NIEUWEDIEPER COURANT EN TWINTIGSTE JAARGANG. AANBESTEDING. AANBESTEDING. AANBESTEDING. M 85. noi\'i>£ it i> a<; 16 oc i oieims 18621 provincie noord-holland. provincie noord-holland. provincie noord-holland. gemeenteraad" HELDERSCHE Deze Courant wordt uitgegeven op zondag en dondebdag, des morgens ten acht ure, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. franco per post1.50. Enkele nommers0.10, Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Advertentien worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en hij den IIeer T. MOOY, op de Laan aan den Helder, tot elf ure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.GO. Voor iederen regel meer 0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij heslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. Op Donderdag den 30sten Octoher 1862, des namiddags ten lialf drie ure, zal, aan het lokaal van het provinciaal bestuur van Noord- Holland, te Haarlemworden overgegaan tot de aanbesteding bij enkele inschrijving, namens Kerkvoogden der Hervormde gemeente van Watergangvan: Het bouwen van eene nieuwe PASTORIE voor de Hervormde gemeente te Watergang. Het bestek is, tegen betaling van 10 Cents per exemplaar, te verkrijgen aan het lokaal van het Provinciaal bestuur bovengemeld aan het bureau van buitenlandsche paspoorten te Amsterdam en aan de Gemeente-Secretarie van Landsmeer. Aanwijzing in loco zal worden gedaan, op Zaturdag vóór de besteding, des middags ten 12 ure. Op Donderdag den 30sten Octoler 1862, des namiddags ten half drie ure, zal, aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur van Noord- Holland, te Haarlem, worden overgegaan tot de aanbesteding bij enkele inschrijving, namens Kerkvoogden der Hervormde gemeente van Heilo, van Het uitvoeren van eenige herstellingen en ver nieuwingen aan het Kerkgebouw der Hervormde gemeente te Heilo. Het bestek is, tegen betaling van 10 Cents per exemplaar, te verkrijgen aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur bovengemeld; aan het bureau van buitenlandsche paspoorten te Amsterdam en aan de Gemeente-Secretarie van Heilo. Aanwijzing in loco zal worden gedaan, op Zaturdag voor de besteding, des middags ten 12 ure. Op Donderdag den 30sten Octoher 1862, des namiddags ten half drie ure, zal, aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur van Noord- Holland, te Haarlem, worden overgegaan tot de aanbesteding bij enkele inschrijving, uamens Kerkvoogden der Hervormde gemeente van Berkhout, van Het amoveren der bestaande, en het bouwen van eene nieuwe PASTORIE en annexe werkzaamheden voor de Hervormde Gemeente te Berkhout. Het bestek is, tegen betaling van 10 Cents per exemplaar, te verkrijgen aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur bovengemeld aan het bureau van buitenlandsche paspoorten te Amsterdam cn aan de Gemeente-Secretarie van Berkhout. Aanwijzing in loco zal worden gedaan op Zaturdag vóór de besteding, des middags ten 12 ure. Ben 16 ilezcr vertrekt de Jjnndmail vla SOPTHAMPTOlf. In de zitting van den Gemeenteraad, jl. Dingsdag den 14 dezer gehouden, waren de heeren de Breuk, Lastdrager, Haremaker, Zur Miililen en Graat af wezig; de heer Zur Miililen wegens afwezigheid buiten de gemeente. Voorzitter de heer Burgemeester. