dan komt uien wel tot het besluit, dat beide staten in eigen boezem overvloedig werk kunnen geven uan hen, die de teugels van het bewind in handen hebben. De Mom.Pt. meldt uit Amerikadat aan Lee zou opgedragen zijn, als hij het noodig vond, vredes-ondei handelingen met het Noorden te openen. De wapening der Negers heeft getoond, dat het Zuiden zijn laatste kansen waagt, en het kon al ligt gebeuren, dat men zich in de trouw der uegerbenden vcrgisie. üoldsborn, llaleigh en Lynburg worden in den rug van Itic/imoiid door Sherman en Öiieridan bedreigd. Is de bewering van den Morniny Pont dus juist, men zou dan mis schien geheel onverwachts kunnen vernemen, dat het Zuiden de vijandelijkheden had gestaakt. Inmiddels ware dan de zaak der slavernij, het beginsel van den krijg, beslist. Koning Li-opold van Behjiheeft zich jl. Donderdag naar Engel and begeven, om een paar weken aan het hof van koningin "Victoria door te brengen. In 1852 is iu België' eene staatscommissie benoemd om de doelmatigheid der inenting, als middel tot behoeding van het rund vee tegen de longziekte, to onderzoeken. Zij heeft thans haar zevende rapport aan de regering gezonden en daarin eindelijk haar definitief oordeel uitgesproken. H-iar oordeel is, dat de inenting, hoewel o-ceu volstiekl voorbehoedmiddel, evenwel hoogst nuttig tot behoe ding van het vee is en alle aanbeveling verd ent. Omtrent den gruwelijkeu moord, iu liet Belgische dorp Fave- rilles op zes personen gepleegd, melden de Belgische bladen het volgende: „Op zekeren avond bragt de landman Lurguillère aldaar zijn paarden naar den stal. Zijn zoon, een jong mensch van IS jaar, volgt hem op eeuigen afstand. Ni.lauw heeft de vuiler eenige schreden gedaan, of hij wordt door een vreesdij ken hamerslag op zijn hoofd getrofi'on, stort ter aarde en ontvangt vervolgens nog acht of tien slagen met het doodelijk werktuig Op dat oogenblik treedt de zoon den stal binnen en wordt terstond met denzellden hamer getroffen; valt op het lijk zijns vaders ter ucder, zoodat hun bloed zich mengt. Gelijk lot trefi nog de 17jarige dochter des huizes, die letterlijk wordt ter nec-p gehamerd. Óp de vrouw vau I.aguillère, mede ter bulpe aangesneld, valt de oiimensch insgelijks, met den hamer aan On brengt haar (Ie duodelijksir wonden toe, hoewel zij tot lieden nog met bezweken is, al is er niets anders dan den dood Ie wachten. De zuster van den landman en hare dochter, die zich in de eetkamer bevonden, waar de moordenaar binnentrad, werden ook door hem rnn het moordend ijzer om het leven gebr.igt, overvallen terwijl zij rustig haar avondmaal nniligden. Tot heden is er nog geen spoor van dat ondier ontdekt." Te Parijs zal iu dc maand Mei eene tentoonstelling worden gehouden der voornaamste rassen van honden uit alle landen. Ken ongehuwde vrouw, Roux genaamd, verscheen Zaturdag jl. voor-de ccrrcctionnele rogtbank te Parijsonder beschuldiging van diefstallen, gepleegd in omnibussen. Zij gedroeg zich gedurende dc debatten zeer onstuimig, gaf onbewimpeld haren haat tegen dc regterlijke raagt te kennen, en zeide dat het Openbaar Ministerie „omgekocht was om haar te vervolgen Toen zij haar vonnis hoorde uitspreken, houdende veroordeeling tot dertien maanden gevangenisstraf, ger eikte zij in zulk een woede, dat zij een mesje uit haar zak haalde, zich hiermede iu de borst stak en het vervolgens naar den keizerlijken procureur wierp, met de woorden: „Je bent een ellendeling." Gelukkig werd deze magistraat niet getroffen, maar de dame had zich zelve zulk een hevige wond toegebragt, dat men haar naar het gasthuis inoest vervoeren. Vroeger is uit Parijs melding gemaakt van een ijzingwekkende misdaad, door zekere Lrduc gepleegd, die. mei zijne twee kinderen, zes en vier jaren oud, van Londen naar Boulogne gekomen was en ze iu de rivier Liane moedwillig zoolang onder water hield totdat beide dood waren. De twee kinderen had hij verwekt bij een En- gelsche vrouw, waarmede hij te Londen gehuwd was, ofschoon zijne