NIEUWEDIEPER COURANT M 63. DOAIOEKDAG II AUGUSTUS. EN h't ufo vs TWEE-EN-TWINTIGSTE JAARGANG. GEMEENTERAAD. HELDERSCHE Deze Courant wordt uitgegeven op zondag en donderdag, des morgens ten acht ure, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. franco per post1.50. Enkele nommers0.10. Mén abonneert zich bij alle Boekbandelaars en Post directeuren. Advertentiën worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY, Dijkstraat tegenover deLaan, H 422,aan denHe! der,totllurt. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. Zitting van Dingsdag den 9den Augustus 1864. Voorzitter de heer Burgemeester. Tegenwoordig 12 leden. Afwezig de heeren de Breuk, Haremaker, Papineau, van Strijen en Slebe. De heeren de Breuk en van Strijen hadden kennisgeving ingezonden, verhinderd te zijn deze zitting bij te wonen, de eerste wegens afwezigheid buiten de gemeente, de laatste uithoofde van beroepsbezigheden. 1 De notulen der vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd. Door den heer Graat werd, namens de Commissie van rappor teurs, het eindrapport uitgebragt over het onderzoek der gemeente rekening en die van het Algemeen Weeshuis en het Burgerlijk Armbestuur over 1863, hetwelk in de afdeelingen heeft plaats gehad. Onder vermelding, dat geene aanmerkingen of bezwaren waren in het midden gebragt en de onderscheidene posten van ontvangst en uitgaaf door de noodige bewijsstukken werden gestaafd, werd gead viseerd tot voorloopige vaststelling. Overeenkomstig dit voorstel der Commissie werd besloten en bij verschillende raadsbesluiten de onderscheidene rekeningen volgenderwijze voorloopig vastgesteld: A. Gemeente-rekening INKOMSTEN: Ontvangsten wegens vroegere diensten, Baten en Opkomsten, spruitende uit gemeente eigendommen en bezittingen,- Opbrengst van belastingen en heffingen, Ontvangsten van verschillenden aard en toe vallige baten, Buitengewone ontvangsten, I. II. III. IV. 31,266.45| 362.50 123,676.24 - 2,138.45 - 12,526,46|- 169,970.11 II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. Totaal der Inkomsten UITGAVEN: Kosten van het huishoudelijk bestuur en andere kosten van het Dagelijksch Bestuur, enz. mits gaders reis- en verblijfkosten, 9,099.58 Kosten van invordering der plaatselijke belas tingen en middelen en teruggave deswegens, - 17.024.16J Kosten van het aanleggen en onderhouden van plaatselijke eigendommen en de deswege ver schuldigde lasten,- 12.933.30J Kosten der openbare veiligheid en van de brandweer,- 19,862.51 Kosten der plaatselijke gezondheids-policie, - 120.00 Kosten van het onderwijs en ter bevordering van kunsten en wetenschappen,- 19,492.52 Kosten van het armwezen, mitsgaders subsidiën en bijdragen aan onderscheidene daarmede in verband staande instellingen,- 25.662.70J Benten en aflossingen van geldleeningen, mits gaders alle verdere opeischbare schulden der gemeente,- 7,000,00 Andere uitgaven, niet onder de vorige hoofd stukken behoorende,- 1,814.18 Buitengewone uitgaven van allerlei aard, - 49,999.31J Onvoorziene uitgaven,- 1,173.11 B. Bekening van het Algemeen Weeshuis Ontvangsten 9508.89 Uitgaven- 9178.76-3 Totaal der Uitgaven Batig slot 164,181.39 5,788.72 Batig slot 330.12J C. Bekening van het Burgerlijk Armbestuur: Ontvangsten 10580.30J Uitgaven- 8217.50 Batig slot 2362.80J Er wordt gelezen eene missive van het Bestuur der Plaatselijke Teekenschool alhier, houdende verzoek, om de toelage voor de prijsuitdeeling, ten dienste van gemelde inrigting, voor ieder jaar tot op 25 te verhoogen, ten einde die prijsuitdeeling, in het be lang van de vorderingen der leerlingen, in plaats van om de 2 jaar, telken jare te doen plaats hebben. Op voorstel van B. en W. wordt besloten dit verzoek toe te staan. Mede op voorstel van het Dag. Best. wordt besloten aan den adsistent bij de Gemeente-Apotheek, A. van Yiegen, eene gratificatie van ƒ50 toe te staan voor bewezen diensten. Er geschiedde mededeeling van het overgaan der telegraafdienst aan het Bijk en van de betuiging van tevredenheid door Z. Exc. den Commissaris des konings, bij zijn verblijf alhier, over den goeden toestand van de openbare gebouwen en inrigtingen, die Z. Exc. alhier heeft bezocht. Bij de gewone rondvraag verlangt de heer Strootman het woord. Hij wijst op zijne vroeger gedane vraag naar inlichtingen omtrent de werking van het Beglement voor het Gemeente-Ziekenhuis. De toe zegging, dat het gemeente-verslag bijzonderheden daaromtrent ver melden zou, heeft bij hem teleurstelling verwekt, nu in dat verslag slechts negen regels daaraan zijn gewijd. Omdat hem nu en dan geruchten zijn ter oore gekomen, waaruit hij moet opmaken, dat over sommige bepalingen van dat reglement wrijving ontstaat tus- schen HII. Commissarissen en Geneesheeren, zou hij in overweging geven eene Baads-Commissie te benoemen, ten einde een onderzoek naar de werking van dat reglement en, zoo noodig, voorstellen tot wijziging te doen, wanneer er bepalingen mogteh zijn, die tot tweederlei opvatting aanleiding geven. De Voorzitter merkt op, dat er ja, welligt leemten in genoemd reglement zullen te vinden zijn, doch houdt het voor beter om eenigen tijd de werking der bestaande voorschriften af te wachten. De heer Strootman zegt dat die werking reeds is afgewacht, want dat de vaststelling dier bepalingen dagteekent van Julij 1862. Hij stelt zich geen partij, maar gelooft toch, dat men met zulk een onderzoek thans niet ontijdig is. De heer Beeringh verzekert, dat er bij het Dag. Bestuur geene voorstellen tot wijziging, noch van geneesheeren, noch van commis sarissen zijn ingekomen en gelooft dat hetgeen wat door den heer Strootman wordt bedoeld, tot de geruchten moet worden gerekend. De heer Strootman wijst nog op de aanmerking, nu onlangs door den heer Braaksma in het midden gebragt over het gemis aan vrouwelijke hulp, tengevolge waarvan die der verpleegde vrouwen van de bovenverdieping moest worden ingeroepen. De heer Graat vereenigt zich niet met hetgeen door den heer Strootman is aangevoerd, omdat het bedoelde onderzoek, bij gebreke van ingekomen aanmerkingen, tot niets leiden zou. De heer Bakker houdt zich met den heer Graat overtuigd van het nuttelooze van hef. bedoelde onderzoek. Op die wijze zouden alle reglementen en besluiten moeten onderzocht worden. Omtrent het gebrek aan vrouwelijke hulp verzekert hij, dat zulks werkelijk niet heeft bestaan. Overigens verzekert hij, dat zoo min bij hem

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1864 | | pagina 1