EN KENNISGEVING. WAARSCHUWING. BINNENLAND. M 37. fot I> O N 1> E IV D A G 14 J L 1.1 TWEE-EN-TWINTIGSTE JAARGANG. Vertraging- van de Scheepvaart door de KOOPV AARDERSSLUIS te Nieuwediep. HELDER en NIEUWEDIEP, 13 Julij. /li> HELDERSCHE NIEUWEDIEPER COURANT Deze Courant wordt uitgegeven op zondag en donderdag, des morgens ten acht uredoor A. A. BAKKER Cz. iu den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. franco per post1.50. Enkele nommers. 0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Advertentién worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY, Dijkstraat tegenover deLaan, H 422 ,aan denHelder, totl 1 ure. De prijs van 1 tot 4 regels is /O.GO. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. De COMMISSARIS DES KONINGS in de Provincie NOORD HOLLAND Brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat tot het verwis selen van Sluisdeuren, de Scheepvaart door de Koopvaarderssluis te Nieuwediep, gedurende den 15 en 16 Julij aanstaande eenige ver traging kan ondervinden, doch dat de Schepen zullen geschut worden voor zoover de werkzaamheden zulks toelaten. Haarlem8 Julij 1S64. De Commissaris des Konings voornoemd, R O L L. De BURGEMEESTER der gemeente HELDER waarschuwt de Ingezetenen tegen het koopen en gebruiken van water, dat door karlieden langs de huizen wordt verkocht, als zijnde het gebleken, dat zij Slootwater voor Duinwater leveren. Ter voorkoming van bedrog en van schadelijke gevolgen, die door het drinken van Slootwater voor de gezondheid kunnen voort vloeien, zijn de karlieden gelast op hunne karren een bordje te plaatsen, waarop duidelijk te lezen staat of zij Slootwater of Duinwater verkoopen. Door Duinwater wordt verstaan het water, dat uit de putten onder Huisduinen kosteloos te verkrijgen is of aan de fonteinen der Waterleiding geleverd wordt. Op misleiding om Slootwater voor Duinwater te leveren, zal worden toegezien en, hij ontdekking daarvan, het halen van water uit slooten aan den dader worden ontzegd. Helder, den 15 Junij 1864. De Burgemeester voornoemd, STAKMAN BOSSE. Den 16 dezer vertrekt de O. I. Handmail vla S0UTHAMPT05T. Op Zondag den 17 dezer zal de afscheidsrede van den wel- eerw. heer E. Ilaversehmidt, des avonds ten zes ure in de Nieuwe Kerk plaats hebben. Als een bewijs hoezeer de deelneming aan de kermisvermake lijkheden door goed weder wordt begunstigd, vermelden wij, dat ten vorigen jare op „kcrmis-douderdag door 149 rijtuigen de tol onder den Helder werd gepasseerd. Dit jaar, op genoemden feestdag, bedroeg dit getal even 40. Heden is onder bevel van den kapt. J. j. Launspach de 7de komp, van het 1ste reg. Vesting-Artillerie, alhier in garnizoen, naar het kamp te Waalsdorp vertrokken. Heden voormiddag had bij de Directie der Marine alhier de aanbesteding plaats van: de uitvoering van eenige werkzaamheden aan de gebouwen van het Maritiem Etablissement. Ingekomen 10 inscbrijvingsbilletten, als, van de heeren: R. Vos voor ƒ8100, P. Verhey ƒ7930, Gebr. Janzen 6995, Gebr. Korfft/-6875, A. Bas ƒ6869, P. Dekker 6824, J. van der Wonde 6780, S. Gooien ƒ6750, P. Spruijt ƒ6712 en M. P. Wallin ƒ6700. Wij vernemen, dat de heer Dr. P. van Geer, leeraar aan het Koninklijk Instituut voor de Marine alhier, door de commissie tot regeling van het middelbaar onderwijs te Delft aan den gemeente raad is aanbevolen, ter benoeming tot eersten leeraar in de wis- en natuurkunde aan de hoogere burgerschool aldaar. In de plaats van den heer Ch. M. Pkilbert, laatstelijk vice- consul van Frankrijk te dezer plaatse, is alsnu definitief benoemd de heer W. J.Hidde Bok, vice-consul van Hamburg en Breinen alhier. Zr. Ms. fregat met stoomvermogen Adolf van Nassau wordt, naar men verneemt, van Vlissingen alhier verwacht, om voor de dienst in gereedheid te worden gebragt. Zr. Ms. sehroefstoomschip Prinses Maria is gisteren morgen naar de reede vertrokken, om aldaar provisioneel gestationeerd te blijven. Zr. Ms. sehroefstoomschip Bommelericaard wordt met den 1 Aug. a. s. in dienst gesteld. Den 10 dezer vertrok van hier naar de Kust van Guinea een zeldzaam klein vaartuig, de Concurrent. Het is niets meer dan een groote barkas. De gezagvoerder Wijtenhorst, die het zal wagen met dit vaartuigje den oceaan te bevaren, noemt het een schoener galjoot met gaffels-tuig. Het is slechts 14 ton groot gaat 12 palm diep en vaart vijf koppen. Ervaren zeelieden noemen dit eene roekeloosheid. De kapt. bij het corps Mariniers, ChomeL, en de 1ste luit. bij bedoeld corps, Courier dit Dubekart, zullen hoogstwaarschijnlijk den 16 dezer met het schip Doelwijk van Hellevoetsluis naar Oost-Indie vertrekken. Van de 3400 jongelieden, die op 1 Dec, 1S59 bij het instructie- bataillon te Kampen zijn aangekomen en daarbij gevoegd de 200 a 250 voor Oost-Lndië, zijn er op 1 Dec. 1863, 532 benoemd tot officier. Zeker eene gewigtige uitkomst van eene inrigting, wier strekking alleen is de opleiding tot korporaal en onderoffieier. De luit. ter zee 2de kl. R. H. Jarman en de scheepsklerk E. W. Merhottein, beiden dienende op Zr. Ms. fregat met stoomver mogen Zeeland, worden met den 20 dezer op non-activiteit gebragt en met den 21 daaraanvolgende vervangen door den luit. ter zee 2de kl. C. A. Jeekel, van Zr. Ms. wachtschip te Amsterdam, enden scheepsklerk J. W. Groeneyk, van Zr. Ms. wachtschip te Vlissingen; wordende de luit. ter zéfe 2de kl. A. baron Collot d'Escurv, thans non-actief, met laatstgenoemd tijdstip op het wachtschip te Amsterdam geplaatst. De luit. ter zee 1ste kl. C. A. W. Halverhout, behoord heb bende tot bet escader in Oost-Indie, wordt met den 7 dezer non- actief, alsmede met den 15 dezer de adelb. 1ste kl. H. Nijgh, dienende op Zr. Ms. korvet Prins Maurits der Nederlanden. Z. M. heeft benoemd tot notaris ter standplaats Avereest mr. J. H. E. Meeters, cand-not. te Hoorn, thans regter-plaatsv. in en proe. bij de regtbank aldaar, zijnde hem tevens uit beide laatstge- melde betrekkingen eervol ontslag verleend. Den 21 dezer zal aan bet Provinciaal gouvernement van Noordholland worden aanbesteed: 1. eenige werkzaamheden tot onderhoud van de Keulsche Vaart, in de provincie Noordholland; 2. het herstellen van buitengewone stormschade, ontstaan in den

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1864 | | pagina 1