OPENING DER TENTOONSTELLING TE LONDEN 1862. GEMENGDE BERIGTEN. INGEZONDEN. HUWELIJES-PLEGTIGHEDEN. geboorten en 435,21)3 sterfgevaMfen hebben plaats gehad, biet grootste aantal huwelijken kwam voor in liet kwartaal, eindigende 31 Dec., het grootste getal geboorten in dat eindigende 30 Junij en het grootste getal sterfgevallen in dat eindigende 31 Maart. De schilderij van Paul Delaroche: Marie Antoinette naar liet schavot geleid wordende, is door een gewezen bierbrouwer te Londen aangekocht, voor de som van 32,000 384,000). Dezer dagen is te Caithiess, in Schotland, zekeren Kenneth Murray, in den zeldzaam lioogcn ouderdom van 110 jaren overleden. Hij was tot op den oogenblik van zijn dood in het volle genot van al zijne zintuigen, zóó zelf, dat hij den kleinsten druk zonder bril kon lezen. Geen enkel grijs haar was er op zijn hoofd te bespeuren. Zaturdag avond is de grafkelder der graven van Styrum, welke zich in het oude slot Styrum in de nabij heid van Midheim aan den Rijn bevindt, op eene schandelijke wijze geschonden. De kelder is opengebroken en zes dood kisten zijn geopend, zekerlijk met het doel, om er kleinoo- diën, die men er vermoedde, te rooven. Toen de verstoorders van de rust der dooden zich in die verwachting teleur gesteld gevonden, hebben zij stroo in den kelder gebragt en aangestoken, tengevolge waarvan 3 kisten met de lijken zijn verbrand. Het is der policie gebleken, dat 5 boosdoe ners, waarvan 3 reeds gegrepen zijn, dit uitgevoerd hebben. Aan een particulieren brief uit het Oosten ontleenen de Engelsclie bladen het volgende, aangaande het opont houd van den prins von Wallis te ILebron. De prins en zijn gevolg zijn sedert den tijd der kruistogten, alzoo sedert bijna 700 jaren de eerste Christenen, wien het vergund is Abraham's graf in de spelonk van Machpelah te bezigtigen. Dr. Stanley zegt, dat alles in den besten staat is en de graven voortreffelijk onderhouden zijn. Twee der Sheiks maakten veel beweging over de toelating van Christenen, maar de gouverneur van Idebron liet de Sheiks wegbrengen en de overige Muzelmannen onderhielden elkander over de eer den aanstaanden vorst eens volks, waaraan het Otto- mannische rijk zooveel verschuldigd is, te mogen begroeten. De prins bezocht Hebron den 7den April. De pacha van Jeruzalem bevond zich aldaar om den prins te ontvangen en, hem te vergezellen bij het bezigtigen der merkwaardigheden. Uit Chili wordt geschreven, dat in de groote woestijn van Aatcama, honderd mijlen van Copiapo gelegen, zilver mijnen van onberekenbare waarde ontdekt zijn. De internationale tentoonstelling te Londen zal inet eene muziekale uitvoe ring worden geopend. Reeds worden sedert eenigen tijd daartoe groote toebe reidselen gemaakt. Het orchest zal 1S00 medewerkers tellen, met eene bege leiding van 400 instrumenten, waaronder zicb 160 blaas-instrumenten bevinden, omdat de voor deze gelegenheid door Auber ingezonden feestmarscli, bijna geheel voor instrumenten van deze soort gecomponeerd is.Bovendicn zullen feestmarsclien van Ros- sini, Meyerbeer en eene cantate van Sterndale Bennet, woorden van Tcnnyson worden uitgevoerd. Te Wittenberg is door het springen van een stoomketel in eene lakenfabriek, de 20jarige zoon van den fabriekant en een stooker onmiddelijk gedood, terwijl onderscheidene personen, waaronder ook de echtgenoot van den fabriekant, ernstige wonden bekwamen. Ook aan de gebouwen werd veel schade tocgebragt. Op het platte land in de nabijheid van Brussel, laat de inrigting cn dienstijver van de policie veel te wenschen over. Versmaders van het achtste gchod hebben van die gelegenheid gebruik gemaakt, om op onrustbarende wijze te stelen en te rooven. Op den spoorweg nabij Arlonzijn