KR NYOItDT GEVRAAGD: EEN FATSOENLIJK BURGERMEISJE BUITENLAND. Omtrent de oorlogsgebeurtenissen in Sleeswijk vermelden de jongste berigten de volgende bijzonderheden Volgens het Dresdener Journal heeft Denemarkenbij dépêche uit Kopenhagen van den 5 dezer, voorgesteld eene Europesehe con ferentie, met medewerking van den Duitschen Bond. Na de laatste veldslag is tot heden niets officieels voorgevallen. De Engeleche troonrede heeft velen teleurgesteld, die er, met betrekking tot de deensche kwestie, een duidelijke verklaring in dachten te vinden ten opzigte van hetgeen Engeland voornemens is of besloten heeft in deze zaak te doen. De vraag of Engeland al dan niet aan Denemarken hulp zal verleenen blijft onbeantwoord. In onze londensehe korrespondentie vindt men ten dien aauzien eene belangrijke mededeeling, waaruit blijkt dat de koningin het over de onderwerpelijke aangelegenheid met hare ministers niet eens was. Dat dit er toe zal bijdragen den strijd tusschen de oppositie en het kabinet in het Parlement hevig te maken, lijdt geen twijfel. De Tory-partij heeft dien strijd onmiddellijk aange vangen, en uit de vroegere berigten heeft men gezien dat de ant woorden der twee ministers in de beide Huizen (lord Palmerston in het Lagerhuis, lord Bussel! in het Iloogerhuis) niet overeen stemden. Voorts is het niet onopgemerkt gebleven, dat in de troonrede met geen enkel woord gewag wordt gemaakt van de betrekkingen tusschen Engeland en de overige mogendheden. In alle dokumenten van dien aard wordt dusdanige zinsnede steeds aangetroffen, en nu rijst de vraag, of deze mededeeling ook kan zijn weggelaten met het oog op de minder vriendschappelijke ver houding, welke tegenwoordig bestaat tusschen Engeland en de beide groote duitsche mogendheden, of omdat de betrekkingen met Frankrijk thans minder innig zijn? Maar wat dit laatste punt betreft, heeft lord Palmerston op de oppositie van den heer Disraeli geantwoord, dat de betrekkingen tusschen de beide Westersehe mogendheden zoo hartelijk zijn als ooit. Betreflende de gaauwdieven-wereld in Frankrijk is door een policie-beambte te Parijs een boek uitgegeven, getiteld: „Le monde des coquius," waaraan men het volgende ontleend„In Frankrijk worden jaarlijks 175,000 misdaden bedreven tegen den eigendom en 41,900 tegen menschenlevens. Het onderhoud der schelmen en gaauwdieven kost jaarlijks 70,200,000 francs. Daarbij moet nog in rekening gebragt worden eene geheele armee om ze te bewaken, als 85,000 veldwachters, 30,000 bijzondere wachters, 30,000 tol beambten, 15,000 gendarmes, 10,000 boschwachters, 3000 policie- comtnissarissen, 3000 straten-oppassers en die daaronder behooren. Voorts zijn er in Frankrijk, ten behoeve van die gaauwdieven, 38,000 policie-zalen, 3000 maisons de dépots, 3000 lokalen van verzekering der gendarmerie, 362 huizen van arrest, 86 paleizen van justitie, 27 dwang- en tuchthuizen, 86 scherpregters en adsis- tenten, 3 bagno's of galleijen, 12 gevangenissen in Parijs, behalve nog de huizen van toevlugt, asyls, koloniën voor jonge verwaar loosden en dergelijkeneii dat alles ten behoeve van de 200,000 boosdoeners, die in het Pransche keizerrijk leven. Te Parijs heeft het jl. Vrijdag morgen ten half tien ure zoo zwaar gesneeuwd, dat men genoodzaakt was, daar de lucht zoodanig door de sneeuw verduisterd werd, het gaz of de lampen in de winkels te ontsteken. Te Parijs is niet veel nieuwsbals zijn er in overvloed, of schoon het carnaval niet zeer geanimeerd is. Een Parijsch blad zegt tot de Parijzenaars„Danst, danst, daar het bloedende Polen, het verscheurde Italië, het hopelooze Dnitschland, het geschokte Oostenhet verwoeste en rookeude Amerika u nog den tijd er toe laten, en geve de Hemel, dat de kreet