MIEUWEBIEPER COURANT. 1> O i\ l> E tl 1> A Gr 14 J A M 4 it IJ. HtCl. EN TW2E-EX-TWINTIG3TE JAARGANG. G E M E E N TERAAD. Deze Courant ivorJt uitgegeven op zondag cii donderdag, des morgens ten acht uredoor A. A. HAK KEK Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. lid. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. franco per post1.50. Enkele nominera0.10. Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en Post- ïirectenren. Advkrtentien worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY, Dijkstrant tegenov er de-Laan, H 422 ,aan devHefder,tot 11 ure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.00. Voor i< deren regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte die zij beslaan. Brie\en en Stukken franco aan den I'itgever. Zitting van Diugsdag 12 Januarij 18G4. "Voorzitter de heer Burgemeester. Afwezig de heeren Harernaker, de Breuk en Papineau. Ile notulen der var ge zitting werden gelezen en goedgekeurd. Tle Voorzitter deelt mede, dat de heer S. A. Arendsen Hein heeft "bedankt voor de benoeming tot regent van het Algemeen Weeshuis •en dat van wege het Collegie van Regenten, onder begeleiding eener missive, waarhij het wettelijke van het inzenden v ui aanbevelingen ■wordt a inget ion 1, eeue aanbeveling is aangekomen, waarop le ■namen zijn geplaatst van de heeren S. Braaksina en L. Jelgersma, Voor dat tot de stemming wordt overgegaan, verzoekt de heer Braaksma daarbij niet in aanmerking te komen. Bij de stemming iwardeu er op den heer Braaksina 10, op den heer Jelgersma 2 stemmen uitgebragt eu op de herren de Winter en Mackay ieder 1 stem. Op de vraag des Voorzitters, of de heer Braaksina ge neigd is de betrekking van Regent te aanvaarden, verklaart genoemde heer, dat hij die niet kan aannemen. Door den Voorzitter wordt de vraag geopperd, of het. Collegie van Regenten zal worden uit- genoodigd, nu eene nieuwe aanbevelingslijst in te zenden. De heer Strootmau heriiinerl aan de handelwijze in de vorige vergadering en stelt, voor, thans tot de stemming over te gaan. Dit voorstel wordt met 10 tegen 4 stemmen aangenomen tegen de lieeren Bakker, van Keickhoven, Janzen en Boon sma. Bij eene nieuwe stemming worden uitgebragt op den lieer P C. de Winter 9 en op den heer L Jelgersma 3 stemmen, letw 1 2 briefjes in blanco in de bus werden gevonden. Eerstgenoemde is alzoo gekozen. Er wordt- gelezen eene missive out de Plaatselijke Schoolcommissie alhier, waarin, met kennisgeving dat de heeren J. J. Bakker Diiks ten C. de Cock als President en Secretaris dier commissie zijn her kozen, dubbeltallen worden aanbevolen voor de vervulling der vacaturen, tengevolge der periodieke aftreding van de heeren L. Jelgersma, J. C. de Buisonjé én S. Braaksina. De dubbeltallen zijn de heeren L. Jelgersma en T. Zur Mülileu, J. C. de Buisonjé en W. Bingley, Bedloo de Bronovo en P. C. de W inter. De lieer .Braaksina had verzocht niet weder in aanmerking te komen. De uitslag der stemming was als volgt: op den lieer Jelgersma werden •uitgebragt 11 stemmen, op den heer de Buisonjé 10, op den heer Bronovo 9, op de heeren de W int er, Bingley en T. Zur Mulilen respectiveüjk 5, 4 en 3 stemmen. Pe lieeren Jelgersma, de Buisonjé en Bronovo, de volstrekte meerderheid verkregen hebbende, zijn benoemd. Aan het Dag. Best. werd magtiging verleend, om ovei le gaan tot «de aanbesteding van de vergrootiug der school aan de Hoofdgracht. Op liet daartoe gedaan verzoek, werd aan den heer G. Lavell, benoemd tot onder"-ijzer aan het Oud-Roomscli Seminarium te Amersfoort, een eervol ontslag verleend als hulponderwijzer aan eene der openbare scholen in deze gemeente en in zijne plaats benoemd de heer C. de Groot., thans hulponderwijzer te de Cocksdorp op Texeldie door den Districts-Schoolopzieuer en den Hoofdonderwij zer daartoe was aanbevolen. Aan den Voorzitter werd magtiging verleend, om de gemeente 4e vertegenwoordigen bij eene dagvaarding voor de Arrondissements- Regthank, ter zake van eeue vordering van den heer Arie Bakker stlhier, die beslag wil doen leggen op de door de gemeente verschul digde gelden aan