KENNISGEVING. EN BINNENLAND. A»: 71. l)Oi\DE IS I) AG 3 S E I» T E 11 B E IS. Ni. EEN-EN-TWINTIGSTE 1 JAARGANG. GEMEENTERAAD. HELDERSGHE NIEUWEDIEPER COURANT v4\lt8«ir Deze Courant wordt uitgegeven op zondag en donderdag, des morgens ten acht ure, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. franco per post„1.50. Enkele nommers„0.10. Men abonneert zich bij alle Boekbandelaars en Post directeuren. Advertentie» worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY, Dijkstraat tegenover deT.aan, H 422,aan den Hel der,tot 11 ure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iedere» regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. De COMMISSARIS DES KONINGS in de Provincie Noord-Holland, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in de week van 21 tot 26 September 1863, wegens het verwisselen der Sluisdeurenhet schutten door de groote opening der Purmercnder Schutsluisin het Groot Noordhollandsch Kanaal, eenige belemmering zal ondervinden, zullende evenwel de Schepen, voor zoover de werkzaamheden dat gedoogen, worden doorgelaten. Haarlem, den 28 Augustus 1863. De Commissaris des Konings voornoemd, ROËLL. Den 5 dezer vertrekt de O. I. ïinndmnil via TRIEST, den 7 dezer via JIAKSEII LE. Zitting van Dingsdag 1 September 1863. Hoofdstuk I. II. III. IV. V. Hoofdstuk I. II. Voorzitter de beer Burgemeester. De notulen der vorige zitting werden gelezen en goedgekeurd. Vervolgens werden de heeren Braaksma en van Strijen door den beer Secre taris binnengeleid. De nieuw gekozen leden, de heeren de Lange, Boomsnia, de Breuk, Braaksma en van Strijen leggen achtereenvolgens in handen van den Voorzitter de gevorderde ambtseeden af. Door den Voorzitter met hunne nieuwe benoeming geluk gewenscht, nemen zij zitting. De Voorzitter deelt mede, dat de beer Strootman, bij de jongste stemming tot lid van den Raad gekozen, zijne geloofsbrieven heeft ingediend. De verga dering beslist hierop, dat de benoeming eener commissie, aan wie liet onder zoek dier stukken zal zijn opgedragen, door den Voorzitter geschieden zal. De Voorzitter noodigt de heeren Bakker, de Breuk en Janzen uit, die taak op zich te nemen. Terwijl de Commissie zich uit de vergaderzaal verwijdert, wordt de zitting voor eenige oogenblikken geschorst. Bij de heropening der vergadering wordt door de Commissie, bij monde van den heer de Breuk, rapport uitgebragt. De Commissie had de stukken in orde bevonden en concludeert tot toelating van den heer Strootman. Dienovereen komstig wordt door de vergadering besloten. Door den Voorzitter wordt hierop aan de orde gesteld de benoeming van een Wethouder, daar de heer Reeringh thans als zoodanig aftreedt. De uitslag der stemming is als volgt: op den heer Reeringh werden uitgebragt 10, op den heer R. Boomsma 4 stemmen en op den heer Papineau 1 stemeen briefje in blanco. Op de vraag des Voorzitters, verklaart de heer Reeringh, zich die benoeming te laten welgevallen. Door den Voorzitter werd, namens het Dagelijksch Bestuur, den Raad aan geboden de Begrooting van Ontvangsten en Uitgaven voor het jaar 1864, lui dende aldus ONTVANGSTEN: Ontvangsten wegens vroegere dieustcn 51685.145 Baten en Opkomsten, spruitende uit gemeente eigendommen en bezittingen- 362.50 Opbrengst van belastingen en heffingen - 124615.145 Ontvangsten van verschillenden aard en toevallige baten- 645. Buitengewone Ontvangsten- 750. