ADVERTENTIËN. CARGALIJST. koning Willem 111, komt afleggen, om ook daar den Frunschen I invloed te fnuikendat keizer Alexander te Wetnen eene bijeenkomst hebben zal met den keizer van Oostenrijk en den koning van Fruissen; dat deze drie potentaten zich zeer bepaald tegen eene vereeniging der drie Noordsche rijken: Denemarken, Zweden en Noorwegen hebben verklaarddoch al deze mededeelingen missen de noodige zekerheid om voor stellige berigten te kunnen doorgaan en van eenig belang te kunnen worden geacht voor de bepaling van hetgeen naar waarschijnlijkheid de naaste toekomst ons aan brengen zal. Berigten van het tooneel des oorlogs vermelden, dat den G dezer in bijna alle plaatsen van Sleeswij'k-Holstein de verjaardag van erf prins Frederick van Augusienburg met evenveel sympathie is gevierd, als ware hij reeds de gebieder des lands. In eene stad echter werd door de policie de vergunning tot het houden van een feestelijken optogt geweigerd; dat door de Denen thans ijverig wordt gewerkt aan de versterking der kleine Deensche eilanden, inzonderheid aan het eiland Assens, dat in geduchten staat van verdediging wordt gebragtdat de Deensche regering heeft besloten tot het aangaan eener nieuwe leening, groot 20 millioen rijksdaalders, ten dienste van den oorlog. Men berekent, dat de positie Duppel-Alsen den Denen 60 vaan dels, 180 stukken geschut en 15 a 16000 man aan gevangenen, dooden, gekwetsten en deserteurs gekost heeft. Hoogst gespannen is de staatkundige toestand in het naburige Belgie. Dagen achtereen vergadert de liberale partij alleen in de Kamer der Vertegenwoordigers, terwijl de oppositie door weg te blijven het nemen van besluiten tegenhoudt. De heer Cumont, liberaal lid is nu overleden, tengevolge waarvan het mogelijk zou zijn om met de overige 58 leden van die rigting, die nu een ge noegzaam getal uitmaken om te vergaderen, de noodzakelijkste besluiten te nemen. Dingsdag waren echter maar 55 leden tegen woordig; de zitting werd verdaagd en men verwacht Donderdag het ontbindingsdecreet. Schier iederen dag komen er tal van vreem delingen te Brussel aan, om het schouwspel te zien eener omwen teling, die men er te gemoet ziet. De kalme houding die de bevolking aanneemt, ofschoon zij toont levendig belang te stellen in de aangelegenheden van den dag, doet echter voortdurend eene goede orde lreerschen. De koning presideerde dezer dagen zelf den minis terraad en houdt het niet verborgen, dat hij de handelwijze der clericale partij ten hoogste afkeurt. Kossini heeft aan de nagedachtenis van Meijerbeer een kompo sitie gewijd, die hij vervaardigde toen de lijkstatie van den over leden maestro het huis van diens kunstbroeder op den Boulevard te Parijs voorbij trok. Pacini is uitgenoodigd den tekst te schrijven. De bevolking van Parijs was op 31 Dec. 1862 1,696,141 zielen. In dat jaar werden 15,016 huwelijken gesloten. De wandelaars in het bosch van Fontainebleau zien thans vaak 's avonds laat in den hoek van het kasteel licht branden en een geopend venster, waardoor de avondkoelte vrijelijk binnenwaait. De personen in die streek weten, dat het keizer Napoleon's kabinet is en, als zij weten willen of de keizer op een bal of concert is, slaan zij hun blik op het oostelijk gelegen paviljoen, waar de lamp soms nog tot 1 ure 's nachts brandt. De keizer staat tijdig op en doet dan met een adjudant of met den prins een vlug wandeltogtje; tegen 8 ure komt hij gewoonlijk terug. Dan ziet hij met den heer Moc- quard de aangekomen couranten en brieven na, vooral den Times en een zeker Duitsch blad. Vervolgens ontbijt hij met de keizerin en den prins. In den regel zijn daarbij drie personen, meest uit het departement, genoodigd. Tegen 