der volken en het gekletter der wapenen zich niet komen mengen onder de vrolijke melodiën van uw orchest. De Moniteur bevat het keizerlijk dekreet tot goedkeuring der huishuurbelasting door de stad Parijs in 1864 te heften. Deze belasting bedraagt: 9 pCt. voor woningen van meer dan 1500 fr. 7 pCt. idem 1500 tot 1000 fr.; 5 pCt. idem 1000 tot 500 fr. 3 pCt. idem 500 tot 250 fr., woningen, wier huurprijs beneden de 250 fr. is, zijn vrij. De volgende statistiek over de branden in Engeland in het vorig jaar is niet onbelangrijk: Londen, met 2,800,000 inwoners, had 1404 branden of 1 op elke 2000 inwoners; Livervool, Man chester en Edinburg 1 op elke 1500; Glasgow 1 op elke 1800; Sheffield en Leeds, ieder met 200,000 inwoners, de eerste 1 op elke ■3600, de andere 1 op elke 4400. Van de 1404 branden in Londen was het bekend geworden, dat 227 door kaarslicht, 100 door gas en 26 door lucifers waren ontstaan. Men leest in VInternational, een Fransch dagblad, te Londen uitkomende: De nationale eigenliefde der Amerikanen kan de neder laag van hun boxer Heenan nog maar niet verduwen. Het algemeen gevoelen in de New-Yorksche kringen is en wordt overal rondge bazuind, dat hij het slagtoffer van verraad en trouweloosheid werd. Valsche vrienden namelijk zouden hem, gedurende de maanden, die het beslissend vuistgevecht voorafgingen, tot een verzwakkende leefwijze hebben gebragt. Hoe dit zij, een New-Yorks boxer, zekere Joe Coburn, wil de nationale eer herstellen en handhaven. Hij heeft nu eeri uitdaging aan Tom King gezonden en hem uitgenoo- digd tot een gevecht aan de overzijde van den Atlantischen Oceaan. Partijen zouden ieder 5000 dollars inzetten en Tom King 1000 dollars voor reiskosten ontvangen. Te Londen hebben er dezer dagen, ter gelegenheid van het voltrekken eener doodstraf, tooneelen plaats gehad, welke bewijzen, dat het Engelsche volk ook voor de afschaffing der doodstraf is genegen. Er waren twee personen ter dood veroordeeld, voor gelijke misdaden. Een dezer, Townley genaamd, heeft genade bekomen, omdat hij door twee geneesheeren krankzinnig is verklaard, en de andere, Samuel Wright, is ter dood gebragt. De eerste behoorde itot eene welgestelde burgerfamilie en de andere, die moest opgehangen worden, was een werkman, liet volk zag daarin eene bevoordeeling voor den gegoede, ten nadeele van den arme, niettegenstaande sir George Grey verklaarde, dat de wet stellig verbiedt een krankzinnige ter dood te brengen. Er was eene groote krijgsmagt ter plaatse gezonden waar de regtspleging moest worden uitgevoerd, daar men vreesde dat het volk den veroordeelde uit de banden van den beul zou hebben gehaald. Op het oogenblik dat de veroordeelde op het schavot verscheen, deed zich een zoo geweldig rumoer en geroep hooren, dat de overheden ongerust werden. Nadat het rumoer ophield, hoorde men duizende stemmen roepen: „Schande regterlijke moord, waar is Townley! Weg met de doodstraf!" De ongelukkige groette de menigte, tot dat de rampzalige plank van onder zijne voeten werd weggenomen. Er zijn terstond meetings ingerigt om tegen die teregtstelling te protesteren en de afschaffing der doodstraf te vragen. Victor Hugo, die, gelijk men weet, als balling zijn verblijf op het eiland Guernsey houdt, geeft daar sedert ruim 2 jaren elke veertien dagen een maaltijd met vleesch aan 40 der allerarmste kinderen, ten einde met de proef te bewijzen, wat eene verbeterde voeding tot herstel van serofuleuse en zeer bloedarme gestellen vermag. Op het laatste Kersfeest onthaalde hij deze kinderen tri hunne ouders op buitengewone wijze. Dit betoon van menschlie- vendheid is een schoon bewijs, dat het najagen van het ideale den dichter de werkelijkheid niet doet uit het oog verliezen