag: ik zouden zieke niet gaarne van den troost willen berooven, dien een dienaar Gods hem kan schenken." Met deze woorden verliet zij het vertrek. Op het bed vond de geestelijke een boek, waarin plaatsen uit de Heilige Schrift stonden, die op zie ken betrekking hebben. Uit dit boek had de dame den ouden man zoo even voorgelezen, en die dame was konin gin Victoria." Dezer dagen waren twee dames en twee heeren ge zeten in een omnibus te Berlijn. Een der dames begon zich onrustig heen en weder te bewegen, en kreeg kramptrek kingen, zoodat de anderen haar vroegen wat haar scheelde. De dame bloosde, doch verklaarde toch, dat zij een hevige pijn boven aan haar been had, even alsof haar iets beet. De andere dame bood hare hulp aan om de zaak te on derzoeken, en in den tijd dat de heeren zich omkeerden, ontdekte zij dat twee groote bloedzuigers zich boven aan een der beenen harer reisgezellin hadden vastgezet en druk bezig waren met zuigen. Men ondervroeg den conduc teur. Deze mompelde iets, en haalde van onder de bank een pot voor den dag, die bloedzuigers bevatte, en was er zoo doende, door het niet goed sluiten van den deksel aan de dame een zoo ongevraagd bloedverlies berokkend. Uit Juchen wordt het volgende medegedeeld. De gansche bevolking van deze plaats en omstreken houdt zich met niets anders bezig dan met het bespreken van het volgende voorval. De jeugdige dochter van een zeer ver mogend grondeigenaar, nabij eerstgemelde plaats gevestigd is voor een paar dagen geschaakt door een Israëliet, die meer dan tweemaal zoo oud is als de aanstaande bruid en daarenboven om zijn leelijk gelaat even bekend als zij beroemd is om hare schoonheid. Men voegt er bij dat het jeugdige paar het voornemen heeft bekend gemaakt om door het lot te doen beslissen, tot welke godsdienst zij beiden zullen behooren, zoodra zij de hnwelijksplegtig- heid zullen hebben gevierd. Dezer dagen kwam de vrouw van een koopman uit Wilna per spoortrein te Berlijn aan. Aan het station be steeg zij een huurrijtuig, waarin zij hare bagage had laten brengen, en gelastte den koetsier, haar naar de Breite Strasse te rijden. In plaats daarvan reed hij een geheel andere rigting en hield eindelijk aan de Iiottbusser poort stil; hier greep hij de vrouw bij den hals, rukte haar uit het rijtuig, wierp haar op den grond en reed vervolgens in vollen draf met hare bagaadje voort. Twee heeren, welke later in een rijtuig dien weg passeerden, vonden er de vrouw in hulpeloozen toestand achter en bragten haar naar de stad terug. Tot dusverre zijn alle nasporingen van den koetsier vruchteloos gebleven. Te Budingen is een kaasfabriekant op de originele gedachte gekomen, zijn fabriekaat beroemd te maken, door aan generaal Garibaldi te verzoeken, als peter daarvoor op te treden, dat wil zeggen, er een naam aan te schenken. De kaas welke den generaal werd toegezonden, om er den doop aan te voltrekken, verscheen dan ook, blijkens een schrijven, door Garibaldis secretaris aan den kaasfabriekant gerigt, dagelijks op de tafel van den held, die ze fromage de Caprera noemde en onder dien naam aan zijn gasten presenteerde. Zeer veel Hongaren zijn ongerust over het lot van generaal Gal. Men weet dat deze generaal, een kind des volks, met generaal Bem de gevaren van den strijd in 1848 deelde en na de nederlaag der Hongaren zich naar Gon st anünop el begaf, waar hij bleef tot dat Garibaldi zijne expeditie tegen de Beide Sieïliën ondernam. Weldra ge raakte hij bij Kossuth in ongenade, omdat hij geweigerd had mede te werken tot de zamenstelling van het hongaar- sche legioen. Eindelijk werd hij den 15 Mei 1861 te Napels in hechtenis genomen, onder beschuldiging van misbruik te hebben gemaakt van het gezag van Kossuth, en voorts van verduistering van gelden, ofschoon hij nooit eene reken- pligtige betrekking had waargenomen. Thans vraagt de hongaarsche jongelingschap waar generaal Gal is, dien men