HUTTENT, AND. BURGERLIJKE STAND VAN DE GEMEENTE HELDER, BURGERLIJKE STAND VAN DE GEMEENTE TEXEL, MIDDELBURGSCHE MAATSCHAPPIJ VAN STOOMVAART. C A R G A L IJ S T. zetten, als de vermakelijkheid, waarnaar thans nog met verlangen wordt uitgezien, niet meer tot de toekomst, maar ten deele reeds tot de geschiedenis behoort. Wij maken belangstellenden nog opmerkzaam op de Salon des Variétés van de lieeren Gebr. A. J. Bakker, die, sints een aantal jaren, op vele plaatsen in ons vader land verdienden lof hebben ingeoogst; ook op de Texelsche kermis moeten zij, naar wij vernemen, veel bijval hebben ondervonden. (Zie advertentie hierachter De jaarlijksche oefeningen met de brandspuiten der gemeente zijn jl. Donderdag avond afgeloopen. Wij hebben in N°. 53 gemeld, dat spuit N°. 1 voldoende resultaten had opgeleverd, zeer goed voldeed en dat de manschappen, daarbij werkzaam, blijken gaven van vlugheid en bedre venheid. Hetzelfde kunnen wij zeggen van de overige 3 spuiten: allen hebben goed voldaan, zelfs N°. 3 boven verwachting, in vergelijking van vorige jaren. Deze goede en betere resultaten zijn te danken aan het gemeente-bestuur, dat onbekrompen in alles voorziet en, door eene nieuwe verordening, ons brandwezen tot een model heeft gemaakt voor andere gemeenten; aan den opper-brandmeester, die alles naauwkeurig nagaat, het werkzaamste aandeel neemt in alle bemoeijingen, en in alle opzigten voor zijn taak is berekend; aan de overige brandmeesters, die zijn voorbeeld volgen en aan al de spuitgasten, die, behalve bedrevenheid, ook eene goede gezindheid aan den dag leggen, om gemeenschappelijk het gevaar van brand te keeren. De 21ste verjaardag van li. K. H. Wilhelmina Fre- derika Anna Elisabeth Maria, dochter van Prins Frederik der Nederlanden, wordt heden in deze gemeente op de gebruikelijke wijze gevierd. Van goederhand zijn wij in staat gesteld het volgende mede te doelen: Omtrent de vermelding der lijst van kandidaten, voor de betrekking van kantonregter te Sluis, heeft eene vergissing plaats gehad. Als eerste kandidaat werd door de Middelb. Court., vervolgens door onderscheidene andere bladen en ook door ons ge noemd de heer Mr. D. P. II. Aberson, griffier bij het kantongeregt alhier. Hoe deze vergissing is ontstaan, is ons onbekend, maar zeker is het, dat als eerste kandi daat door de regtbank te Middelburg is gesteld de heer Mr. A. M. van der Hardt Aberson, griffier bij het kantongeregt te Medemblik. Wij haasten ons de onjuiste vermelding van ons vorig nommer te verbeteren. Bij beschikking van den minister van Binnenl. Zaken isa Isleerling voor de telegrapliie toegelaten, de heer L. de Hoog, sedert eenigen tijd op het telegraaph-bureau alhier werkzaam. De minister van Marine heeft ter kennis van de be langhebbenden gebragt, dat het examen der adspiranten voor de betrekking van adelborst 3de kl. bij het Kon. Institut voor de Marine te Willemsoord, zal aanvangen op Maandag 21 Ju lij a. s. te 's Gravenhage. Volgens de Utr. Cour. zullen eerstdaags tot officieren van gezondheid 3de kl. bij de Marine worden aangesteld de lieerenG. L. Aalbertsberg, J. A. de Groot, J. F. Ma- nikus, II. Moormans en M. C. Pannevis en voor de landmagt de lieeren: II. A. Zegers, A. E. Post en P. J. Schmidt, allen kwcekelingen aan 's Bijks kweekschool voor militaire geneeskundigen te Utrecht. In