NIEUWEDIEPER COURANT. en binnenland! M 41. IM» i» i: »t I. 1» MEI. IttOE v\Wi" ht TWEE-EN-TWINTIGSTE 'W* JAARGANG. PUBLICATIE. SCH TT T T EJ R XX. KENNISGEVING. HELDER en NIEUWEDIEP18 Mei. HELOERSCHE Boze Courant worjt uitgegeven op zondag cn dondekdag, des morgens teu acht ure, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. franco per post1.50. Enkele nommers0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Advertehtien worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. JIOOY, Dijkstraat tegenover deLaan, H 422 ,aan denHelder, tot 11 ure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Yoor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing ƒ0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte die zij beslaan. Brieven cn Stukken franco aan den Uitgever. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER, Gezien Z. M. besluit van den 21 Maart 1828 {Staatsblad No. 6), houdende reglementaire bepalingen tot invoering der Wet op de Schutterijen van den 11 April 1827 {Staatsblad No. 17) in verband gebragt met Art. 6, 7, 8 en 9 van gezegde Wet. Gezien de dispositie van den heer Staatsraad Gouverneur van Noordholland, d.d. 11 April 1828, No. gjfj,, {Provinciaal blad No. 41), omtrent de executie der Wet op de Schutterijen. Roepen bij dezen op alle Manspersonen, ingezetenen dezer gemeente, welke op den eersten Januarij 1864 hun 25ste jaar zijn ingetreden, en alzoo diegenen welke in den jare 1839 zijn geboren, alsmede de zoodanigen welke, ofschoon in andere gemeenten ingeschreven, sedert de laatste inschrijving binnen deze gemeente zijn komen wonen en op den lsten Januarij 11. hun 34ste jaar nog niet hebben voleindigd, en alzoo geboren zijn in de jaren 1830, tot en met 183S iugesloten, de vreemdelingen van denzelfden ouderdom, die sedert de laatste inschrijving in de termen gevallen zijn, om volgens Art. 2 der Wet van 11 April 1827 als ingezetenen te worden beschouwd, benevens de gepasporteerde Militairen, die, om welke redenen dan ook, zich nog niet ter inschrijving voor de Schutterij hebben gepresenteerd, ten einde zich in de daartoe gereed gemaakte registers te doen inschrijven; tevens te kennen gevende: Dat de inschrijving zal beginnen den 15 Mei aanstaande, en geheel zal moeten zijn afgeloopen den eersten Junij daaraanvolgende, terwijl in een der vertrekken op het Raadhuis alhier, voor de inschrijving zal worden gevaceerd op alle Werkdagen, van 's morgens 9 tot 12 ure. En ten einde voor te komen, dat iemand, in de termen der in schrijving vallende, zich door onwetendheid aan pligtverzuirn schuldig maakt, heeft het Gemeentebestuur noodig geoordeeld een ieder hekend te maken met en te herinneren aan de navolgende bij de Wet van 11 April 1827 {Staatsblad No. 17) gemaakte bepalingen. Dat een iegelijk zonder onderscheid of hij rnogt vermeenen al of niet onder de bij de Wet vrijgestelden of uitgeslotenen te behooren, verpligt is zich voor de Schutterij te doen inschrijven; Dat zij die in meer dan eene gemeente hun verblijf houden, of den zetel van hun vermogen hebben gevestigd, tot de inschrijving verpligt zullen zijn binnen die gemeente, waar eene dienstdoende Schutterij aanwezig is, en bijaldien in die verschillende gemeenten alleen dienstdoende of alleen rustende Schutterij bestaat, zich te deen inschrijven in die gemeente, alwaar zij voor de personele belasting zijn aangeslagen, en de ambtenaren in die gemeente alwaar zij ambts halve verpligt zijn hun verblijf te houden Dat degenen welke van hunnen juisten