12 ure maakt de staatsraad auditeur, met de brieventasch uit Parijs, bij hem zijne opwachting. Vaak arbeidt een minister met den keizer tot 2 uur. Dan wordt er met de keizerin en de gasten een uitstapje te paard gedaan; soms doet men ook een watertogtje. De keizerin bezit te Fontai nebleau eene kleine verzameling van marine-modellen, van den Venetiaanschen gondel met het gewone lagunen-costuum, tot de Amerikaansche jol toe. Aan het diner gaat alles zeer ceremonieel toe, waarin de jonge prins echter niet veel behagen schept. De dames en heeren zijn dan in groot toilet, in uniform of en frac. De prefect, de generaal, de bisschop of eene andere notabiliteit van het departement nemen de eereplaatsen in. Als er na het diner noch soiree, noch bal of concert bij de keizerin is, dan kan ieder gast doen wat hem belieft. Des avonds wordt niet zeer veel muziek gemaakt, noch worden er geleerde onderwerpen behandeld; aan ge zellig onderhoud zijn die avonturen des te rijker. Vaak gaat het naast de salon der keizerin zeer druk toe. De jonge prins heeft ook zijne gasten, die zich weinig aan rang, etiquette en orde storen. Ten 11 ure 's avonds verwijdert men zich van elkaar, nadat de keizerin hare orders voor den volgenden dag heeft gegeven, waaraan echter niemand der gasten verpligt is te voldoen. Gedurende den avond gaat de keizer vaak wat rijden. Als hij dan te huis komt pleegt hij gewoonlijk zijn arbeid voor den volgenden dag in orde te brengen. In de laatste dagen hield hij zich weder veel met het leven van J. Caesar bezig. De International verhaalt de volgende kurieuse regtzaak: „Mary S., een achtienjarig meisje van buitengewone schoonheid, stond in eene der laatste zittingen van Guildford te Londen te regt als beschuldigd van diefstal van koopwaren, bij nacht in een onbewoond huis. Na een breedvoerig pleidooi, besloot haar verdediger aldus „Mijne heeren de gezworenen, ik eindig. En thans, wanneer ik mijne verrukte oogen sla op de niet te vergelijken schoonheid van deze maagd zonder wederga, wanneer ik die schitterende bekoorlijk heden aanschouw, die zelfs niet door het vermoeden kunnen worden bezoedeld, wauneer ik haar zie als eene sclioone bloem, schitterende in al hare fluweel-zachtheid, die door de engelen kan worden benijd maar niet verduisterd, wanneer ik haar zoo zie schitteren dat de avondster voor haar moet verbleeken, dat de diamanten van Brazilië niet meer glans bezitten,.... hoe is het dan geoorloofd, mijne heeren de gezworenen, te deuken dat zulk eene schoonheid zich in ten kouden, vochtigen en duisteren nacht heeft gewaagd om te stelen, op een tijd dat de blanke onschuld, in haar verpersoonlijkt, zich achteloos nedervlijt op donzen kussens en zich aan de rust overgeeft? Is dat geen dwaasheid, geen onzin? Mijne heeren, de woorden ontbre ken mij om u nog langer den afschuw af te schilderen, dien de be schuldiging tegen dit jeugdig meisje bij mij verwektook vrees ik niet haar in uwe armen te werpen, overtuigd dat zij daarin hulp en bescherming zal vinden. Alleen de eerlooze haat van een nog eerloozer schurk kan de afschuwelijke misdaad hebben uitgedacht, waarmede men den onbevlekten naam van deze aanbiddenswaardige maagd heeft trachten te bezoedelen, wier bevalligste en geurigste glimlachjes de belooning zullen zijn van uwe uitspraak." Na twee minuten te hebben beraadslaagd, sprak de jury Mary S. vrij." De gezondheidstoestand van Garibaldi blijft verre van gunstig, zegt men. Hij moet ook hevig aan scorbut lijden. Het gebruik van visitekaartjes is in China even sterk in zwang als in Europa zelfs moet dat gebruik van de Chinezen overgenomen zijn, die naar men zegt, zich reeds meer dan tien eeuwen daarvan bedienden. In