in Hongarije, Constantinopel, Londen, Parijs en Napels niet kan vinden. Men vreest dat de oude napolitaansche tradi- tiën niet geheel vergeten zijn, en de generaal zich nog in hechtenis bevindt. Is hij vrij, dan wordt hij door middel der drukpers uitgenoodigd zijn verblijf op te geven; is hij gevangen, dan eischen zijne landgenooten met aandrang zijn ontslag. Yan het jaar 1843 tot en met 1861 zijn 141,044 vrije Afrikanen naar de West.Indische eilanden geëmigreerd. Het provinciaal geregtshof van Noordbrabant heeft een brandstichtster uit Til burg, tot 10 jaren tuchthuisstraf veroordeeld, liet hoi' heeft bij zijne uitspraak in aanmerking genomen, dat uit het gehouden ouderzoek was gebleken, dat de commissaris vau policic eu een zijner agenten, tijdens den brand door haar ge sticht werd, op de wacht stonden en daarom geen menscbenlevens daarbij in gevaar konden worden gebragt, liet stoomschip Willem I is met belangrijke averij te Hamburg aangekomen; het is nabij Uelgoland door een fransch vaar tuig aangezeild. Voor het hof van assises te Brugge is een 62jarige grijs aard, beschuldigd van aanranding der eerbaarheid van jonge meisjes, tot 10 jaren dwangarbeid veroordeeld. Een lid van den gemeenteraad te Olloy in België is van den regten weg verdwaald geraakt, in een diepen kuil gestort en subiet overleden. De redevoering, onlangs door Prins Napoleon in den fransche se naat gehouden, is in het italiaansch vertaald. De eerste oplage is bepaald op 100,000 exemplaren. Te Antwerpen is dezer dagen een meisje dood op hare legerstede gevonden. Zij verkeerde in gezegende omstandigheden, en daarin meende men eene reden te zien, dat zij, blijken toonende van door vergiftiging gestorven te zijn, zichzelven om het leven had gebragt. Thans heeft men een oud-veroordeelde, die sedert eenigen tijd ontslagen was, aangehouden, onder beschuldiging dat hij den giftdrank voor het meisje had gereed gemaakt. In de omstreken en voorsteden van Parijsis men eene bende kwaaddoeners op het spoor gekomen, die met eene omzigtigheid, eene goede zaak waardig, hun schandelijk bedrijf uitoefenden, en daardoor lang buiten het bereik bleven van den arm der geregtigheid. Zij bezigden tot stelen kinderen, die, tijdens het afwezen van den winkelier uit den winkel, zich aldaar verborgen, die ter gele gener tijd het geld uit de lade of kostbare voorwerpen, vooral bij goudsmeden, met zich namen en tot hunne zenders bragten. Zelfs bleven die kinderen menigmaal des avonds na het sluiten in den winkel vertoeven, openden dan do deur, en gaven den dieven de schoonste gelegenheid om te rooven, wat er te rooven was. Te Parijs bevonden dezer dagen eenige buren dat eene kamer gesloten bleef, waar eene eenzaam wonende jufvrouw huisvestte, die van handwerken moest leven. Men waarschuwde de policie, die de deur liet openen en daar binnen het lijk vond der vrouw, die zich door kolendamp het leven had benomen. Op de tafel lag een brief, die de redenen vermeldde, welke haar tot dit wanhopig be sluit hadden gebragt. Ziehier het treurig verhaal. Zij was gehuwd met een man, die een dronkaard en wellusteling was en alles doorbragt, wat zij vroeger en later hadden bezeten. Eens vond men aan den oever der Seine eenige zijner kleederen en een brief, waarin hij zijne wanhopige daad vermeldde, hartzeer en verdriet, zoo schreef hij, deden hem besluiten zich te verdrinken. Reeds was de vrouw, weinig bedroefd over zoo een verlies, weder getrouwd met een oppassend mensch, Doch ziet, eensklaps koint hare eerste echtgenoot weder, verjaagt zijn concurrent en begint weer zijn losbandig leven. Wat de vrouw nog had overgehouden was spoedig weder verteerd, en nu vertrok hij naar Amerilca. Den dag voor dat de vrouw haar ODgelukkig leven eindigde, had zij echter weder een brief van haar man ontvangen, en de daarin vervatte ver zekering, dat bij weder bij haar terugkeeren zou, was genoegzaam, om haar met