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd. Het verslag der commissie van rapporteurs, nopens de begvooting van 1863, welke commissie was zamengesteld uit de heereu Graat, Zur Miihlen en Ycr- weijde, werd eerst in zijn geheel gelezen. Vervolgens werd besloten, elk der daarin besproken punten bij de behandeling van de verschillende posten der bc- grooting in overweging te nemen. Op voorstel der commissie werd besloten, voor het schoonhouden van het Raadhuis, enz., eene vcrliooging van 50 toe te staan. Een voorstel der commissie, om aan den Gemeente-Ontvanger eene jaarlijk- sche toelage van 100 te verleenen, ter gemoetkomiug in de huur van een kantoor, werd, na door de heeren de Lange en Papineau te zijn bestreden, aangenomen met 8 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren; de Lange Papineau en Boomsma. De heer Verweijde hield zich huiten stemming. Bij het hoofdstuk over de plaatselijke belastingen en de invordering daarvan, werd door de commissie voorgesteld, om later, wanneer er beter dan nu nog over de werking van het besluit tot aanstelling van eigen ambtenaren kan worden geoordeeld, ecu voorstel van B. en W. in te wachten, omtrent eene toelage, aan den heer Controleur der gemeente-belastingen toe te kennen. Bij de verzekering van B. en W., in vereeniging met de commissie, dat thans, nu de nieuwe plaats, belasting op het geslagt nog niet is ingevoerd, nog moeije- lijk een oordeel over de werking der nieuwe verordeningen kan worden geveld, werd door den heer Papineau de opmerking gevoegd, dat, z. i., hij de grootere kosten, die thans voor de invordering der plaats, belastingen in vergelijking met vroeger is ontstaan, en die door hem op 5000 wordeu geraamd, wel goede resultaten mogten wordeu aanschouwd. Nadat door den heer Reeringh en door den Voorzitter hierop was geantwoord, dat die hoogere kosten een noodwendig gevolg zijn geweest van de noodzakelijkheid, om eigen ambtenaren aan te stellen, werd, overeenkomstig het oordeel der commissie, besloten, om nog, gedurende een jaar, de werking der nieuwe verordeningen af te wachten. Er werd besloten tot verhooging der wedde van den opper-brandmeester, met 100. Door den heer Papineau werd opgemerkt, dat, door deze verhooging, de bezoldiging nog niet in evenredigheid was gebragt met de vele goede dien sten van den titularis. Met algemeene stemmen werd goedgevonden, om het getal policie-agenten met twee, dat der nachtwachts met zes te vermeerderen en een schrijver op het bureau van den Commissaris van Policie aan te stellen, waarhij tevens werd bepaald, dat genoemde schrijver door het Dag. Bestuur zou benoemd worden en reeds gedurende de maanden November en December a. s. in functie zal zijn. Omtrent do bezoldiging der hulponderwijzers werd besloten, de voorlichting van de plaatselijke Schoolcommissie in te roepen cn voorloopig eene som van 500, tot verhooging van dien post van uitgaaf, uit te trekken. De som van 100, uitgetrokken voor schoolprijzen op de openbare scholen, werd, op voorstel der commissie, voor den tijd van driejaren op ƒ300 bepaald, om alsdan weder daarop terug te komen. Op voorstel van de meerderheid der commissie werd, met 10 tegen 2 stem men, besloten, aan den plaatselijken Opzïgter J. Borst, met 1 Januarij 1863, te verleenen eervol ontslag, met eene jaarlijksche toelage van 600, onder gehoudenheid, om, des gevorderd, inlichtingen te geven. De minderheid der commissie had een bedrag van 530 voorgesteld. Tegen stemden de heeren Strootman en Reeringh. Achtereenvolgens -werden de besluiten, tot. het verleenen van subsidiën aan het Burg. Armbestuur en het Algemeen Weeshuis, voor het eerste tot een be drag van 6000 en voor het tweede van 7800, goedgekeurd. Dc aldus gewijzigde Begrooting der Ontvangsten en Uitgaven voor de dienst van 1863, werd vervolgens in omvraag gebragt en met algemeene stemmen goedgekeurd. Evenzoo werden met algemeene stemmen en zonder discussiën de begrootin gen voor het Burgerlijk Armbestuur en het Algemeen Weeshuis aangenomen. Door den Voorzitter werd medegedeeld, dat dc bouw van een school en onderwijzers-woning te Huisduinen vroeger is geraamd op een som van 4000, doch dat de Gemeeute-Bonwmcester thans heeft verzekerd, dat zulks p. m. 750 hooger zal komen.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1862 | | pagina 1