HELDERSCHE NIEDWEDIEFEB COURANT. M 47. ZO D AG II J L A 1,1 18(#.c luf en ^\Mtn htt DRIE-EN-TWINTIGSTE JAARGANG. HERIJK der MATEN en GEWIGTEN. binnenland! Deze Courant wordt uitgegeven woensdag en zaturdag avond na acht ure, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. u franco per post«1.50. Enkelo nommcrs0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Advertentièn worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY Dijkstraat tegenover dcLaan, H 422,aan denHelder,\. otllure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. Tot den Herijk der Maten en Ge wigten, bestaande in alle Lengte- Maten, Ellen Gevouwen Ellen, Kettingen enz., ijzeren en koperen Gewigten (de Medicinale tot de grein, de Goud- en Zilver-Gcwigten tot de -ï korrel), Brandhoutsmaten of Wissen, Inhoudsmaten voor Granen enz. met derzelver Strijkels, alsmede de Tonnematen, en de zoo van hout als blik, koper of tin vervaardigde Vochtmaten, zal voor de gemeente Helder, voor het loopende dienstjaar, zitting worden gehouden in de Werkinrigting, aan de Zuidzijde van het Heldersche Kanaal, als: Op DONDERDAG den 22 en VRIJDAG den 23 Junij e. k., voor wijk A tot en met wijk H aan het Wcstplein, met inbegrip van Huisduinen. Op ZATURDAG den 24 en MAANDAG den 20 Junij ek., voor wijk I, van het Westplein tot de Viersprong, voor- en achterom, ter wederzijden van het Heldersche Kanaal, en den Polder wijk P. Op DINGSDAG den 27 en WOENSDAG den 28 Junij e. k., voor wijk L, bewesten de berastcring van 's Rijks Werf, bewesten het Kanaal, en voor wijk M, bezuideu de berastering van 's Rijks Werf, voor- en achterom. Op DONDERDAG den 29 Junij e. k., voor wijk K, benoorden de berastering van 's Rijks Werf, voor-en achterom, en voor wijk O of de Nieuwstad, en Op VRIJDAG den 30 Junij en ZATURDAG den 1 Julij e. k., voor wijk N, langs de Koopvaarders-Binnenhaven, voor- en achterom. Op eiken dag van des voormiddags 9 tot 12 en 's namiddags 3 tot 6 ure. Des Zaturdags alleen des voormidtlags van 9 tot 12 ure. Voor dit jaar is als merk voor den IJk en Herijk bestemd de Ietter (Gotische Vorm). En worden bij deze alle winkeliers, neringdoende lieden en andere belanghebbenden, overeenkomstig de bestaande voorschriften herinnerd, dat al de bij hen in gebruik zijnde Maten eu Gewigten, jaarlijks behooren herijkt te worden, en dat na de gehoudene zitting tot den Herijk, een onderzoek in de winkels en werkplaatsen zal worden gedaan, ingevolge 's Konings besluit van 30 Maart 1827 {Staatsblad No. 13). De belanghebbenden worden uitgenoodigd om de Olie-, Kalk en Teermaten, behoorlijk schoongemaakt aan te bieden. Helderden 10 Junij 1865. Be Burgemeester der Gemeente STAKMAN BOSSE. Den 13 dezer vertrekt de WBST-IINDISCHÊ mail. HELDER en NIEUWEDIEP, 10 Junij. Jl. Donderdag kwam alhier binnen het Nederlandsch koopvaardij schip Zeenymph, kapt. Graadt van Roggen, aan boord van welken bodem zich bevonden 87 onderofficieren en manschappen van het Oost-Indische leger, onder bevel van een kapitein. In het oogval lend was de wijze waarop deze manschappen hier den dag van hunne aankomst in uitspattingen doorbragten. Den volgenden mor gen werden ze nabij het Molenplein in orde geschaard, ten minste er werden pogingen daartoe aangewendtoen de trom de maat aangaf om te marcheren waren er maar weinigen in staat om het kalfsvel te gehoorzamen. In verregaanden staat van dronkenschap (een zelfs in een handkar), werden velen door infanteristen en policie-agenten naar de stoomboot gebragt, om van hier naar Harderwijk te worden getransporteerd. Het programma van het concertgezelschap si polio, Zondag a. s., des middags van 13 ure, uit te voeren door het stafmuziekkorps der Marine, luidt als volgt 1. Bellac/iini-mnrsch van Bartholomiius2. Ouverture de 1'opéra Ze pré aux clercx van Hérold3. Duo de 1'opéra Robert d'Evreux van Donizetti; 4. Licblenstein-wolzer de J. Labitzky, transcr. par Weckesser5. Einal de 1'opéra Capuletti e Montechi van Bellini; 6. Grande fantaisie sur 1'opéra Raymondou le secret de la reine van Ambr. Thomas; 7. Brüder lustig, galop van Kühacr. Het programma van het Concert van de alhier bestaande Zangvereenigingen, Woensdag den 14 dezer, des avonds ten S£ ure, in het lokaal Tiooli te geven, is op de volgende wijze zamengesteld lste afdeeling: 1. Koor uit „Euryant/ie" van Weber. 