ALLERLEI 3 MARKTBERIGTEN. de keizerin wa3 met een prachtige» en kostbare diadeem getooid. Kurassiers reden voor en achter het keizerlijk rijtuig en dit werd gevolgd door vijf rijtuigen met het dienstdoend hofpersoneel. De gezanten der vreemde mogendheden, die allen op de Tuileriën hadden gedineerd, waren kort vóór den keizer in den schouwburg gekomen en wachtten ïIH. MM. op om hen in de zaal te verge zellen. De koning geleide de keizerin, de keizer prinses Mathilda. Dij hun verschijnen werden zij met een oorverdoovend gejuich begroet. Het orkest speelde een Spaanschen volksmarsch. Na afloop der voorstelling weergalmde het gebouw van de tallooze malen herhaalden kreet Leve de Keizer! De koning zat tnsschen den keizer en de keizerinnaast Napoleon was prinses Mathilda en naast de keizerin waren prins en prinses Murat gezeten. Prinses Metternich was de eenige dame die zich bij de heeren van het corps diplomatiek bevond. Het gebouw was van buiten fraai geïl lumineerd; ook zag men feestelijke verlichting voor de meeste huizen op den weg dien de stoet aflegde. De kosten voor het feest, dat de keizer van Frankrijk den koning van Spanje te Versaittes, aanbiedt worden op dertig millioen francs geschat. Keizer Napoleon heeft aan den koning van Spanje het groot kruis van het Legioen van Eer geschonken. De koning van Spanje heeft jl. Maandag avond Farijs verlaten. Bij het feest te Versaittes, door keizer Napoleon ter. eere van den koning van Spanje gegeven, werden 1600 kilogrammen brand stoffen voor het bengaalsch vuur gebruikt, en tot de illuminatie waren o. a. 9000 kristallen bollen en 16,000 gekleurde glazen noodig. Te Parijs is er in ernst sprake de ridderorde van het Legioen van Eer ook aan dames toe te kennen, die dit ondersehei- dingsteeken als sjerp zouden moeten dragen. Men heeft reeds gezegd, dat tusschen den keizer en de keizerin van Frankrijk groote oneeniglieid heerscht; deze heeft haar grond in de grove verteringen van Eugenia. Zij stelt zich toch niet tevreden met de twee millioenen, die haar jaarlijks voor haar toilet worden toe gelegd, en maakt schuldenhaar man is hierover zeer verbolgen. Hare buitengemeen aanzienlijke uitgaven kan men zich ligt begrijpen, als men aan de verkwistingen van de keizerin denkt. Zoo heeft zij in hare appartementen eene kleinen spoorweg laten maken, op welks rails 150 a 160 poppen (automaten) zich bewegen, en waarvan elke een verschillend damestoilet draagt. Telkens wanneer er feest ten hove is, laat de keizerin dit leger poppen van natuurlijke grootte zich voorbijtrekken, en na défilé wijst zij het door haar gekozen toilet aan. Prins Napoleon, die, zoo als men weet, niet erg veel van de keizerin houdt, noemt haar dan ook de „modehandelaarster." Wie gelooft, dat Eugenia eene politieke vrouw is, bedriegt zich; zij is eene zeer lieve vrouw, die zich gaarne fraai kleedtziedaar alles. Het rijk moet zich ongelukkig achten als zij eens regentes wordt. Een der straten van Londen, gewoonlijk door Franschen be woond, Comptonstreet, heeft dezer dagen het schouwspel vau twee vechtende vrouwen opgeleverd; de straat was opgevuld met nieuws gierigen. De twee vrouwen boksten met eene handigheid, welke boksers van naam zelfs zouden benijden. Het schouwspel werd door bet volgend voorval afgewisseld. De tweede verdieping van het huis, dat vlak tegenover dat, waarvoor het duel plaats vond, gelegen is, wordt bewoond door eene dame, mistress Sadler genaamd. Deze dame en hare dochter lagen voor het raam, om het schouw spel te genieten. Door hare zwaarte brak een houten stok, die de