wettige vrouw, te Boulotjne door hem verlaten, daar nog woont. In .do vorige weck is dit monster ter dood veroordeeld. Thans staat te regt zekere Pélissier-Griraardias, gehuwd, ter zake van moord met voorbedachten raad gepleegd op zijnen vader, oud 70. en op zijne moeder oud 66 jaar. Volgens het ontwerp-tarief thans in beraadslaging bij het internationale telegraafcongres te Parijs, zou de prijs van een inter nationaal telegram zooveel bedragen als de binnenlandsche kosten in elk land afzonderlijk bij elkander geteld beloopcn. Zoo b. v. zou een telegram van Amsterdam naar Madrid, waarvoor thans 164 fr. betaald wordt, niet meer dan 6 fr. kosten, te weten 1 fr. voor het Nederlaudschc, 1 fr. voor het Belgische, 2 fr. voor het Eransche en 2 fr. voor het Spaansche grondgebied. Het werk des keizers heeft te Parijs stoffen, ceintures, broches en andere sieraden „a la Cesar" in de mode gebragt. In het Palais Hoyal had een juwelier goudeu broches „a la Brutus" ten toon ge steld; op lust van de policie is hij genoodzaakt geweest die woorden weg te nemen. Op de verkooping der kunstverzamelingen van den heer Pourtalès te Parijs, heeft deze week eene buste, waarvoor de bezitter van al die kunstschatten 900 frs. had betaald, 45,000 frs. opgebragt. De geduchte storm uit het Oosten, die gedurende drie dagen in Engeland schier onafgebroken beeft gewoed, heeft langs die kusten vrij wat schade te weeg gebragt; op de Theems zijn 50 a 60 schuiten met steeukolen te gronde gegaan, waardoor de scheepvaart is belemmerd. De zitting van het Engelsch Parlement van jl. Maandag kenmerkte zich door oen onsreluk, lord Palmerston overkomen. Op het oogenblik, dat hij ppii der corridors doorliep, wierp iemand een zijdeur met zooveel heftigheid oppn, dat de edele lord omver werd geworpen. Men hielp hem onmiddelijk op en men mogt geluk kitier- wijze vernemen, dat hij niet. gekwetst was Hij ging weder terug in de zaal, waar hij rustig ging slapen. Eerst na het dpbat is hij ontwaakt. Wel is er reden tot verwondering, dat de SOjurige lord van dit ongeluk zoo goedkoop is afgekomen. Gedurende de verloopene week hebben le Londen J 538 sterf gevallen en 2310 geboorten plaats gehad. Het bestuur van den Zoölogischen Tuin te Londen heeft be sloten alle dieren, wanneer zij sterven, te doen ontleden en daartoe iemand aangesteld met 200 3000) bezoldiging 's jaars. Een aardig postje! Te Londen is Jercuiy Griinshaw, de befaamde ligte jockey, door lord Stanford aangenomen, tegen eene bezoldiging van 1000 (ƒ12,000) 's jaars, nadat markies Ilasting hem 500 geboden had. Onlangs is de vermaarde Sancy Diamant, door tussclienkomst van de hecren R. en S. Gerrard en Comp., te Londen teil behoeve van Sir Jamsctjee Jejeebhoy, den grooten Parsee koopman van Boadtai/, voor de som van 20,000 p. st. (ƒ240,000) aangekocht. Deze kostbare steen (wegende 531-caraat) was voormaals <le eigendom van Kirel den St nite, die hem aan zijne veld muts droeg tijdens den slag van Nanet/, waar zijn leger liet onderspit delfde en hij zelf het leven verloor ten jare 1477. Ken Zwitsersch krijgsknecht vond het juweel op het slagveld en verkocht het aan een Fraiischiuan, de heer de Sancy, wiens familie het bijna twee eeuwen in haar bezit had. Een bediende zou daarmede naar Zwitseland gaan waar het bewaard zou worden als oudeipand voor de betaling der door koning Hendrik III gehuurde Zwitsersche troepen. Deze knecht werd door roovers overvallen en vermoord, maar toen zijn lijk opgedolven en geopend werd voud men den diamant in zijne maag. Hij had hem door gezwolgen, ten einde hem voor de roovers te verbergen. In Uiteren tijd ging het kleinood over van de barons de Sancy op de kroon van Frankrijk; Lodewijk XIV en XV hebben liet gedragen bij hunne krooniug. Tijdens de bestorming der Tuileriën werd het door de Sansculottes gestolen. Vervolgens werd het de eigendom der koningin van Spanje, die het schonk aan haren bijzit Godoy, prins de la Paz, en van dezen is de diamant eindelijk geraakt