2. Mannen koor: a. Ru/ie van Abt, b. Le Comte Ory van Rossini. 3. Quartetten: a. Im Walde, b. Entflieli mit mir, c. Es Jiel ein Reifd. Auf ihrem Grab, e. Mailied van Mendclssohn. 2de afdeeling: Die Mai-Kouigin, pastorale voor solo's en koor, van W. Sterndale Bennett. Z. M. heeft den vicc-admiraal G. Vogelpoot en den schout-bij-nacht R. van Voss, op verzoek, ter zake van langdurige dienst, met 1 Jnlij a. s. op pensioen gesteld, met dankbetuiging voor hunne aan den lande bewezen diensten en dat pensioen bepaald voor den eerste op ƒ8000, voor den tweede op ƒ2400 'sjaars. Met dien datum bevorderd: bij keuze, tot schout-bij-nacht de kapts. ter zee G. C. C. Pels Rijckcn en A. D. S. Clarksonnaar ouderdom van rang, tot kapt. ter zee de kapt.-luits. ter zee P. A. A. Grcgorij en J. P. G. Muller; tot kapt.-luit. ter zee de luits. ter zee 1ste kl. J. J. B. dc Jonge Oudraat en n. P. Klcrek; tot luit. ter zee lste kl. de luits. ter zee 2de kl. H. J. S. van der Sloot, C. J. Siuith, C'. P. van der Star en J. P. van Rossum; tot luit. ter zee 2de kl. de adelborsten lste kl. W. C. Böhtlingk, W. C. A. Ziegenhirt von Rosenlhal, C. II. de Gocjc, IJ. L. Cadet, J. H. de Bruyn, P. Zegers Vceekens, H. W. F. Ricsz, H. dc Jongb, G. J. Fisscher cu L. Backer Over boek; tot ofl'. van gez, lste kl. de off. van gez. 2de kl. dr. D. Hellema: tot off. van adin. lste kl. de off. van adm. 2de kl. J. I.. K. van der Hejxlen; tot ingenieur der Marine 2de kl. dc udspir.-ingen. C. L. Lodcr. Met dien datum benoemd: tot boekhouder hij de magazijnen der Marine alhier de heer A. F. Sarlemiju, adjunct-commies bij de Directie der Marino alhier. Jl. Donderdag is te 's Gravenhage uitbesteed: het maken, leveren en opstellen van dertien draaischijven ten dienste van de Staats-spoorwegen, van 4.S0 cl middellijn, aan den heer Ch. Bosch Reitz alhier, voor 17,459. Het berigt, dat bij officieren van het leger een adres zou rondgaan, om Z. M. te verzoeken het behoud der epauletten in klein tenue, wordt weersproken. De feestviering der oude strijders uit het tijdperk van 1813'1815, die te Leiden zal plaats hebben, is, naar men verneemt, thans bepaald op Maandag en Dingsdag, den 26 en 27 Junij a. s. Onder voorzitterschap van den schoolopziener P. J. Heijning, zal in de volgende maand te Petten eene vergadering worden ge houden door de ouderwijzers in het 7de schooldistrict van Noordholland. De Staatscourant bevat eeue oproeping voor een vergelijkend examen, dat op nader te bepalen tijd zal worden afgenomen, van jongelieden, die tot leerling-telegraphist wenschen toegelaten te worden. Het aantal opene plaatsen bedraagt twintig. Steeds blijven de Hollandsche visschers, niettegenstaande dc bescherming, die zij van onze Marine genoten, blootgesteld aan de roofzucht der Engelsche visschers op zee. Niet alleen worden zij van hunne vangst, maar ook van hun tuig beroofd. Het wordt meer dan tijd, dat ons Gouvernement krachtdadiger pogingen in het werk stelle om de veiligheid en regten onzer zeelieden te hand haven. Bbl Aan het Prov. bestuur van Noordholland is jl. Donderdag aanbesteed: 1. het vervangen van havenbeschoeijingen door bazalt- muren, bij de Rijks havenwerken te Mcdemblik en liet onderhouden dezer werken tot 1 Jan. 1857: minste inschrijver de heer J. Fransen

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1865 | | pagina 1