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. UITGAVEN: Kosten van het huishoudelijk bestuur en andere kosten van het dagelijksch bestuur, enz. mitsga ders reis- en verblijfkosten 10140. Kosten van invordering der plaatselijke belastin gen en middelen en teruggave deswegens - 16910. Kosten van het aanleggen en onderhouden van plaatselijke eigendommen en de deswegens ver schuldigde lasten - 24175.02 Kosten der openbare veiligheid en brandweer - 20552. Kosten der plaatselijke gezondlieids-policie - 120. Kosten van het onderwijs en ter bevordering van kunsten en wetenschappen- 1987S. Kosten voor het armwezen, mitsgaders subsidiën en bijdragen aan onderscheidene daarmede in verband staande instellingen- 22550. Renten en aflossingen van geldleeningen, mitsga ders alle verdere opeischbare schulden der gemeente - 6900. Andere Uitgaven, niet onder de vorige hoofd stukken behoorende- 680. Buitengewone uitgaven van allerlei aard - 52810. Onvoorziene Uitgaven- 3342.77 Totaal 178057.79 Door de leden worden daarop getrokken de nommers der afdeelingen voor het onderzoek dezer begrooting. Onder voorzitting van den Burgemeester en de heide Wethouders zullen de afdeelingen zijn zamengesteld als volgt lste afdeeling: de heeren Maalsteed, Boomsma, de Breuk, Sltbe en van Strijen. 2de de heeren de Lange, Graat, Janzen, Haremaker en Strootman. 3de de heeren Papineau, van Kelekhoven, Braaksma en Zur Mühlen. Namens het Dagel. Best. wordt door den Voorzitter voorgesteld, om de buitengewone kosten van 2000 voor het Ziekenhuis en 3500 voor de riolen in het Westelijk deel der gemeente, waartoe in vroegere vergaderingen is be sloten, te regelen bij suppletoire begrooting voor 1863. Door den heer Papineau wordt te kennen gegeven, dat hij zich met de nieuwe uitgaven voor de riolen niet kan vereenigen, omdat er voor hem nog altijd eenige duisterheid blijft bestaan omtrent de feitelijke aannemingssom. De Voorzitter maakt echter de opmerking, dat hier geene sprake meer is van het toestaan dier gelden, maar van de wijze waarop die te regelen en dat, iDdien de heer Papineau zich met het voorstel daartoe niet kan veree nigen, een nieuw voorstel kan gedaan worden. In stemming gebragt, wordt de voordragt aangenomen. De heer Papineau verklaart zich daartegen. De heer van Strijen weuschte aanvankelijk zich bui ten stemming te houden, uithoofde van mindere bekendheid met deze zaak. Na eenige inlichting van den Voorzitter verklaart dat lid zich vóór de voordragt. De Voorzitter herinnert de leden aan het voorstel, door den directeur der Gasfabriek alhier gedaanom op voordeelige voorwaarden de levering van Gas toe te staan, wanneer de contractanten zich voor den tijd van 10 jaar verhin den. Daar deze verbindtenis voor langer dan één jaar zou zijn, maakte bet Dagel. Best. zwarigheid, om zonder goedkeuring van den Baad daartoe over te gaan. De heer Papineau vraagt, of de straatverlichting ook daarin begrepen zal zijn. De Voorzitter antwoordt, dat dit alleen betreft de verlichting van bet Raadhuis, van de Wachthuizen en van het Gemeeute-Ziekenhuis. De Raad magtigt het Dagel. Best. om met den directeur der Gasfabriek dusdanig con tract te sluiten. Niemand meer het woord vragende, sluit de Voorzitter de vergadering. HELDER en NIEUWEDIEP, 2 September. Van hier zijn naar Engeland uitgevoerd, gedurende de maanden Mei Junij Julij Augustus Bunderen. 261 stuks. 101 114 277 Kalv.&Hokkel. 33 stuks. 9 38 136 Totaal f 178057.79 Totaal .753 stuks. 216 stuks. Schapen. 386 stuks. 1396 5814 7596 stuks. Kaas. 35900 24200 93S62 153962

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1863 | | pagina 1