B. Tohei, wegens levering van steenkolen, ten Jliensfe van geitieeiite-iiivigtingen over 1863, ten bedrage van 178 80. At et algeitieene stemnen werd goedgekeurd eene suppletoire be- groo'ting. regelende de uitgaven ten behoeve der plaatselijke feest viering in November jl. De Voorzitter zegt, dat thans aan de orde zou moeten gesteld worden de behandeling van het adres der Plaatselijke Geneesheeren Harem iker en Kros, doch dat van adiessanten eene missive is ingekomen, waarvan lezing wordt gedaan. Adressanten trekken bun verzoek, wat betreft punt a. (verhooging van jaarwedden), in. De Voorzitter doet opmerken, dat liet overige van het verzoek, als van administratieven aard, een punt van overweging uitsluitend voorliet Dagelijkse!) Bestuur zal uitmaken. Er wordt gelezen een verzoekschrift van den heer A. J. Leijer, waarbij eene subsidie van wege de gemeente wordt, gevraagd, ten behoeve, zijner zeevaartkundige school. Namens B. en W'. wordt door den Voorzitter voorgesteld, om zoodanige subsidie te verbenen en wel voor den tijd van twee jaren, ten bedrage vanf 150 's jaars. De heer Graat, ondersteunt het voorstel van het Pag. Best., doch zou die subsidie met nog 50 verhoogd willen hebben. In om vraag gebragt, wordt het verleenen van subsidie met algrmiene stemmen aangenomen. Bij de vraag hoe groot de subsidie zal zijn, merkt de lieer van Strijen op. dat het weiligt wensclielijk zou 'ijn, bedoelde school slechts voor een jaar te subsidiëren. De Voorzitter acht het eehter beter, een subsidie voor twee jaar te verleeinn, met het oog op de eigenaardige behoefte van zoodanige inrigtiiig. De lieer Recringh ondersteunt het gevoelen des Voorzitters. Tb' lieer Bakker wijst op de werking der wet op het Middelbaar Onderwijs, waarbij het zeer ligt mogelijk zoude zijn, dat tle adressant later eene rneer gevestigde betrekking aan eeue soort van middelbare school alhier zou kunnen erlangen. Het voorstel van den heer Graat, om de subsidie op f 200 's jaarlijks te bepalen, wordt genoegzaam ondersteund. Met Stegen 0 stemmen wordt tut eene jaarlijksche subsidie van ƒ150 besloten; voor eene subsidie van 200 stemden de lieeren van Keickhoven, Janzen, Boomsma, Graat, de Lange en Maalsteen. Op voorstel van het Dag. Best. wordt «art de heeren Gebrs. Janzen alhier vergunning verleend tot uitbreiding van hunnen koornmoletr met eeue buil- en ponsmachine, met voorziening even wel in de noodige zekerheid, voor eeue rigtige invordering der plaatselijke belasting. Op eene deswege gedane vraag van den lieer Zur Mulilen wordt door den Voorzitter geantwoord, dat de controleur der Plaatselijke Belastingen in deze is geboord. De Voorzitter doet de volgende mededeeliiigen Dat irij (le jongst gehouden verificatie der gemeente-kas is ge bleken in kas te zijn de som van 59,045.31. Dat door Gêdep. Staten dezer provincie zijn goedgekeurd: het besluit tot verlenging der concessie voor het houden der Bank van Leening voor den tij<1 van 3 jaren, de rekening en verantwoording van de ontvangsten en uitgaven der gemeente over 1862 en bet besluit tot aankoop eener woning ann de Westgracht alhier. Dat van bewoners der Achter-Binnenhaven een verzoek om be strating dier wijk is ingekomen, doch dat B. en VV., na de Commissie voor de Onderhoudswerken daarover te hebben gehoord, voorstellen te antwoorden, dat de uitvoering der gevraagde bestrating afhankelijk moet, worden gesteld van de beschikbare gelden. Dienovereenkomstig wordt besloten. Dat, met het oog op het bepaalde bij de militiewet, het handgeld moet worden bepaald voor vrijwilligers, die zich aanmelden, om in mindering te strekken van het getal, als contingent voor deze gemeente te bepalen. Even als teil vorige jare, wordt dit handgeld bepaald op 60. Dat van wege de Plaatselijke Schoolcommissie een schrijven is ingekomen, houdende nicdedeeliiig van een paar wijzisiugru in liet reglement voor liet uitdeden van prijzen en prenten in de openbare scholen, waarbij o a. die uitdecling, in plaats van eens, op twee malen 's jaars wordt bepaald.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1864 | | pagina 1