den vorm is echter een groot ver schil. De bewoners van het hemelsche rijk zijn namelijk gewoon, in plaats van een kaartje, een vel papier te gebruiken, waarop hunne namen, voornamen en kwaliteit vermeld staande groote van dit papier verschilt naar mate van het gewigt van den persoon, bij wien het de plaats van een bezoek moet innemen. Een der voor naamste personen, die aan de fransch-engelsche expeditie in Cldna hebben deelgenomen, heeft van daar een visitekaartje medegebragt, dat een groot manderijn hem pour prendre congé had gestuurd. Dat kaartje bestond in een purperrooden papierrol, groot genoeg om er eene ordentelijke kamer mede te behangen. Men leest in den Courrier des Etats- Unis, dat een Chineesche circus op dit oogenblik te Sacramento aanwezig is en dat de acteurs de ongelooflijkste toeren verrigten. Niet tevreden met het inslikken van sabels en dolken en het dienen tot mikpunt van stukken ge schut, snijden zij zich den buik open en voeren in die positie de dolste dansen uit. Het schijnt, dat dergelijk schouwspel in China zeer gewoon is. Wanneer de dans is geëindigd naait de virtuoos zijne buik weder digt en verlaat dansende het tooneel! Hunne ge zondheid schijnt niet het minst te lijden door dezen tour de force, welke zij om de twee dagen herhalen. De Argus, een dagblad in Albanië-, bevat de volgende adver tentie „Cora C., die dezer dagen het vaderlijke huis verlaten heeft, bezinne zich nog vóór het te laat is. Alles is vergeten en vergeven zij zal met geopende armen worden ontvangen. De eerw. heer K. bidt haar tot haar pligt terug te keeren. Wil zij 't niet, laat zij dan ten minste den sleutel van de latafel terugzenden, want de eerwaarde heer kan geen schoon linnengoed krijgen MARKTBERIGTEN. ALKMAAR, 9 Julij. Aangevoerd: 15 Paarden, f 90a 200. 12 Koeijen, f 60 a 100. 4 Kalveren, f 25. 125 Schapen, f 7 a 30. 145 Lammeren, f 5 a 10. 64 magere Varkens, f 12 a 16. 199 Biggen, f 2 a 3,50. Nuchtere Kalvoren f 5 a 10. Boter 60 a 70 c. per kop. PURMERENDE, 12 Julij. Aangevoerd: 150 Runderen, handel levendig. 154 vette Kalveren, 50 a 75 c. per N. p., handel vlug. 32 nuchtere Kalveren, f 6 a 12, handel minder vlug. 87 vette Varkens, 32 a 36 c. per N. p., handel stug. 7 magere Varkens f 10 a f 17, en 206 Biggen, f 2,50 a 5, handel stug. 573 Schapen en Lammeren, handel levendig. 54 Paarden. Boter f 0,95 a 1,10 per N. p. Kip-Eijeren f 2,50, Eend-Eijeren i 3.40 per 100 stuks. Kaas: Aangevoerd 230 stapels Kleine en 6 stapels Middelbare. LEIDEN, 9 Julij. Boter 1ste kwal. fl,20 a f 1,20, 2de kwal. f 1,10 a f 1,175 per N. p. SCHIEDAM, 11 Julij. Jenever f 11,75 a 12,25 per vat contant bij partij. Moutwijn f 8.50. LEEUWARDEN, 8 Julij. Boter f 43,50. LONDEN, 11 Julij. Heden waren ter vee-markt aangevoerd: 5260 Runderen, 26S90 Schapen, 372 Kalveren tn 410 Varkens. De prijs der Runderen was 5 sh. 2 d., van Schapen 5 sh. 6 d., van Kalveren 5 sh. 2 d. en van Varkens 4 sh. 6 d. De prijzen der laatste markt waren; Runderen 5 sh. 0 d., Schapen 5 sh. 2 d., Kalveren 5 sh. 2 d. en Varkens 4 sh. 6 d. Aangekomen van 913 Julij ter losplaats HELDER, om aldaar te lossen, de volgende schepen, gekomen van NEWCASTLE. Wrights, T.Buckbam. 137 ch.Steenkolen. B.Hagedoorn&Z., teAmst. SUNDERLAND. Elizabeth&Jaue, J.Dimsdale. 129ch.Steenk. Wurfbain&C.,teAmst. SEAHAM. Times, J. Robinson. 237 tons Steenkolen. Wurfbain C., te Amst. Ontijdig bevallen van een Zoon, M. VAN DER WOONING—METZELAAR. Nieuwediep13 Julij 1864. Etten, den 6den Julij 1864. Heden overleed mijne hartelijk geliefde Eclitgenoote, Vrouwe MARIA EVA GOUDRIAAN, diep betreurd door mij en mijne Kinderen. R. P E A U X.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1864 | | pagina 3