Zr. Ms. stoomschip 2de kl. Bromo, kapt.-luit. ter zee G. F. \V. Moeth, heeft cenige reizen gedaan naar Singapore en ligt thans ter beschikking bij de vlag. Zr. Ms. stoomschip 3de kl. Sindoro, luit. ter zee 1ste kl. K. R. F. Andrau, behoort tot liet station in de wateren van Celehes en ouderhoorigheden, heeft met den hoofdingenieur voor de geographi- sche dienst cene reis gedaan tot hel sterrekundig bepalen van eenigc plaatsen Zr. Ms. schroefstoomschip 4de kl. de Linge, luit. ter zee 1ste kl. M. O. de Kanter, behoort tot het station in de Zuid- en Ooster- afdeehng van Borneo, heelt eene reis gedaan naar Koelei tot het overbrengen van den sultan van dat rijk. Zr. Ms. schroefstoomschip 4de kl. Montrado, luit. ter zee 1ste kl. II. D. Slegt, in reparatie tc Soerahaija opgenomen. Zr. Ms. stoomschip Onrust, luit. ter zee lslc kl. P. Poodzant, gestationeerd ter Westkust van Borneoheeft eene reis gedaan naar Ponüanak en vervolgens een logt de Melawie-Rivier op. Zr. Ms. schroefstoomschip 4de kl. Apeldoorn, luit. ter zee 1ste kl. J. A. II. Hugcnholtz, gestationeerd in de wateren van Riotac en Linga, ligt ter beschikking te Biou/o. Zr. Ms. stoomschip Ardjoenokapt. ter zee E. M. C. Baak, be hoort tot het station in de wateren van Amhoina, heeft eene reis gedaan naar de Zuid-W ester-Eilanden. Zr. Ms. schroefstoomschip 4de kl. Stavorenluit. ter zee 1ste kl. J. B. Everwijn, behoort tot het station in de wateren van Celebcs en ouderhoorigheden, heeft ecue reis gedaan tot vertoon der vlag op dc Westkust van Celehes en vervolgens een togt naar Balangnipa. Zr. Ms. schroefstoomschip 4de kl. Delfzijl, luit. ter zee 1ste kl. F. J. G. vau Tiel, gestationeerd in de wateren van Rionw en Linga heeft een reis gedaan naar Linga en zal thans naar Bangkalis vertrekken. Zr. Ms. korvet met sloomvermogen Prinses Anielia, kapt ter zee J. J. Wichers, gestationeerd ter Westkust van Sumatra. Zr. Ms. transportschip de Heldin, kapt.-luit. ter zee P. W. Stort, is den 8 Jan. naar Nederland teruggekeerd. Zr. Ms. raderstoomsehip 4de kl. Madura, luit. ter zee 1ste kl. A. A. 's Graeuwen, is den 1 Jan. 1S65 weder in dienst gesteld; vertrekt naar Bandjermasin ter aflossing van het stoomschip Admi raal van Kiushergen. Zr. Ms-, schroefstoomschip 1ste kl. Zoutman, kapt. ter zee J. van der Meersch, is den 25 Dec. 1864 uit Nederland ter reede Batavia aangekomen. Druk van A. A. Bakker Cz. Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1865 | | pagina 6