NIEUWEDIEPER COURANT PUBLICATIE. EN BINNENLAND. M 50. O O i\ 1» ËltOAG 15 ME i. 18 TWEE-EN-TWINTIGSTE JAARGANG. SCH TTTT E3 R IJ. HELDER en NIEDWEDIEP, 12 Mei. HELOERSCHE Deze Courant worlt uitgegeven op zondag en donderdag, des morgens ten acht uredoor A. A. BAK K E R Cz. in don boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. n franco per post1.50. Enkele nommers0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Advertentién worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY, Dijkstraat tegenover deLaan, II422 ,aan denHelder,io\ 11 ure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER, Gezien Z. M. besluit van den 21 Maart 1828 (StaatsbladNo. 6), houdende reglementaire bepalingen tot invoering der Wet op de Schutterijen van den 11 April 1827 (Staatsblad No. 17) in verband gebragt met Art. 6, 7, 8 en 9 van gezegde Wet. Gezien de dispositie -v-an rlpn Iippv Rf.a.a.fRi'ood \7n1q Noordholland, d.d. 11 April 1828, No. g||g, (Provinciaal blad No, 41), omtrent de executie der Wet op de Schutterijen. Roepen bij dezen op alle Manspersonen, ingezetenen dezer gemeente, welke op den eersten Januarij 1864 hun 25ste jaar zijn ingetreden, en alzoo diegenen welke in den jare 1839 zijn geboren, alsmede de zoodanigen welke, ofschoon in andere gemeenten ingeschreven, sedert de laatste inschrijving binnen deze gemeente zijn komen wonen en op den lsten Januarij 11. hun 34ste jaar nog niet hebben voleindigd, en alzoo geboren zijn in de jaren 1830, tot en met 1838 ingesloten, de vreemdelingen van denzelfden ouderdom, die sedert de laatste inschrijving in de termen gevallen zijn, om volgens Art. 2 der Wet van 11 April 1827 als ingezetenen te worden beschouwd, benevens de gepasporteerde Militairen, die, om welke redenen dan ook, zich nog niet ter inschrijving voor de Schutterij hebben gepresenteerd, ten einde zich in de daartoe gereed gemaakte registers te doen inschrijven; tevens te kennen gevende: Dat de inschrijving zal beginnen den 15 Mei aanstaande, en geheel zal moeten zijn afgeloopen den eersten Junij daaraanvolgende, terwijl in een der vertrekken op het Raadhuis alhier, voor de inschrijving zal worden gevaceerd op alle Werkdagen, van's morgens 9 tot 12 ure. En ten einde voor te komen, dal iemand, in de termen der in schrijving vallende, zich door onwetendheid aan pligtverzuim schuldig maakt, heeft het Gemeentebestuur noodig geoordeeld een ieder bekend te maken met en te herinneren aan de navolgende bij de Wet van 11 April 1827 (Staatsblad No. 17) gemaakte bepalingen. Dat een iegelijk zonder onderscheid of hij mogt vermeenen al of niet onder de bij de Wet vrijgestelden of uitgeslotenen te behooren, verpligt is zich voor de Schutterij te doen inschrijven; Dat zij die in meer dan eene gemeente hun verblijf houden, of den zetel van hun vermogen hebben gevestigd, tot de inschrijving verpligt zullen zijn binnen die gemeente, waar eene dienstdoende Schutterij aanwezig is, en bijaldien in die verschillende gemeenten alleen dienstdoende of alleen rustende Schutterij bestaat, zich te deen inschrijven in die gemeente, alwaar zij voor de personele belasting zijn aangeslagen, en de ambtenaren in die gemeente alwaar zij ambts halve verpligt zijn hun verblijf te houden; Dat degenen welke van hunnen juisten ouderdom geen voldoend bewijs geven, naar het oordeel van het Plaatselijk bestuur zullen worden ingeschreven, onverminderd de bevoegdheid van de inge schrevenen, om van hunnen juisten ouderdom nader te doeu blijken; En dat eindelijk zij, welke bevonden worden zich niet vóór den eersten