NIEUWEDIEPER COURANT. M 15. DONDER D A G 29 M E 1. 80$. EN TWINTIGSTE JAARGANG. AANBESTEDING. BINNENLANTÏ NELDERSCHE Deze Courant wordt uitgegeven op zon dag en donderdag, des morgens ten acht ure, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. franco per post„1.50. Enkele nommers„0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Adykrtentien worden aangenomen lot Zalurdng en Woensdag middag 12 uur, en bij den lieer T. MOOY> op de La;m aan den Helder, tot elf ure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.CO. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegclregt voor elke plaatsing 0.85. Buitengewoon groute letters, naar male der ruimte, die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. Op Vrijdag1 den 13 Jisnij 1863. des namiddagsten één nre, zal, aan liet Raadhuis der Gemeente Helder, in liet openbaar, alleen bij inschrijving, worden aanbesteed: Het bouwen van eene BltrCiWACHTEKS- WOMÜG in de Hieuwstad, niet l>ij levering van alle daartoe noodig zijnde materialen. Het bestek ligt ter lezing aan de Secretarie der Gemeente. Gedrukte exemplaren zijn aldaar verkrijgbaar tegen betaling van 0.50. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Gemeente- Bouwmeester, door wien op Woensdag den 11 den Junij c. k., des middags ten 12 ure, aanwijzing in loco zal worden gedaan. Helder, den 28 Mei 1862. Burgemeester en Wethouders der gemeente Helder, STAIvMAN BOSSE, Voorzitter. L. VERHEY, Secretaris. Den 39 dezer vertrekt de WEST-IADESCIIE mail. Den 31 dezer vertrekt de 1. landmail via SOl'THAMFTOl. HELDER en NIEUWEDIEP, 28 Mei. Den 10 Junij a. s. zal de verkiezing plaats hebben van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Het aftredende lid is de beer K. A. POORTMAN, welke echter weder herkiesbaar is. -Gaarne voldoen wij aan het ons gedaan verzoek, om, ter bevordering der deelneming, belangstellenden opmerk zaam te maken op de vergadering, door de Heldersche Kiezersvereeniging a. s. Donderdag in het lokaal Tivoli alhier te honden. (Zie advertentie hierachter) Men verneemt, dat vele kiezers te Helder, Texel, Wieringen en Wieringerwaard, bij de a. s. verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, hunne stemmen zullen uitbrengen op den lieer J. L. KIKKERT, lid van de Provinciale Staten van Noordholland, te Texel. Men verneemt van goederhand, dat het Japansche gezantschap, bij deszelfs komst in ons land, onk deze gemeente zal bezoeken. Zoo als bekend is, staat aan bet hoofd der commissie, belast niet dc ontvangst van genoemd gezant schap, de generaal-majoor graaf van Lijnden, 's konings adjudant. Gisteren avond werd in liet lokaal Tivoli alhier, door de zangvereeniging Cecilia en het Muziekkorps van liet Kon. Instituut voor de Marine, het aangekondigde groot vocaal- en instrumentaal concert gegeven, ten voordele der noodlijdenden door den brand te Enschedé. Niettegenstaande het min gunstige weder, was de opkomst van het publiek zeer talrijk; de ruime zaal was eivol. Hoogst verdien stelijk was de uitvoering der verschillende nommers van liet programma. Zoowol de leden van liet muziekkorps als die der zangvereeniging handhaafden hunnen reeds ge- vestigden roem. Den beiden directeuren, zoowel als den president en de verdere bestuurderen van Cecilia, die zoo veel ter bevordering van den gunstigen afloop van het concert hebben verrigt, komt daarvoor alle lof toe. De aangename gedachte, hierdoor te hebben bijgedragen tot verzachting van het lot van ongelukkige natuurge- nooten, moge voor allen, die door hunne muziekale talenten of door hunne geldelijke ondersteuning daaraan medewerkten, eene streelende zelfvoldoening zijn. Naar men verneemt heeft de opbrengst ongeveer 300 bedragen. Algemeen was in den jongsten tijd de aandacht, zoo wel in het buiten- als binnenland, gevestigd op de reis van IIH. MM. den koning en de koningin naar het fransche <t> o hof, en op liet gerucht, als zoude die reis in verband staan met een huwelijksplan. Men verzekerde, dat het voornemen bestond tot eene echtverbindtenis tussclien den prins van Oranje en prinses Anna Murat. Weldra gingen er afkeu rende stemmen op, die het volk herinnerden aan zijne ge schiedenis, aan zijn verleden, aan zijne worsteling tot ver krijging van een onafhankelijk volksbestaan, en aan de fransche overheersching. Het zijn echter alleen nog maar geruchten, die door buiten- en binnenlandsche dagbladen, als om strijd, worden vermeld en, naar men verzekert, zou met liet aanstaande huwelijk in verband staan eene reis van keizer Napoleon herwaarts, alsmede een bezoek van prinses Murat en prinses Matliilde aan het hof te 's Hagc. In verband daarmede, verkondigt men reeds eene uitbrei ding der grenzen van ons land, ten koste van Ilannover en België. Wat er nu van dit alles waar zij en of het verspreide gerucht wel iets meer zal blijken te zijn, dan eene zomer wolk die geenen regen geeft de tijd zal het leeren. Zooveel is evenwel zeker, dat tussclien de hoven van Frankrijk en Nederland banden van vriendschap en gene genheid bestaan, die, wanneer daarin door de Nederland- sche natie wordt gedeeld, de antipathie tegen de Franschen wel eenigermate zal doen verminderen. Üp die wijze zou ook het eedenken aan de overwinning bij Waterloo min- j der aleemeene deelneming vinden. o o Naar wij vernemen, heeft de collecte ton behoeve van het fonds voor de gewapende dienst in liet koningrijk der Nederlanden en deszelfs bezittingen, in den loop dezer maand alhier gehouden, opgebragt de som van J 61.42. Men leest in het Handels- en Ejfectenblad »De gevallen regen in de laatste dagen heeft vooral op dc hooggelegen landerijen een allergunstigsten invloed op de te veld staande vruchten uitgeoefend. Indien deze vruchtbare weersgesteldheid blijft aanhouden, zal niet alleen de oogst overvloedig zijn, maar vleit men zich met eene vroegtijdige rijpheid. Zoo berekent men, dat het gewas der aardappelen eene maand vroeger dan in andere jaren

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1862 | | pagina 1