NIEUWEDIEPER COURANT. M sa. en binnenland! DONDERDAG 1 II E I i»o V^SUor hft TWINTIGSTE JAARGANG. AANBESTEDING. HELDERSCHE («V Deze Courant wordt uitgegeven op zondag en donderdag, des morgens ten acht ure, door A. A. BAK KEU Gr ill den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. franco per post1.50. Enkele nommers0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Tost- di recteurcn. Advertenties Worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en hij den lieer T. MOOI, op de Laan aan den JTelder, tot elf ure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.CO. Voor iederen regel meer 0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon grootc letters, naar mate der ruimte, die zij heslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. Op Vrijdag den 9den Mei 1§63, des namiddags ten één ure, zal, aan het Raadhuis der Gemeente Helderin het openbaar, alleen bij inschrijving, worden aanbesteed Het lbouwen van cene OA8EltBTJ3SEE§- WOSINfi in de Bfieuwstad, met Tbijleve- ring van alle daartoe nocdig zijnde materialen. Het bestek ligt ter lezing aan de Secretarie der Gemeente en de teekening ter inzage in een der localen van de Werkinrigtingop de Kerkgracht. Gedrukte exemplaren van het bestek zijn ter Secretarie verkrijgbaar, tegen beta ling van 1 per stak. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Gemeente- Bouwmeester door wien op Woensdag den 7 Mei e. k., des middags ten 12 ure, aanwijzing in loco zal worden gedaan. Helder, den 24 April 1862. Burgemeester en Wethouders der gemeente Helder, STAKMAN BOSSE, Voorzitter. L. VERHEY, Secretaris. HELDER en NIEUWEDIEP, 30 April. Jl, Maandag morgen vertrok van bier het eerste gedeelte van het 2de bat. van het 7de reg. Infanterie onder konnnando van den majoor Stoltenhoff naar Amsterdam. Niettegen staande het vroege morgenuur waren reeds vele ingezetenen getuigen van dit vertrek, om daardoor hunne belangstelling jegens de vertrekkenden te openbaren. Den volgende morgen vertrokken twee der alhier in garnizoen liggende compagniën vesting-artillerie naar Delft, die door twee andere comp. uit Delft en Gorinchcm werden vervangen terwijl de 4de en 5de comp. van bet bat. Inf. a. s. Donderdag naar hunne nieuwe garnizoensplaats zullen vertrekken. Heden middag kwam al hier binnen marcheren het eerste gedeelte van het 1ste bat. 7de reg. Infanterie, komende van Amsterdam. Het muziek korps voerde langs den weg onderscheidene marschen uit. Dezer dagen is alhier eene groote hoeveelheid geep gevangen, welke aan de Maassche sloepen is afgeleverd. Op Zr. Ms. drijvende-batterij Neptunus, komm. kapt. luit. ter zee R. L. de Haes, zijn mede geplaatst de luits. ter zee 1ste kl. K. C. Bunnik en W. H. F. van Oordt, de offic. van gez. 3de kl. J. Meijers en de offic. van adm. 2de kl. J. C. L. K. van Wel ij. Het onderzoek betrekkelijk de marine is thans voorloopig afgeloopen. De meerderheid der gohoorde getuigen moet zich, naar men zegt, verklaard hebben voor het stelsel, dat door dezen minister wordt voorgestaan, en reeds hij de discussie over hoofdstuk VIII door hem ontwikkeld is. Den lo der volgende maand treedt de off. van adm. lste kl. <T. A. L. den Ouden in non-activiteit en wordt vervangen door den off. van adm. lste kl. J. S. Spanjaard. Men leest in de Staats-Courant van heden: Onder dagteekening van den 14den Maart 1862 hebben wij de navolgende opgaven ontvangen van de bewegingen der schepen, uitmakende bet Ncderlandsche eskader in Oost-Indië: Zr. Ms. fregat Palembang, kapt. ter zee J. I). Mol terbeek, dienst doend wachtschip ter reede van Batavia. Zr. Ms. korvet J/inokapt. ter zee J. .T, van der Moore, dienst doend wachtschip ter reede van Soerahaija. Zr. Ms. korvet Pallas, kapt.