Junij te hebben doen inschrijven, door het Plaatselijk bestuur zullen worden ingeschreven, en in eene geldboete verwezen worden, terwijl zij daarenboven zonder loting bij de Schutterij zullen worden ingelijfd, indien het zal blijken dat er tijdens de verzuimde inschrij ving geene reden tot uitsluiting of vrijstelling ten hunnen aanzien bestond. Burgemeester en Wethouders vermanen tevens ieder ingezeten dezer gemeente welke het aangaat, om zich tijdig van een geboorte-extract te voorzien, waardoor zich ieder van zijnen juisten ouderdom kan verzekeren, en hetwelk bij de inschrijving zal moeten worden ver toond, alsmede om zich ter behoorlijker tijd tot de inschrijving aan te melden, ten einde de straf, wegens nalatigheid vastgesteld, "voor te komen. Helder, den 2 Mei 1864. Burgemeester en Wethouders voornoemd, STAKMAN BOSSEBurgemeester L. YERHEY, Secretaris. !>«-■- -* In de jongste dagen zijn alhier aangekomen de miliciens der ligting van dit jaar, behoorende tot de compagniën Artillerie alhier in garni zoen, om bij dat corps gekleed en in den wapenhandel geoefend te worden. De miliciens, behoorende tot het 1ste bataillon van het 7de regiment Infanterie worden verwacht. Ook de zeemiliciens komen achtereenvolgens hier aan. De 54ste verjaardag van H. K. IJ. Wilhelmina Frederika Louisa Charlotta Marianne, prinses der Nederlanden, tante des konings, werd jl. Maandag alhier op de gebruikelijke wijze gevierd. De jaarlijksche collecte ten behoeve van bet fonds tot aan moediging en ondersteuning van de gewapende dienst alhier gehou den heeft opgebragt 65.51, zijnde 10.51 minder dan ten vori- gen jare. Zr. Ms. transportschip Heldin, is van 's Rijks werf in de buitenhaven gehaald, heeft heden morgen kruid aan boord genomen en wacht op eene gunstige gelegenheid om naar Oost-Indië te stevenen. Bij Zr. Ms. besluit van den 8 dezer is aan den hoofdingenieur der Marine P. A. Bruijn, met ingang van den 1 dezer, ter zake van langdurige dienst, een pensioen verleend van 2022 's jaars, ten laste van den Staat. De luit. ter zee 1ste kl. J. J. Boelen, belast met het zeevaart kundig onderrigt bij het Kon. Inst. voor de Marine alhier, wordt met den laatsten dezer op nonactiviteit gebragt en met den 1 Juuij daaraanvolgende vervangen door den luit. ter zee 2de kl. H. J. S. van der Sloot, thans behoorende tot de rol van Zr. Ms. wachtschip alhier en belast met de politie der adelborsten bij voormeld Instituut. Wijders wordt de luit. ter zee 2de kl. P. J. van Druvnen, thans non-actief, met den 1 Junij a. s. geplaatst op Zr. Ms. wachtschip alhier eu belast met de politie der adelborsten bij het Kon. Inst. Het voorloopig verslag der Tweede Kamer omtrent het aan hangige ontwerp van wet op de personele belasting luidt niet gunstig voor de financiële plannen der regering. Vooral werd het afgekeurd, dat, door de voorgestelde wijzigingen in het belastingstelsel, het voor den minderen burger veel drukkender wordt gemaakt, terwijl de druk voor de hoogere stauden niet merkbaar wordt verzwaard. Bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal is overgelegd, met andere bescheiden, een verslag van de commissie, door den minister van Marine benoemd, om te berigten nopens den toestand van bet nieuwe dok te Willemsoord, bestaande uit de heeren J. P. Delprat, A. Beijerinck en Rijsterborch. Dit tamelijk uitgebreid en beredeneerd verslag eindigt met de verklaring, dat de commissie, met eenparig heid van stemmen, van oordeel is, dat de bedoelde toestand niet

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1864 | | pagina 1