HELOERSCHE NIEUWEDIEPER COURANT. 1«68. EN BEKENDMAKING. BINNENLAND. M 17. Z O i\ 1> A tl 26 F 15 B 11 L A R IJ ll DRIE-EN-TWINTIGSTE Deze Courant wordt uitgegeven woensdag eu zatvudag avond na acht ure, door A. A. BAKKER Cz in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. o franco per post1.50. Enkele nommers0.10. Men abonneert zich bij allo Boekhandelaars en Post directeuren. JAARGANG. Advertenttfn worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY Dijkstraat tegenover dcLaan, II422 ,aan dettllel der,ioi~[ lure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel ineer ƒ0.15. Zegclregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groole letters, naar mate der ruimt* die zij bcslaau. Brieven en Stukken franeo aan den Uitgever. Het GEMEENTEBESTUUR van den HELDER brengt ter kennis van de daarbij belanghebbende Ingezetenen, dat op Vrijdag den 10 Maart a. s., des morgens tusschen elf en een ure, aan het Raadhuis der gemeente eene vergadering zal worden gehouden tot herstemming tusschen de Ilceren W. C. M. VAN BRUGGEN en A. J. VAN KELCKHOVEN, voor de keuze van een Lid der alhier gevestigde Kamer van Koophandel en Fabrieken, tot bijwoning vaa welke vergadering de Kiesgeregtigdeu bij deze worden uitge- noodigd. Helder, den 24 Februarij 1S65. Het Gemeentebeduur voornoemd, STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. VERIIEY, Secretaris. Dei» 88 dezer vertrekt de O. I. Eiaudouitil via 80UTII4MPT0N. Den 88 dezer vertrekt de WEST-IATDISCIIE mail. HELDER en NIEUWEDIEP, 25 Februarij. Eergisteren avond werd door de zangschool Euplonia, onder de leiding van den heer W. Kuijk, in het lokaal Tiooli alhier een concert gegeven, dat zeer talrijk door ouders van leerlingen en andere belangstellenden werd bijgewoond. De proeven, die er werden geleverd, deden blijkon, dat er door de jongelieden vorderingen worden gemaakt op het gebied der zangkunst en getuigden van vrij groote bedrevenheid. Het doel dezer inrigting, uitspanning, en studie, is eene te goede aanbeveling, dan dat wij het noodig achten tot aanprijzing dezer zangschool veel woorden te bezigen. Ook dit concert schonk den aanwezigen veel genoegen, den ouders tevreden heid over de vorderingen hunner kinderen en zal alzoo voor het bestaan en den bloei der inrigting voorzeker niet nalaten goede vruchten aan te brengen. Het concert, op üiugsdag den 21 dezer, ten behoeve der algemeene armen in deze gemeente gegeven, heeft, na aftrek der onvermijdelijke onkosten, opgebragt de som van ƒ228.2S. Aan de 439 bedeelden bij de verschillende armbesturen is ten gevolge hiervan aan ieder 52 centen verstrekt. Op a. s. Diugsdag 28 dezer, de verjaardag van Z. K. H. prins Fredcrik, zal van wege de vrijmetselaars-loge Willem Frederi/c Karei alhier, eene uitdeeling van brood aan de armen geschieden. De kapitein der Genie jhr. L. M. van der Goes wordt ver plaatst van Nijmegen Daar den Helder, terwijl de Iste luitenant der Genie F. M. Ampt van den Helder naar Amsterdam wordt verplaatst. De luit. ter zee 1ste kl. J. H. K. Croes alhier, zal benoemd worden tot inspecteur over het loodswezen te Brouwershaven. Men verneemt, dat Z. M de keizer der Franschen den kapt.