DE VODDENRAPERS YEREEAÏGIXG. CARGALIJST. zijn toegedaan, juichen thans over de zege door den premier om zijne tegenstanders behaald. Van een anderen kant wordt het betreurd, dat die tegenpartij door te weinig aan eensluiting tot die zegepraal van het kabinet heeft bijgedragen. De berieden uit Pruissen vermelden, dat door het ininis- O 7 terie het budget voor 1862 aan den Landdag is aangeboden en deelt eene en andere bijzonderheid daaromtrent mede, die doet zien, dat de regering naauwlettend acht geeft op de hervormingen, die billijker wijze ten opzigte der finan- t.icn kunnen worden geëischt. Met eene aanzienlijke meer derheid van stemmen heeft dat deel der vertegenwoordiging het ontwerp-adres aan den koning goedgekeurd, dat door eenige leden der vooruitgangspartij was ontworpen. De koning blijft evenwel bij zijn gevoelen omtrent genoemde partij volharden en geeft daarvan bij iedere gelegenheid de duidelijkste blijken. In de gemeente Schaerbeek (België) leefde een oud echtpaar sedert lange jaren vreedzaam en genoegelijk, alleen dikwijls gestoord door de aanwezigheid in de echtelijke woning van een welbekend, lastig gedierte, dat inzonderheid den heer des huizes op schrikkelijke wijze plaagde. Voor eeuige daaen zao- zijne gemalin voor den winkel van een o o j o droogist eene aankondiging van een middel tegen bedoeld gedierte; vol verlangen, om haar geliefden echtvriend van zijne plaag te bevrijden, kocht zij dat middel en haastte zich, te huis gekomen, haar man eene sterke dosis daar van toe te dienen. Schrikkelijke kramppijnen waren er het gevolg van, en de in allerijl geroepen geneesheer, ken- teekenen van vergiftiging bespeurende, vroeg haar wat er gebeurd was. »lVel," antwoordde de goede vrouw, dat gedierte belette mijn goeden man te slapenom hem er van te bevrijden, Jieb ik hem een middel tegen dat gedierte laten innemen; hij heeft er op zijn best de helft van gebruikt en ziet nu eens in welken staat hij zich bevindt!" De geneesheer haastte zich een tegengif toe te dienen aan den man, wien de vrouwelijke zorgvuldigheid bijna wat al te radicaal van zijne kwelling bevrijd had. De president van de keizerlijke maatschappij voor acclimatisatie van dieren heeft een brief ontvangen van zekeren heer de Tarade, waarin wordt aangeraden de agami in Frankrijk te acclimatiseren. Een geneesheer, die op een buitengoed bij Angers woont, bezit zoodanigen vogel, en gebruikt dien als hoeder voor zijne ganzen. lederen dag wordt die vogel met een troep ganzen uitgezonden en 's avonds keert het dier terug zonder dat er een gans ont breekt. Hij volgt ze overal, dwingt de onwilligen om niet af te dwalen, belet dat zij vechten en doet, in één woord, alles, wat een mensch zou kunnen doen. In den Jardin des Plantes bevindt zich zulk een vogel en ook deze is belast met het oppassen van het pluimvee, wanneer liet wordt gevoederd, dan zorgt hij dat de kleinere dieren hun deel krijgen, en niet door de grootere worden verdreven. Aan den weg van la Sabliére (in Frankrijk), woonde de heer TV., die eene groote liefhebberij had in zangvogels; zijn grootste genoegen was in het gezelschap zijner kwee- kelingen te verkeeren. Eenige dagen geleden ging hij uit, en liet, daar het zeer warm was, het raam van de kamer, waarin de kooijen stonden, open. Terugkomende was zijn eerste werk naar zijne vogels te gaan, hij opende de deur en vond al de kooijen op den grond en de vogels vermoord De deuren der kooijen waren er met geweld afgerukt en de vogels afgrijselijk verminkt. De heer TV. begreep niet wie de lage dader van deze verwoesting was geweest, toen hij, uit het raam ziende, een aap in een boom zag zitten, die aan een zijner buren toebehoorde; liet dier was nog bezig een vogel te plukken. Dadelijk haalde hij een jagt- geweer met dubbelen loop en schoot den aap dood. De buren, die dit hadden gezien, hoorden dadelijk daarop een tweede schot. Iets kwaads vermoedende, drongen zij het huis van den heer TV. binnen en vonden hem dood op den grond liggen; hij had zich met een schot uit den tweeden loop des geweers het leven benomen. De Derby-wedrennen te Londen, werden door het heerlijkste weder begunstigd, en het aantal derwaarts gestroomde personen, waaronder ook de Japansche gezanten, was ontzettend groot. Zeide men vroeger bij gelegenheid van die wedrennen: Londen is te Epsom, thans zou men kunnen zeggen: de wereld is te Epsom; want het onnoe melijk getal vreemdelingen uit alle oorden der wereld, dat zich tegenwoordig, naar aanleiding van de tentoonstelling, o c' o o' in de hoofdstad ophoudt, had zich mede naar Epsom begeven, zoodat de bladen die wedrennen dan ook noemen: de inter nationale Derby. Het paard, dat tegen 33 mededingers de overwinning behaalde, heet Caractacus en behoort aan zekeren heer Snewink. De afstand was 30 minuten, die in 2 min. 4-5 sec. werd afgelegd. Uit officiële opgaven blijkt, dat van af 1 Jan. tot 3 April 11. de volgende hoeveelheden wijn voor