NIEÜWEDIEPER COURANT. en binnenland! AANBESTEDING Jté 25. DONDERDAG 26 KAAR T. Ilt65 EEN-EN-TWINTIGSTE W JAARGANG. PROVINCIE NOORD-HOLLAND. HELDER en NIEUWEDIEP, 25 Maart. Uitgaven: HiLDERSCHE Deze Courant wordt uitgegeven op zondag en donderdag, des morgens ten acht ure, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. B franco per post1.50. Enkele noturners0.10. "Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Advektentif.n worden aangenomen tot Zatni-dag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY, DijkstraattegenoverdeLaan, H 422,aan denHelder,fotllure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.00. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing ƒ0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den 1 itgever. BIJ ENKELE INSCHRIJVING. Op Donderdag den 2den April 1863, des namiddags ten half drie ure, zal, onder nadere goedkeuring, aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur te Haarlem, namens en voor rekening van het gemeente bestuur van Texel, worden overgegaan tot de aanbesteding van: Het doen van eenige herstellingen aan den tot zee merk dienenden toren te Oosterend. op het eiland Texel. Het bestek is tegen betaling van tien Cents per exemplaar, te ver krijgen aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur voornoemdaan het bureau voor buitenlandsche paspoorten, op den Dam, te Am sterdam, en aan de gemeente-secretarie te Texel. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Burgemeester van Texel en bij den ontwerper van het bestek, den Heer C. VAN DER STERR, Opzigter van den Waterstaat, te Helder. De aanwijzing in loco zal geschieden op Zaturdag vóór de besteding. De rekening en verantwoording der Diakonie van de Hervormde gemeente alhier, die gedurende deze week op de daarvoor bepaalde dagen in de Wester-, Nieuwe- en Huisduiner kerk ter inzage ligt, wijst de volgende uitkomsten aan, als ONTVANGSTE N: Saldo van het vorige jaar451.91 Gewone collecten- 2122.77 Maandschaal- 586.56 Doopschaal- 86.13 Trouwschaal- 67.45 Avondmaalschaal- 351.5 SA- Opbrengst van kerkbussen- 6.66 lidmatenbussen- 42.74 Renten van kapitalen- 63.70 Landhuur- 615.— Opbrengst van preekbriefjes- 320.35|- Contributie en buitengewone collecten - 1689.86 Buitengewone ontvangsten- 249.601 Huishuur- 0.60 ƒ6654.93 Bedeeling in geld4098.19| warme spijs- 81.57 turf- 40.22-J kleedingstukken- 270.65 Kosten van het armhuis- 1135.37£- Belasting en brandassurantie- 63.99 Onderhoud van gebouwen- 124.28£ Medicijnen- 32.90 Drukloon- 50.— Buitengewone uitgaven - 218.151- Vergaderingskosten- 45.33 Begrafeniskosten- 21.07 Briefport- 0.40 61S2.141 Saldo 472,781 De rederijkerskamer ölympia, onder de zinspreuk „Niet vol maaktgaf op gisteren avond in liet lokaal Tivoli alhier hare laatste buitengewone vergadering in dit saizoen. Onder de werkzaamheden van deze vergadering muntte vooral uit de voordragt eener Nutsvoor lezing over eene reis naar en het verblijf te Amsterdam van den Texelschen boer Geert (in het Texelscli dialect), gelijk mede van het daarop gevolgd Sermoen van Hartje, de vrouw van genoemden boer. liegt gelukkig was de spreker in het schetsen der beschouwingen van het vreemde, door den boer te Amsterdam opgemerkt en der oordeelvellingen van zijne ega over de gehoudene lezing. De les van Martje over de zamenstelling van Nutsvoorlezingen, werd met algemeen genoegen gehoord, al was het ook dat velen blijkbaar daarin zinspelingen meenden te zien, de luide bijvalsbetuigingen gaven zeker een ondubbelzinnig bewijs van algemeene goedkeuring. Ook de andere voordragten droegen er toe bij, om het genoegen van dezen avond te vermeerderen en de leden, die zich daarmede hadden belast, verdienen voor hunne moeite allen lof. Wij eindigen ons kort verslag met den wensch, dat de rederijkers kamer nog menigen winter moge bijdragen om liet kunstminnend publiek eenige genoegelijke avonden te doen doorbrengen. -Wij vernemen, dat de sociëteit de Eendragt een nieuw lokaal zal daarstellen tegenover de Laan, in de Dijkstraat alhier. Volgens het plan, zal het nieuwe gebouw een uitzigt hebben op de zee en beter dan het tegenwoordige lokaal aan de vereiscliten voldoen. Gisteren middag arriveerde alhier de nieuwe ijzeren schroef stoomboot van de heeren Gebr. Zur Mülüen, genoemd naar den Burgemeester van Amsterdam, Afesscliert van Vollen koven." Ge noemde boot, gebouwd door de heeren Paul van Ylissingen Dudok van Heel, is bestemd met de booten Constantia, Jacqueline en Diana dienst te doen tusschen Amsterdam en het Nieuwediep. De uitwendige vorm, zoowel als de inwendige inrigting van deze boot, strekt den bouwmeesters tot eer. Naar wij vernemen, zijn hier aan de kust stukken palmolie aangedreven, die het kenmerk dragen, dat zij geruimen tijd in het zeewater hebben gelegen. Op Woensdag den 8 April a. s. zal, aan het gebouw van het Departement van Marine, te 's Gravenhage, door den minister van Marine, in het openbaar worden aanbesteed: Het uitbaggeren van de Binnenhaven en eenige andere werkzaamheden op het Maritime Etablissement Willemsoord. Z. M. beeft eervol ontslag verleend aan den lieer P. Lange- veld Pz., als heemraad bij liet waterschap Eijerland en benoemd tot heemraden: bij liet waterschap Eijerlandden heer A. Blussé; in het dijksbestuur van Wieringen, den heer P. Kooij Hz; in liet dijk- en polderbestuur van Waard en Groet, den heer J. de Vries. Z. M. heeft vastgesteld eene herordening betreffende het toezigt op den aanvoer van vrije arbeiders in Suriname-, en eene betreffende het uitloven van Staatswege van premiën op den aanvoer van vrije arbeiders in Suriname, welke verordeningen in de Staats-Conrant No. 70, zijn opgenomen. Gedurende de twee eerste maanden van het loopende jaar hebben de Rijksmiddelen 9,185,764 opgeleverd. Daar in het eerste kwartaal dezes jaars van het instructie- bataillon te Kampen slechts een vijftigtal korporaals-titulair naar de onderscheidene regimenten infanterie vertrokken en het te voorzien is, dat in het vervolg die overplaatsing nog minder worden zal, is bepaald, dat de sterkte van liet getal jongelingen, nu 500, succes- sivelijk tot 400 zal gebragt worden. Bij eventuele overplaatsing van korporaals-titulair zal slechts de helft der daardoor te ontstane vacatures aangevuld worden.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1863 | | pagina 1