AANBESTEDING. BINNENLAND. Yi 19. I> O i\ 1) ERDAG S .11 A A lt T. f«63 PROVINCIE NOORD-HOLT. ANT). HELDER en NIEUWEDIEP, 4 Maart. JAARGANG. EEN-EN-TWINTIGSTE KDIRSCHE NIDUWE1IEPER COURANT Op Donderdag den 12den Maart 1863, des namiddags ten half drie ure, zal, onder nadere goedkeuring, aan het lokaal van het Provinciaal bestuur te Haarlem, namens en voor rekening van het Gemeentebestuur van Callantsoog, worden overgegaan tot de aan besteding van Het HERSTELLEN en grootendeels VERNIEU WEN van het steenen ondergedeelte van den Dorpstoren té Callantsoog. De aanbesteding zal geschieden bij insehrijving en opbod, inge volge art. 11 van het bestek. Het bestek is tegen betaling van tien cents per exemplaar te ver krijgen aan het lokaal van het Provineiaal bestuur voornoemd; aan het bureau van buitenlandsehe paspoorten, op den Dam, te Amster dam,, en aan de gemeente-secretarie van Callantsoog. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Burgemeester van Callantsoog en bij den ontwerper van het bestek, den Heer F. J. KBIEGEIt, opzigter van den Waterstaat te Alkmaar, De aanwijzing in loco zal geschieden op Zaturdag vóór de besteding. Den 6 dezer vertrekt de O. I. Landmail via VRIEST, den 8 dezer via J1ABSEIL1E. Gisteren morgen had alhier de persoon K., wonende op het eiland Marken, het ongeluk, van een visschuit in zee te vallen. De pogingen, tot redding aangewend, waren geheel vruchteloos. Heden morgen heeft men het lijk opgevischt. Maandag jl. hielden directeuren der Volksbibliotheek van wege de Maatschappij Tot Nut van 't Algemeenhunne laatste zitting en telden in het afgeloopen saizoen circa 180 lezers. Gisteren is alhier, aan boord van het schip Eaphaél, kapt. van de Velde Smit, geëmbarqueerd, een detachement suppletie-troepen voor het West-Indische leger, sterk 40 man, onder bevel van een onder-officier. Heden morgen is genoemden bodem naar Wed- Indie vertrokken. Het Hol en Inventaris van bet brikschip IJEtpoir, gisteren avond in het lokaal Timtt alhier publiek verkocht, heeft opgebragt de somma van ƒ2123; kooper de heer Jb. Bakker. Men schrijft van den Helder aan het Alg. Handelsbl. het volgende: «Voor een paar dagen is van hier gedeserteerd een infanterist van het hier in garnizoen liggend bataillom; de omstandigheden, waarmede die ontvlugting gepaard gingen, zijn te curieus, om niet te worden medegedeeld. Men zal zich mogelijk herinneren, bij gelegenheid van 's konings verjaardag, cenige Fransche dichtregelen te hebben gelezen, die een gelukweusch waren van onzen infante rist, en dat versje nam hij te baat, om zijn plan te volvoeren hij gaf voor, dat hem van Z. M. 50 als belooning was toegezegd en dat die, gelden bij zijnen kommandant werden te gemoct gezien; daarop tractcerde hij ruim en toonde geen afschaffer te zijn. Vervolgens deelde hij aan een onder-officier mede, dat hij eene uituoodiging van den hier aanwezigen Franschen consul had gekregen, om bij dezen een avond te komen doorbrengenten einde voor die gelegenheid eens netter dan gewoonlijk te zijn gekleed, vroeg hij den onder officier diens horologie met gouden ketting ter leen en aan een zijner kamera den eene nieuwe kapotjas; aan beiden liet hij de in het Fransch gestelde uit- noodiging van den consul zien; beide voorwerpen verkocht hij evenwel en reisde naar Amsterdam; daar nam hij, bij vergissing, uit een koffijhnis een paletot met porte-mounaie mede en vertrok per spoor naar Frankrijk, waar men hem zeer lang zal kunnen zoeken. Men behoeft zich evenwel niet te beklagen, dien persoon kwijt te zijn. Hij heeft zich voor drie jaar, met zoovele andere vreemdelingen, voor het O. I. leger geëngageerdtoen later die vreem delingen bij verschillende regemenlcn hier te lande werden ingedeeld, kwain de bedoelde persoon hier. Op grond, dat hij zou hebben behoord tot degenen, die het plan maakten, om met eene sloep van hier naar Ent/eland over te steken, werd hij ^oor den krijgsraad geroepen, maar wist zich vrij te pratenlater