consumtie in het Vereenigde engelsche Koningrijk zijn ingevoerd: T an Frankrijk 428,385 gallons, van Spanje 1,052,365 g., van Portugal 611,121 g., van Duitschland 59,776 g., van de Nederlanden 60,444 g., van verschillende andere landen te zamen 222,308 g., totaal 2,434,399 gallons. Uit officiële opgaven blijkt, dat in 1861 uit de twaalf voornaamste havens van het Vereenigde engelsche Koning rijk 27,069 schepen van gezamenlijk 8,711,-572 ton zijn vertrokken, terwijl 29,636 schepen van gezamenlijk 9,159,530 ton die havens zijn binnengeloopen. De gedeclareerde waaide van den uitvoer van Britse/ie en Iersche voortbreng selen en gefabriceerde goederen naar vreemde landen en britsche bezittingen bedroegen in genoemd jaar £109,415,749 1,312,988,988 Nederl.). Te Wingharn (Engeland), eene plaats van slechts 1100 zielen, leven thans tien personen, die te zamen den ouder dom van 888 jaren hebben bereikt. De oudste is 100 en de jongste 82 jaren. Voor eenige dagen had te Dresden een schrikkelijk voorval plaats. In het zomertlieater van den heer Nesmüller aldaar werd het blijspel Berlin und Leipzig opgevoerd. De echtgenoot van den regisseur, die in het eerste bedrijf met veel succes was opgetreden en in het volgende niets te doen had, begaf zich met hare kinderen naar een tuin achter het gebouw, om er het avondeten gereed te maken. Terwijl zij met een kind aan de borst hiermede bezig was, geraakten hare kleederen in aanraking met eene spiritus- lamp, zoodat zij in een oogenblik in volle vlam stond. Met zeldzame tegenwoordigheid van geest wierp de moeder haar zuigeling ver van zich in het gras en poogde toen het vuur te blusschen, door zich tegen den grond te drukken. Ein delijk gelukte haar dit, doch eerst nadat zij zulke ver schrikkelijke brandwonden had gekregen, dat, zoo zij al in het leven kan worden behouden, zij in elk geval het tooneel niet meer zal kunnen betreden. Een milaneesch blad meldt, dat, toen koning Victor Emmanuel zich te Napels ophield, eene schoone en jeugdige Engelsche dame aldaar kwam met het misdadige doel om den koning te vermoorden .Zij had langen tijd te Rome vertoefd en aldaar zeer vele bijeenkomsten met de ex-konin gin van Napels gehad; zij verkeerde steeds in de Bourbonsche kringen. Te Napels aangekomen, verzocht zij een onderhoud met koning Victor Emmanuel; sommigen zeggen, dat het plaats had en dat zij daardoor geheel van gedachten ver anderd en naar Zwitserland vertrokken is. Anderen zeggen, dat haar plan was ontdekt en zij dadelijk na hare aankomst gearresteerd werd. Te Londen is onder den titel van Rat/ collecting Brigade (vodden - rapers-brigade), onder voorzitterschap van lord Shaftesbury, eene nieuwe inrigting in het leven geroepen, waartoe havelooze schoolkin deren worden gebezigd. Voor eenige dagen hebben deze jongelingen hun nieuwen werk kring in eenige wijken der hoofdstad begonnen, voorloopig met 5 schuif karren, welke overdekt, rood geschilderd en van een nommer voorzien zijn, benevens de woorden: The Rag Brigade of the London Ragged Schools. De kosten van elke schuif kar bedragen 15; zij worden door drie jongens vergezeld, die in eene nette uniform, die 10/ kost, gekleed zijn. Elke jongen ontvangt 6/ per week, doch het loon wordt hen eiken avond uitbetaald, opdat zij zich daarvoor voedsel kunnen koopen. Elke jongen, die deel van de brigade wenscht uit te maken, moet een getuigschrift van zijn meester vertoonen en 5/ deponeren. Zij hebben een gedrukt tarief bij zich van de artikelen, die zij koopen, bestaande in vodden, papier, oud metaal, beenderen, fles- schen, touw, enz. enz. De verschillende door hen gekochte artikelen worden naar het centrale depót, Albion-place, gebragt, waar zij gesorteerd en weder verkocht worden. Zoo als men weet, bestaat nog eene soortgelijke inrigting in de hoofdstad, bekend onder den naam van Shoeblac Brigade (schoen poetsers-brigade). M A RIvTBERI GTEX. rLRJIEREXDE, 10 Jnnij. Vee. 136 Runderen, T5 vclte Varkens 3S a 4S c. per X. p., C mag. dito f12 a 18, 127 Biggen f3,50 a 6, 172 vette Kalveren 45 a 65 c. per X". p., 72 nucht. dito f3 a 10, 664 Schapen cn Lammeren. Kleine Gras-KvAS f 27,25 per 50 X. p. Boter 95 a 107 en een lialvc c. per X. p. Eijeren. Kippen- f 2.50, Kenden- f 3 per 100 stuks. SCHIEDAM, 10 .Tunij. Jenever f 21,25; Amst. proef f 22.75. Houtwijs f 10. I.OXDEX, 9 Jnnij. Heden waren ter VuE-markt aangevoerd: 3260 Runderen, 24910 Schapen, 206 Kalveren en 350 Varkens. De prijs der Runderen was 5 sh. 0 d., van Schapen 5 sh. 2 d., van Kalveren 5 sh. 6 d. en van Varkens 5 sh. 0 d. Aangekomen van 711 «Tunij ter losplaats HELDER om aldaar te lossen, de volgende schepen, gekomen van NEWCASTLE. Cathcrine,IV.J.Stoker. lOOch.Steenkolen. B.Hngedoorn&Z.,tcAmst SUNDERLAN D. Matthcw cnAmi, JAYilson. 102 cli. Steenkolen. W.llovcn, tcDelft. SUNDEllLAND. Yoyagcr,M.Poll. 127eh.Steenkolen.YanYlissingon&Stnart.tcAnut

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1862 | | pagina 3