in handen der familie Demidoff, de laatste bezitters. Er worden thans iu DniUcltland spoorwagens der eerste klasse in gereedheid gebragt, die tot slaapkamers dienen kunnen. Ook voor de tweede klasse worden wagens ingerigt tot eene gemeen schappelijke zaal, om daarin dagbladen te lezen, te rook en en kaart te spelen. Ook worden wagens ingerigt voor een tablc d'höte. De senaat te Washington heeft den 8 dezer eene boete van 500 dollars bepaald, of gevangenis van 3 maanden tot 3 jaar voor elke weigering een neger of negerin of kleurling iu omnibus, stoomboot of ander vervoermiddel, wegens de kleur, op te nemen. Op het bal te New-Yorfe, iu den avond van 4 dezer, de inhuldiging van den president, gegeven, wilden de dames echter nog geen zwarten bij den dans toelaten. Dat zal echter ook wel veranderen moeten. Als reden, dat de vice-presidcnt van Noord-Amerika dronken was bij zijne inhuldiging, beweert men, dat een Zuidelijk gezinde bedwelmend vocht, in zijn glas had gedaan. Daar Lincoln zelf nimmer met een vreemde drinkt cu uiterst matig is, kon men dezen niet in den valstrik brengen. BURGERLIJKE STAND VAN DE GEMEENTE HELDER, van 17 tot 24 Maakt 1865. ONDERTROUWD: J A. 11. Hoppcstcijn, zeeman, 23 jaren cu K. Schip per, 27 jaren. A. Vcrhagc, scheepstimmerman, bijna 2G jaren cull. Steinrath, 24 jaren. GEHUWD: F. A. Gems en J. M. van Dooren. II. Liud en T. Boon. BEVALLEN: T. lloogvorst, geb. Smit, (Z.). J. C. de Smit, geb. Straat, (D.). E. Bongaarls, geb. llolsleiu, (D.). T. Aimabel, geb. de Graaf, (D.). J. M. ter Burg, geb. vau der Linden, (Z.), Al. Borgail, geb. Beekbuizen, (Z.). G. van Willigen, geb. Veen, (Z.). J. van Nielc, geb. Iloogeudorp, (Z). G. Verblauw, geb. Smit, (Z.). M. E. .Mitiderop, (D.). M. Hoogerduiju, geb. Kraft, (ZT. Mors, geb. Bakkum, (D.). A. Jacobs, gt b Boesaart, (D.). A. M. van Hees, geb van Hert, (Z.). S. K. Sebol, geb. de Haan, (Z.). C. C. de la Bie, geb. Marcli.iud, (Z.). J. J. Sinkelaar, geb. Koopman, (Z.). A. Schilder, geb. Klaver, (D.). OVERLEDEN: M. G. Karseboom, geb, Waale, (40 jaren). J. C. Keijsc- ring, (65 jaren). M. Poder, (25 jaren). J. Bode, (25 jaren). N. Dekker, (bijna 21 jaren). V. Blankman, (2 jaren en 6 maanden). A. Visser, geb. Kater, (66 jaren). P. Boon, (24 dagen). Ambtshalve ingeschreven 2. Leven loos aangegeven 1. BURGERLIJKE STAND VAN DE GEMEENTE TEXEL. van 17 tot 24 Maakt 1865. ONDERTROUWD: llannen de Wijn, arbeider. 25 jaren cn Dirkje Grocne- veld, weduwe vau Picler Koorn, 20 jaren. Ario JSehnan, landman, 22 jaren en Maria Garritseu, (20 jaren). GEHUWD: Cornclis Klz. Mandje en Trijntje Eelinan. GEBOREN: Cornelia Agalhu, dochter van Agatus Picter Jongste en Anna Christina Dronkers. Hendrik, zoon van Jan Schoenmaker en Anaautje Mulder. Naatje, dochter van Albert Smit en Maria Johauua Weetniet. OVERLEDEN Soinvtje Visser, geb. met Klaas Timmer, (41 jaren). Aric Dros, weduwnaar van Barber Brouwer, (GO jaren). Lccutje Buijs, (6 jareu)_ Dieuwcrtje Boou, eerder weduwe van Cornclis Griek, laatst van illem Kunst MARKTBERIGTEN. SCHAGEN, 23 Maart. Aangevoerd4 Paarden, f 20 n 60. 1 Veulen, f 40. S magere gelde Koeijen, f S0 a 120, vette f 140 a 215. 35 nuchtere Kalveren, f 3 a 7. 130 Schapen Overbouders, f 10 a 27. 37 Oon-Scüapeu, f 20 a 30. S Bokken en Geiten, f 1 a 2,50. 27 magere Varkens, f 10 a 22. 24 Biggen, 1' 4 a 6. Konijnen 15 a 50 c. Kippen cn Eenden 40 a 90 c. Duiven 10 a 25 c. Boter 11,165 per N. p. Kaas 20 a 85 c. per N. p. Kip-Eijeren f2,25, Ecnd-Eijcren f 2,50. SCHIEDAM, 23 Maart. Jknevee f 10,25 a 10,75 per vat contant bij partij. Moutwijn f 7.25. LONDEN 23 Maart. Heden waren ter VuK-markt aangevoerd: 1310 Runderen, 6180 Schapen, 212 Kalveren en 177 Varkeus. De prijs der Runderen was 5 sh. 0 d., van Schapen 6 sh. 4 d., van Kalveren 5 sh. 8 d. cn van Varkens 4 sb. 8 d. De prijzen der laatste markt waren. Runderen 5 sh. 2 d., Schapen 6 sb. 4 il., Kalveren 5 sli. 8 d. en Varkens 4 sb. S d.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1865 | | pagina 3