NIEUWEDIEPER COURANT. M 91. DON DERDAG 13 NOVEMBER. 1802. en binnenland! TWINTIGSTE JAARGANG. AANBESTEDING. HELDERSCHE Deze Courant wordt uitgegeven op zondag en dondeudag, dos morgens ten acht ure, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht Ko. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. franco per post„1.50. Enkele nommers0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Advertentiën wordeB aangenomen tot Zaturdng en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY, op de Laan aan den Helder, tot elf ure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.00. Voor iedc-ren regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. Op Vrijdag den 31 Vovemher 1863 des namid dags ten één ure, zal aan liet Raadhuis der Gemeente, in het openbaar, alleen bij inschrijving, worden aanbesteed SSet maken van een VV\1.E(iVI'BI 9 ClEli in het Heldersche Kanaal achter de Schippcrs- steeg. Het bestek ligt van heden af, op de gewone kantooruren, ter lezing aan de Secretarie der Gemeente, terwijl nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Gemeente-Bouwmeester. Helder, den 8 November 1862. Burgemeester en Wethouders dier Gemeente, STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. YERHEY, Secretaris. Den 13 dezer vertrekt de WEST-IA DISCHE mail. HELDER en NIEUWEDIEP, 12 November. In de zitting van den Gemeenteraad, Zaturdag den 15 Nov. a. s. te houden, zullen de navolgende punten behandeld worden, als: 1Benoeming van leden der Commissie voor de Onderhoudswerken. 2. Voordragt van een Hulponderwijzer. 3. Rekest van 1). Tool om kwijtschelding van boete. 4. Voorstel gratificatie Rijks-commiesen. 5. Plan der Sehool en Woning te Huisduinen. 6. Plan voor het maken van dued'alven in het Heldersehe kanaal. 7. Benoeming van een Brugwachter. 8. Verzoek om afstand van een gedeelte der Poststeeg. 9. Mededeeling van ingekomen stukken. Weer heeft een droevige gebeurtenis op zee plaats gehad. De zeeloods Albert Duinker, behoorende tot de bemanning der loods- schuit No. 3, schipper Cornelis Griek, is gisteren avond, ongeveer 8 ure, bij het reven der zeilen in zee gestort en jammerlijk ver dronken. Hij laat eene weduwe met zeven kinderen na. Naar men verneemt, is heden nacht in de Koolsteeg iemand verwond geworden. Nadere bijzonderheden ontbreken nog, doch zullen later door ons medegedeeld worden. De heer Mets, kapitein van de Texelsche stoomboot, rappor teert in zee te hebben zien drijven, het dek van een sehip met de schaarstokken van het luik, benevens een aantal bakken, hetgeen het op nieuw vergaan van een schip buiten twijfel stelt. Het sehroefstoomschip 3de klasse, Prinses Maria, sedert 1858 op 's Rijks werf alhier in aanbouw, zal, naar men verneemt, Woensdag 19 dezer, des middags ten twee ure, van stapel loopen. Zr. Ms. stoomschip Cycloop, kommandant luit. ter zee 1ste kl. Lambert, is gisteren morgen naar Vlissingen vertrokken. Jl. Zondag avond werd door de zangvereeniging Cecilia in het lokaal Tivoli alhier de tweede groote vergadering van het vierde jaar gehouden. Allerongunstigst weder was oorzaak, dat deze ver gadering niet zoo talrijk als gewoonlijk was bezocht. De uitvoering der zangstukken was daar echter niet minder door, want algemeen vonden de verschillende nommers van het programma een grooten bijval. Inzonderheid mogt de uitvoering van Avondmijmering van Philbert, van het mannenkoor uit Fra Diacolo" van Auber, en van „Tyrolienne" uit Guïïlaume Teil" van Rossini, welk laatst genoemd nommer van het programma door mejufv. Berkhout op de haar eigene, voortreffelijke wijze werd gezongen, in hooge mate dien bijval verwerven. Yoor liet genoegen van dezen avond komt dan ook hulde toe, zoowel aan het werkend personeel der vereeniging in het algemeen, als in het bijzonder aan den heer Pliilbert, die zijne moeijelijke taak als directeur met evenveel ijver als bekwaam heid vervult, aan den heer Bekker, die zoo belangeloos de zorg voor een welluidend accompagnement had op zich genomen, aan den heer Kelbling en de overige leden der directie, die steeds voor de be langen der vereeniging bliiven zorgen en ook op deze vergadering eene goede orde deden heerschen. Nog lang zal deze feestavond, die met een bal werd besloten, bij de aanwezigen in herinnering blijven. Wij vestigen de aandacht van allen, die daarbij belang hebben, op de hierachter voorkomende advertentie, waarbij de directie der zangvereeniging Nut en Genoegen bekend maakt, dat de buitengewone vergadering, om overwegende redenen, op den 20sten dezer geen plaats hebben kan en daarom tot Woensdag 26 dezer is uitgesteld. Wij maken belangstellenden opmerkzaam op de brillante voor stelling, die op morgen (Donderdag) avond in het lokaal Tivoli alhier door den heer Sakarinie Kinsbergen zal worden gegeven. De lof door genoemden heer elders verworven, moge ter dezer plaatse een weerklank vinden in eene talrijke opkomst van allen, die aan zulke voorstellingen op het gebied der tooverkunst gaarne hunnen bijval schenken. Vooral voor jongelieden is deze voorstelling eene hoogst aangename uitspanning. De telegrapliische berigten van het Meteorologisch Instituut te Utrecht zullen in 't vervolg in deze gemeente worden gepubli ceerd. De burgemeester meent daardoor teregt aan de scheepvaart in het algemeen, eene dienst, te bewijzen, daar de scheepsgezagvoer- ders nu bij tijds gewaarschuwd worden, wanneer er een storm ophanden is. -- De luit. ter zee 2de kl. jhr. A. J. van Geen wordt van Zr. Ms. wachtschip Kortenaar overgeplaatst op Zr. Ms. sehroefstoomschip Apeldoorn en vervangen door den luit. ter zee 2de kl. H. Dyserinck. De off. van gez. 3de kl. J. F. Manikus, van liet wachtschip alhier wordt met den 16 dezer overgeplaatst aan boord van Zr. Ms. stoomfregat Zeeland, liggende te Vlissingen. De adelborst 1ste kl. Dittloff Tjassens, thans op non-activi teit, is door Z. M. tot luit. ter zee 2de kl. bevorderd. Z. M. heeft bij het wapen der Infanterie benoemd tot kolonel, de luit.-kolonels J. Hamming, kommandant van het 7de reg. Inf. Z. M. heeft goedgevonden aan T. Brand, loodsschipper 2de kl., J. J. de Vries, matroos, G. C. But, loodskweckeling 2de kl.. H. Plugge, loodsschipper 1ste kl., M. L. Amadio, zeeloods, en L. Nae- rebout, matroos, allen bij het loodswezen der monden van de Schelde, te Vlissingen. toestemming te verleenen tot het aannemen en dragen, aan de 3 eersten van de zilveren medaille 1ste kl„ en aan de 3 laatsten die der 2de kl. van verdiensten, hun geschonken door Z. hl. den keizer der Franschen, ter zake van het op den 31 Jan. jl. helpen redden der bemanning van den daags te voren op de Rassen bij den westhoek van het eiland Walcheren gezonken franschen schooner Ange Gardien. De minister van Binnenl. Zaken heeft benoemd tot opzigter van den waterstaat 4de klasse, den heer P. B. Weehuizen.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1862 | | pagina 1