bloempotten, welke voor het venster stonden, bijeen hield. De potten vielen nu op de hoofden der menigte, die zich in de straat verdrong. Velen werden gekwetst; een werd de schedel gekloofd. Men bragt hem daarop naar het hospitaal, alwaar hij waarschijnlijk reeds overleden is. In den omtrek van Whitecliapel ontdekte men dezer dagen, onder een hoop bladen en straatvuil, 18 kinderlijken, welke door de bewoners dier plaats aldaar zijn nedergelegd, ten einde op die wijze de begrafeniskosten uit te winuen. De jongste berigten van Belfast, loopende tot den 20 dezer, melden, dat de rust er niet meer gestoord is, maar dat in stilte de agitatie en de haat der partijen blijven bestaan. Te Dublin heeft een begin van demonstratie plaats gehadzij bepaalde zich echter slechts tot zamenseholingen, die door de krachtige houding der policie in bedwang werden gehouden. In den nacht van den 19 op 20 dezer, is op den passagiers- trein tusschen Görlitz en KoJilfurt, even voorbij Benzig, brand ont staan in den waggon der postadministratie. Gelukkig konden de twee in dezen waggon aanwezige beambten tijdig den conducteur en den machinist waarschuwen, zoodat de trein stilhield en de vlammen, die zich reeds vrij ernstig begonnen uit te breiden, ge smoord werden. Vele paketten en brieven zijn vernield of bescha digd. De conducteur heeft bij zijne pogingen tot blussching bijna al zijn hoofdhaar verlorenook verbrandde de lederen klep van zijne pet. De reizigers kwamen er met den schrik af, en na een betrekkelijk kort oponthoud stoomde men verder. Als oorzaak vau den brand wordt vermoed dat in een der paketten voetzoekers zich bevonden, die door de schuddende beweging ontploften. Voor het aanstaande volksfeest te JVeenen wordt een pudding gereed gemaakt, wegende 1130 ponden, die vijf dagen en vijf nachten heeft gekookt eer hij gaar was. Daartoe zijn gebruikt 300 li? rozijnen, 200 krenten, 200 IS amandelen, 200 U? rundervet, 250 IS suiker, 50 IS boter, 50 meel, 200 stuks citroenen, 18 fiesschen rura, 30 maten melk, 4500 eijeren en 26 IS specerijen. In Julij 1864 werden te Muiichen geboren 221 echte en 281 onechte kinderen De Gazette del Popoio verhaalt van een schilder, die onlangs op het kruis van de kathadraal te Florence geklommen is. Middeler wijl de wachter eenige vreemdelingen naar beneden geleidde, had hij de gelegenheid waargenomen, om over de lantaarn tot aan het krui3 te klimmen. Daar gekomen zijnde heeft hij, na plaats te hebben genomen, een boterham uit zijn zak gehaald, die bedaard genut tigd, en na dit ontbijt een sigaar gerookt. Toen men hem later vroeg, wat hem toch tot zulk een waagstuk had bewogen, gaf hij het volgende echt Engelsche antwoord: „Ik had lust om eens te ontbijten en te rooken op eene plaats, waar nog nooit iemand gegeten of gerookt had. Men meldt uit Carrare betreffende een vreeselijk onheil, het welk aldaar in een marmergroef heeft plaats gehad. Door eene onbekende oorzaak stortte een verbazend groot rotsblok van het hoogste gedeelte van den mond naar beneden, juist ter plaatse waar een aantal personen werkzaam waren. Elf werklieden vonden daarbij den dood; zij werden letterlijk verpletterd, zoodat slechts enkele deelen hunner ligchamen, maar volkomen onherkenbaar, zijn terug gevonden. Buitendien zijn omstreeks 20 anderen meer of minder ernstig gekwetst. Het geheim om gelukkig te zijn. „Ik merkte een werkman onder vele anderen op," zeide Frankliu, „die aan een buis arbeidde, dat digt bij mijne woning werd gebouwd; hij scheen altijd zeer goed geluimd en had een vriendelijk woord en een glimlach voor ieder