en dat de schrijver der Miserables het niet bij woordeu laat. In Ierland bestaat het plan om een ruiterkorps van 100 man, geheel bestaande uit heeren jagtlief hebbers, op te rigten ten dienste van den koning van Denemarken. Het zul heeten Alexandre Cent Gardes, ter eere van de prinses van Wallis, dochter van Zijne Deensche Majesteit. De uitrusting zal door het corps bestreden worden en op hunne helmen zal men lezen het opschriftEegt tegen magt. Een 60tal heeren heeft zich reeds ingeschreven. De Russische regering heeft onlangs met het Chineesch gou vernement eene overeenkomst gesloten, tot vestiging eener regt- streeksche telegraphische gemeenschap tusschen de beide rijken. Volgens eene daarbij vastgestelde bepaling moet de lijn tot Peking binnen drie jaren voltooid zijn. Verder zal de dienst zoodanig geregeld zijn, dat men te Londen en Parijs des morgens ten 8 ure eene depêche naar de hoofdstad van China afzendende, des avonds ten 7 ure het antwoord kan ontvangen, De Stoompost heeft voor eenigen tijd reeds berigt, dat het zoetwater-kanaal, hetwelk uit de Nijl door de laudeugte van Suez in de Roode Zee uitkomt, voltooid is. Het water uit de Nijl loopt alzoo in de Roode Zee en de Middellandsche Zee is met de Roode Zee verbonden. Thans deelt hetzelfde blad mede, dat het door steken van den dam, die het kanaal te Suez nog van de Roode Zee scheidde, met veel plegtigheid gevierd is. Bij afwezigheid van den heer de Lesseps, heeft de Nederlandsche consul-generaal, de heer Ruijssenaars, de honneurs waargenomen. Bij de volkstelling in den staat Massachussetts Amerika komen onder de rubriek „stand en beroep" de volgende benamingen voor: Allemansknecht 5, vrek 2, filantroop 2, practische Christen 2, alles wat geld geeft 2, dichter 1, gebieder 1, wilde van Borneo 2, handwerksman op non-activiteit 7, straatschender en schandaal- maker 8; eindelijk stond achter het woord niets een zeer aanzienlijk getal. AIARlvTBËRT GTEN. ALKMAARS Februarij. Aangevoerd: 26 Kalveren f 32 a 71, 22 vette Varkens 10 a 80 c. per N. p. PURMEREADE9 Februarij. Aangevoerd: 29 Runderen, handel vlug. 47 vette Kalveren 75 a 90 c. per A7. p., handel vlug 124 nuchtere Kalveren f 4 a 15, handel stug. 25 vette Varkens, 40 a 46 c. per N. p., handel vlug. 6 magere Varkens 1' 11 a 16 en 44 Biggen f 3 a 5,50, handel matig vlug, 253 Schapen cu Lammeren, handel vlug. Boter f 1,10 a 1,20 per N. p. 35 stapels Kleine en 3 stapels Middel bare Kaas, Kleine f 28, Middelbare f 30,50 per 50 A'. p. Kip-Eijereu f 3,25 per 100 stuks. LONDEN, 8 Februarij. Heden waren ter VzE-markt naugevoerd: 4530 Runderen, 106S0 Schapen, 21S Kalveren en 3S0 Varkens. De prijs der Runderen was 5 sh. 2 d., van Schapeu 6 sh. 4 d., van Kalveren 6 sh. 0 d. en van Varkens 4 sh. 8 d. De prijzen der laatste markt waren. Runderen 5 sh. 2 d., Schapen 6 sh. 4 d., Kalveren 6 sh. 6 d. an Varkens 4 sh. 8 d. AFLOOP DER VEILING, gehouden op Maandag 8 Februarij 1864, in het lokaal Tivoli. Door den Notaris W. J. HIDDE BOK: Een perceel Hooiland, te Texel, F, No. 562./1640. J. de'Graaf, weduwe J. S. Daalder, te Texel. Door den ONTVANGER der REGISTRATIE en DOMEINEN: 1. Het wrak van het Britsche Brikschip Prince Albert, ingezet door 1'. Vrieslander op/560, afgemijnd op 25, verkocht op/585; aan P. Boon. 2. 2270 mudden Steenkolen, gemiddeld verkocht ƒ4 de 10 mudden AD VERTEN DÊêL Heden overleed, in den ouderdom van ruim 54 jaren Mejufvromv JOHANNA SPIGT, Weduwe NAPOLEON YENNIX, diep betreurd door hare Kinderen en verdere Betrekkingen. Nieuwediep, 9 Februarij 1864. nis HMAHOi ÏISTIIR. tevens geschikt? tot waarneming eener winkel. Adres: Lett. Rfratieo, bij den Uitgever dezer Courant.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1864 | | pagina 3