NIEUWEDIEPER COURANT. M 68. Z O I> A Ci 24 A U l S U S. EN TWINTIGSTE \^lV,®2n h't AANBESTEDING. BINNENLAND JAARGANG. 1862. HELDERSCHE Deze Courant wordt uitgegeven op zondag en don dei; dag, (les morgens ten aclit uredoor A. A. B A K K E li Cz. ia den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. franco per post1.50. Enkele nommers«0.10. Men abonneert zich bij «alle Boekhandelaars en Post directeuren. Op Vrijdag den 89 Augustus 1863, des namiddags ten één ure, zal, aan liet Raadhuis der Gemeente Helder, in het openbaar, alleen bij inschrijving, worden aanbesteed: I»e levering van GEDKÏHTE STUKKEST, voor de gemeentelijke administratie ltenoo- digd, zoomede de PÏ.AATSISTG ©EU ASÏVEIÏ- TëSÏIEIV in eenen van de alliier uitkomende Couranten, voor den tijd van DRIE jaren. De voorwaarden van aanbesteding liggen ter lezing aan de Secretarie der Gemeente, alwaar nadere inlichtingen te bekomen zijn. Helder, den 23 Augustus 1862. Burgemeester en Wethouders der gemeente Helder, STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. VERHEY, Secretaris. HELDER en NIEUWEDIEP, 23 Augustus. Bij de gisteren geboudene aanbesteding op bet Raadhuis alhier, van bet bouwen van eene Onderwijzerswoning, in de Schoolstraat, met bijlevering van alle daartoe noodig zijnde materialen, zijn ingekomen 10 inschrijvings-billetten, alsde lieeren P. Dekker voor 6994, Gebr. Korff/6895, II. J. Leeuwens 6844, L. Bijl ƒ6841, J. E. Janzen ƒ6772, C. Burgers ƒ6597, W. van der Wooning 6528, R. Vos ƒ6500, P. Verheij ƒ6423 en A. Bas 61Ï3. Naar men verneemt, zal de aanbesteding der kanton nale gevangenis alhier eerlang plaats hebben. Heden morgen ten 6| kwam alhier van Londen binnen, om lading in te nemen, het Engelsche stoomschip Magnet, gezagvoerder J. S. Letkey en is, na 36 koeijen, 7 kalveren en 1192 schapen geladen te hebben, denzelfden morgen ten 91 ure, weder van hier vertrokken. Zr. Ms. stoomschip Cycloop, komui. luit. ter zee 1ste kl. Lambert, wordt Maandag aanstaande alhier terugverwacht. Men verneemt, dat Zr. Ms. stoomschip Zoutman den 25 dezer eene tweede proefreis zal doen en, zoo men zegt, spoedig daarna deszelfs bestemming zal opvolgen. Zr. Ms. instructie-brik Urania, komm. luit. ter zee lste kl. Brouwer, is den 20 dezer alhier ter reede gean kerd; den 21 dezer beeft genoemde bodem den bruistogt weder aangevangen, om den 29 of 30 dezer in deze haven terug te keeren. Op last van het departement van Oorlog, zal bij de verschillende legercorpsen eene proef worden genomen met een nieuw model van sokken, gebreid van zwaar katoen, die een geruimen tijd door de manschappen zullen moeten Advertenties worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY, op de Laan aan den Helder, tot elf ure. De prijs van 1 fot 4 regels is ƒ0.00. Voor icdcrcn regel meer ƒ0.15. Zcgelrcgt. voor elke plaatsing f 0.35. Buitengewoon groole letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den l itacvcr. worden gedragen, ten einde blijke of deze geschikt zouden zijn om de thans bij het leger in gebruik zijnde wollen sokken te vervangen. Bij s Rijks kweekscholen voor onderw ijzers te 's Her togenbosch, Haarlem en Groningen, zal weldra een twee jarigen cursus worden geopend voor hulponderwijzers, die zich wenschen te bekwamen voor het examen als hoofd onderwijzer. Aan elke dezer drie kweekscholen kunnen tien jongelingen worden toegelaten, onder genot eener toe lage van 250 tot 280 's jaars, terwijl hulponderwijzers, in dier gemeente woonachtig, kosteloos van het on derwijs kunnen gebruik maken. Er wordt echter vooraf een examen gevorderd van hen, die, hetzij onder het genot van toelage, of zonder bezwaar der schatkist, van den cursus wenschten gebruik te maken. De minister van Oorlog heeft aan de autoriteiten van het leger bekend gemaakt, dat in de maand November a. s. te 's Gravcnhage weder de vereischte examens zullen plaats hebben van onderofficieren, dingende naar den ran<r van tweeden luitenant bij het wapen der Infanterie en hij dat der Artillerie bij het leger hier te lande. Z. M. de koning van België heeft den heer J. L. Kikkert, notaris te Texel, benoemd tot vice-consul van België, voor de eilanden Texel, Vlieland en Terschelling. Den 21 dezer werd te Schagen de gewone jaariijk- sche paarden-harddraverij gehouden. Daaraan namen 18 paarden deel, van welke de bruin, toebehoorende aan den lieer C. Paarlberg, te Zijpe, bereden door L. Lampe, den eersten prijs behaalde, bestaande in een zilveren beker. Do tweede prijs, bestaande in een zilveren sigarendrager, werd behaald door de zwart, van den heer J. Ursem, te Heer- Hugowaard. Na afloop van den wedstrijd werden de prij zen, met eene toepasselijke gelukwensching, door den heer burgemeester uitgereikt. Daarna werd op de Groote Markt eene tweede harddraverij gehouden, waaraan 8 vrouwen of meisjes deelnamen. Van dezen hadden mejufvrouwen Kat en Krans de eer de uitgeloofde prijzen, bestaande in twee japonnen, te behalen. Deze zonderlinge dames-wedloop gaf overvloedig stof tot lagchen. Des avonds ten 9 ure werd mede op de Groote Markt een prachtig vuurwerk, vervaardigd door den heer P. L. van der Brugh, van Amsterdam, ontstoken, hetwelk langer dan een half uur de toeschouwers aangenaam bezig hield. Den geheelen dag door mogt men het heerlijkste zomer weder genieten. Een overgroot aantal menschen woonde dan ook deze festiviteiten hij. Tot laat in den nacht ver maakte men zich met dansen, of smaakte een stiller genoe gen onder het geboomte, in den sierlijken tuin van het koffijhuis Vrede-Lust, die hij deze gelegenheid geïllumineerd was. De vlaggen, op dien dag van de kerktorens en uit de huizen der ingezetenen gestoken, gaven over het geheel aan Schagen een vrolijk en echt feestelijk aanzien, hetwelk den gunstigen indruk der festiviteiten niet weinig verhoogde.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1862 | | pagina 1