over. De dag mogt koud, somber of bewolkt zijn, altijd lag een glimlach als een zonnestraal op zijn gelaat. Toen ik hem op zekeren dag sprak, vroeg ik hem naar het geheim van deze vrolijk heid. „Dat is geen geheim, doctor!" was het antwoord, „ik heb eene allerbeste vrouw; als ik naar mijn werk ga, heeft zij altijd een vriendelijk woord voor mij en, als ik terugkom, wordt ik begroet met een lachje en een kus; zij is dan met alles gereed; zij doet eiken dag zooveel om mij genoegen te doen, dat ik geen onvriendelijk woord aan iemand ter wereld zou willen toespreken." Welk een invloed heeft de vrouw dus over het hart van den man, dat het kan verzachten en het tot de bron van zuivere en edele gevoelens maken! Spreekt den man dus vriendelijk toe na de ver- moeijenis van het dagwerk; een lachje kost niets en kan het huis gelukkig en vrolijk maken. Baad. Door de warmte wordt de melk ligt zuur. Als men echter een stukje rammenas in de melk doet, blijft zij eenige dagen goed, waar men ze ook bewaren moge. ERRATUM. In de aanwijzing tot gebruik van het 2de lamplicht, voorko mende in No. 67 van deze courant, staat: Dit licht zigtbaar wordende in het O. t. Z., zal men den wal tot in 6 vadem gena derd zijn, en de geleidelichten meer enz.; dit moet zijn: Dit licht zigtbaar wordende in het O. t. Zzal men den wal tot in 6 vadem genaderd zijn, en de geleidelichten niet meer enz. TEXEL22 Augustus. Aangevoerd: 158 Schapen en Lammeren, 3 Paarden, 4 Veulens cn 1 Stier. Weinig kooplust. Prijs der magere Schapen f 5 a 16, Lammeren f 4 a 12, Paarden en Veulens niet verkocht. ALKMAAR, 20 Augustus. Aangevoerd: 5 Paarden, f60 a 100. 10 Koeijen, f 80 a 100. 506 Scha" pen, f8 a 30. 36 Lammeren, f 10 a 14. 75 magere Varkens, f12 a 18. 128 3ig'gen, f4 a 7. Nuchtere Kalveren, f10 a 12. Boter 65 a 75 c. per kop. PURMERENDE, 23 Augustus. Aangevoerd14 Paarden. 9 Veulens. 220 Runderen, vette met goeden kooplust, melk- en jong vee stugge haudel. 126 vette Kalveren, 55 a 75 c. per N. p., handel vlug. 32 nuchtere Kalveren, f8 a 17, handel ving. 1435 Schapen en Lammeren, vette Schapen met goeden kooplust. 108 vette Varkens, 36 a 39 c. per N. p., handel stug. 35 magere Varkens, f9 a 13 en 201 Big gen, f2,50 a 5, handel redelijk vlug. Boter f 0,925 a f 1,10 per N. p. 177 stapels kleine Kaas, f 27,25 en 9 stapels Middelbare, f 27,75 per 50 N. p. Kip-Eijeren f 2,70, Eend-Eijeren f 3,40 per 100 stuks. LEIDEN, 20 Augustus. Boter 1ste kwal. f1,27® a f 1,3752de kwal. f 1,175 a f 1,25 per N. p. SCHIEDAM, 22 Augustus. Jenevek f 11,50 a 12,per vat contant bij partij. Moutwijn f 6.25. LEEUWARDEN, 19 Augustus. Boter f 54,50. LONDEN, 22 Augustus. Heden waren ter VEE-markt aangevoerd: 6180 Runderen, 29272 Schapen, 363 Kalveren en 470 Varkens. De prijs der Runderen was 5 sh. 0 d., van Schapen 5 sh. 6 d., van Kalveren 5 sh. 0 d. en van Varkens 4 sh. 6 d. De prijzen der laatste markt waren: Runderen 5 sh. 2 d., Schapen 5 sh. 6 d., Kalveren 5 sh. 2 d. en Varkens 4 sh. 6 d. Aangekomen schepen te Batavia vóór IA Julij. Nederland en Oranje, kapt. Rosier; Lewe van Nyesteyn, kapt. Borchers Kaudanghaucr, kapt. Zeelt; Amsterdam, kapt. DocckzenQnintet, kapt. Slij- boom; Authony van Hoboken, kapt, llazcwinkel; Staatsraad van Ewijck, kapt. Ham en Princes Amclin, kapt. v. Rliijn, alle S van Amst.; Julie, kapt. Brem, vau Kott.; d'Elmina, kapt. Demmers, van Rott. naar Hongkong; Cornelia Adolphiue, kapt. do Roever, vau Vlissiugen. Johanna Maria, kapt. Dam en Joseph Willem, kapt. Bik, beiden van Cardiff.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1864 | | pagina 3