NIEUWEDIEPER COURANT. M 52. BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. BINNENLAND. ZOIVDAti 17 APttlL. 1804. TWEE-EN-TWINTIGSTE JAARGANG. HELDER en NIEUWEDIEP, 16 April. HELDERSCHE Deze Courant wonlt uitgegeven op zondag en dondejidag, des morgens ten acht ure, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaal1.30. franco per post1.50. Enkele nommers0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Advektentien worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY, Dijkstraat tegenover deLaan, H422,aan denEelder,\o\.\\mt. De 'prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. vv\tVt5ttt BURGEMEESTER en "WETHOUDERS der Gemeente HELDER maken bij deze, tengevolge eener bekomene kennisgeving van den Heer Directeur en Kommatidant der Marine alhier, aan de daarbij belanghebbenden bekend, dat alle binnenkomende schepen, welke onderhevig zijn aan quarantaine, van den 16 dezer tot en met den 15 October aanstaande, op de reede van Texel in de bogt van den Zuidwal zullen moeten verblijven, ten einde aldaar het ontslag uit da quarantaine af te wachten. Burgemeester en Wethouders voornoemd herinneren bij deze alle schippers, sloeplieden en andere personen, dat het aan geene sloepen of andere vaartuigen, onder welk voorwendsel ook, geoorloofd is, zich naar boord van quarantaine-schepen ter adsistentie of om andere reden te begeven, alvorens daartoe het noodige verlof van den Heer Kommandaut van Zr. Ms. wachtschip of wel, zoo noodig, een quarantaine-wachter van het genoemde wachtschip tot opzigt te hebben bekomen; en waarschuwen dien ten gevolge elk en een iegelijk, om zich bij voorkomende gelegenheden dien overeenkomstig te gedragen, ten einde zich voor de nadeelige en onaangename ge volgen, welke uit eene tegenstrijdige handelwijze noodzakelijk zouden voortvloeijen, te vrijwaren. Helder, den 11 April 1864. Burgemeester en Wethouders voornoemd, STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. VERHEYSecretaris. De BURGEMEESTER der Gemeente HELDER maakt, ter voor koming van ongelukken, aan de ingezetenen bekend, dat met den eersten Mei aanstaande, de schietoefeningen op de Hors met het geschut van Zr. Ms. instructie-vaartuig Pro Patria weder zullen a anvangen. Wanneer er geschoten zal worden, wordt eene roode vlag van den voortop van genoemd vaartuig geheschen. Zoo lang deze vlag waait, zal het strand op de Hors, op een afstand van 4000 Ned. ellen, in de rigting van den Stuifdijk, onveilig zijn. Genoemd gedeelte van de Hors wordt afgepaald door paaltjes met bordjes, waarop geschilderd is: „Zr. Ms. instructie-vaartuig Pro Patria." Aan het eindp der rooilijn wordt eene lloanice en op de Ambts nollen eene Nederlaudsche vlag geplaatst. Ofschoon men zich buiten de boven omschreven grenzen veilig zou kunnen achten, dient meu in acht te nemen, dat, wanneer er met spriuggranaten wordt geschoten, de stukken dezer projectilen tot over die grenzen worden geworpen, en het alzoo raadzaam is, zich in dit geval ook niet aan de binnenzijde des Stuifdijks in de Mok op te honden. Verder wordt in herinnering gebragt, dat het verboden is, de pro jectilen en verdere materialen, welke op genoemde plaats liggen, op te zoeken en zich toe te eigenen; zullende deze handelwijze wordeu beschouwd als ontvreemding van 's Rijks goederen en degenen, die zich onverhoopt hieraan mogten schuldig maken, als zoodanig wor den vervolgd. Helder, den 15 April 1864. De Burgemeester voornoemd, STAKMAN