c. Eeue missive van HH. Gedeputeerde Staten, houdende goed keuring der verhooging van de jaarwedde van den onderw ijzer der geineeute-schooi aan de Hoofdgracht, waartoe in de vorige vergadering is besloten. b. Een brief van den onderwijzer C. Sipkens, bevattende dank betuiging voor de op nieuw toegestane subsidie ten behoeve zijner bijzondere school, en c. Een berigt van HH. Gedeputeerde Staten, dat zij de rekening en verantwoording der gemeente over 1863 hebben goedgekeurd. Het verzoek om ontslag van den hulponderwijzer C. klok wordt op voorstel des Voorzitters nog eene maand aangehouden, op grond dat er thans genoegzame zekerheid bestaat, dat zijn ontslag uit de dienst voor de Nationale Militie nu weldra volgen zal. Door deu Secretaris wordt gelezen eene memorie door een der leden van den Raad ingezonden, houdende aandrang, dat door den Baad op nieuw een adres zal worden gerigt aan de Tweede Kamer der Stateu-Generaal, waarbij, met het oog op den iinanticlen toestand der gemeente, op verwerping der door den minister van Financiën ingezonden belastingwetten wordt aangedrongen. In die memorie wordt gewezen op de noodzakelijkheid voor deze gemeente van de verbruiksbelastingen, waardoor op eene onmerkbare wijze ook door de lagere klasse aan de opbrengst der belastingen wordt deelgenomen; op den exceptionelen toestand dezer gemeente, waar niet als in andere plaatsen bestaande inrigtingen moeten worden gehandhaafd, maar waar steeds nieuwe gemeente-gebouwen, straten en meer andere werken moeten worden daargestcld; op de drage lijkheid der bestaande verbruiksbelasting, die door de ingezetenen ver boven andere wijzen van belasting-opbrengen wordt begeerd. De heer Maalsteed herinnert zich, dat reeds vroeger in dien geest een adres door den Baad bij de Kamer is ingediend en zou, indien de Raad tot eene herhaling hiervan besloot, het wenschelijke van het behoud der verbruiks-belastiiig voor deze gemeente door cijfers willen hebben aangetoond. De Voorzitter herinnert, dat, ja, vroeger een adres in bedoelden zin bij de Tweede Kamer is ingediend, doch dat de minister sedert dien tijd zijne wetsvoorstellen heeft gewijzigd, terwijl ook de Kamer in dien tusschentijd is vernieuwd. De hcci Strootman zegt ook dat het hier zoo goed als eene geheel nieuwe wet geldt. Hij stelt voor iu het adres op te nemen, dat de ontheffing door den minister bedoeld bij de opheffing der dus genaamde tolliuiën denkbeeldig is, terwijl gemeenten als de onze, die een eigen personeel van ambtenaren voor de plaatselijke belas tingen hebben, bij het tot stand komen van deze wet genoodzaakt zouden zijn aan die ambtenaren wachtgeld te verstrekken. Het voorstel tot het indienen van een adres aan de Tweede Kamer in bovenbedoelden zin, wordt daarop niet 10 tegen 1 stem aan genomen. Tegen stemde de lieer Maalsteed. Op voorstel van den heer Reeringh, wordt aan eene daartoe tc benoemen commissie de zamcnstelling van een adres, namens deu Raad opgedragen, omdat in deze met eenigen spoed dient gehan deld te worden. Tot leden dier commissie worden benoemd, be halve B. cn W., de liccren Strootman, de Lange, Boomsma cn Braaksina. Dc heer Strootman geeft nog in overweging om bij het zamen- stellen van dit. adres ook van het vroeger ingezondene gebruik tc maken. De lieer Braaksma verlangt het woord. Ilij wijst op het gevaar van het in het magazijn nabij het Havenhoofd aanwezige buskruid, waarover hij in een courant-artikel opmerkingen heeft gelezen. Hij beveelt liet Dag. Best. voorziening aan en herinnert, dat in andere plaatsen, zoo groote hoeveelheden als daar aanwezig is, in maga zijnen buiten de vesting worden bewaard. De Voorzitter antwoordt, dat hij te dier zake in correspondentie is geweest met het Hooger Bestuur. Door den heer Boomsma wordt nog medegedeeld, dat hij ver nomen heeft, dat de hoeveelheid kruid op bedoelde plaats aanwezig 800 'ffi bedraagt, dat die hoeveelheid aldaar beschikbaar wordt ge houden voor schietoefeningen, die van de nabij gelegen batterij zouden worden gehouden, doch waaromtrent men eene beslissing afwacht. Wordt er beslist, dat die oefeningen niet plaats zullen hebben, dan wordt het kruid terstond weder naar eene andere bergplaats overgebragt. De heer Braaksma dankt voor de verkregen inlichtingen cn de Voorzitter sluit hierop de vergadering. Gemeen tc IIELDEI! STAAT van den Maandelijksehen Loop der Bevolking- in 1864. Jaanarij... Februarij Maart April Mei.. Juuij Julij Augustus. September October. GEBORENEN. De levenloos aangegeven! mede begrepen.) Wettig Onecht. LEVENLOOS AA N G EG EV ENEN. Wettig Onecht. STER F T E. (Hieronder begrepen die van pi sonen. die hunne woonplaats niet hebben inde Gemeente. Onge- huwden. 13 10 14 71 16 121 15 fi' 15 9 15, 5 20 9| 10 14 15 9 12| 11 20 1 17 16 21 16 20 22| 15 1 21: I 0; 24 14 0! 13 17 21 16 13 0 16' 16 WOONPLAATS. IIU W E L IJ K E N 1 15 1 12 23 0 16 0| 17 1 AANMERKINGEN. 17 12 302 252 17 17 5 3 22 20 14S 92 37 33 S 11 389 414 127 15 11 C 159 Totaai. der beide geslachten Gedrukt bij A. A. BAKKER. Cz., Hoofdgracht No. 32, te Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1864 | | pagina 6