door de baan wachters onderscheidene groote steenen gevonden, die, naar het duidelijk bleek, door kwaadwilligen aldaar waren ncdcrgelegd. Men heeft nog tijdig, die belet selen kunnen verwijderen, en daardoor een groote ramp voorkomen. Twee inwoners van Gheel hebben zich bijna gelijktijdig van het leven beroofd. De eene hing zich op aau een boom, terwijl de ander zich verdronk. Te Fal- mouth zijn 30 huizen door een feilen brand vernield. De collecte in 20 gemeenten gehoudcu, ten behoeve der ongelukkigen door den brand te Liever, heeft opgebragt de belangrijke som van f 2588. In de residentie is een brand stichter in verzekerde bewaring genomen. -Door den brand in de houtmaga zijnen te Tilleur in België is eene schade van 120.000 frs. ontstaan. Naar men verneemt, is door de regering een ontwerp van wet op het middelbaar onderwijs, bij den Raad van State ingezonden. - De oostenrijkschc regering heeft verklaard, tengevolge van een belangrijk deficit in de staatskas niet in de mogelijkheid te zijn, hoogere sommen uit te breken voor de verbetering van het ouderwijs, en het lot der ouderwijzers. Mijnheer de Redacteur! Als lid der sociëteit IIARMONIBwas het besluit, genomen in de buiten gewone vergadering 26 April jl. het daarstelleu eeucr Kiezersvereeniging in deze Gemeente mij zeer aangenaam, want in zulk ecu belangrijke plaats mag er wel eenige leiding zijn bij de aanstaande verkiezingen. Al die naamlooze aanbevelingen en bestrijdingen beteekcuen niets, veroorzaken slechts haat en nijd en brengen velen op een dwaalspoor. Ik hoop dus dat het Bestuur der sociëteit HARMONIEde Kiezers spoedig oproept; de 13den Mei is aanstaande. Dat de Kiezers bewijzen van belang stelling geven door ecu getrouwe opkomst! X. H. H. Commissarissen liebben de volgende bepalingen gemaakt ten opzigte der toelating van de bezoekers in Let gebouw. I. De Tentoonstelling zal, zoo als vroeger reeds aangekondigd, den lsten Mei en vervolgens alle dagen ('s Zondags uitgezonderd) geopend zijn gedurende die uren welke Commissarissen van tijd tot tijd zullen bekend maken. 2. De Koninklijke Sociëteit voor tuinbouwkunde (Ilorticultiiral Society) eene nieuwe ingang tot hare tuinen aau de kant der Kensington straat gemaakt hebbende, zoo zijn Commissarissen met het bestuur van genoemde Sociëteit overeengekomen eene ingang van uit hare tuinen naar de Tentoonstelling daar te stellen, en zal er een bewijs worden afgegeven waardoor den houders het voorregt wordt gegeven de toelating tot die tuinen zoo wel als tot de Tentoonstelling zelve, ten allen tijde dat ze voor de bezoekers opengesteld zullen zijn, en bovendien tot de Tentoonstelling van bloemen en ter bijwoning der feesten die er tot den 18 October 1862 gehouden zullen worden. 3. Alzoo zullen er vier hoofd-ingangen voor de bezoekers zijn, t. w 1, van 1°. van de tuinbouwkundige tuinen (Horticulture gar- dens) voor de houders der daarvoor afgegeven bewijzen, voor de leden van de Sociëteit en andere bezoekers der tuinen. 2°( In de Cromwel-road. 3°. In de prins Alberts-road. 4°. In de exhe- bition-road. 4. Bepalingen, noodig ter voorkoming van hindernissen of onge lukken; zullen aan dc ingangen vóór de opening bekend worden gemaakt. 5. Zonder bewijs wordt niemand toegelaten. Doorloopende bewijzen van toegang. 6. Er zullen twee klassen van doorloopende bewijzen zijn, de eerste 3, 3 s. (ƒ37.80) geeft den houder het regt tot den toegang in het bijwonen van alle festiviteiten zoo wel als den toegang ten allen tijde wanneer het gebouw voor het publiek geopend is; de tweed* 5 - 5 s. 63.) geeft het zelfde regt als hierboven ge noemd en bovendien de toelating tot de koninklijken tuinbouw kundige tuinen te zuid Censington en Chrimcickbenevens de ten toonstelling der bloemen en feesten in die tuinen, zoo lang de Tentoonstelling duurt. Prijzen der bewijzen van toegang. 