NIEUWEDIEPER COURANT en einnenlanK M.73. ir> septemkek GEMEENTERAAD. 1JM»1 HELOERSCHE v^4'lSüt hl/ TWEE-EN-TWINTIGSTE Deze Courant wordt uitgegeven op zondag en donderdag, des morgens ten acht ure, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaal.ƒ1.30. franco per post1.50. Enkele noinmers0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars eu Post directeuren. JAARGANG. Advertentién worden aangenomen tot Zafurdag er. Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY, Dijkstraat tegenover deLaan, II422aan denllelder,tot 11 ure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. Zitting van Dingsdag den 18den September 1864. "Voorzitter de heer Burgemeester. Tegenwoordig 13 leden. Afwezig de heereu Papineau, Haremaker, Slebe en de Lange. De aanteekeningen vanh et verhandelde in de vorige zitting worden gelezen en goedgekeurd. De gemeente-begrooting voor het jaar 1865 wordt door B. en W. den raad aangeboden. De ontvangsten en uitgaven ziin daarbij geraamd, als volgt: INKOMSTEN: Ontvangsten wegens vroegere diensten. Baten en Opkomsten, spruitende uit gemeente eigendommen en bezittingen- Opbrengst van belastingen en heffingen Ontvangsten van verschillenden aard en toe- I. II. III. IV. 5,788.72 362.50 124,952.81 vallige baten V. Buitengewone ontvangsten ,045.- 700.- I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. Totaal der Inkomsten 132,849.03 UITGAVEN: Kosten van het huishoudelijk bestuur en andere kosten van het Dagelijksch Bestuur, enz. mits gaders reis- en verblijfkosten10,470.— Kosten van invordering der plaatselijke belas tingen en middelen en teruggave deswegens - 16,815.— Kosten van het aanleggen en onderhouden van plaatselijke eigendommen en de deswege ver schuldigde lasten- 26,520.— Kosten der openbare veiligheid en van de brandweer - 21,402.— Kosten der plaatselijke gezondheids-policie - 120.- Kosten van het onderwijs en ter bevordering van kunsten en wetenschappen- 24,128. Kosten van het armwezen, mitsgaders subsidiën en bijdragen aan onderscheidene daarmede in verband staande instellingen- 22,650.- Renten en aflossingen van geldleeningen, mits gaders alle verdere opeischbare schulden der gemeente- 6,S00. Andere uitgaven, niet onder de vorige hoofd stukken behoorende - 680. Buitengewone uitgaven van allerlei aard - 860.— Onvoorziene uitgaven- 2,404.03 Totaal der Uitgaven 132,849.03 Begrooting van het Algemeen Weeshuis: Ontvangsten 10021.124 Uitgaven 10021.121 Begrooting van het Burgerlijk Armbestuur Ontvangsten9200. Uitgaven 9200. Bij loting worden de afdeelingen tot onderzoek dezer begrootingen volgenderwijze zamengesteld lste Afdeeling: de heeren Graat, Boomsma, de Breuk, van Kelck- lioven en de Lange; 2de de heeren Strootman, van Strijen, Slebe, Harema ker en Papineau; 3de de heeren Braaksma, Maalsteed, Zur Mühlen en Janzen. Er wordt bepaald, dat de vergaderingen dezer commissiën, onder voorzitting van den Burgemeester en de beide Wethouders, zullen plaats hebben op 19, 20 en 22 dezer. De Voorzitter deelt mede, dat door den hulponderwijzer C. Klok een verzoek is ingediend om eervol ontslag uit zijne betrekking. Op voorstel van het Dag. Best. wordt echter besloten dit verzoek nog eene maand aan te houden, omdat er nog uitzigt bestaat, dat daarop kan worden teruggekomen. Er wordt gelezen eene missive van mejufvrouw van der Burgh, onderwijzeresse alhier, houdende dankbetuiging aan den Raad voor de iu de vorige zitting genomen beschikking ten aanzien van hare school. Aangenomen voor kennisgeving. Er wordt gelezen een verzoekschrift van den heer C. Sipkens, om verlenging van den termijn gedurende welke hem eene subsidie van wege de gemeente ten behoeve van zijne school is toegestaan, wederom voor 3 jaren. Op voorstel des Voorzitters zal dit ver zoekschrift een punt van behandeling bij het onderzoek der begroo ting uitmaken. Met algemeene stemmen wordt besloten tot gunning van het werk, dat op Vrijdag den 9 dezer is aanbesteed aan den minsten inschrijver, den heer R. Vos. Er worden achtereenvolgens gelezen 2 verzoekschriften, een van eenige bewoners der Nieuwstad, die voorziening vragen in den slechten toestand van de waterloozing voor de perceelen in dat gedeelte der gemeente; het tweede van bewoners der Kuiper- en Vlamingstraten, die met de opmerking, dat zij even zoo goed als de andere ingezetenen rijks- en plaatselijke belastingen betalen, verzoeken dat de openbare weg aldaar verbeterd en bij avond en bij nacht verlicht worde. Nadat de Voorzitter had verzekerd, dat roorloopig in het ongerief zooveel mogelijk was voorzien, werd besloten dat beide adressen bij het onderzoek der begrooting zullen worden in behandeling genomen. De Voorzitter doet hierbij echter opmerken, dat de middelen der gemeente niet voldoende zijn om de werken, die noodzakelijk zijn, alle te doen uitvoeren, hetgeen z. i. bij het onderzoek van de be grooting genoegzaam zal blijken. Mede wordt ter behandeling bij het onderzoek van de begrooting verwezen een verzoekschrift van den heer Mr. D. P. H. Aberson, strekkende om de medewerking te verwerven van het gemeente bestuur tot vernieuwing der schutting nabij het Westplein, gren zende aan het perceel, dat vroeger aan den heer Grijm heeft be hoord, maar door de gemeente, ter verbetering van den openbaren weg, ten vorigen jare aangekocht en nu onlangs bestraat. Op eene vraag van den heer Zur Mühlen deswege, wordt dooi den Voorzitter verzekerd, dat, bij den verkoop van een der perceelen van den heer W. de Jong, zal worden gewezen op de omstandigheid, dat de buitengelegen trap moet worden weggeruimd. Hierop wordt door den Voorzitter de vergadering gesloten. Den 16 dezer vertrekt de O. I. Landmail via SOITHAYIFTOA. HELDER en NIEUWE DIEP14 September. Naar wij vernemen, zijn door Z. M. den keizer van Oostenrijk begiftigd: den viee-admiraal G. Vogelpoot met het Grootkruis en den dir. officier van gezondheid der lste klasse H. M. Slot met de Ridderorde van Frans Joseph, en met het Gouden Kruis van Verdiensten den telegraphist H. N. Schokker.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1864 | | pagina 1