werd hij weder voor den krijgsraad geroepen, als beschuldigd van bij eene familie, waar hij vriendschappelijk werd ontvangen, gouden ringen te hebben gestolenook daarvan wist hij zich vrij te pleiten. Hij zeidc, dat hij deze ringen van de vrouw des huizes, die eene bijzondere attentie voor hem had, ten geschenke had ontvangenhij kwam vrij, maar liet in het bedoelde huis gezin een boel haken en oogen achter. Hij was zeer vlug in het spreken van vele talen en wist zich zeer goed voor te doen." Al de dagbladen hebben zich uit de residentie laten berig- ten, dat op den verjaardag van Z. K. H. prins Frederik der Ne derlanden, de verloving is bekend geworden tusschen des prinsen tweede dochter, prinses Maria, en Z. K. H. den prins van Oranje. Wij kunnen er het berigt bijvoegen, dat die nieuwstijding geheel uit de lucht gegrepen is. Naar men verneemt, is de heer P. T. R. Graat alhier, als opzigter bij de Staats-spoorwegen geplaatst. Naar wij vernemen, is aan den off. van gez. 3de kl. E. M. van Lier, te Flissingen, een buitenlandscli verlof, met behoud van vol tractement, voor den tijd van 3 maanden, toegestaan; ten einde de groote hospitalen in Frankrijk en Duitse Mand te kunnen bezoeken. -Bij Zr. Ms. besluit van 28 Febr., is aan den kapt.-luit ter zee jlir. II. P. de Koek, met den 1 April a. s., onder den titel van hoofdinspecteur, opgedragen de betrekking van inspecteur-generaal over het loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting, ten welken einde hij met dien datum wordt gedetacheerd bij het Depar tement van Marine, terwijl voorts bij Hooggemeld besluit genoemde hoofdofficier met voorschreven tijdstip is benoemd tot Nederland- selien permanenten commissaris voor het gemeenschappelijk toezigt over de betonning en bebakening, mitsgaders over de loodsdiensten o p de Sehelde. Zr. Ms. schroefst oomschip Bali, kommandant luit. ter zee Iste kl. A. L Palm, is den 10 Jan. jl. in de Tafelbaai Kaap de Goede Hoopaangekomen en heeft den lSden daaropvolgende zijne reis naar Nederland voortgezet. Zr. Ms. schroefstoomschip Soembing, kommandant luit. ter zee 1ste kl. J. N. Slegt, is den 14 Jan. jl. mede aldaar aangekomen en zou den 24sfen daaraanvolgende de reis naar het vaderland vervolgen. Den 17 Febr. is op 47 gr. 40 min. NB. 8 gr. 30 min. WL. gepraaid Zr. Ms. fregat Zeeland, kommandant kapt. ter zee G. Fabins, van Flissingen naar de Middellandse/ie Zee. Het Provinciaal geregtshof in Noordholland heeft den 2 dezer het vonnis der arrondissements-regtbank te Alkmaar, dd. 21 Oct. jl., waarbij T. F. M. ter zake van medepligtigheid aan enkelen diefstal, is veroordeeld tot eene maand eenzame opsluiting, vernietigd en op nieuw regtdoende, hem vrijgesproken. Op Woensdag 1 April a. s., des middags ten 12 ure, zal aan het Departement van Marine te 's Gravenhage in massa worden aanbesteed de uitvoering der navolgende werken in den Noord oosthoek van het eiland Texel. Eerstelijk, het bouwen van een steenen lichttoren, en ten tweede, bet. maken van drie gebouwen voor de dienst der verlichting aldaar. Alles met den aankleve van dien, zoo als in het bestek en de voorwaarden breeder is omschreven. Vader Onstée is den 25 Februarij te Amsterdam, in de Rozenboomsteeg, overleden. Uiterlijke teekenen van rouw zullen, ter nagedachtenis van ZEd., niet worden gedragen. Van dien onzin Deze Cosrant wordt uitgegeven op zondag en donderdag, -des morgens ten acht ure, door A. A. BAK KF. R Cz. ,n den boekwinkel. Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. ,p franco per post1.50. Enkele nommers0.10. Men abenneert a'ieb bij alle Boekhandelaars en Post directeur-en. Advertenties worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY, Dijksiraat tegenover deLaan, H122 ,aan den Helder, tot 11 ure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegclrcgt voor elke plaatsing ƒ0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Litgever.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1863 | | pagina 1