NIEDWEDIEPER COURANT JK-67. DONDERDAG 21 AUGUSTUS. 1862. EN TWINTIGSTE VACCINATIE N. JAARGANG. BINNENLAND. HILDERSCHE Deze Courant wordt uitgegeven o[< zon dag en donderdag, des morgens ten acht ure, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht R'o. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. franco per post1.50. Enkele nommers0.10. ?>Icu abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Advertentién worden aangenomen tot Zatnrdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. JIOOY, op de Laan aan den Helder, tot elf ure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groofe letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. Belanghebbenden worden verwittigd, dat door den Plaat selijken Heelmeester op Vrijdag den 33 dezer, des namiddags van 4f tot 6 ure, in de Werkinrigting, op de Iverkgracht eene zitting wordt gehouden tot het KOSTELOOS VACCIIVERE1V van behoeftigenen dat daarmede gedurende eenige weken, op den bij elke zitting te bepalen dag, zal worden voortgegaan. Helder, den 21 Augustus 1862. DE BURGEMEESTEE DER GEMEENTE, STAKMAN BOSSE. Den 33 dezer vertrekt de O. I. landmail via VRIEST, den 34 dezer via MAliSËlLLE. HELDER en NIEUWEDIEP, 20 Augustus. Een betreurenswaardig voorval beeft jl. Maandag avond alhier plaats gehad- Een jongen, in dienst bij een slagter, wonende in de Middenstraat, werd, zekerlijk ten gevolge van zijn driftig karakter, zeer boos wanneer men zegswijzen bezigde, om daardoor bet beroep dat bij gekozen bad en door zijn baas uitgeoefend werd, verachtelijk te maken. Een metselaar, die daar nabij woonde, wierp hem gedurig bet scheldwoord kattenslager" tegen, en bemerkte zeker niet hoe de jongen, door dit aanhoudend plagen, in hevi- gen drift ontstak. Eindelijk ontstaat er eene worsteling en grijpt de jongen zijn wapen, een scherp mes, en brengt den metselaar, op het onverwachtst, eenige wonden, aan hoofd en hals toe. Men beeft geneeskundige hulp moeten inroepen, om het aanmerkelijk bloedverlies verder te voorkomen. De policie beeft den jongen terstond in verzekerde bewaring gebragt. Jl. Zaturdag is in bet Noordhollandsch Kanaal, nabij de Koopvaarderssluis, ten gevolge van aanzeiling, gezonken een ligterscliip, met suiker geladen, en van bier naar Amsterdam bestemd. De opvarenden zijn wel is waar gered, maar de schipper en zijne vrouw, boog bejaarde lieden, die kort geleden bet feest hunner SOjarige echtvereeniging mogten vieren, zien zich door dezen ramp van alles beroofd. Heden morgen is men er in geslaagd bovengenoemd vaartuig, door middel van kiezentrekkers, te ligten. Gisteren zijn vier ijzeren sluisdeuren, vervaardigd op de fabriek van den beer Christi, tc Kralingen en bestemd voor de zeedoksluis van bet Maritime Etablissement Wil lemsoord, alhier gearriveerd. Heden morgen is men begon nen met de deuren in de sluis te hangen. In de vorige week is alhier gearriveerd bet ameri- kaanseh koopvaardijschip _genaamd George West. Het is een koopvaardijschip, zoo groot, als men zelden of nooit in deze haven ziet, en wordt dan ook door velen bijzonder opgemerkt. Het schip blijft hier lossen. Het examen der adelborsten 3de klasse (2de studie jaar), is heden begonnen, terwijl het examen der adelborsten ode klasse (!stc studiejaar) den 27 dezer een aanvang zal nemen; na dien tijd gaan de bedoelde adelborsten met verlof, terwijl zij, die zonder examen tot een honger studiejaar bevorderd worden, voor het begin van bet examen met verlof gaan. Den beminnaars van schoone muziek wacht binnen eenige dagen een avond, rijk aan genot. De Fürstenoxesche Kapalle, oncler de leiding van den kapelmeester Theodoor Senteck, zal in de volgende week ook deze gemeente met een bezoek vereeren, en op Vrijdag, den 29 Augustus a. s., in het lokaal Tivoli alhier, een concert geven. De inteeken- lijsten tot deelneming, zijn beden verzonden. In vele andere gemeenten van ons vaderland, en vooral en bij herhaling te Amsterdam, beeft dit beroemd gezelschap een bijna ongeleenden bijval gevonden. Voorstanders en J beoefenaars van muziek hebben hunne onverdeelde goed keuring aan den dag gelegd over de regt schoone en degelijke uitvoeringen, door dit gezelschap gegeven. Berigten uit andere gemeenten, hulde brengende aan de onmiskenbaar groote verdiensten dezer kapelle, zijn tot ons overgekomen en hebben bij velen den wensch doen ontstaan, om ook bier, waar bet kunstgenot juist niet overvloedig wordt ge smaakt, met eene uitvoering te worden vereerd. IVij twijfelen dan ook niet, of eene zeer talrijke deel neming zal bet bewijs leveren, dat de ingezetenen zulk een bezoek op prijs weten te stellen, en in waardering dei- kunst bij de inwoners van andere gemeenten niet willen achterstaan. Op Zr. Ms. transportschip de Heldin zijn geplaatst de adelborsten 1ste kl. Jlir. II. M. van der Wijck en C. H. de Goeje. Jl. Maandag morgen heeft de majoor, Jhr. A. A. van Neukirchen, genaamd Nijvenheim, bet kommando over bet alhier in garnizoen liggend corps Mariniers overgenomen. Bij bet corps Mariniers alhier is geplaatst de 2de luit. J. H. van Welij. De audiëntie van den minister van Marine, zal op Vrijdag a. s. te 's Gravenhagc niet plaats hebben. Zr. Ms, stoomschip Cycloop, kommandant luit. ter zee lste kl. G. Lambert, is den 14 dezer te Woolwich aan gekomen. Op morgen (Donderdag den 21 dezer), zullen in het naburige Schagen, harddraverij, vuurwerk en volksverma ken plaats hebben. Men schrijft ons uit Alkmaar, dd. 19 Aug: Onze stad beeft beden een feestelijk aanzien, door de menigte vlaggen, die van alle buizen wapperen, terwijl het schoone weder bet zijne er toe bijdraagt, om den feestvie renden een genoegelijken dag te verschaffen. Te 11 ure

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1862 | | pagina 1