M 65. DÖSIDEKbAfi 14 AUGUSTUS. 1862. EN TWINTIGSTE JAARGANG. KENNISGEVING. STAATSSPOORWEGEN. h'f GEMEENTERAAD. HELDERSCHE NIEUWEDIEPIR COURANT. Deze Courant wordt uitgegeven ojj zon dag en donderdag, des morgens ten aclit ure, door A. A. BAKKEll Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. franco per post1.50. Enkele noraincvs0.10. Men abonneert zich hij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Advertentien worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY, op de Laan aan den Helder, tot elf ure. l)e prijs van 1 tot 4 regels is O.fiO. Voor iedtren regel meer 0.15. Zegelregt voor elke plaatsing f 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij heslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. Het HOOFD VAN HET GEMEENTEBESTUUR van DEN HELDER maakt aan de belanghebbenden bekend Dat de Commissie uit de Gedeputeerde Staten der provincie Noord-Holland, tot bet aanhooren der bezwaren tegen bet plan van den aanleg van den Spoorweg van bet Nieuwediep tot bet Niedorper Verlaat, die bij de wet van 20 Junij 1862 Staatsblad N°. 65) van algemeen nut is verklaard, hare bijeenkomst in deze Gemeente heeft bepaald op Zaturdag den 3© Augustus aanstaande, van 's morgens negen tot elf ure, aan het Raadhuis dezer Gemeente. De belanghebbenden worden mitsdien opgeroepen, om van hunne bezwaren mededeeling te doen ter voormelde tijd en plaats. Helder, den 12 Augustus 1862. Het Hoofd van het Gemeentebestuur van den Helder, STAKMAN BOSSE. Den 16 dezer vertrekt de O. I. Landmail vla SOUTHAJttPTOIir. In de zitting van den Gemeenteraad, jl. Dingsdag den 12 dezer gehouden, was de heer Beeringh afwezig. Voorzitter de heer Burgemeester. De notulen der vorige zitting werden gelezen en goedgekeurd. Door den Voorzitter werden ter tafel gebragt de ingezonden ge loofsbrieven van drie der nieuw gekozen leden. Deze stukken werden tot onderzoek in handen gesteld eener commissie, bestaande uit de heeren Zur Midden, Graat en Janzen. Gedurende den tijd, dat de commissie zich daarmede bezig hield, werd de zitting ge schorst. Bij de heropening der vergadering, werd door den Voorz. medegedeeld, dat de heer Beeringh schriftelijk berigt had ingezonden, verhinderd te zijn de vergadering bij te wonen. Vervolgens werd, overeenkomstig het rapport der commissie, belast met het onder zoek der geloofsbrieven, tot de toelating der heeren AV. J. Maalsteed, J. Papineau en B. Boomsma besloten, terwijl de stukken van den heer Slebe tegen de volgende vergadering werden ingewacht. Door den heer Strootman werd rapport uitgebragt van het onderzoek der gemeente-rekening en van die van het Algemeen AVeeshuis en het Burgerlijk Armbestuur over het jaar 1861, welk onderzoek in de afdeelingen heeft plaats gehad. Uit dit rapport bleek, dat geene aanmerkingen tegen deze rekeningen waren gemaakt, terwijl de ver schillende ontvangsten en uitgaven, door overgelegde bewijsstukken, voldoende werden gestaafd. De raad vereenigde zich met de con clusie van het rapport, tot goedkeuring van genoemde rekeningen. Achtereenvolgens werden de besluiten, daartoe strekkende, gelezen en goedgekeurd; terwijl zich bij de vaststelling der besluiten, tot goedkeuring der rekeningen van het AVeeshuis en het Armbestuur, de leden van den Baad, die tevens regenten dier instellingen zijn, uit de vergadering verwijderden. Door den Voorzitter werd medegedeeld, dat J. van der AArellen, in de vorige vergadering benoemd tot brugwachter bij de Molen- brug, ook voor die benoeming heeft bedaukt. Door het Dag. Best. worden thans tot de vervulling aanbevolenBitter, Kooger en Lumkeman, welke eerste met de tijdelijke waarneming dier betrek king is belast. Met elf stemmen wordt Bitter tot genoemde be trekking gekozen, terwijl 1 stem op Kooger wordt uitgebragt. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat, ter vervulling der bestaande vacatures van hulponderwijzer bij de openbare scholen, worden voorgedragen de heeren: Kues, hulponderwijzer te Utrecht en Craijvanger, te Haarlem. De A7oorzitter deelt mede, dat, bij het overleg met de hoofdonderwijzers, de opmerking is gemaakt, dat hot nuttig kon zijn, de sollicitanten vooraf nader te leeren kennen en ze daartoe te doen overkomen; en dit te meer, daar beide voorgedragenen hier geheel onbekend zijn. Na eenige dis cussie wordt besloten, de benoeming tot de volgende vergadering uit te stellen en inmiddels informatiën in te winnen. Er werd gelezen een verzoek van den heer S. Th. Beets, cand.- notaris alhier, om benoemd te worden tot makelaar. Op voorstel van B. en AA7, wordt besloten: 1. om het getal makelaars, met het oog op de uitbreiding der gemeente, met één te vermeerderen; 2. om de benoeming van een makelaar in de volgende vergadering te doen plaats hebben. Door den heer de Breuk werd gelezen het rapport der commissie uit den Baad, bestaande uit den AToorzitter, den heer Graat, den rapporteur en den commissaris van policie als adviserend lid, belast met het voordragen van een plan tot organisatie der gemeente- policie. Hoofdzakelijk bevatte dit rapport de volgende punten Het getal agenten van policie, is te gering in verhouding tot de uitgebreidheid der gemeente. Te Rotterdam (bevolking ongeveer 100,000 zielen) telt de policie gezamenlijk 503 personen; te Haarlem. (bevolking c. a. 27,000 zielen) 46 personen. Hier is de dag- en nachtpolicie, met inbegrip van commissarissen, enz., 22 man, het geen onvoldoende mag worden geacht voor eene zeeplaats. De commissie stelt voor, dit getal tot 38 man te vermeerderen, waar door de kosten voor veiligheid met 3900 zullen vermeerderd worden. (De heer Haremaker komt ter vergadering). De heer Strootman herinnert zich niet, dat reeds vroeger tot eene reorganisatie der policie zou besloten zijn en is overigens tegen eene zoo groote uitbreiding, waardoor de kosten voor de openbare veiligheid, thans p. m. 8000 bedragende, met bijna de helft zouden worden verhoogd. Hij wijst op Haarlem, waar mede wij, naar evenredigheid der bevolking, in sterkte der policie weinis: verschillen, terwijl te Rotterdam, ook belangrijker zaken te beseher men zijn. Spreker gelooft, dat door eene vermeerdering met twee agenten, veel verbeterd zou worden en dat dit genoegzaam zoude zijn. De heer Bakker is mede tegen de voorgestelde, aanmerkelijke verhooging van uitgaven. Spreker wijst er op, dat, behalve die 3900, nog 600 verhooging ontstaat door de benoeming van een inspecteur van policie. De heer de Lange ziet in het rapport nog geene bewijzen voor de noodzakelijkheid van zoodanige uitbreiding van het policiewezen, terwijl dcor den heer Boomsma wordt aan gevoerd, dat eerst de noodzakelijkheid door de behoefte moet worden aangetoond. Daar tegenover werd het rapport der commissie door de heeren Graat en dc Breuk verdedigd Do heer Graat wijst op

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1862 | | pagina 1