-luit. ter zee J. van Gogh, gestatio neerd ter Westkust van Snmatra, ligt, volgens de laatste berigten, ter reede Padang. Zr. Ms. brik de Cachelot, luit, ter zee 2de kl. J. A. Baart de la Faille, tijdelijk kommandant, ligt te Onrust in timmering, om als wachtschip ter reede Macassar ingerigt te worden. Zr. Ms. opnemingsvaartuig Pylades, luit. ter zee lste kl. A. W. Keuchenius, gaat steeds voort met de hydrographische opname van Straat Pan/ca. Zr. Ms. schoonerbrik Makasser, luit. ter zee lste kl. jhr. J. C. H. Clifford Kocq van Brcugel, behoort tot de zeemagt bij de expe ditie in de Zuider- en Ooster-afdeeling van Borneo, ligt voor Bandjermasin, tot beveiliging dier hoofdplaats. Zr. Ms. roei-kanonneerboot N°. 14, luit. ter zee 2de kl. G. den Berger, dienstdoend wachtschip ter reede Saviarang. Zr. Ms. schroefstoomschip 2de kl. Citadel van Antwerpen, kapt.- luit. ter zee G. P. J. Mossel, gestationeerd in de wateren der Molukken, heeft een togt naar Panda gedaan. Zr. Ms. schroefstoomschip 3de kl. liet Loo, kapt.-luit. ter zee P. van der Yelden Erdbrink, gestationeerd in de wateren van Celebes heeft 40 schipbreukelingen van een der rostillons-eilanden afgehaald en naar Macassar gebragt. Zr. Ms. schroefstoomschip 3de kl. Meinier Claeszen, kapt.-luit. ter zee H. A. Modderman, gestationeerd in de wateren van Riouic. Zr. Ms. schroefstoomschip 3de kl. Beteh, kapt.-luit. ter zee jhr. H. P. de Koek, gestationeerd in de wateren van Menado; heeft onlangs een togt naar Ternate en Patjan gedaan. Zr. Ms. schroefstoomschip 4de kl. Pali, luit. ter zee lste kl. J. A. van der Muelen, is door het stoomschip Admiraal van Kinsber- gen te Bandjermasin afgelost. Is vervolgens met den hoofd-op- standeling Hydaijat den 7den Maart 1862 ter reede van Batavia geankerd en zal binnen kort naar Bandjermasin vertrekken. Zr. Ms. schroefstoomschip 2de kl. Vice-Adniiraal Koopman, kapt.- luit. ter zee J. E. Buys, gestationeerd in de wateren van Japan zal eerlang naar Jeddo vertrekken. Zr. J7s. schroefstoomschip 3de kl, Soembing, luit. ter zee lstekl. II. Hovy, tijdelijk kommandant, ondergaat te Soerabaija eenige herstellingen en voorziening. Zr. Ms. schroefstoomschip 4de kl. de Perkei, luit. ter zee lste kl. H. E. Bunnik, gestationeerd ter westkust van Borneo; is be stemd om van uit Sambas op zeeroovers te kruisen. Zr. Ms. schroefstoomschip 4de kl. de Vecht, luit, ter zee lste kl. jhr. A. Meijer, behoort tot de zeemagt bij de expeditie in de Zui der- en Ooster-afdeeling van Borneo, bekruist de Koeteirivier. Zr. Ms. schroefstoomschip 4de kl. Haarlemmermeer, luit., ter zee lste kl. P. Koning, gestationeerd in de wateren van Riouw, zal eerlang naar Onrust vertrekken. Zr. Ms. stoomschip lste kl. Gedeh, kapt.-luit. ter zee jhr. J. E. W. F. van Baders, heeft een togt. van uit Batavia naar Tandjong Sc.opong gedaan, om adsistentie te verleenen aan een aldaar in uood verkeerend schip, hetgeen echter, bij aankomst te dier plaatse, bleek

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1862 | | pagina 1