de zitting der Tweede Kamer van jl. Woensdag is, onder meer andere stukken, ingekomen een wetsontwerp betrekkelijk de verbetering der Amsterdamsche en Rotter- damsche waterwegen. In diezelfde zitting zijn ook de be raadslagingen geopend over de wetsontwerpen tot opheffing der slavernij in de kolonie Suriname. Onderscheidene ver zoekschriften, betrekking hebbende op dit wetsontwerp, waren reeds bij de Kamer ingekomen. Verschillende spre kers ondersteunden het ontwerp wat de hoofdzaak betreft, doch bragten in het midden velerlei bezwaren tegen de voorgestelde wijze van uitvoering. Tengevolge van het heerschend verschil van gevoelen omtrent verscheidene pun ten, deze gewigtige aangelegenheid betreffende, werden amendementen voorgesteld. Door den minister van Kolo niën werd in eene volgende zitting het ontwerp breedvoe rig verdedigd en werden de geopperde bezwaren weder- legdwaarna werd overgegaan tot de beraadslaging over de verschillende artikelen. De onderhandelingen, die gevoerd worden tusschen het ministerie van Buitenl. Zaken en de Japansche gezan ten, betreffen alleen het uitstel, dat Japan verlangt van de uitvoering van die bepaling van het tractaat, door dat rijk met Nederland en andere landen gesloten, waarbij sommige havens van Japan met 1 Jan. 1863 voor die landen zouden worden opengesteld. Japan beweert, dat de ontwikkeling van de Japansche bevolking nog niet is op die hoogte, om, zonder gevaar voor de rust van dat rijk, toe te laten op onderscheidene plaatsen de aanraking tusschen Europesche volken en inlanders. Engeland heeft bewilligd in een uitstel van 5 jaren Japan vraagt een nitstel van 7 jaren); Frankrijk heeft geen beslis send antwoord gegeven, maar voorgesteld om deze zaak gemeenschappelijk te regelen met de overige, daarbij geïn teresseerde mogendheden. Of de Nederlandsche regering een uitstel heeft verleend, dan wel of het van de meening is van Frankrijk, is nog niet bekend. De Japansche gezanten hebben Z. M. den koning een prachtigen eeresabel, met edelgesteenten omzet, aangeboden, en ook den prins van Oranje een dergelijken sabel vereerd. De kerkeraad te Haringcarspel en Dirkshorn heeft tot herder en leeraar beroepen de wel-eerw. heer R. A. van Deursen, predikant te Eijerland op Texel. Men meldt uit Vlissingen: Nadat Zr. Ms. stoomkorvet Medusa Zaturdagjl. ter reede was gehaald, is den 30 Junij eene proefreis gedaan, waar uit gebleken is, dat het schip, zoowel als de machine, in alle opzigten uitmuntend voldoet. Den 2 dezer zou deze bodem naar zee stoomen, eerst naar Lissabon, vervolgens naar Montevideo en eindelijk naar Batavia. Ofschoon nu en dan gunstige uitzigten worden geopend voor de zegepraal der fransche wapenen in Mexico, schijnt het toch maar al te duidelijk te blijken, dat de fransche troepen in eene zeer netelige positie verkeeren. AVaarschijnlijk is het dat de Fransclien daar wel zullen zegepralen, maar voor alsnog staat het daar niet gunstig. Het krijgstooneel is echter al te ver verwijderd om spoedig en juist op de hoogte te zijn omtrent de gebeurtenissen aldaar, en do fransche bladen houden belangstellenden en nieuwsgierigen maar weinig op de hoogte, om er een juist oordeel over te kunnen vellen. Waarschijnlijk hebben zij echter van hoo- ger hand den last ontvangen om over die zaak ontijdige berigten mede te deelen, en