HELDERSCKE NIEUWEDIEPER C0DRAN1. DONDERDAG 19 JANEAR IJ. DRIE-EN-TWINTIGSTE JAARGANG. BEKENDMAKING. BINNENLAND. J6. 186a. htt Deze Courant wordt uitgegeveu woensdag en zaturdag avond na acht ure, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonuemeutsprijs per kwartaalƒ1.30. u franco per post1.50. Enkele nommcrs0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Advertentien worden aangenomen tot Zatnrdng en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. JIOOY, Dijkstraat tegenover de Laan, 11 422,aan den Hel der,\o\ 11 ure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iedcren regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing ƒ0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimt# die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. De BUBGEMEESTEE der gemeente HELDER maakt bekend dat, volgens ontvangen berigt van den Heer Eerstaanwezenden Ingenieur bij de Stnats-Spoorwcgen te Alkmaar, de brug over den mond der Spoorweghaven alhier in zoo verre voltooid is, dat zij Zaturdag den 21 dezer voor het publiek verkeer zal worden open gesteld; en dat met ingamr van dien datum de passage over den tijdelijken dam mitsdien wordt gesloten. Helder, den 18 Januarij 1865. De Burgemeester voornoemd, STAKMAN BOSSE. Den 31 dezor vertrekt de O. I. ï<nitdinnil via TRIEST, den 33 dcxer via MAKSEILLE. Gedurende het jaar 1864 zijn op de losplaats Helder inge klaard 280 schepen, als: met Steenkolen, HELDER en NIEUWEDIEP, 18 Januarij. Jl. Maandag avond zette de heer J. H. Sonstral de reeks zijner historische voordragten weder voort, met een blik op het leven van Louisa Henriette van Oranje, dochter van prins Frederik Hendrik, eeue Christin op den troon. Hij schetste die welbcgaafde vrouw iu haar leven en werken, waarin zij voor velen een bron van rijken zegen was. Tot afwisseling van het gesprokene werden coupletten gezongen van liederen, door deze vrome vrouw vervaardigd en die in Neder- duitsche verzen overgebragt, den gezangbuudel der Hersteld Evang. Luthersche Gemeente versieren. Jl. Maandag avond hadden wij het genoegen weder eene buitengewone vergadering van het gezelschap Ernst en Scherts bij te wonen. Wij werden niet teleurgesteld in onze verwachting, om in deze vergadering iels schoons te hooren. De bekende Kenneraer- legende van Hofdijk: De proj'ecy der starren, werd met succes opgevoerd en, getuige de stilte, die tijdens de uitvoering in de zaal heerschte, tot algemeen genoegen aangehoord. De overige nommers van het programma, meerendeels voordragten van luimigen aard, werden mede zeer gelukkig volbragt, bragten eene vrolijke stemming te weeg en waren te zamen eene goede introductie voor de ontspanning, na den afloop der werkzaamheden, den aan wezigen bereid. De heer de Breuk, eere-lid van het gezelschap, ver hoogde het genot der bijeenkomst en luisterde de vergadering op door de voordragt van een door hemzelven vervaardigd gedicht, getiteld: Ag nes van Noordioijlc, een tafercel uit de vaderlaudsche geschiedenis. Deze vergadering zal voorzeker bij alle aanwezigen een regt aan- genamen indruk hebben achtergelaten. De Zangvereeniging Nut en Genoegen hield op jl. Dingsdag avond eene buitengewone vergadering in het locaal Tivoli alhier. Door het aanbrengen van eene nette versiering was dé zaal voor deze gelegenheid in feestdosch getooid, Eeri tiental zangstukken werden achtereenvolgens ten gehoore gebragt, tot genoegen der talrijke aanwezigen. Inzonderheid viel aan het laatste nommer van het programma: Rhapsodie van eenige bekende volksliederen, een algemeene bijval ten deel. De vergadering werd besloten met een bal, dat zeer geani meerd was. Van Sunderland, Ncwcastle, Scaham, Shie/ds, Hartlepool, Snndsicall, Stolpemundc Drammen, 1'rederikstadt, Stromstadt-, Ilolmstrand, Christiania, Nerva, Dantzig, Londen, Yarmouth Falmoutï, Rije, Bordeaux, Suriname, Hamburg, Gotheilburg, llidlcsbro Hout, Tarwe ei Tarwe, Ballast, Rogge, Staafijzer, Spoorijzer, 91 32 I 7 13 j Te zamen 2S0 schepen. Aan de bevolkings-statistick van de gemeente Texel over het jaar I 1S64 wordt het volgende ontleend: i 122 jongens, wettig. Geboren: .116 meisjes, 4 meisjes, onecht. Te zamen 242, waaronder 1 jongen van ouders in eene andere gemeente behoorende, blijft van deze gemeente 241 kinderen Levenloos aangegeven: j°np?ns- 1 4 meisjes. 49 ongehuwde mannelijke. 44 vrouwelijke. Overleden'J Sehuwde mannelijke. 1 16 vrouwelijke, j 10 weduwnaars. 10 weduwen. Te zamen 152, waaronder begrepen 2 mannelijke en 1 vrouwelijke, welke niet tot deze gemeente behooren, doch waarbij moet worden gevoegd 1 mannelijke en 1 vrouwelijke, welke in deze gemeente gedomicilieerd waren, doch elders over leden zijn, blijft dus 152 overleden. Gekomen van elders: 48 mannelijke en 40 vrouwelijke. "Vertrokken naar elders: 64 mannelijke en 69 vrouwelijke. )42 jongraans en jongedochters. 1 jongman en weduwe. 8 weduwnaars en jongedochters. Te zamen 51 huwelijken. Totaal der bevolking: 3234 mannelijke. 3174 vrouwelijke. Te zamen 6408 personen. kï

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1865 | | pagina 1