- luit. ter zee jhr. F. de Casembroot, benoemd heeft tot officier van het Legioen van Eer, als erkenning der verdiensten van dien marine officier bij dc expeditie in de wateren van SmonoseJci. Met veel leedwezen vernemen wij, dat II. M. de koningin moeder ernstig ongesteld is. De 2de luits. bij het corps mariniers jhr. W. F. ClifFord Kocq van Breugcl en M. R. E. Ahn, commanderende, de eerste het deta chement mariniers, ingescheept op liet wachtschip te Ilellevoetsluis en de andere dat, ingescheept op het wachtschip alhier, worden met den 15 Maart a. s. gesteld ter beschikking van den commandant van voorschreven corps en met den 16 Maart daaraanvolgende vervangen respcctivclijk door de 2de luits. T. Flansen en C. J. Visser. Z. M. heefi benoemd tot ridder der orde van de Eikenkroon den kapt. F. A. Vaillant, van bet corps ingenieurs, mineurs en sapeurs. Men zegt, dat ile minister van Binnenl. Zaken de zaak der gedeeltelijke afdamming van de Zuiderzee heeft onderzocht en het plan niet ongenegen is, dat om het hooge gewigt ook wel de aan dacht van den Waterstaat verdient. Ook voor 's lands verdediging heeft de afdamming bijzonder belang en verdient deze zaak zeer de algemeene opmerkzaamheid. Den 23 dezer is te 's Gravenhage aanbesteed het maken van eene goederenloods aan het Niewwediep en andere werken van den staats-spoonveg van daar naar Alkmaar, aan de gebr. van Malsem, te 's Gravenhagevoor 146,000het daarstellen van den onderbouw van eene brug van dien spoorweg over de Naucrnasche vaart, aan den heer C. Boef, te Rotterdam, voor ƒ59,300. Den 9 Maart a. s. zal aan het Provinciaal Gouvernement van Noordholland worden aanbesteed: Het jagen der schepen, vaartuigen en vlotten, enz. door het Noordhollandsch Kanaal, tusschen de schut sluizen Willem I en Willem III en de Koopvaardcrssluis te Nieuwe- diep, gedurende zes jaren, van 1 Mei 1865 en eindigende den laatsten April 1S72. Beroepen te Delft, de heer FI. Dorst, predikant tc Hazersicoude; te Groningen, de heer J. A. Stoop, predikant te Nijmegen. Het beroep in cassatie, ingesteld door de drie beruchte perso nen tegen het arrest van het hof in Gelderland, waarbij zij tot de doodstraf zijn veroordeeld wegens de vroeger vermelde misdrijven, gepleegd ten huize, van den oud-pastoor Leus, te Necde, is door den lioogen raad der Nederlanden verworpen. Naar men verneemt, hebben de heeren P. N. Muller en mr. E. N. Rahusen, gekozen als directeuren van de Amsterdamsche Kanaal-Maatschappij, voor die betrekking bedankt. Men verzekert, dat de benoemde commissarissen voor die maat schappij, deze betrekking hebben aangenomen. Volgens „de Tijdzijn de heeren H. Lee Son, genoemd als dc aanstaande aannemers der Kanaal-Maatschappij, zeer soliede en knappe lieden en een der oudste huizen van Londen in hun vak. In de gemeente Texel is eene collecte gehouden ten behoeve van behoeftige niet bedeelde gezinnen. De opbrengst hiervan is geweest ƒ335.18. Ongeveer 9 a 10 weken geleden, werd eene vrouw in de Kranestraat te 's Hoge, door een hond, die jongen had, gebeten. Die hond scheen een kwaadaardigen aard te hebben, zoodat hij van kant werd gemaakt. De vrouw is echter van dien tijd af ongesteld geworden, zoo zelfs, dat zij in verren staat van krankzinnigheid geraakte, eu men er op bedacht was, haar naar het krankzinnigen gesticht over te brengen. Zij is echter dezer dagen een natuurlijken dood gestorven. Den IS dc-zcr is tc Utrecht overleden, in den ouderdom van ruim 97 jaren, de lieer Cbristian Heinrich Schober, welke iu 17S6 als kadet bij het infantcrie-regimcnt van Saksen-Gotlia, in dienst van de republiek der Veree- nigde Nederlanden, bier tc lande ïs geplaatst en in 17S7, te Haarlem, bij dit korps tot vaandrig is benoemd. Iu die hoedanigheid beeft bij medegewerkt tot dc verdediging van dc vesting Willemstad tegen de krijgsmagt van den generaal Dumouricz cn is deswegens, even als zijne mede-officieren, door prins Willem V vereerd. Na dc gebeurtenissen van 1795 is de overledene bij het leger der Bataafsehe Republiek aangesteld, en wel als kapitein-adjudant bij den staf van

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1865 | | pagina 1