ouderdom geen voldoend bewijs geven, naar het oordeel van het Plaatselijk bestuur zullen worden ingeschreven, onverminderd de bevoegdheid van de inge schrevenen, om van hunnen juisten ouderdom nader te doen blijken; En dat eindelijk zij, welke bevonden worden zich niet vóór den eersten Junij te hebben doen inschrijven, door het Plaatselijk bestuur zullen worden ingeschreven, en in eene geldboete verwezen worden, terwijl zij daarenboven zonder loting bij de Schutterij zullen worden ingelijfd, indien het zal blijken dat er tijdens de verzuimde iuschrij- virfg geene reden tot uitsluiting of vrijstelling ten hunnen aanzien béstond. Burgemeester en Wethouders vermanen tevens ieder ingezeten dezer gemeente welke het aangaat, om zich tijdig van een geboorte-extract te voorzien, waardoor zich ieder van zijnen juisten ouderdom kan verzekeren, en hetwelk bij de inschrijving zal moeten worden ver toond, alsmede om zich ter behoorlijker tijd tot de inschrijving aan te melden, ten einde de straf, wegens nalatigheid vastgesteld, voor te komen. Helder, den 2 Mei 1864. Burgemeester en Wethouders voornoemd, STAKMAN BOSSEBurgemeester. L. VERHEY, Secretaris. De BURGEMEESTER der Gemeente HELDER brengt, ten gevolge erner bekomene mededeeling van Zijne Excellentie den Iieere "Vice-Admiraal, Directeur en Kommandant der Marine alhier, ter openbare kennis, dat door de Schepen van het ter reede liggende Oostenrijksch Eskader ERNST - EXERCITIËN MET GESCHUT zullen worden gedaan en gedurende die exercitiën een roode vlag zal worden geheschen. Ter voorkoming van ongelukken wordt men ernstig gewaarschuwd om zich gedurende die exercitien niet onder het bereik van bet geschut te begeven. Helder, den 18 Mei 18G4. De Burgemeester voornoemd STAKMAN BOSSE. Men 31 dezer vertrekt de O. I. Landmail via Ti&IEST, den 33 dezer vin MARSEILLE. Zr. Ms. transportschip Heldin, kommandant kapt.-luit. ter zee P. W. Stort, is jl. Zondag morgen, onder het lossen der gebruike lijke salutschoten, van hier naar Oost-Indie vertrokken. De Pruissische stoomkanonneerboot Blitz, heeft jl. Zondag weder deze haven verlaten. Jl. Maandag en Dingsdag zijn alhier ter reede geankerd de vol gende Oostenrijksche oorlogsvaartuigen, onder bevel van den vice- admiraal baron Wüllerstorf, als: Elizabeth, admiraalschip, komm. Zacharia (300 manschappen); Kaiser, linieschip, komm. baron Pock (1000 manscli.); Don Juan d'Austria, gepantserd fregat, komm. Pakorng (700 mausck.); Friedrich, korvet, komm. ridder von Wipplinger (500 mansch.); Wall, kanonneerboot, komm. von Man- veld en Seehund, kanonneerboot, komm. Kronowetter (ieder 250 mansch.)allen voorzien van stoomvermogen. Met de sleepboot Stad Amsterdam deden gisteren middag onder scheidene heeren en dames een pleiziertogtje ter reede om de schepen van het Oostenrijksch escader van naderbij in oogenschouw te nemen. Aan boord bevond zich het muziekkorps van het Koninklijk Instituut voor de Marine, dat herhaaldelijk zich deed hooien. Onderscheidene malen werden de bezoekers door de equipagiën der oorlogsvaartuigen met een luid lioerah begroet. Als een blijk, hoezeer de gelegenheid, voor de lotelingen, die een dienstpligtig nommer hebben getrokken opengesteld om bij de zeemilitie te dienen, wordt gewaardeerd, vermelden wij, dat van de ligting van dit jaar voor deze gemeente, ten bedrage van 43 man, 2S jongelieden de dienst bij de zeemilitie hebben gekozen en daarbij nu reeds zijn ingedeeld.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1864 | | pagina 1