wanhoop en schrik te vervullen, en haar te brengen tot zelfmoord. Voorzeker bevat het bovenstaande een ernstig tafereel uit het groote drama des levens Te Groenlo is gedurende het verloop van weinige weken vijfmaal in denzelfden omtrek brand ontstaan. Men denkt algemeen aan kwaadwilligheid. Al be wijst dit niet veel goeds voor de vredelievende gezindheid van volken en natiën, het is niet te min waar, dat de handel in wapenen te Luik zeer bedrijvig is. In de eerste maanden dezes jaars, zijn eene groote menigte wapens, vooral naar Amerika en Italië uitgevoerd. Nu, daar schijnt men ze te kunnen gebruiken. De burgemeester van Spade stad der badgasten, is tot zes maanden gevange nisstraf en 200 frs boete, benevens het betalen der kosten van het proces ver oordeeld. Het blijkt hieruit toch maar duidelijk, dat de burgemeester van TJrk de eenige burgervader niet is, die het op onaangename wijze met de regtcrlijke magt te doen krijgt. ALKMAAR, 31 Maart. Vee. 32 Kalveren f 40 a 70, 17 Varkens 30 a 52 c. per N. p. PURMERENDE, 1 April. Vee. S Paarden, 94 Runderen, 42 vette Varkens 46 a 56 c. per Ned. p., 39 mag. dito f 12 a 18, 182 Biggen f 5 a 7, 74 vette Kalveren 55 a 75 c. per N. p., 199 nuckt. dito f 2 a 7, 577 Schapen en Lammeren. Oudc-melks Hooi-kaas f 2S per 50 N. p. -Boter fl,05 a 1,10 per N. p. Eijeren. Kippen- f 2,20, Eenden- f 2,50 per 100 stuks. ROTTERDAM, 31 Maart. Nieuwe Granen. Witte Z\v. Tarwe f 11a 11,50, mind. en afw. f9a 10.75. Zw. Rogge f7,50 a 8,30. Zw. "Winter-Garst 1'4,50 a 5,80, Zomer 1'4,50 a 1'5,40. Zw. Lange-Haver f3 a 3,75, korte f3,80 a 4,25. Noordbr. Boekweit f 228 a 235. Zw. BI. Erwten f 8 a 10,50. Zw. Bruine Boonen f 11,50 a 15, Vitte f10 a 12, Paardeb. f7 a 8. -Nieuw Kanariezaad f6,60 a 9,50, jarig f (i a 8. Vlas met goede vraag tot onveranderde prijs. Meekrap met redelijken omzet. SCHIEDAM, 1 April. Jenever f 20,75; Amst. proef 1' 22,Moutwijn f 15.25. LONDEN, 31 Maart. Heden waren ter VEE-markt aangevoerd: 4610 Runderen. 19060 Schapen, 142 Kalveren en 360 Varkens. De prijs der Runderen was 4 sh. 4 d., van Schapen 5 sh. 8 d., van Kalveren 5 sh. 4 d. en van Varkens 5 sh. 2 d. op MAANDAG 31 MAART 1862, in het lokaal TIVOLI. 1. Een HUIS en ERF, üijkstraat, Wijk II, No. 3S4, ƒ3530. ff'. Drijver. 2. 4 HUIZEN in de Nieuwstad, f 4020. Opgehouden. 3. 5 HUIZEN daarachter, 206Ö. Opgehouden. Aangekomen schepen te Batavia vóór 13 Fehruarij. Zr. Ms. stoomschip Bromokapt.-luit. ter zee de la Rivière, Nederland-, jEolus, kajit. de Vries, Cornelis Anthonie, kapt. Reijnders en Vesta, kapt. Ger- rebrands, alle 3 Rott.; Constance, kapt. Kimmerer, Brouwershaven; Hendrika, kapt. de Groot Stiffrij, Sydney Zaanstroom, kapt. Schaap, ChcribonCornelis Smidt, kapt. Weidenaar, Pkil. Eil.Margaretha Simonetta, kapt. Hoffman, Ta felbaai; Senior, kapt. Bakker, Tagal. PSOeBA M M A, van het HARMONIE-CONCERT door het Muziekkorps vau het Kon. Instituut voor de Marine, in het. lokaal Tivofi, op Dingsdag 8 April 1862. eerste gedeelte. 1. Grand Choer de 1'opera Tannhaüser,Richabd Wagneï. 2. Ouverture de 1'opéra Gvillaume Teil(demandé)Rossini. 3. Grand Air de 1'opéra Éléonore di Guiennapour clarinette, Donizetti. 4. La PcrvencheValseKroll. 5. Grande Fantaisie, avec solo de Saxhorn et Cboeur, chanté par les exécutants de 1'op. Kaymond, ou le secret de la reine, Ambk. Thomas, tweede gedeelte. 1. Ouverture der Sommernaehtstraum,Mexd.Bartholdï. 2. Traninbilder, fantaisie de Lvmbïe, transcr. parWeckesseb. 3. Grand Air de 1'opéra Parisinapour Saxhorn,Donizetti. 4. La PrincessePolka Bender. 5. Grande fantaisie sur 1'opéra Herculanum,Felicien David. Aangekomen van 1 en 2 April ter losplaats HELDER om aldaar te lessen, de volgende schepen, gekomen van: NEWCASTLE. Elisabeth, Numandale. 12] ch. Steenkolen. K.Schaepman, tcZwolle. DRAMMEN. Alida, Basberg. Hout. P C, de Lange, te Zaandam.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1862 | | pagina 3