juist hierdoor wordt men ver sterkt in de gedachtedat de ongunstige positie der fransche wapenen der fransche regering ernstige bezorgd heid inboezemt. De oorlog tusschen het Noorden en Zuiden der Vereenigde Staten vertoont nog weinig, dat naar een spoedig ophouden der vijandelijkheden gelijkt. Zelfs heeft de britsche regering, daaromtrent in het Parlement geïnterpelleerd, bij monde van lord Palmerston verklaard, dat de westersche mogendheden gaarne hunne bemiddeling zouden betoonen tot het tot stand brengen eener gewenschte bemiddeling, maar dat do tijdsomstandigheden daartoe op het oogenblik nog niet gunstig zijn. Het is te betreuren, dat die heillooze worste ling nog niet eenig uitzigt oplevert van een spoedig einde, omdat, behalve de schatten van geld en menschenlevens, die daardoor worden verslonden, er ook zooveel nadeel door wordt veroorzaakt voor den handel en de nijverheid der verschillende natiën Niet onbelangrijk is de vermelding van het berigt, dat de Russische regering er toe is overgegaan, om het koning rijk Italië als zoodanig te erkennen. Men mag die hande ling van veel gewigt achten, vooral met het oog op de nu ook te wachten erkenning door Pruissen en op de vastheid die daardoor de Italiaansche troon heeft verkregen. van 27 Jt'nij4 Jur.u 1862. ONDERTROUWD: J. R. Kramer, loods, oud 62 jaren, weduwnaar van M. Daalder en G. Blom, ond 44 jaren, weduwe van H. Kolder. C. Snocrwang, timmerman, oud 24 jaren en A. P. Pinxter, oud 21 jaren. J. Kraak, timmer man, oud 23 jaren en D. S. Willems, oud 17 jaren. Allen wonende in deze gemeente. GEHUWD: S. Min en A. Meijer. J. P. Hess en N. Scliniidt. S. Huijs- man en M. Jonker. BEVALLENA. de Jong, gel). Duinkcr, (Z.). M. Daman, gel>. Vrink, (Z.). T. Former, geb. Schnger, (Z.). S. van der Maas, geb. Arkeroo, (Z.). E. Brou wer, geb. Doggers, (Z.). J. E. G. Willems, geb. de Glimmer, (D.). A. Aar- sen, geb. Bouwman, (Z.), C. Bakker, geb. Boon, (D.). A. Nijhüis, geb. Brouwer, (D.). II. Abbenes, geb. Noot, (D.). A. Boendermaker, (Z.). OYEi!LEDENJ. de Klerk, (28 jaren). J. Schuit, (79 jaren). S. M. Knugel, (48 jaren). C. Staaltje, (57 jaren). H. L. van Veen, (10 maanden:. \V. Balkhoven, (36 jaren). Levenloos aangegevcnen 2. Ambtshalve ingeschreven 1. van 27 Junij4 Jui.ij 1862. ONDERTROUWD: J. Schumachcr, oud 26 jaren en J. Bispinck, oud22jaren. GEHUWDGeene. BEVALLEN J. Eelman, geb. Vogel, (Z.). J. Bosland, geb. Westhoeve, (Z.). K. Heerschap, geb. Kreeft, (Z.). D. Bakker, geb. Kooijman, (D.). OVERLEDEN: J. J. Boon, (59 jaren). G. Dop, (59 jaren). C. Nieuwind, (50 jaren). D. Gollestein, (42 jaren). T. M. Koorn, (9 weken). Levenloos aangegeven 1 Van MIDDELBURG: 7 Jnlij 's morg. 7 ure. 8 Julij 's morg. 8 ure, 10 Julij 's morg. 11 ure. 11 Julij 's morg. 11 ure 30 min. 12 Julij 's mid dags 12 ure. 13 Julij 's middags 1 ure. Van ROTTERDAM: 7 en 8 Julij 's middags 12 ure. 9 Julij 's morg. C ure. 11 Julij 's morg. 7 ure. 12 en 13 Julij 's morg. 8 ure 30 min. Aangekomen van 25 Julij ter losplaats HEI/DER om aldaar te lossen, de volgende schepen, gekomen van: CARDIFF. Ariel, II. Dijer. IJzeren Sporen, enz. Staats-Spoorwcgen. NEWCASTLE. Mary Lawson, T. Batker. 424 tons Steenkolen. Doorvoer. FREDERÏKSTAD. Elisabeth, Gjcrsoe. Hout. Eindhoven Zn., te Zwolle.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1862 | | pagina 2