NIEUWEDIEPER COURANT. binnenland! ZONDAG 20 A I» K 1 L TWINTIGSTE JAARGANG. AANBESTEDING. M 52. 1802 EN ht/ PROVINCIE NOORD-HOLLAND. HELDERSCHE i I riK Deze Courant wordt uitgegeven oji zondag en donderdag, des morgens ten acht ure, door A. A. BAK KEIt Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. i, l'raneo per post1.50. Enkele nommers0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, en Post directeuren. Advertenties worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY, op de Laan aan den Heldertot elf ure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iedereu regel meer ƒ0.15. Zegelrcgt voor elke plaatsing ƒ0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den 1 itgever. Aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur van Noord-Holland, te Haarlem, zullen op Donderdag den lsten Mei 1862, des namid dags ten half drie ure, bij enkele inschrijving worden aanbesteed, de volgende werken 1. Het planten van stroo en helm en het stellen van rietschuttingen op de duinen van het eiland Texel en van den vasten wal van Noord-Hollandin den zomer en het najaar van 1862, en in het voorjaar van 1863, in drie perceelen. 2. Het driejarig onderhoud, van 1 Mei 1862 tot 1 Mei 1865van de havenwerken beoosten het Oude Schild op Texel. Be bestekken zijn, tegen betaling van 10 C-ts. per exemplaar, te bekomen aan de Provinciale Griffie van Noord-Holland, te Haarlem; aan het bureau van buitenlandsche paspoorten te Amsterdam; bij den Provincialen Opzigter van den Waterstaat C. VAN T>ER STERR, aan den Helderen ter Gemeente-Secretarie van Texel. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij den Ingenieur van den Waterstaat J. F. W. CONRAD, te Alkmaar, en bij genoemden Opzigter. Van het sub 2 genoemde werk, zal aanwijzing in loco worden gedaan op Zaturdag 20 April 1862, des morgens ten tien ure. Den 23 dezer vertrekt de O. I. Landmail via "TRIEST, den 34 dezer via 1HABSEILLE. HELDER en NIEUWEDIEP, 19 April. In de plegtige godsdienstoefening, jl. Vrijdag voormid dag in de Wester Kerk alhier gehouden, werden 202 nieuwe lidmaten bevestigd, en aan drie personen werd de doop toegediend. Deze plegtigheid, die geleid werd door den oudsten leeraar der gemeente, den wei-eerwaarden heer L. V. Ledeboer Az., werd door eene zeer talrijke schare belangstellenden bijgewoond. De op heden gehouden aanbesteding door de Directie der Marine alhier, van: het uitvoeren van eenige werkzaam heden aan het gebouw van het stoomtuig tot ontlediging der Drooge Dokken, op het Maritime Etablissement te Willemsoord, heeft in de navolgende orde plaats gehad: Ingeschreven door de Heeren II. J. Leeuwens voor 4790, L. Bijl, 4760, P. Dekker 4648, Gebr. Korf/4600, A. Bas/4445, R. Vos 4209, W. v. d. Woning 4080, C. Burgers 4067, P. Verheij, 4030 en Gebr. Schneider 3975. In den nacht van Woensdag op Donderdag jl. heeft op 's Rijks werf alhier weder een brutale diefstal van bladen koper plaats gehad. De doorvaart op het Groot-Noordhollandsch-Ivanaal blijft nog steeds gestremd. Men is ijverig bezig met het uitbaggeren der lading. Den 1 dezer is het digten aangevangen van het deel der om gekeerde gewelven in liet nieuwe drooge dok, dat verleden jaar boven de zooveel besproken scheur is opengelaten. Die digting is. wat het onderste gewelf van anderhalve steen dikte betreft, reeds volbragt. Thans is men bezig met daaroverheen het tweede gewelf, mede anderhalven steen dik, te metselen. Kort daar na zal men het bovenste gewelf, dik een steen, kunnen beginnen. De verandering die de wijdte van de scheur sedert Augustus 1861 heeft ondergaan, is van zoodanig geringen aard dat men die eerder kan toeschrijven, aan onnaauwkeurigheid van de meettoestellen. Sedert het aanvangen van bovengemelde werkzaamheden is geene verande ring in die wijdte waargenomen geworden. Met grond mag men dus verwachten dat dit werk eerlang be hoorlijk zal voltooid zijn. Naar wij vernemen zal door de zangvereeniging Cecilia alhier binnen kort weder eene buitengewone vergadering worden gegeven. Naar wij vernemen, zal op a. s. Donderdag, den 24 dezer in het lokaal Tivoli alhier eene militair assaut wor den gegeven, door meesters en prevóts in de schermkunst. Dit assaut wordt gehouden als een afscheid van de onder officieren en manschappen van het 2de bataillon van het 7de regiment Infanterie, die binnen weinige dagen van hier naar Amsterdam zullen vertrekken. Wij vernemen verder, dat een der onderofficieren, ter dier gelegenheid zijn 25jarig jubilé als meester vieren zal. Een en ander zal door een bal worden besloten. Wij gelooven, dat de vermelding hiervan genoeg zal zijn, om vele bezoekers naar Tivoli te lokken, ten einde dit militaire feest bij te wonen, dat belooft zeer luisterrijk te zullen zijn, waartoe ook de muziekale adsistentie der heeren Polak niet weinig zal bijdragen. Zr. Ms. stoomschip Ardjoeno zal den 25sten dezer buiten dienst, en het état-major op non-activiteit worden gesteld. Met den 1 Mei a. s. wordt de offic. van adm. 2de kl. J. A. Waldeck, administrateur van het hospitaal en secretaris van den zeekrijgsraad te Hellevoetsluis, overge plaatst aan boord van Zr.Ms. stoomkorvet Medusa, te Vlissingen. Door den minister van Binnenl. Zaken is ontkennend geantwoord op de vraag, of de benoeming van een gemeente ambtenaar geldig is, die, gekozen was met eene stern, terwijl zich zes leden van den gemeenteraad van de stemming onthielden. De opperbrandmeester van 's Graveuhage is door Z. M. benoemd tot ridder der orde van de Eikenkroon. In den nacht van 17 op 18 dezer barstte te 's Hage in de Anna-Paulowna-meubelenfabriek van de heeren Gebr. Plorrix, een geweldige brand uit. Bij het uitbreken was bijna niemand op de plaats des onheils aanwezig. De vlammen verspreidden zich met ongeloofelijke snelheid en nog geen kwartier uurs later stonden drie zijden van het gebouw (dat den vorm van een vierkant heeft), in volle vlam. De brandklok begon te luiden en een aantal spui ten snelden van alle zijden aan, waarvan spuit No. 2 de prijs en de spuit van het reg. Grenadiers en Jagers, voor

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1862 | | pagina 1