BOSSE. Gisteren middag had op het Raadhuis alhier de aanbesteding plaats vanhet doen van eenige herstellingen en vernieuwingen, alsook het onderhouden van de gemeente-gebouwen, bruggen, enz. Er waren ingekomen 7 inschrijvingsbilletten, als van de heeren P. Spruijt 4720, M. E. Wallin 4700. S. Gooien 4520, W. van der Wooning 4450, P. Dekker 4230, Gebr. Korff 4190 en P. Verhey 4140. Aan het Prov. Gouvernement van Noordholland is den 14 dezer o. a. aanbesteed: 1. het onderhouden van de boorden en jaag paden langs het Groot Noordh. kanaal, enz. in 6 perceelen. Minste inschrijvers: 1ste perceel, de heer H. B. Bennink, te Vreeswijk, ad 6994; 2de perc. dezelfde, ad 12,340; 3de perc. dezelfde, ad ƒ15,690; 4de perc. de heer M. Schouten Az., te Nieuwediep, ad 16,500; 5de perc. de heer Middendorp, te Alkmaar, ad 13,680 6de perc. de heer M. Schouten Az., te Nieuwediep, ad ƒ14,432. 2. het onderhoud van vier sluizen op het Groot Noordh. Kanaal, enz. in 4 perceelen. Minste inschrijvers1ste perc. de heer M. Otto, te Buiksloot, ad ƒ3445; 2de perc. de heer J. Kater Az., te Purmerende, ad ƒ10,989; 3de perc. de heer J. Lanser, te Zijpe, ad ƒ4360; 4de perc. de heer J. de Graaf, te Nieuwediep, ad ƒ17,940; en S. het onderhoud der Willemsluis, enz. Minste inschrijver de heer G. G. van Kleeff, te Amsterdam, ad 1573. Volgens berigt van een der officieren op Zr. Ms. schroef- stoomschip Apeldoorn was die bodem bestemd, om in de Chinesohe Zee te kruisen, in eene expeditie tegen de zeeroovers in die wateren, en zoude die togt nagenoeg drie maanden duren. Den 10 dezer had de gemeente Oosterend op Texel het voor- regt de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer H. L. Steinfort, weder vervuld te zien. De heer T. C. van der Kulk, candidaat bij 't Prov. Kerkbestuur van Zeeland, tot haar overgeko men uit Busstm, waar hij sinds een paar jaren als hulpprediker werkzaam was, werd des voormiddags plegtig ingeleid door den consulent, den wel-eerw. heer V. R. Sikkes, pred. te Oude Schild, met eene leerrede over Hebr. XIII 17. De handoplegging ge schiedde door den bevestiger en de wel-eerw. heeren C. Vrendenberg, R. G. J. Wieringa en H. Gillot, pred. te den Burg, Hoorn op Texel en Eijerland. Des namiddags deed de bevestigde zijne intrede naar aanleiding van 1 Cor. I 25. In de zitting van den gemeenteraad van Amsterdam, jl. Woensdag gehouden, werd door een der leden gevraagd of bij het dagelijksch bestuur iets bekend is van de rigting aan den spoorweg NieuwediepAmsterdam te geven. De burgemeester antwoordde, dat het gemeentebestuur der hoofdstad officiël hierover nog niet is geraadpleegd en dat, naar hij gelooft, nog geen plannen definitief zijn vastgesteld. Een ander lid heeft opgemerkt, dat op de haven hoofden bakens zijn geplaatst en geeft in overweging dat Amsterdam zijne bezwaren tegen deze ontworpen rigting kenbaar make. De heer Teding van Berkbout, wethouder, belast met de publieke wer ken, deelde mede, dat de opmeting en uitbakening op gemeente gronden niet kan worden geweigerd als de regering ze noodig acht. De heer Jager meende officieus te weten, dat er nog geene rigting bepaaldelijk vastgesteld is en dat, vóór dat zulks zal geschieden, de gemeenteraad van Amsterdam zal worden gehoord. Jl. Woensdag avond heeft ds. F. C. A. Pantekoek ie de Nieuwe Kerk te Amsterdam zijne in tree-rede gehouden, naar aanlei ding van Rom. VIII 96.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1864 | | pagina 1