7. Op den lsten Mei, bij gelegenheid der openingsplegtigheid, zullen alleen zij die doorloopende bewijzen van toegang hebben, worden toegelaten. 8. Op den 2den en 3den Mei is de prijs der toegang-kaartjes 1 12) voor ieder persoon, en Commissarissen behouden aan zich het regt om nog drie dagen tegen gelijke betaling te bepalen. 9. Van af den 5den tot den 17den Mei is de prijs 5 shill. 3.) 10. Van den 19den tot den 31den Mei is de prijs 2 shill. 6 penn. 1.50) uitgezonderd één dag in de week, als wanneer de prijs 5 shill. 3.) zal zijn. 11. Na den 31sten zal vier dagen in de week de prijs 1 shill. (ƒ0.60) zijn. "Verkoop van doorloopende bewijzen. 12. Doorloopende toegang-kaartjes zijn dagelijks te verkrijgen van 's morgens 10 tot 's namiddags 5 uur, ten kantore van II. H. Commissarissen, No. 454 Weststrand london W. C. 13. Aanvragen over de post moeten, met opgave van naam en toenaam, geadresseerd worden aan den Secretaris F, E. Sandfort en moeten vergezeld zijn van postwissels betaalbaar bij I. I, Maijo aan het postkantoor Charing Crosc. 14. Geene andere betalingen worden aangenomen. 15. Het bespreken van doorloopende toegangs-bewijzen kan, tegen betaling van 1 shilling, geschieden aan bovengenoemd kantoor. Door de plaatsing van het bovenstaande gelooven wij de bezoekers der Lcmdensche Tentoonstelling geen ondienst te doen. Eed.) De eenvoudigste en minst omslagtige huwclijks-plegtigheden, die bij eenig beschaafd volk ter wereld bestaan, vindt men ontegenzeg gelijk in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika. Het onder staande is authentiek. Ambtenaar: „Hoe heet gij, mijnheer?" Antwoord: „Mattheus." Ambtenaar: „En gij, mejufvrouw! hoe is uw naam?" Antwoord: „1'ollij" Ambtenaar: „Pollij, wilt gij Mattheus hebben?" Antwoord: „Dat wil ik, onvoorwaardelijk." Ambtenaar: „Mattheus, wilt gij Pollij hebben?" Antwoord: „Dat spreekt van zelf." Ambtenaar: „Goed, dan verklaar ik u als man en vrouw, voor levenslang verbonden." MAEKTBERIGTEN. ALKMAAR, 2S April. Vee. 86 Kalveren f30 a 76, 34 Schapen f 10 a 20, 40 Varkens 46 a 52c. pcrN.p. ROTTERDAM28 April. Nieuwe Granen. Zw. Tarwe f 11 a 11,50, mind. cn afw. f 8,50 a 11. Zw. Rogge f 7,40 a 8,20. Zw. "Winter-Garst f 4,50 a 5,80, Zomer f 4,40 a 5,40. Lange Haver f 3 a 4, korte f 3,S0 a 4. Noordbr. Boekweit f 218a222. Zw. BI. Erwten f7,50a9,50. Zw. Witte Boonen f 8,50 a 10,50, Bruine f 10 n 13, Paardeb. f 6,50 a7,50. Nieuw Kanariezaad f6,50 a 9,25, jarig f6 a 8. Meekrap redelijk ter veil, maar wei nig handel. Vkas tot vaste prijzen gevraagd. SCHIEDAM, 29 April. Jenever f 20,75; Amst. proef f 22.Moutwijn f 15.25. LONDEN, 2S April. Heden waren ter vee-markt aangevoerd: 3890 Runderen, 24340 Srliapen, 153 Kalveren en 420 Varkens. Dc prijs der Rnnderen was 4 sh. 2 d., van Schapen 5 sh. 2 d., van Kalveren 5 sh. 6 d. en van Varkens 5 sh. 2 d. Aangekomen schepen te Batavia vóór 15 ITlaart. Triton, kapt. Adriaans en India Packet, kapt. Dicpering, heide Rott.Zr.Ms. stoomschip Bali, luit. ter zee 1ste kl. van der Mculen, Banjermassing; Petro- nella Catliarina, kapt. van der Veen, Zeenimph, kapt. Graadt van Roggen en Voorwaarts, kapt. Kerkstra, alle3 SamarangBatavia, kapt. Trange, Indramaijoe Kingman, kapt. Meier, Hcrmelin, kapt. Ilultman en Eclipsc, kapt. N, N., alle 3 Kaap de Goede Hoop; Koophandel, kapt. Swarts, Rio Janeiro; Sir Charles Napier, kapt. C'arlsson, AlgoabaiWilly, kapt. Sandsicdt, Carl, kapt. Bevcridge 1 en Balder, kapt. N. N., alle 3 Mclbonrno: Catharina, kapt. N. N., van dc West.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1862 | | pagina 3